Ogród Leszka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Leszka

Post »

Leszku, bardzo oryginalny projekt :)
Wiem, że to tylko wizualizacja, ale czy przekroje elementów łukowych nie są zbyt małe? Rozrośnięta wisteria jednak trochę waży. No chyba, że planujesz ją trzymać w ostrych ryzach ;)
Wiem w czym są zrobione kolorowe wizualki, ale ciekawi mnie w czym zrobiłeś te B&W?
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Ogród Leszka

Post »

Una - dziękuję za odwiedziny.
Pracochłonny? Hmm.. wydaje mi się, żę to jedno z szybszych rozwiązań ;).
Wisteria raczej sobie powinna poradzić (mam na działce głównie piaski, wszystko wsiąka i znika ekspresowo). Gdyby jednak coś było nie tak, to zawsze można dać na dole rynne ze skosem w przeciwnym kierunku.

LaViol - Łuki miały by być z drewna świerkowego, klejonego GL-24, profil 44x90mm. Co do obciążeń, to o wisterię w ogóle bym się martwił, jej waga bedzie tu zupełnie pomijalna przy obciążeniach śniegiem i wiatrem (pewnie z tonę na m2 wyjdzie). Wiata jest akurat przeliczana przez konstruktora, jak łuki będą za słabe to zrobi się większy przekój albo ustawie więcej i gęściej

Zarówno kolorowe jak B&W wizualizacje wygenrowane są przez SketchUp
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
LaViol
500p
500p
Posty: 957
Od: 11 lip 2010, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Leszka

Post »

Fakt, zapomniałam o śniegu/wietrze - jedne co mnie tłumaczy to, że głową byłam przy pisaniu pracy magisterskiej :D
I o tym, że SketchUp ma róże style rysunku ;:223 ;:306
"Żyj prosto. Konsumuj mniej. Myśl więcej...", "Być człowiekiem znaczy: każdego dnia starać się być lepszym."
Aktualny Niedoskonały, ale mój cz.2 :)
Awatar użytkownika
edyta js
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 cze 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Ogród Leszka

Post »

Też podziwiam twoje fotograficzno ogródkowe talenty i jestem pod wrażeniem.
Twoja żonka ma z tobą naprawdę dobrze -pogratuluj jej ode mnie . A teściowa to dopiero cię chwali.
Nie wiem w jakiej branży pracujesz ale powinieneś zająć się fotografią przyrody i projektowaniem konstrukcji drewnianych a może masz jeszcze wiele talentów tylko nie chcesz się ujawniać.
Dużo radości z córeczek i żonki .
Pozdrawiam Edyta
gooldweell
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 8 mar 2015, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Leszka

Post »

hej Leszku bardzo dziękuję za informację o UNIDECOR i zdjęcia super robota :), tak myślę że chyba jednak zainwestuję w Sadolin Classic i polecę wszystkie przęsła pędzlem mam na to całe lato 2 dziennie nawet niech bym zrobił to daje mi 25 popołudni po pracy, po średnio godzinkę czy półtorej. Myślę żeby dać kolor jasny dąb bo fajnie by było zachować jakiś ślad słojów drewna.

Czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z impregnatami i ich sprawdzalnością w warunkach ogrodowych ? Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje i doświadczenia. pozdrawiam Gooldweell.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21738
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród Leszka

Post »

KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Ogród Leszka

Post »

Dzieje się :D

Obrazek

Obrazek

Rozpiętość 3.6m .... bo moja pierwsza glicynia zrobiła sie już bardzo duża :D
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
elissa
200p
200p
Posty: 223
Od: 10 mar 2011, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Leszka

Post »

Witaj Leszku :tan
Pozwolisz, że zostanę w Twoim ogrodzie, bo jest tu pięknie!!! Tropiłam wątki z powojnikami,trafiłam tutaj ;:108 Piękne powojniki ... i nie tylko ;:138

A nowa podpora dla glicynii- rewelacja :uszy

Fajnie, że są jeszcze na świecie tacy faceci ogrodowo zakręceni :wink:
Pozdrawiam, Ela
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Ogród Leszka

Post »

Witaj elissa, fajnę że wpadłaś i zapraszam ponownie :D


A tak się rozkwitła wisteria na nowej pergoli:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak ta pod altaną, mała co prawda być biała "Alba".... ale i tak jest fantastyczna :D

Obrazek

Obrazek
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród Leszka

Post »

Leszku, obie wisterie zjawiskowe ;:215 Długo je masz u siebie?
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Ogród Leszka

Post »

Ta pod altaną ma niecałe 4 lata, kwitnie w zasadzie pierwszy raz (jeśli nie liczyć jednego kwiatka w zeszłym roku).
Tak wyglądała w lipcu 2011 - to była bardzo malutka sadzonka. Odmiana nieznana, bo jak pisałem miała być biała "Alba"... a nie jest.

Obrazek

Ta na pergoli - odmiany "Prolific" - ma już chyba 7 lat, trafiła mi się wtedy bardzo wielka sadzonka (1 pęd miał 1.8m).
Kwitła już w następnym roku po posadzenniu... ale taki mega duży wysyp kwiatów miała dopiero w zeszłym roku.
W tym też jest super dużo - mimo, że wyminiałem jej podpory i wtedy dużo pąków kwiatowych obleciało.

Mam jeszcze 2 które nie zakwitły ani razu.... 4 letnią "Rosea" i 3 letnią "Black Dragon" (ta obmarzła cała 2 lata temu i w zasadzie zaczynała od nowa).

A... no i właśnie nabyłem "Texas white" , która już zaraz zakwitnie jako sadzonka :D
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
jol_ka
1000p
1000p
Posty: 1974
Od: 27 lip 2007, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pojezierze Brodnickie

Re: Ogród Leszka

Post »

Dzięki za odpowiedź. :D Pokażesz to samo ujęcie z tego roku?
Ja coś nie mam na razie szczęścia do wisterii, jedna mi zmarzła więc kupiłam na to miejsce drugą, która ma już pewnie z 4 lata ale co roku podczas późnych przymrozków dostaje po d.. Za duża nie urosła, nie kwitła wcale. W tym roku kupiłam drugi egzemplarz, ma być Issai a co będzie to zobaczymy jak raczy zakwitnąć.
Czy jakoś specjalnie je traktujesz? Nawozisz, przycinasz itp?
Pozdrawiam Jola
jo_linki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Ogród Leszka

Post »

Postaram się zrobić jutro zdjęcie.

Co do traktowania.... no to jest trochę zabawy z wisteriami:
* najważniejsze jest jesienne przcięcie na 3-4 oczka, to pozwala na zawiązanie odpowiedniej ilości pąków kwiatowych,
* zima - pierwsze 2-3 lata zawijam główny pień w agrotkaninę, aż osiagnie odpowiednią grubość
* wiosna - zaplatanie nowych pędów we właściwym kierunku, wycięcie martwych oraz zainfekowanych gałęzi (pojawiaja się na nich czerwone wypryski - o chyba jakaś grzybnia), po rozpoznaniu pędów z pąkami kwiatowymi można je skrócić do 2 pąków aby uzyskać dłuższe kwiatostany
* lato - przycinanie odrostów... w sumie to przycinam wisterie tak co najmniej 4 razy w roku
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”