Nutkowy ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
aleb-azi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3833
Od: 29 gru 2009, o 18:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krakowa okolice
Kontakt:

Re: Nutkowy ogród

Post »

Witaj Małgosiu :wit
Ziemia na pierwszych zdjęciach wygląda na piaszczystą... a tu takie rozlewisko, więc co... Jakaś ilasta łacha pod spodem?
Widzę, że wstępne uporządkowanie przestrzeni przelane na papier - brawo, szkielet jest, teraz do dzieła.
No... i jeszcze pozdrowienia dla Nutki od jedenastu ogarów... w ogródku urzędują dwa... jak na razie... I niech tak zostanie :;230
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

aleb-azi pisze:Witaj Małgosiu :wit
Ziemia na pierwszych zdjęciach wygląda na piaszczystą... a tu takie rozlewisko, więc co... Jakaś ilasta łacha pod spodem?
Widzę, że wstępne uporządkowanie przestrzeni przelane na papier - brawo, szkielet jest, teraz do dzieła.
No... i jeszcze pozdrowienia dla Nutki od jedenastu ogarów... w ogródku urzędują dwa... jak na razie... I niech tak zostanie :;230
Witaj Iza ;) :wit
Ziemia piaszczysto gliniasta jest przed domem. Tam gdzie kwiaty rosną. A to miejsce gdzie stoi ta wielka kałuża znajduje się za domem, tam jest niższy poziom, oraz drenarka nie działa i dlatego wszystko tam spływa. Z działaniem czekam na wiosnę i już nie mogę się doczekać :)
Nutka cieszy się z pozdrowień i wesoło merda ogonem :)
A cóż to za takie liczne stado ogarów? Pozazdrościć :tan Nutka na pewno zazdrości takiej bandy do zabaw :D
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nutkowy ogród

Post »

Witam w Twoim wątku znalazłam wszystko co kocham zwierzęta w szczególności psy i oczywiście rośliny .Wszystko u Ciebie piękne i trawnik taki równy (u mnie jest niestety nierówny teren na działce :( ) Wszystko ślicznie kwitnie a jeszcze piękniej będzie na wiosnę :) więc czekam z niecierpliwością ;:138
P.S. Piękne zdjęcia :) szczególnie zimy ;:63
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

mikusia pisze:Witam w Twoim wątku znalazłam wszystko co kocham zwierzęta w szczególności psy i oczywiście rośliny .Wszystko u Ciebie piękne i trawnik taki równy (u mnie jest niestety nierówny teren na działce :( ) Wszystko ślicznie kwitnie a jeszcze piękniej będzie na wiosnę :) więc czekam z niecierpliwością ;:138
P.S. Piękne zdjęcia :) szczególnie zimy ;:63
Witaj mikusia :wit
Ten równy trawnik, to już historia niestety :? w chwili obecnej jest tak przekopany przez krety, że wręcz nie do poznania :roll:
Teren na działce wcale nie jest równy. Co prawda przed domem, gdzie jest ogród ozdobny jest w miarę...w miarę... ale za domem czeka nas duuużo pracy. Tam będzie oczko wodne i teren taki typowo "użytkowy". Drzewka owocowe, miejsce na drewutnie itd...
Ale każda praca przy ogrodzie cieszy tak samo, bo perspektywa ukończonego już ogródka jest na prawdę wielka motywacją :D
A co do psiaków, to kolejna moja wielka pasja :) Kochane stworzenia :) Zwłaszcza OGARY ;)
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nutkowy ogród

Post »

No tak krety... u mnie też są ale nie walczę z nimi bo mi ich szkoda :oops: to chyba ta miłość do zwierząt :)
co do terenu u mnie to jest to niestety teren spadkowy nie jakiś stromy ale spadkowy
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

mikusia Ja też kocham zwierzęta. Nawet krety nie przeszkadzały mi...do zeszłego roku. Tak przeorały mi ogród, ze teraz wygląda jak pole minowe. Dopóki kretowiska pojawiały się pojedynczo, to nie był wielki problem. Teraz jednak dziennie bywało ich nawet z 10 albo i więcej czasami. Rozkopane rabaty, usychające roślinki... moja tolerancja co do tych małych sierściuchów zmalała już prawie do zera :roll: :?
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nutkowy ogród

Post »

Wpadłam przywitać się ze starą znajomą ;:138 a tu widzę kretowe pobojowisko, jak nie wykurzysz tego towarzystwa teraz to będziesz miała całe osiedle kretowe tak się rozmnożą. Zastosuj coś radykalnego. A Nutka nie rozkopuje kretowisk, może to troszkę by je powstrzymało. :pogon
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

edulkot pisze:Wpadłam przywitać się ze starą znajomą ;:138 a tu widzę kretowe pobojowisko, jak nie wykurzysz tego towarzystwa teraz to będziesz miała całe osiedle kretowe tak się rozmnożą. Zastosuj coś radykalnego. A Nutka nie rozkopuje kretowisk, może to troszkę by je powstrzymało. :pogon
Majko jak miło Cię widzieć, moja stara znajomo :D Co do kretowego towarzystwa, to nie wiem co robić. :roll: Chyba na wiosnę zakupimy kilka pułapek i te elektryczne odstraszacze. Nuta niech lepiej nie rozkopuje kretowisk, bo nie będzie już "co zbierać" z mojego ogródka :D ;) ;:224
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nutkowy ogród

Post »

Małgosiu nie czekajcie do wiosny tylko jak najszybciej kupcie te pułapki i łapcie je bo one niedługo zaczną się rozmnażać i będzie ich jeszcze więcej a każdy krecik musi mieć swoje terytorium, będą zajmować kolejne skrawki Twojego ogrodu. :evil:
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

Majko masz racje... trzeba zacząć działać już teraz, żeby zminimalizować późniejsze szkody :|
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nutkowy ogród

Post »

No i nie dziw się, że Nutka kopie, kiedy czuje takie zapachy. Toż to mysliwy, może nie na tego zwierza, ale z braku laku.
Awatar użytkownika
Nutka81
1000p
1000p
Posty: 2806
Od: 13 maja 2010, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nutkowy ogród

Post »

Margo2 pisze:No i nie dziw się, że Nutka kopie, kiedy czuje takie zapachy. Toż to mysliwy, może nie na tego zwierza, ale z braku laku.
No myśliwy...myśliwy...bez dwóch zdań ;) :D Nawet dzika ostatnio wytropiła na polu :) No ale kretów to lepiej niech ona nie tropi na ogrodzie i zachowa siły na spacery po łąkach ;) :D

Co do ogrodu, to jutro idę robić rozeznanie w terenie ;) Może jakieś fotki będą :)
Pozdrawiamy! Małgosia i Nutka :wit
Nutkowy ogród...czyli "ogary lubią kwiatki"...>> Cz.1 <<,>> Cz.2 <<,>> cz.3 <<
>>Róże Nutki << >>Nutkowe kwiatki doniczkowe<<
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nutkowy ogród

Post »

No proszę czyli możecie liczyć na dziczyznę :;230
Na krety są takie specjalne urządzenia na ultradźwięki. Może warto tego spróbować. Tylko trzeba kupić taki porządne, nie jakiś tani gadżet. Ja miałam przez 6 lat. Niestety nadszedł jego kres.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”