Ogród - hal1959 /r.2008/

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Ogród - hal1959 /r.2008/

Post »

Początki mojego ogrodu były strasznie praco i czasochlonne ,ale dzisiaj już ma czwarty rok.Jest on moja pasją od pierwszych dni jego narodzin.Teren ,na którym jest usytuowany to jedno gruzowisko (fundamenty po starym poniemieckim budynku).Tony kamieni ,które oczywiscie wykorzystalam i tony cegiel trzeba było usunać.Efekty oceńcie sami.Początki to mam w tej chwili z obsługą komputera ,ale chciałbym pokazać moj skromny ogródek.Może uda mi się dołaczyć pare fotek .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Halinko założyłam Twój własny ogród. Lila. :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Halinko,pięknie wygląda twój ogród zimą.A teraz czekam na wiosnę w twoim ogrodzieObrazek
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

;:100 Halinko, moja imienniczko
No to wykonałaś kawał roboty na tym gruzowisku.
Czekam na kolejne odsłony , bo już zapowiada się ciekawie :tan
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Dzisiaj u nas -7i biało.Opowiem swoją przygodę z moim śliwkowym migdałkiem (nazwa chyba trafna jak się za chwile przekonacie).Otóz 2lata temu kupiłam wymarzony migdałek ,już z pąkami.Pięknie kwitł,ale jedna gałązka miała kwiatki białe,nie skupiałam się zbytnio na tym.Ale latem juz była duża róznica,ta biała gałazka rozrastała się piorunujaco i miała inne liście ,więc przyciełam ,bo przeważała drzewko.Poprzedniej(2007)wiosny kwitł pięknie,ale w maju mróz zmroził go,wiec niewiele wypuścił gałązek,ale ta z białymi kwiatkami się nie dała ,zaczęła dominować .Było już widać różnicę.Latem leżąc na leżaku mignęło mi przed oczami cos ciemnego od spodu drzewka,podchodzę,i co widzę?śliiiiwki,siedem dorodnych ,niebiekich , smacznych,okrągłych sliwek.Sliwki okay ,ale co z moim wymarzonym migdalkiem?Nie wiem jak mam to drzewko traktować,czy migdałek czy sliwa.Zrobiło się nie symetryczne,będę śledzić tej wiosny jego dzieje i robić fotki,na pewno Wam pokarzę. ;:88 NIE wiem co to za gatunek śliwki,bo różni się od powszechnie znanej śliwki.Może to renkloda.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
kasia176
100p
100p
Posty: 129
Od: 2 sie 2007, o 10:19
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Witaj Halinko. Zajrzałam dziś do Twojego wątku i chciałam Ci pogratulować wyników Twojej ciężkiej pracy na gruzowisku - jest pięknie. Pokaż kolejne fotki - będę czekała z niecierpliwością :-). A historia z migdałkiem - świetna! też jestem ciekawa co z tego wyniknie. Z tego co piszesz to śliwa może całkiem zagłuszyć i zdominować migdałka.
Pozdrawiam wiosennie
Kasia
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
rogalm1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1421
Od: 12 mar 2008, o 09:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Halinko, opowieść o śliwkowym migdałku super! Ty miałaś jedną niespodziankę, a ja mam same niespodzianki, bo sadzę to co ktoś mi da i nie mam pojęcia co z tego urośnie... Będę musiała tu wszystkich wykorzystywać do identyfikacji!
A wracając do Twojego ogrodu, to wydaje mi sie taki inny od większości ogrodów przez te schody i kamienie, piękny!
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witaj Halino.
Ogród super, na różnych poziomach i schody są ozdobą. Napisz coś więcej o ogrodzie.

A tak na marginesie czy możesz przybliżyć twoje miejsce działania, w której części województwa?

Pozdrawiam Leszek.
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Halinko,bardzo ciekawa historia z tym śliwo-migdałkiem :D
Jestem bardzo ciekawa co z tego wyniknie i czekam na fotki :D
Ja mam taką sytuacje z krzewuszką,która miała jedną gałązkę inną.Teraz to już tej pierwotnej nie ma została tylko ta "inna" gałązka.Zobaczę co dalej będzie się z nią działo.
Pozdrawiam Magda :)
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Miła Halinko. Twoja przygoda z migdałkiem da się łatwo wytłumaczyć. Migdał trójklapowy rozmnażany jest przede wszystkim przez okulizację a jako podkładkę stosuje się głównie śliwę ałyczę. Ałycza jest z oczywistych względów wytrzymalsza od migdałka, Z podkładki, ze śpiącego oczka wybiła gałązka ałyczy. Resztę znasz. Co się działo opisałaś w swoim poście. Kolor śliwek może jednak wskazywać, że szkółkarz zokulizował migdałka na jakimś innym gatunku. Jeżeli zostaną jakieś gałązki migdałka w tym roku, to możesz w maju pobrać sadzonki i zasadzić. Takie rośliny kwitną obficie i nie ma u nich problemu "odbijania" podkładki.
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Jutro jak dobrze pójdzie dołacze pare fotek z początków mojego ogrodu.Zdjęcia robione bardzo zwykłym aparatem,więc nie gwarantuje dobrych efektów.Moze coś z tego będzie.Są na płycie, jutro coś z tym zrobię ;:23
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Dołączam obiecane fotki. Na jednym zdjęciu jest mój ukochany mąz ,dzięki któremu mogę się realizować . To on przygotował mi teren pod ogród i dał pełną swobodę w decydowaniu i zaplanowaniu jego wyglądu. Na innych oczywiscie jest mój cudny wnuczek ,który w ogrodzie lubi pozować do zdjęć .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Te fotki są z poprzednich lat.Dzisiaj już się trochę różnią niektóre zakatki ogrodu,ponieważ ciągle coś zmieniam ,dosadzam,przesadzam powiększam rabaty kosztem trawnika.Tej wiosny znowu szykuję zmiany,,mam sporo pomysłów,ciekawa jestem na ile mi się to uda zrealizować.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Grzegorz B

Post »

Halina, ale piękne miejsce storzyliście :shock: :shock: :shock: . Dużo to was pracy kosztowało, ale naprawdę warto było, znakomity efekt. Te schody i skarpa, wielu chciałoby mieć takie pochyłości, ja też należę do takich osób, ale wszystkiego nie można mieć. Bardzo ładnie zagospodarowany został teren, rośliny bardzo dobrze się mają, kompozycje bardzo ładnie dobrane, kamienie, czego chcieć więcej :D, właśnie czego, dla jednych już by to wystarczyło, ale dla innych zmiany, zmiany, zmiany. Ogrodnicy tak mają, widzę, że też należysz do takich osób. Zmniejszenie trawnika oznacza nowości, a więc będzie co oglądać. Na pewno będę zaglądał na Twoje "morgi", bo warto :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”