Ulubieńcy MariiTeresy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8777
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Gdzie nie spojrzę piękne narcyzy i jak tu jesienią nie kupić ich,nie da się :roll: :D ,irysków też nie mam i nie wiem dlaczego,przecież lubię niebieskie kwiatki :D .Prążkowany równie ładny jak kwiatki :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mario Tereso ja z prośba o radę. Kupiłam dziś kilka cebul lilii miedzy innymi Casablanca, Regale, Afrodita i African Queen. Wszystkie maja juz pędy. Jak głęboko należy ja sadzić? Jesienia sadziłam lilie na trzykrotną mniej wiecej wysokość cebuli. Pewnie nie było to najlepiej, bo z 6ściu posadzonych wzeszły tylko dwie. Piasek mam zapewniony, bo ziemia piaszczysta, chciałam do dołka wsypac ziemię ogrodową i garste Osmocote do roslin ogrodowych. Byłabym CI bardzo wdzięczna za radę.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Bogusia2 pisze:Mario Tereso ja z prośba o radę. Kupiłam dziś kilka cebul lilii miedzy innymi Casablanca, Regale, Afrodita i African Queen. Wszystkie maja już pędy. Jak głęboko należy ja sadzić? Jesienia sadziłam lilie na trzykrotną mniej wiecej wysokość cebuli. Pewnie nie było to najlepiej, bo z 6ściu posadzonych wzeszły tylko dwie. Piasek mam zapewniony, bo ziemia piaszczysta, chciałam do dołka wsypac ziemię ogrodową i garste Osmocote do roslin ogrodowych. Byłabym CI bardzo wdzięczna za radę.
Te jesienią posadziłaś na standartową głębokość, wyjątkiem jest lilia biała-l. candidum, którą sadzimy bardzo płytko.
Do mieszańców trabkowych, w tym l.regale można dodać ziemi ogrodowej, chociaż garść osmocote to zbyt dużo pod 1 cebulę-łyżeczkę raczej.
U mnie lilium regale jeszcze nie widać, za to widać było dziury gryzoni :(

Mieszańce orientalne tj. Casablanca wymagają kwaśnego podłoża, dodaję torfu kwaśnego , też mam piaszczystą ziemię a raczej piasek
Powinno się je sadzić na 3-krotną głębokość , gdyż wypuszczają korzenie nie tylko pod cebulą ale i nad tzw. pędowe, przy płytkim sadzeniu podobno mogą trochę "głodować"...
Powinny zakwitnąć, tylko delikatnie obsypuj ziemią żeby nie uszkodzić, możesz włożyć kołeczki,żeby zaznaczyć te pędy i tam nie deptać

Dzięki Hal/Halino :)
Obrazek Obrazek Obrazek
pąki kwiatostanowe u Wistaria floribunda
Obrazek
czereśnia "Rivan"
Obrazek
Tawuła "Gold flame"
Obrazek
Tawuła "little princess"
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Ale będzie czereśni!
Bogusia2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1222
Od: 26 maja 2008, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Czy chcesz powiedzieć, że kwitnie Ci juz RH i że będziesz miała kwitnąca glicynię?!!!!! Nie ma sprawiedliwości na świecie :D . Zdjęcia piekne! Mario, bardzo Ci dziękuje za rady w sprawie sadzenia lilii. Dziś zaszalałam i kupiłam dwie peonie drzewiaste. Maja pąki!! więc może doczekam się kwiatów. Bardzo się ciesze z tego zakupu. Oczywiscie mam dylemat czy słuchać Gagawi czy sprzedawcy. Gagawi mówi szyjka na wierzch, sprzdawca mówił zakopać 15-20 cm powyżej obecnego poziomu sadzenia.
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu.
Bogusia
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Bogusia2 pisze:... Dziś zaszalałam i kupiłam dwie peonie drzewiaste. Maja pąki!! więc może doczekam się kwiatów. Bardzo się cieszę z tego zakupu. Oczywiscie mam dylemat czy słuchać Gagawi czy sprzedawcy. Gagawi mówi szyjka na wierzch, sprzdawca mówił zakopać 15-20 cm powyżej obecnego poziomu sadzenia.
W zasadzie peonie drzewiaste sadzi się głębiej niż bylinowe, miejsce szczepienia na głębokości ok. 10cm ( zagłębić na 2 pąki w ziemi dobrze zdrenowanej) aby mogły wypuścić własne korzenie itp.
Oby nie było silnych przymrozków, inaczej nic z kwitnienia wistarii.
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

pełnia kwitnienia rh, repens Baden Baden
Obrazek
Obrazek
cesarska korona
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Mario-Tereso-ciekawe ujęcie cesarskiej korony.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Prześliczne są zdjęcia Twojej wiosny, które tu zamieściłaś . Tak cieszą barwy kwiatów i młodziutkich listków :)U mnie dawno już po PRZEBIŚNIEGACH i KROKUSACH, ale TULIPANY dopiero się zaczynają. Czekam też na eksplozję RODODENDRONÓW - Ty masz już , jak widzę, pociechę z " Baden -baden". Piękny jest !
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

Dzięki za zachętę Ewo J. S. i Ewelino :D
następne miniaturowe:
Rhododendron"Cream Crest"
Obrazek
Rh. "Blue Tit"
Obrazek
Zaczyna kwitnienie wielkokwiatowy Rhododendron "Dominik"
Obrazek
oraz Magnolia "Susan", dosyć kompaktowa odmiana jak magnolie, nadaje się do małych ogrodów
Obrazek
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

MariaTeresa pisze:rh. repens Baden Baden
Obrazek
Zapomniałam napisać,że bardzo dobrze się ukorzeniają sadzonki scięte z młodych, nie zdrewniałych jeszcze przyrostów, ukorzeniałam jak iglaki tylko dałam więcej torfu kwaśnego 3:1 do piasku, przykryłam je białą folią ponad sadzonkami, liście ma małe nie ma potrzeby skracania, obrywam zostawiając 3-4 na szczycie, Zimowały w mini inspekcie, a na wiosnę do doniczek z torfem i korą, uszczykiwałam w celu rozkrzewienia, przezimowały dobrze stojąc w doniczkach pomiędzy iglakami.
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Mario-Tereso-to poproszę jeszcze trochę fotek magnolii Suzan.To dobrze,że tak łatwo Baden-Baden się rozmnaża, ładniutki jest!.Magnolia niestety rozmnaża się trudno.
Awatar użytkownika
mme33
1000p
1000p
Posty: 1015
Od: 26 lis 2008, o 21:26
Lokalizacja: Małopolska

Post »

WitajMarioTereso.
Czekam z niecierpliwością na twoją Wisterię,ma piekne pąki a u mnie ten rok znów na straty....nie zakwitnie.
Magdalena pozdrawia :)
Zapraszam do ogrodu
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”