Mój kawałek świata część trzecia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Z Nowym Rokiem otwieram nowy wątek o moim ogrodzie, którego tworzę od wiosny 2008r. Cała historia opisana jest w pierwszej i części 2. Teraz chciałam w skrócie przypomnieć prace jakie wykonaliśmy w tym roku.

Wiosną mój M wynajął ciężki sprzęt, żeby przygotować teren pod podjazd do domu. Dzięki temu powstała skarpa. Wpadłam na pomysł, żeby obłożyć ją kamieniami, które wykopaliśmy z ziemi i tak powstał suchy murek i schody, które prowadzą na część, w której kiedyś stanie altanka.

Obrazek

Ziemię z terenu pod podjazd rozplanowaliśmy na tył ogrodu, gdzie już w ubiegłym roku posadziłam sosny i krzewy na żywopłot. Przed całą operacją wykopałam wszystkie roślinki, po czym posadziłam je na nowo. Nie radziłam sobie w ogóle przez poprzedni rok z plewieniem tego terenu ? to 20 m długości i 2 m szerokości pas, który rozdziela ogród od pola. Plewienie tego terenu to istne prace Syzyfa. W tym roku postanowiłam więc posadzić pomiędzy krzewy różne byliny i nic nie plewić. We wrześniu przekopałam rosnące tam zielska, zaś w listopadzie oczyściłam teren jak potrafiłam z nieproszonych gości i nasadziłam wszelkiej maści zadarniacze (w większości z pochodzące z ogrodu kochanej Basi). Zobaczymy co z tego wyjdzie w przyszłym roku.

Obrazek

Nad suchym murkiem stworzyłam nową rabatę. Można na nią patrzeć z każdej strony, więc jej nasadzenie sprawiło mi wiele problemów. Jej zadanie to osłonić teren, na którym biesiadujemy latem od strony ulicy. Jest w samym centrum ogrodu więc widać ją z każdego miejsca. Posadziłam tam całe mnóstwo różnych roślin ? w środku rabaty wysokie krzewy na obrzeżach niskie byliny ? głównie żurawki, albo miniaturowe krzaczki tawuł japońskich w trzech odmianach. Trochę się boję, że posadziłam to wszystko za gęsto, ale od czego w końcu jest sekator

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Iwonko, piękne podsumowanie dokonań. ;:138
Awatar użytkownika
gorzata76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6503
Od: 2 cze 2009, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Byłam... widziałam... ale te zdjęcia porównawcze dopiero uświadamiają ogrom pracy, jaką wykonaliście :shock:
Chylę czoła ;:180
Awatar użytkownika
iwa27
1000p
1000p
Posty: 2456
Od: 19 maja 2009, o 07:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nowy Las k. Głuchołaz

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Na skarpie przed domem posadziłam nowe nabytki iglakowe. Rosną tam moje wymarzone świerki Białobok, Pusch, jodła Nana. Tam czeka miejsce na inne świerczki, które są na mojej listwie chciejstw.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przy okazji wariacja na pompę, która stoi obok

Kilkoro z was poradziło mi aby o bsadzić roślinkami okolicę przy samym domu i tak zrobiłam. Od ulicy posadziłam hortensje, jałowiec Blu Arrow i Prince of Wales oraz kilka różnych bylinek. Pod oknem kuchennym posadziłam jałowiec Gold Star oraz piwonie (w tym roku nie zakwitły) oraz 4 krzaczki różane. Między nimi w korycie rosną różne rozchodniki.

Obrazek
Obrazek

Mój M zrobił własnoręcznie piękny płot, bramę i furtkę oraz chodnik od furtki do domu. Powstało nowe miejsce w sam raz do stworzenia małego zakątka. Jest to jedyne miejsce w moim ogrodzie gdzie przez prawie cały dzień jest półcień, a więc znalazłam w końcu miejsce dla cieniolubnych funkii i żurawek

Obrazek

Małej metamorfozy dokonałam w moim rododendrowisku, a właściwie nie metamorfozy tylko uporządkowania. Doczekałam się w tym roku dwóch kwiatów na posadzonej w 2009 magnolii Susanie, a na jesień pokryła się wieloma pąkami, które mam nadzieję na wiosnę zakwitną.

Obrazek
Obrazek

Jedyna rabata w którą w tym roku nie ingerowałam to rabatka w rogu ogrodu ? tam będą w najbliższych latach kopać połączenie kanalizacji z moim domem, więc nic tam nie sadzę nowego, a posadzone tam roślinki rosną swobodnie

Obrazek
Życie jest jak bajka, nie ważne żeby było długie, ale ważne żeby było ciekawe
Mój kawałek świata.
część 3
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5036
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

I proszę, tyle może dokonać weekendowy ogrodnik ;:63 a maj już blisko i zobaczę na własne oczy :D
Iwonko, musisz nawtykać skalniaków w suchy murek. Pamiętasz, jak to wyglądało u Żurka?
;:196
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Witaj Iwuś.Zawsze sobie obiecywałam że w końcu się wpiszę bo tyle razy byłam a śladu nie zostawiłam :oops: .
Podoba mi się twoje streszczenie-kawał roboty za wami!
Teraz już cię nie zgubię :lol: .
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Iwonko melduję się w nowym wątku :wit ogrom pracy wykonałaś, efekt- super ;:180
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Witaj Iwonko, :wit ale masz piękny początek III części ogrodu. Milo patrzeć. Jest czym oko nasycić.
Wszystkiego dobrego na Nowy Rok 2011! ;:3 ;:3
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
dkny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1616
Od: 3 wrz 2009, o 18:55
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

No proszę, teraz widać, jakie efekty przyniosła Twoja praca: dopiero takie porównawcze zdjęcia to uświadamiają. Gratuluję! Bardzo mi się to podoba, jak jeszcze roślinki się rozrosną- będzie bujnie i komfortowo. ;:138
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

;:196 Iwona, powaliłaś mnie na kolana!!! Bohaterka!!! Twój M zasługuje na pełen szcunek. A Tobie należy się medal. W maju zobaczymy na własne oczy!!! ;:180
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
magnolia15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 997
Od: 26 sty 2009, o 14:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: biesal.warmia i mazury

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Witaj Iwonko. bardzo ładnie tu u Ciebie.kawał pięknej i ciężkiej pracy wykonałaś w ubiegłym roku ;:138
Moje wątki
Zapraszam,Marzena
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Wykonaliście kawał dobrej roboty . :P ;:138 ;:138 ;:138
Jestem pod ogromnym wrażeniem . :shock:
Pokazałaś nam poszczególne etapy powstawania ogrodu .Świetny pomysł ,takie podsumowanie w jednym miejscu . :P ;:138 Nie trzeba biegać po całym wątku ,aby mieć wyobrażenie całości . :tan
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój kawałek świata część trzecia

Post »

Witaj w nowym watku :wit
Zaintrygowało mnie to zdjęcie:
Obrazek

Czy na górnym fragmencie zaorane pole to wszystko Wasze? :shock:
Niesamowite zmiany ;:63
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”