Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Witaj KaRo , cieszę się ,że zajrzałaś. Ogłoszenie końca sezonu było właśnie wynikiem jesiennej depresji. Ustapiła nagle , tak jak się pojawiła.Będą relacje zarówno z zamarzania , jak i z zaśnieżania :D .A szczeniak ? No cóż , już widać ,że to pies ogrodnika.Czynnie uczestniczy w przekopywaniu zagonków , trzeba będzie nad jakimś płotkiem pomyśleć.Są jeszcze dwa tajfuny , ale już starsze i dało im się przetłumaczyć ,że kopanie grządek to moja domena. Zresztą od samego początku miały lekceważący stosunek do moich poczynań.Mam nadzieję ,że mały pójdzie za ich przykładem.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

KaRo pisze:(...)
Manewry na poligonie odbywają się w każdych warunkach i o każdej porze roku więc apeluję i domagam się relacji nie tylko fotograficznych.
Twój dowcip pozwoli przetrwać wielu z nas jesienną depresję. ;:224
Nie żałuj nam Piotrze .... :wink:

Psiak wspaniały jak wszystko co małe -młode-szczenięce słodki .(...)
Śliczny Puszek :D
podpisuję się obiema rękami pod tym co pisze KaRo :D
śliczny piesek, ma takie słodkie 'niewinne spojrzenie" szczególnie na tym drugim zdjęciu :D To jest owczarek niemiecki? taki podobny..
Widzę że ta jesień obsypuje wielu z nas 'nowymi członkami rodzin" ;) bo i u mnie też pojawiła się malutka sunia i podbija nasze serducha :D no i już czuje się panią podwórka, nie wpuści nikogo obcego bez porządnego obszczekania.. a szczególnie listonosza ;) :D
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

agaM ,na razie znana jest tylko rasa naszego psa , Coondel boory. Przyszły wygląd pozostaje zagadką. Matka tego psa miała w sobie faktycznie coś z owczarka , ojciec nieznany.Znajomi wzięli ze schroniska sukę , była szczenna.Zobaczymy co wyrośnie. Benek wziął się za wzrost i wyciągnął się nieco.Tylko łapy zostały jak u niedźwiedzia. Gratuluję ci nowej , mobilnej instalacji alarmowej :wink: .Widziałem u ciebie w wątku. Już się kwiatami interesuje bestia jedna. Tylko przestrój ją trochę , bo kto ci przyniesie zielone od forumków :;230 ?
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

wpadłam podejrzeć twoje poczynania i zobaczyłam urocze szczenię - zagadkę :)
Urośnie, piękny pies, jedyny w swoim rodzaju:)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Coondel boory (jak pisałam) uśmiałam się ale dzięki też za uświadomienie mi że także mam 'rasowca' ;)
Twój Benek zapowiada się na dużego psa, tak przynajmniej mi mój znajomy tłumaczył,że jak piesek ma duże grube łapki to duże szanse na dużego psa :)
Nie wiem czy da się przestroić tę moją 'mobilną instalację alarmową' ;) młode toto to może z czasem troszkę mądrzej będzie obszczekiwać. Ostatnio nawet Panu się oberwało.. no cóż nie uprzedził że wstawiony do domu wróci ;) zamknęłabym.. a może jednak nie ;) hihi uśmiałam się
na razie walczę by podkopów mi pod kwiatami nie robiła.. tylko jak te ryjące zwierzątko za którym tak goni Perła, przekonać by sobie poszło.. np. do sąsiada?? Kreta załatwiliśmy gazem a to twarde jest..
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Witaj :D Fajnie tu u Ciebie (w Twoim wątku i w Twoim ogrodzie). Wesoło i ciekawie. Będę wpadała od czasu do czasu zobaczyć co się dzieje :D
kajpej
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1179
Od: 24 lis 2009, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Witaj Piotrek
Lubię czytać Twoje wypowiedzi. Trafiłam do Ciebie z wątku o Łodzi i nie tylko :)
Dębowy bruk - piękna nawierzchnia.
Pozdrawiam, Elżbieta
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Witaj Pietrek ;:167
Piękne imię, mój syn też takie nosi. ;:108 Poligon bardzo mi przypadł do serca. :shock: Takie wielkie bele drzewa, a hosty - marzenie. Oczywiście, bardzo mi się podoba szczeniaczek. :P Jest prześliczny. Ma taką piękną łobuziarską mordkę. Chyba z niego wielki urwis. ;:7 Trzymacie go w domu, czy pupil jest podwórkowcem?
Pozdrawiam, spokojnej nocy. :wit
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Gardenarium
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 3 mar 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Ile masz wrzosów na wrzosowisku? Ciekawa jestem, jak je zakomponowałeś?
Pozdrawiam, Danusia
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Danusiu, wrzosów jest raptem siedem krzaczków. Rozpoczynają skalniak. Teraz nie mam jak sfotografować całości , bo zasypało i mam białe kule przy kamieniach. Ale znalazłem jedno zdjęcie z jesieni.
Obrazek
Stasiu , jeśli chodzi o psa , to podwórkowiec z ograniczonym dostępem do domu :wink: . To ograniczenie jest iluzoryczne , bo moje dziewczyny wykorzystują każdą chwilę na zabawę z nim. Teraz , gdy już podrósł , sam woli pobiegać po placu , niż wylegiwać się w domu.
Elżbieto , Grażyno, Ziel-ona , dzięki za wizytę , cieszę się że zajrzałyście.Ogródek na razie w fazie rozruchu , ale staram się jak mogę :D Pozdrawiam ,Piotr.
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Witaj Piotr gdzie ja byłam ja mnie tu nie było :;230 , trafiłam przypadkiem , podoba mi się Twoje poczucie humoru .Czekam na następne odsłony Twojego ogrodu , ale to pewnie już wiosną , choć w zimowej szacie też nie źle by wyglądał .
Uwielbiam podglądać Tworzące się ogrody ,choć raczej nigdy niczego nie wykorzystuję , nie znam się ani na ogrodach japońskich, francuskich , czy angielski .

