Ogród Różany Bogusia45

Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

RÓŻE CZERWIEC 2022
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia zmniejszyłam.
Proszę o umieszczanie na forum zdjęć o dopuszczalnych regulaminem rozmiarach

§ 3.7 Zdjęcia i grafiki wstawiane do postów powinny być związane wyłącznie z treścią merytoryczną wątku. Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 zalecamy: 500x375 pix lub 640x480 pix.
dorotka350
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Bogusiu ;:167 :wit jak co roku zaskakujesz nas przepięknymi różami z Twojego ogrodu! Bajka! Bajka! Bajka! ;:167
Można utonąć w morzu ich kwiatów, kolorów i zapewne zapachów.
Przepiękny czas nastał w Twoim ogrodzie.... :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

SZCZĘŚLIWI POSIADACZE OGRODÓW
Przeglądają fotografie i wspominają cudowne romantyczne chwile

Obrazek

Obrazek
Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 926
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Witaj Boguś Twoja różana działka jest cudowna ;:oj Takiej ilości Róż w jednym miejscu jeszcze nie miałam okazji oglądać. Przepiękna paleta barw ;:138 A wyobrażam jakie piękne zapachy się unoszą na całej działce ;:79 Bardzo dorodne są Twoje Róże widać, ze całe serce poświęcasz i pewnie mnóstwo pracy dbając o nie ;:167 Ja dopiero od paru lat zdecydowałam się na uprawę Róż i stopniowo dosadzam. Ale panujący na moim terenie chłodny klimat i zimne wiatry nie przyczyniają się do takiej bujności kwiatów. Po prostu po zimie zawsze mam część wymarzniętych kłączy poszczególnych Róż. ;:145
Jeszcze coś ciekawego u Ciebie zauważyłam, że nie posiadasz wykoszonych do ziemi trawników. Pozwalasz trawce rosnąć co mi się bardzo podoba ;:108 Ja też jestem przeciwniczką takiego mocnego koszenia. U mnie ze względu na duży wiejski teren mam dużo miejsc nie koszonych . A nawet w centrum działki gdzie się kosi od 3 lat zostawiam miejsca nie koszone gdzie tworzę kwieciste łączki.Okazuje się, że rzeczywiście przy takim podejściu do natury kwiaty mniej chorują. Ja chemii nie używam.
serdecznie pozdrawiam Bożena
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

BOŻENO ! Bardzo się cieszę że odwiedziłaś mój ogród co prawda nieduży 9,5ar ale pracy to dla trzech to dlatego trawę koszę raz na miesiąc ponieważ jestem z natury romantykiem i kocham przyrodę i zwierzątka. Można to zauważyć w poprzednich postach.Duża to dla mnie satysfakcja i uznanie Bożenko bo po tak długiej przerwie napisała do mnie osoba szczerze oddana różom i poświęca dla nich pracę i czas. Cierpliwość wytrwałość przy różach będzie nagrodzona poezją obrazu i pięknem doznań duchowych,kto tego nie pojmuje niech nie zaczyna przygody z różami.
Pozdrawiam Boguś 45 !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Witaj Boguś :wit
Piękne te Twoje różane potwory, niesamowita ilość kwiecia! Szok :shock: Cudownie ogląda się takie kolorowe zdjęcia w takie szaro-bure dni ( choć dziś nawet pokazało się słońce). Pozdrawiam serdecznie
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

WITAJ EMILU Zdjęcia ładne lecz moderator zniweczył moje starania zmniejszając je do formatu pojedynczego kwiatka.Myślałem że forum zależy na
jakości bo nie każdy ma sokoli wzrok.Powiększyć można wchodząc na fotosik.pl
Pozdrawiam Boguś 45 [/b
Obrazek

Bogusiu
Maksymalny dopuszczalny rozmiar zdjęć to 900x600 zalecamy: 500x375 pix lub 640x480 pix.
Zdjęcia w rozmiarze 900x600 pix są wystarczająco duże, nawet dla tych, którzy mają słabszy wzrok.
dorotka350
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Zaniemówiłam na widok Twojego różanego ogrodu. Ilość i jakość róż jest oszałamiająca. Tak bujnie kwitnących róż dawno nie oglądałam. Widać rękę fachowca, pomieścić tyle róż w ogrodzie to naprawdę wielka sztuka. Tak z ciekawości zapytam ile ich zgromadziłeś, pamiętasz, czy już odpuściłeś sobie? :wink:
Wszystkie zdrowe, bez oznak jakichkolwiek chorób,pięknie u Ciebie ;:180 Taki ogród to moje marzenie, dla mnie nieosiągalna rzecz jak do tej pory.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

WITAM CIĘ. Staram się jak mogę w tym roku mija 20 lat jak zajmuje się różami w zasadzie jestem samoukiem i dociekliwym obserwatorem przyrody za przyczyną pasji różanej.Trzy lata temu miałem apogeum różane 180 sztuk na dzisiaj zostało to pomniejszone o 1/5. Podstawa sukcesu ziemia odżywianie podlewanie cierpliwość i umiłowanie do Róż to one się odwzajemnią. Pozostałą wiedzę czerpiemy z moich poprzednich odpowiedzi no i oczywiście z forum ogrodniczego.
Pozdrawiam Boguś 45 !

Obrazek
Pozostałość po przemarzniętej sztamowej.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Cudne, czy to Alchymist?,
Widać, że je kochasz z wzajemnością. Podziwiam, że utrzymujesz je w dobrej kondycji przez cały sezon, mnie niestety nie zawsze się to udaje. Ziemia u mnie ciężka, gliniasta i często wiosną bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Podwyższone rabaty trochę ratują sytuację zimą i wiosną, za to latem, przy aktualnych suszach chyba nie bardzo się sprawdzają. Ale jak to mówią każdy orze jak może ;:333 , robię co mogę a one i tak marudzą. Może to kwestia wyboru odpowiednich gatunków, sama nie wiem.
Osobiście naprawdę gratuluję, bo masz prześliczny ogród ;:138
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Tak to Alchymist przepiękna róża królowa pnących u mnie mam tysiące jej zdjęć. Mam 6 krzewów połowa rozmnożona na pędach własnych pierwszych kupionych 20 lat temu dwukrotnie przemarzły do gruntu. Rozmnażanie na pędach własnych ma zaletę że nie odrastają dziki z podkładki jak jest złej jakości.
Pozdrawiam Boguś 45 !

Obrazek

Obrazek
Na przemarzniętej sztamowej
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Dostałam różanego zawrotu głowy w twoim różanym raju! :D
GRATULUJĘ tych wszystkich cudowności tak urodziwych!! ;:138
Pamiętam że kiedyś oglądałam cię na YT ale jakoś "odpłynąłeś" już daleko z yt... rozumiem brak czasu bo królowe są "zazdrosne" i zabierają cały twój czas :roll:
Co to za róża pnąca którą masz przy samym domku?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

WITAJ IGO róża przy ganku to Paul Scarlet miała powtarzać kwitnienie lecz bardzo małe ledwie może 5% to już lepszy Flamentanz bogato kwitnie jeden raz ale wytrzymały na mróz.
Pozdrawiam Boguś 45 . [/b]
Obrazek[/
Przy garażu też Paul Scarlet
[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/f3ae2c4fd047f9cf]Obrazek
Może się podobać?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”