Moje spełnione marzenie tu.ja cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Izuniu. Twój kwiatek NN to chyba firletka smółka. Zazdroszczę kwitnących lilii. Moje a mam ich bardzo niedużo dopiero w pąkach, a część dopiero odbija od ziemi. Boję się je sadzić z powodu stałych kradzieży kwiatów. Zobaczę co będzie w tym roku.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
Awatar użytkownika
onka37
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 13 sie 2007, o 20:58
Lokalizacja: Śląsk

Post »

tak! ten różowy kwiatek to firletka, też ją mam dostaną i nie pamiętam od kogo ale kwitnie pięknie i nie iwedziałam że jest biała trytoma myslałam ze tylko pomarańczowo czerwone
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Anulko - wygląda, że czasem błędy ogrodnicze wychodzą na dobre :wink: W zeszłym roku miałam kwitnące lilie w październiku - bardzo późno posadziłam 2 zapomniane cebule.
Dzięki Oranio! Tyle ciepłych słów...Nie wiem czy zasłużyłam na nie tak do końca. Jesteś jednak romantyczna duszą :!: Roślin troszkę nazbierałam to fakt. Nie wszystkie jednak zakupy i nasadzenia były przemyślane. To jednak chyba grzech wszystkich początkujących...mam taką nadzieję. Plany wciąż się zmieniają choć główny zarys pozostaje. Pytałaś o te kompozycje żółto-różowe: pierwsza to żurawka z tojeścią kropkowaną ( oferowałam Ci ją-pamiętasz...), a druga to liliowce z piwonią. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że moje skromne poletko może być dla kogoś inspiracją. Przecież jest tyle cudownych, dojrzałych ogrodów na forum.
Krysiu - dzięki za podpowiedź o firletce. Moje lilie też dopiero w pąkach choć niektóre w dość zaawansowanym stanie. Niestety i u mnie zdarzają się kradzieże.
Iwonko - nie wiem czy jest biała trytoma...Ta tylko tak wygląda w pąku. Potem nabierze właściwego koloru. Dzięki za potwierdzenie firletki. Fakt kwitnie pięknie.

W końcu wyjrzało słoneczko i mam nadzieję, że dziś nie będzie padać. Ta deszczowa pogoda doprowadzała mnie do rozpaczy.
Chciałam Wam pokazać kilka moich "patyczkowych przedszkolaków":
Obrazek Obrazek

Z perspektywy czasu stwierdzam, że wsadzenie ich do przezroczystych doniczek z butelek po mleku miało sens. Przynajmniej gołym okiem widać korzonki:
Obrazek
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Iza od czego badylki masz na pierwszym zdjęciu?
To coś ma już pąki?Może to kalina,jeśli tak to zaklepuje jeden badylek. :D
Mi niestety nie udało się ukorzenić badylków od Ewy.Posadziłam jak trzeba,zadołowałam na zimę w ogrodzie.
Niestety miałam same suche badyle.Może za wcześnie je powyrzucałam,niektóre przecież jak kalina później zaczynają wegetacje.
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Aniu to raczej nie jest kalina. Mi to wygląda na jaśmin. Według wszelkich prawideł powinnam chyba oberwać te pąki, ale nie wiedziałam co z tego będzie i kwiaty ułatwiają zadanie :oops: Tak wygląda dziś:
Obrazek

A to pierwsza kwitnąca królowa kwiatów w całej okazałości:
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Izuś -wczoraj wysłałam jasnoty.
Daj znać w jakim stanie dotarły.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Dzięki Aga! Oczywiście, że jak tylko dotrą dam znać. Upałów nie ma więc powinny dobrze znieść podróż :wink: Jakiś rewanżyk :?:
Po dwóch słonecznych i w miarę ciepłych dniach Elbląg znów zachmurzony i mokry :( A mam kilka roślin do posadzenia...Wczoraj gościłam Anię-Raczek i była obowiązkowa wymiana roślin :D
Ogród miał wczoraj kilka niespodzianek dla mnie:
Obrazek - rano
Obrazek - popołudniu
Ostatnia odmiana moich irysów zakwitła w oszałamiającej ilości kwiatów - szt.1
Obrazek - rano
Obrazek - popołudniu

Największą niespodziankę zrobiła mi ismena. W zeszłym roku już w marcu zaczęłam podpędzać cebule. Posadziłam pod koniec maja na działce i wcale nie zakwitła, same liściory miała. A tym roku od razu dałam do gruntu w maju i zauważyłam, że ma malutkie pąki:
Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Na osłodę kolejnego mokrego dnia:

Obrazek
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Fajnie tak obserwować jak w ciągu jednego dnia, własciwie kilku godzin rozkwitają kwiaty.
Irysek jest taki delikatny, że aż się rozczuliłam :D
Awatar użytkownika
Raczek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3478
Od: 31 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

O widzę różany kolaż u ciebie,brawo!
Fajnie wygląda ta pstrokata róża.
Ja rano mimo mżawki posadziłam wszystkie rośliny od ciebie.
Według kalendarza biodynamicznego jutro nie wolno sadzić:

http://ww6.tvp.pl/4915,20090604911056.strona

Na wszelki wypadek więc posadziłam wszystko. :D
Pozdrawiam Ania
Ogródek Raczka 7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Aniu - miałam nadzieję, że się rozpogodzi...a tu ciągle szaro i buro. Mimo wszystko idę zaraz sadzić :wink:
Comciu - nie mam pojęcia co to za irys. W zeszłym roku też kwitł tylko jednym kwiatkiem. Może powinnam go przesadzić w nowe miejsce...bardziej słoneczne.

Inne kwitnące nowości:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Pogoda nieciekawa...W ogrodzie niewiele się dzieje nowego. Niby wszystko przygotowuje się do kwitnienia, ale tak jakoś bez pośpiechu. Tylko chwasty rosną na wyścigi. W sobotę wybieram się na targi z Anią-Raczek. Żadnej listy ze sobą nie biorę. Jak zwykle pójdę na żywioł :wink: Co prawda mam pewne typy, ale trudno powiedzieć co będzie do kupienia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Izuś piękne kwiatuszki Ci zakwitły :D Róże bajeczne- jak mogłoby być inaczej :D Już słoneczniczek szorstki otworzył kwiatuszka :shock: u mnie jeszcze daleko do tego, jeszcze małe pączuszki :roll: iryski, goździki, lilie i wszystkie pozostałe - cudo :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”