Moje spełnione marzenie tu.ja cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Cześć Izo! Gratuluję pięknych nabytków! Żurawki kapitalne!

A ta Ismena taka mała na foto! Wstaw proszę jej większe zdjęcie! Jest przepiękna! Ty to umiesz wynajdywać takie kwiaty! W zeszłym roku accidantera- a w Tym ismena! Masz oko do "dziwnych" kwiatów! A ja zgapiam i za rok sadzę je u siebie! :oops:
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Żurawek nie zazdraszczam bo te akurat mam :lol: ale muszę zobaczyć czy dostanę pierwiosnka :roll: bo za mną chodzi :lol:
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Iza zakupy świetne, przede wszystkim żurawki, a dzwonek dalmatyński też mam zapisany jako chciejstwo....
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam miłych gości! Cieszę się, że moje zakupy przypadły do gustu.
Dzisiaj w końcu był dzień bez deszczu i nawet dość ciepły mimo wiatru. Solidnie popracowałam na działce. Zajęłam się nareszcie pomidorami :oops: Gdy je sadziłam miesiąc temu były malutkie i nawet nie zauważyłam kiedy tak urosły. Dostały dzisiaj swoje kije, musiałam je też poprzerywać by miały jeden góra dwa pędy. Szykują się do kwitnienia. Jak pogoda nie nawali to zrobię im jutro zdjęcie. Poza tym pieliłam i sadziłam. Niestety musiałam pożegnać swoją malwę choć w zeszłym roku tak pięknie kwitła :( Teraz ślimaki do spółki z rdzą ją prawie zeżarły. Dwie prymulki kupione wiosną w kwiaciarni rozpoczęły kwitnienie. Moja ulubiona biała róża również. Żeby nie było za dobrze przyplątał się jakiś kret i ryje mi w nowych liliowcach.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Aga - specjalnie dla Ciebie - tak prezentowała się dziś ismena:
Obrazek

Na koniec owocowo:
Obrazek Obrazek

Niestety w najbliższym czasie będę miała problemy z dostępem do kompa - są wakacje i na dodatek M jest na zwolnieniu chorobowym :evil:
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2379
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Wiesz, że zaraziłaś mnie żurawkami? W Twoich barwinkach też się zakochałam.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Jak chcesz ciąć żywotnika (jak pisałaś u Magdy), to zerknij tu do mnie. Czy takie coś Ci się podoba?
I tu
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Bardzo się cieszę Magdo, że przekonałam Cię do żurawek. Jest ich mnóstwo, najróżniejszych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Co do barwinków to sadzę je trochę z lenistwa :wink: - będzie mniej pielenia.
Dzięki Krzysiu! Bardzo mi się podoba i dokładnie o to mi chodzi. Miałam właśnie wybrać się do Ciebie na poszukiwania, bo coś mi świtało, że coś takiego robiłeś. Proszę o szczegółową instrukcję.

Fotek dzisiaj żadnych nie zrobiłam, bo córka zarekwirowała aparat.
Moje frezje trafiły dziś nareszcie na rabatę - wypuszczają kolejne pędy kwiatowe. Zakwitła kolejna lilia. Ma góra 30 cm wysokości i dwa kwiaty. Nie mam pojęcia co to za gatunek.
Niewiele dało się zrobić na działce ze względu na deszcz. Nie wiem czy to coś pomoże, ale zawiesiliśmy płyty CD na czereśni by odstraszyć szpaki. Wielkimi stadami oblatują działki i pustoszą wszystkie drzewa czereśniowe po kolei :twisted:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Orania
500p
500p
Posty: 646
Od: 23 sty 2008, o 02:51
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Tuja! :lol: Gratuluję zakupów! Myślę, że w kolejnym sezonie Twój ogród będzie bardzo ukwiecony, bogaty, różnorodny i pachnący. Tyle nowości roślinnych wprowadziłaś już!!
A ja zbieram i namierzam się na osobisty laptopik z dostępem do internetu, bo naprawdę zrobiło się ciasno... wyobrażam sobie, jak wieczorkiem, w łóżeczku, wygodnie...w końcu chyba tak będzie...?
Ogród nad Oranią
Z miłością do Ogrodu - Orania
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Pięknie zrobionego jałowca na bonzai ma Tess. Ale tamto robił fachowiec. :oops:

Moja tuja miała 7 pni. Środkowy wyciąłem, a te wokół skróciłem zaraz nad gałęzią odchodzącą w miarę poziomo na zewnątrz. I na każdym z pni zostawiłem 3-4 gałęzie boczne w miarę oddalone od siebie. Resztę wyciąłem zaraz przy pniu. Te gałęzie boczne ogołociłem z suchych (i nie tylko) gałązek zostawiając na końcu wiązkę, którą później sekatorem uformowałem w coś zbliżonego do kuli. Starałem się wybierać takie gałązki, które odchodzą w różne strony na różnych wysokościach i w miarę zróżnicowanych długościach. Rany zasmarowałem Funabenem. Potrzebny mi był: sekator dwuręczny, piłka do pni, mały sekator do gałązek i nóż ogrodniczy do wycinania sęczków.

W skrócie chodzi o to, że pozbywasz się niepotrzebnych gałązek i zostawiasz tylko te, które są przydatne :;230

Tak to wyglądało zaraz po cięciu:

Obrazek

A tak jesienią:
Obrazek

A z pozostałych końcówek...

Obrazek

...zrobiłem sobie kratę...

Obrazek

...dla rugosy:

Obrazek
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Iza widzę, że do Ciebie zawitało słoneczko, a mnie leje już trzeci dzień :( A ja chcę już na działkę!!!!
Iza czy pamiętasz z jakim wyprzedzeniem dostawałaś "Działkowca"???Bo w kiosku już jest lipcowy, a ja jeszcze nie mam z prenumeraty...... A wydaje mi się, że prenumerata docira wcześniej do adresata niż do kiosku...
Orania pisze:A ja zbieram i namierzam się na osobisty laptopik ... wyobrażam sobie, jak wieczorkiem, w łóżeczku, wygodnie...w końcu chyba tak będzie...?
Oj wygodnie wygodnie :lol:
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Izuś, ślicznie kolorowo u Ciebie, Ismena prześliczna :D przepiękna biała róża :D ja białej nie mam żadnej i muszę koniecznie to zmienić :roll: Swietna krata dla różycy, jak ją obrośnie będzie cudnie :D
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Post »

bishop pisze:
...zrobiłem sobie kratę...

Obrazek

...dla rugosy:

Obrazek

Super pomysł z tą kratą, chyba będę musiała co nieco zaporzyczyc z tej kraty i wymęczyc męża o podobne cudo.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witam wszystkich cieplutko wbrew pogodzie.
Bishopku - jesteś Wielki! Serdeczne dzięki za instrukcję. Mój żywotnik ( jeśli to faktycznie żywotnik) ma jeden pień i wygląda tak:
Obrazek
A chciałabym z niego zrobić coś takiego:
Obrazek
Drabinka do róż bardzo pomysłowa i widzę, że nie tylko mi się spodobała :wink:

Joluś - u mnie też codziennie pada...chociaż bywają przerwy w dostawie deszczu :;230 i wtedy staram się iść na działkę by sprawdzić jak znoszą to moje rośliny. O "Działkowcu" napisałam u Ciebie.
Witaj igielko78 w moim skromnym ogródku! Zapraszam częściej do odwiedzin. Może jeszcze coś ciekawego znajdziesz dla siebie :wink:

Chyba przyszedł czas by pokazać mój pomidorowy eksperyment...Nie sadziłam, ze coś z niego wyjdzie - początkowo bardzo słabo mi rosły te różniaste pomidory. Teraz wszystkie szykują się do kwitnienia mimo kiepskiej pogody.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dwie prymulki myślą chyba, że to dopiero wiosna się zaczyna a nie lato...
Obrazek Obrazek

Lilie nie dają za wygraną i też próbują kwitnąć...
Obrazek Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”