Swój prowadzę jak mi w duszy zagra ,lub pozwalają te kilka m2 :;230

Genia
Gardenarium
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 3 mar 2010, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Fajne wrzosy, bo pączkowe chyba, a one ładnie wyglądają i tak się nie rozkładają, tylko raczej sztywno stoją. Warto dać im trochę wrzośców do towarzystwa i oczywiście dosadzić jeszcze więcej, żeby stworzyć plamy kolorystyczne w grupach, przynajmniej po kilkanaście sztuk jednego koloru. Oczywiście, jeśli zaplanowałeś na wrzosy więcej miejsca. :D
Pozdrawiam, Danusia
Piotrek T
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 526
Od: 10 kwie 2010, o 08:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Mój poligon doświadczalny - Piotrek T

Post »

Nie planuje na razie powiększać miejsca na wrzosy. Ot taki kolejny test , może się uda. Kupiłem już spore krzaki , różnica w cenie mędzy nimi a małymi nie była powalająca. O wrzoścach myślałem , bo to i kwiaty w innym terminie i pokrój inny i wielkość. Ale..........., właśnie to małe ale. Ja leń jestem , a przy wrzoścach troszkę pochodzić trzeba , bo to i okryć i odkryć a wrzosom to tylko ziemię wymienić na kwaśną i działają. Na razie przynajmniej :D .Między nimi chcę dać coś płożącego , drobnolistnego , kwaśnolubnego. Poszukiwania trwają , parę gatunków wchodzi w grę ale cóż z tego. Okoliczne centra ogrodnicze nie bardzo wiedzą czym handlują, więc trzeba będzie pojeździć. Geniu witam, też nie znam się na rodzajach ogrodów i nawet nie śmiem nazywać tych które oglądam , o swoim nie wspominając. Zimowa odsłona objawiła mi się wczoraj rano. Wstałem ,wyszedłem i pomyślałem ,że kolor mi natura wyłączyła :D . Dopiero gdy się odwróciłem ,stwierdziłem ,że cegły na ścianie są nadal czerwone , a na dachu barwną, żółtą plamą rozsiadło się wiadro z lepikiem pozostawione przeze mnie przy remoncie. Teraz już nie zdejmę , bo zjadę razem z nim na dół , więc niech postoi do wiosny , kiedy to jego kolor zejdzie na dół sam i zostanie przejęty we władanie krokusów i narcyzów. Cieszę się , że moje poczucie humoru ci odpowiada , chociaż do tego stwierdzenia , jak zresztą do wszystkiego, podchodzę raczej sceptycznie :wink:
Pół hektara perzu , w końcu mam stałą pracę :-)
Mój poligon doświadczalny Popieram : http://www.zanimnapiszesz.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”