Działka znajomego.Potrzebna pomoc!!!!

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max1232
500p
500p
Posty: 917
Od: 30 sty 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Działka znajomego.Potrzebna pomoc!!!!

Post »

Cześć.Niedawno brat mojej koleżanki kupił ogródek działkowy i zastanawiamy się co można zrobić na tej działce.Jest tam domek, oczko wodne i huśtawka.Podsyłajcie swoje pomysły Wstawiam fotki.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sorki za jakość zdjęć.
Awatar użytkownika
Tadzio z Poznania
50p
50p
Posty: 87
Od: 25 sty 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka znajomego.Potrzebna pomoc!!!!

Post »

max1232 pisze:Cześć.Niedawno brat mojej koleżanki kupił ogródek działkowy i zastanawiamy się co można zrobić na tej działce.Jest tam domek, oczko wodne i huśtawka.
Zapomniałeś jeszcze dopisać że jest również pełno pracy... ponieważ na działce jak by nie patrzeć zawsze jest pełno roboty, a złośliwi twierdzą, że kogo Pan Bóg chce ukarać, daje jemu ogródek... :heja

Ja proponuje abyście nic nie robili na łapu capu. Przemyślcie każą decyzję, szczególnie sadzenia roślin które chcecie dosadzić, aby potem nie okazało się że roślina zabiera za dużo miejsca. Najlepiej narysować sobie mapkę sytuacyjną na której będziecie sukcesywnie nanosić kolejne rośliny. Wtedy łatwiej będzie przewidzieć, czy nie zajmie za dużo miejsca jak urośnie.

- Nad stawkiem o ile nie ma, przydała by się fontanna.... oraz rybki w stawku które zjedzą lęgnące się komary.
- Domek obsadził bym winogronem aby nie było widać surowych tynków...
- W koło studni posadził bym trzmielinę...
- Przydała by się jakaś pergola, pod którą znaleźlibyście cień, oraz zasłoniła by was przed spojrzeniem mieszkańców sąsiadującego bloku.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Działka znajomego.Potrzebna pomoc!!!!

Post »

Kamieniami można by było zakryć tą niebieską folię(choć lepiej jakby była ona czarna).
Potem obsadzić roślinami naokoło(np. trawy ozdobne), i jakieś lilie wodne wrzucić do oczka :wink:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Działka znajomego.Potrzebna pomoc!!!!

Post »

Ważne jest jaki ogród chce mieć brat koleżanki.
Może mieć typowo rekreacyjny - dużo trawy, kilka krzewów i bylin.
Albo kwiatowy, albo warzywno-owocowy.
Każdy ogród jest inny bo każdy coś innego lubi i ma więcej lub mniej czasu do jego pielęgnacji.
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Działka znajomego.Potrzebna pomoc!!!!

Post »

Natomiast ja na każdą ścianę, a szczególnie zachodnią, po ustawieniu rusztowania polecałabym zamiast winogron kiwi, czyli aktinidię. Zalety: żadnego pryskania chemią, przycięta czy nie, owocuje. Na wiosnę pięknie kwitnie.
Wady: w tym roku podmarzła podczas majowego przymrozku, ale winogrona też zmarzły. Jeśli nie interesują owocowe pnącza, to najmniej kłopotliwe są winobluszcze, a na północną ścianę bluszcz, trochę wolno rośnie, ale skutecznie zakrywa całą powierzchnię. Bluszcz nie potrzebuje żadnego rusztowania, niektóre odmiany winobluszczu też nie.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”