Nasz kawałek trawnika - 2010

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Janina Surma
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 lip 2008, o 13:04
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

Droga Biedroneczko ziemniaki sadzi się w rzędach odległych od siebie około 25-30 cm tak żebyś mogła je pózniej okopać { jak będą miały około 10 cm wzrostu}.Wzdłuż rzędu sadzisz je w odległości około10 -15 cm i na głębokości do 10 cm. Wybiera się ziemniaki z oczkami to znaczy z zalążkami pędów{ szybciej powschodzą}, jak są duże można pokroić, ale tak żeby każdy kawałek miał choć jedno oczko. Ziemię należy skopać dosyć głęboko, muszą mieć możliwość rozrostu.
Życzę miłego sadzenia, najlepiej motyką.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

coccinella pisze:dziękuję kochana za troskę. Z ręką o tyle lepiej, że mogę w niej już utrzymać szklankę z kawą, tudzież kromkę chleba ;) No i klikać już łatwiej ;) A że nie dało rady podłubać w ziemi, to i pisać nie było o czym.
Lilie, widzę, sadziłyśmy jednocześnie. ciekawa jestem, u kogo się szybciej pokażą. Zastanawiam się tylko, czy na serduszkę nie było za późno.
Za to wylazły mi dalie posadzone w doniczki i na parapecie zostawione i teraz mam zgryza, co z nimi zrobić. Chyba jeszcze poczekam do końca tyg i je zacznę wystawiać na balkon. A po Zośce do ogrodu.
Póki co szukam info nt latrii i hiacynta kalifornijskiego, bo też wylazły na parapecie...
Wiesz, że my chyba mamy jakieś takie same ...no coś tam :lol:
Ja też posadziłam w niedzielę serduszkę. Koleżanka wywalała samosiejkę która jej nie pasowała w tym miejscu gdzie wyrosła, no to przygarnęłam :tan
Moja strasznie marna w tym roku, tylko jedna gałązeczka wyrosła :(
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

Janina Surma pisze:Droga Biedroneczko ziemniaki sadzi się w rzędach odległych od siebie około 25-30 cm tak żebyś mogła je pózniej okopać { jak będą miały około 10 cm wzrostu}.Wzdłuż rzędu sadzisz je w odległości około10 -15 cm i na głębokości do 10 cm. Wybiera się ziemniaki z oczkami to znaczy z zalążkami pędów{ szybciej powschodzą}, jak są duże można pokroić, ale tak żeby każdy kawałek miał choć jedno oczko. Ziemię należy skopać dosyć głęboko, muszą mieć możliwość rozrostu.
Życzę miłego sadzenia, najlepiej motyką.
dzięki, dobra kobieto. NIby wiem, a i tak mamy wątpliwości.
No i czytałam, że niekoniecznie okopywać trzeba. Ale to w praniu się okaże.
amba19 pisze:
coccinella pisze:dziękuję kochana za troskę. Z ręką o tyle lepiej, że mogę w niej już utrzymać szklankę z kawą, tudzież kromkę chleba ;) No i klikać już łatwiej ;) A że nie dało rady podłubać w ziemi, to i pisać nie było o czym.
Lilie, widzę, sadziłyśmy jednocześnie. ciekawa jestem, u kogo się szybciej pokażą. Zastanawiam się tylko, czy na serduszkę nie było za późno.
Za to wylazły mi dalie posadzone w doniczki i na parapecie zostawione i teraz mam zgryza, co z nimi zrobić. Chyba jeszcze poczekam do końca tyg i je zacznę wystawiać na balkon. A po Zośce do ogrodu.
Póki co szukam info nt latrii i hiacynta kalifornijskiego, bo też wylazły na parapecie...
Wiesz, że my chyba mamy jakieś takie same ...no coś tam :lol:
Ja też posadziłam w niedzielę serduszkę. Koleżanka wywalała samosiejkę która jej nie pasowała w tym miejscu gdzie wyrosła, no to przygarnęłam :tan
Moja strasznie marna w tym roku, tylko jedna gałązeczka wyrosła :(
a widzisz. Moją wczoraj sprawdzałam i nie pokazała się jeszcze wcale. Z resztą jak i lilie w niedzielę sadzone. Wyszła jedna z tych trzech, które kupowałam kiedyś już kwitnące, ale nie mam pojęcia, która to. Za to dzisiaj na balkonie w całkowicie wyschniętej ziemi w doniczce dojrzałam kiełek lilii, które byłam pewna, ze wymroziło doszczętnie :D nawet ich nie podlałam w tym roku, a stoi tak, że nawet deszcze jej nie sięga :D dzisiaj zato dostała wody i niech rośnie :D
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

Iwonko będziesz producentką ziemniaków :?: ;:224
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

hal1959 pisze:Iwonko będziesz producentką ziemniaków :?: ;:224
nieee, my tak dla siebie...
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

Wiem,że dla siebie,nie pomyślałam nawet,że mogłabyś na większą skalę się w to bawić :lol:
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

a znajac nasze szczęście, to nie wyjdzie z tego nic. Tak jak z marchewki i pietruszki. :lol:
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

Ja sieję tylko ogórki ,buraczki,koper , sałatę i rzodkiewkę :)
Chcę mieć na przetwory swoje ogórki i buraki i na nich mi tylko zależy :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

Witam!
Halino, ja bym z chęcią miała własne ogórki, ale chyba mnie nie lubią....

Byłam u lekarza i mam prawą rękę w gipsie... Powstawiam więc foty, bo w sumie nic nie naklikam....
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

To jednak poważna sprawa z tą ręką ? :(
Nie wiem dlaczego ogórki ci się nie udają, według mnie wystarczy wysiać wcześnie, podlewać i zrywać.
Potem się pewnie pochorują i zżółkną ale zdążysz sporo zebrać.
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to nie wiem, co to jest..??? oczywiście te dwa największe, bo reszta to chwasty... ;)
Obrazek

Mariolu - mam zapalenia ścięgna, a że mi było nie po drodze do lekarza i miałam nadzieję, że mi samo przejdze, tak teraz już tylko usztywnienie wchodzi w grę. I gips zmiast szyny, bo lekarz stwierdził "tego pani sama nie zdejmie, żeby obrać kartofle" :lol:
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

Iwonko no lipa ,jak ręka w gipsie :( .
Oby szybko przeszło.
Lilie ładnie Ci wychodzę ;:108 z ziemi,tulipany u mnie jeszcze nie kwitną,może za kilka dni...tydzień :?:
Ogólnie to wzeszły mi prawie wszystkie tulipany,ale mało zakwitnie,jakieś puste,chyba źle posadziłam :roll:
Jednak dłuuuuugo czekałam na zakwitnięcie tych zwykłych narcyzy,i się doczekałam ,bo mają pąki,tylko,że to są późniejsze i zakwitną może w maju :)
U mnie słonko,ale troszkę popadał deszcz z drobnym gradem :wink:
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
coccinella
1000p
1000p
Posty: 1298
Od: 8 kwie 2008, o 12:42
Lokalizacja: Kiel - DE

Re: Nasz kawałek trawnika - 2010

Post »

caaaaaaaaaaaaaały dzionek na działce. Oczywiscie wołami od grzebania w ziemi by mnie nie odciągnęli, to co mi tam jeden gips. :lol: jutro powtórka. Ale padam nóg ze zmęczenia.

hal - wyszły mi już 2 z lilii sadzonych tydzień temu ;:138
Pozdrawiam, Iwona.
moje wątki
ten się nie myli co nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”