Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Hej, Arturze! Wpadłam na Ciebie u Amby i zajrzałam się przywitać :wit W końcu jesteśmy chyba prawie-sąsiadami... do Chełmna ze Starogardu całkiem niedaleko:)
No, to teraz sobie poczytam ;:224
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

anabanana pisze:Hej, Arturze! Wpadłam na Ciebie u Amby i zajrzałam się przywitać :wit W końcu jesteśmy chyba prawie-sąsiadami... do Chełmna ze Starogardu całkiem niedaleko:)
No, to teraz sobie poczytam ;:224
Jak ze Starogardu to kawałek do siebie mamy :)
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witaj Arturze!
Fajna działka! Jest gdzie popracować! Oglądałam ostatnie zdjęcia oczka i tak mi się od razu nasunął pomysł odnośnie nasadzeń od strony blachy. Ja posadziłabym tam wysokie trawy np. miskant, trzęślica trzcinowata,trawa pampasowa lub inne wysokie. Nie wiem jakie tam jest nasłonecznienie i warunki, ale posadziłabym stopniowo od najwyższych traw (od strony blachy) do najniższych ( w stronę brzegu oczka). Na niższe piętro np. rozplenica japońska lub inne. Przy brzegu urozmaiciłabym jakąś paprocią, funkią, żurawką, kosaćcem syberyjskim lub żółtym, trzykrotką Andersona. Taka roślinność idealnie pasuje nad oczko wodne i podkreśla charakter tego zakątka. Ale koniecznie musisz zakryć tą blachę. Jak już pisałam - ja zrobiłabym to wysokimi trawami:) A teren za blachą należy do Twojej działki? To kompostownik?
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Dziękuję za porady. Teren za blachą to już działka sąsiada. A czy trzmielina żółta i zielona ładnie wkomponowywałaby się w koło oczka ??
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
bozunia
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 30 maja 2010, o 01:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Arturze, czy chodzi ci o Trzmielinę Fortune'a? Jeśli tak, to wokół oczka może być, ale przy brzegu, bo jest niska. Nie zasłoni ci blachy...Poza tym fajnie by było ją z czymś połączyć, żeby było ciekawie :wink:
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Podpisuję się pod słowami Bozuni, trawy dają kapitalny efekt, na który w dodatku nie trzeba długo czekać, a co więcej, pięknie prezentują się również zimą, kiedy większość ozdobnych krzewów przechodzi "na urlop":) No i nie czynią strasznego spustoszenia w portfelu, co też nie jest bez znaczenia;)
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Tak, właśnie o tą trzmielinę mi chodzi. Udało mi się ją rozmnożyć od matczynej rośliny przez podział ,ale teraz nie bedę raczej miał z czego więc kupię gotową sadzonkę i posadzę gdzieś przy brzegu oczka ,ale to już jak forma będzie w ziemii i kamienie wokół niej a póki co pogoda nie pozwala na nic,

O trawach pomyślę, bo faktycznie ładnie zakryłyby blachę. Jeszcze zastanawiam się jak zamaskować ten krzywy pień po ściętej śliwce ??
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
anabanana
1000p
1000p
Posty: 1112
Od: 5 lut 2012, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stary Las (Kociewie) / Gdańsk

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Można np. troszkę w nim podłubać, ziemki wsypać i coś wsadzić do środka, co by pędami wylegało na zewnątrz. Z najmniej wymagających roślinek np. bluszcz... albo dąbrówka... choć możliwości bez liku
Gdybym nie była człowiekiem, byłabym grzybem.
Modraszkowa Łąka, Lato na Modraszkowej
Ogrody postrzelone lub nie całkiem
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Arturze byłam u Ciebie już wczoraj, tylko nie miałam czasu nic napisać :oops: .
Działkę masz bardzo fajną i wiele pomysłów :lol:
Świetna ta forma na oczko. Też mam na działce oczko z gotowej kształtki. Jestem bardzo ciekawa jak planujesz ją wykorzystać. Wymienisz istniejące oczko na większe czy zrobisz drugie?
Jaka jest pojemność tych Twoich oczek? Moje ma ok. 350 ltr - czyli to taka wanna :;230
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

amba19 pisze:Arturze byłam u Ciebie już wczoraj, tylko nie miałam czasu nic napisać :oops: .
Działkę masz bardzo fajną i wiele pomysłów :lol:
Świetna ta forma na oczko. Też mam na działce oczko z gotowej kształtki. Jestem bardzo ciekawa jak planujesz ją wykorzystać. Wymienisz istniejące oczko na większe czy zrobisz drugie?
Jaka jest pojemność tych Twoich oczek? Moje ma ok. 350 ltr - czyli to taka wanna :;230
Forma która aktualnie jest w użytku ma 130l, a ta którą planuje w kopać w miejsce tej 130l ma myśle ok.500l . I taka już chyba mi wystarczy, bo nie o to tu chodzi aby co roku wszystko rozkopywać i zakładać - zasadzać na nowo.

Szukałem tych wysokich traw do obsadzenia tylnej części oczka ( miskant ) bodajże ,ale nigdzie u mnie w pobliżu w centrach nie mają :( a Ty chyba ją masz bo widziałem na foto . Może podzielisz się hmm ??



Pozdrawiam ślicznie :)

Ps. to moje dzisiejsze zakupki, Trzmielina zakupiona z myślą przeznaczenia nad oczko nad linie brzegową ,na drugim foto pozyskane odnóżki różnych bylinek m.in wrzośca, rozchodnika itd. :)

Obrazek Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Witajcie ! :)
Fotki z dziś rana i z południa

Moje oczko o godz. 8:00

Obrazek Obrazek Obrazek

Kącik przyporzeczkowy, rowerek który jest zabytkiem ( 1978r produkcjii ) ,będzie porośnięty żółtą pnącą się różą która jest posadzona tuż przy jego przednim kole :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miejsce zaznaczone na zcerwono to orientacyjny puinkt odniesienia gdzie planuje zamontować obrzeże i róże będą rosły w tym obrzeżu a pomiędzy nimi jakieś małe bylinki , perygole zlikwidowałem dziś przedpołudniem .

Czy ta trzmielina będzie jeszcze żyć ?? :-D

Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
ArturChelmno
50p
50p
Posty: 74
Od: 3 lip 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Hej

Może i głupie pytanko ale czy przy tej roślince musze oberwać te stare liście ? bo widzę że nowe listki już roślinka puszcza i nie wiem co ze starymi. Proszę o radę :)

Obrazek
Zajrzyj do mnie :-D

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3#p1652293" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka Artura i jego działkowe zmagania :)

Post »

Arturze wstawiłam fotki mojego oczka - jak prosiłeś. Miskanta mam, ale bardzo marnego, W zeszłym roku miał tylko dwie łodygi, Na razie nie widziałam żeby ruszył. Może dlatego marnie rośnie, że jest posadzony we wiadrze z wyciętym dnem.
Jak się rozrośnie i będziesz miał tyle cierpliwości - to oczywiście, że się podzielę. Tym bardziej - że ja go też dostałam od sympatycznej forumki :lol:
A co masz zamiar zrobić z tym zabytkowym rowerem? Widziałam fajny kwietnik w ogrodzie pp. Wentów w Kościerzynie, Jak znajdę fotki to Ci podeślę następnym razem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”