Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Znalazłem nowy wątek po nowemu na starym :D
Witam Beatko ;:168 Cieszę się twoją radością.
Ależ ładne zdjęcia pokazujesz ;:333
Pozdrawiam serdecznie.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Jadziu, jak na razie jestem bardzo zadowolona z tego światłowodu. Oby tak dalej.
Dwa razy sadziłam od Ciebie tę białą wiązówkę, ale momentalnie jest chyba zjadana, bo nie wierzę by nie chciała u mnie rosnąć. Więc nawet różowej nie zamawiam chociaż podoba mi się bardzo.
Oj, marzy mi się ta Pięknotka ale ..... u Ciebie!.... Oj, byłoby cudownie jakby nie trzeba było rozdawać tych Twoich cudnych roślinek. ;:196 ;:168 Cały czas o tym myślę.


Andrzejku, Liriope robi furorę. ;:333
Malutko jesteś na FO. Ale już wiem, że jak będę wreszcie na emeryturze to też nie będę miała zwykle zbyt wiele wolnego czasu. ;:306
Podczas urlopu też planuję troszkę pochodzić po górach, mam nadzieję, że odpowiednia pogoda dopisze. Dzięki za pochwały - i wice wersja ;:303
Pozdrawiam ;:168




Obrazek

Rudbekia z nasion
Obrazek

Groszek pachnący
Obrazek

Dziurawiec barwierski
Obrazek

Rącznik
Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

O rącznik ma już kwiaty (czerwone to chyba kwiat ;:218 ), moje dwa rączniki idą prężnie w górę ale do kwitnienia chyba im nie prędko. Lirope musiałam się pozbyć zbyt zachłanna.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, widzę, że masz bardzo dużo roślinek w doniczkach. ;:111 Sporo przy nich roboty. ;:oj Dla mnie zajmowanie się doniczkami to dopust Boży. ;:223 Nie lubię, stąd u mnie tylko te wiszące, a i to zaledwie sześć przy altanie. ;:7
Lilie, floksy i groszek pachną, rudbekie odwdzięczają się za opiekę po siewie, rącznik daje z siebie wszystko, pięknie kwitną liliowce, ketmie w pełnym rozkwicie, jeżówki w kilku odmianach wdzięczą się do słoneczka. ;:215 ;:138 ;:138
Czego chcieć więcej? Jest cudowne lato! Niech trwa! :tan :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Olu, być może tak szybko zaowocował ten rącznik, że jak wiesz prowadzę go "na pniu". Czyli zamiast iść w dolne liście to sobie szybko zrobił cudne "kasztanki".
Bardzo Ci dziękuję za info o Liriope. Nie wiedziałam, że tak może z nią być i zaproponowałam koleżance w cieniu przy altance. U mnie ona nie szaleje, ale kwitnie bez zarzutu. Szukamy coś najlepiej kwitnącego w lecie do cienia. Stąd ta Liriope. Hosty czy żurawki raczej odpadają. Rośnie tam barwinek ale też się nie podoba.


Obrazek

Obrazek



Lucynko, zgadza się - jest bardzo kolorowo. Lato jest cudne. ;:196
Jestem zmuszona do dużych donic by zachować roślinki. Wprawdzie nornice też przecież wejdą sobie górą do donicy ale jednak od korzonka straty bywają większe. Nie mam innego wyjścia jak tylko większe donice. Niektóre są zadołowane, niektóre tak luzem postawione. Z większymi donicami nie jest tak źle jeśli chodzi o pielęgnację. Tylko więcej może jest podlewania w upalne dni i noce. Ale wtedy podlewam co drugi dzień, dzieląc sobie robotę na pół. Czyli np. dzisiaj 50% a jutro pozostałe 50%. I od nowa. No a jak jest deszcz to podlewanie tylko do donic pod daszkami, ale na szczęście nie muszę codziennie. Tylko rojniki i rozchodniki mam w małych przeróżnych pojemnikach, ale tu z podlewaniem to problemu nie ma.




Dziwaczek nawet ze zwiniętym kwiatuszkiem jest śliczny

Obrazek



Pewnego dnia z okna zobaczyłam taki oto widoczek na budlei. Kwiatostany jak ptaki

Obrazek

Obrazek


Obrazek



Moje rojniki i rozchodniki

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wreszcie się doczekałam szałwii Amistat o oczekiwanej wielkości ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Przypomniałaś mi Beatko o zatrwianie. Robiłam wiele lat temu suche bukiety na zimę, a potem jakoś tak zapomniałam o tych kwiatkach nadających się na suszki. A akurat zatrwiany są świetne, bo mają rozmaite kolory i są trwałe. Twój bardzo ładny - dwukolorowy. Robisz z nich bukieciki?
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko
Pysznogłówki, jeżówki czy przypołudnik ;:215
Szałwia Amistat cuuuuuuuuuuudo, ten kolorek zarąbisty.
Rojniki i rozchodniki w szklanym naczyniu super się prezentuje. ;:138
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

O to to czyli rozchodniki i rojniki to roślinki którymi muszę się przyjrzeć. Skłoniła mnie tego susza. Nawet krzewy tego lata były zwiędnięte (krzewuszki, jaśminowce i moszenki).
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Wandziu - kolejny świetny pomysł mam od Ciebie. ;:168
Nie, nie pomyślałam w ogóle o suchym bukieciku, masz rację - trzeba takowy zmontować.
Moja pomyłka w zamówieniu, bo byłam pewna, że zamawiam inne limonium, ale w sumie wyszło całkiem dobrze. Jak na razie mam tylko ten kolor zatrwianu. Wygląda super.

Ewuś, przypołudnik to też przypadek, wzięłam go za Słonecznicę jak kupowałam nasiona. Ale też jestem zadowolona z tej roślinki.
Szałwia Amistat dała mi popalić przez kilka lat, aż wreszcie jest taka jaka powinna być ;:215
Rojniki i rozchodniki mam w czym się da, nawet w blaszkach na kołacze weselne. Wszędzie im dobrze. ;:167


Olu, lato jest wyjątkowe, to fakt. Choć mam dość deszczowo to i tak pomyślałam o rojnikach i rozchodnikach na przyszłość. Super zimują i lubią suszę - no rewelacja. Niektóre tak pięknie kwitną albo się przebarwiają. Jak dla mnie to są super roślinki. ;:167
A koleżanka zdecydowała się w tym cieniu na Bodziszka Rozane. Zaproponowałam by został tam jednak i barwinek, myślę, że się świetnie dogadają.


I troszkę kolejnej aktualnej odsłony z mojego ogródka:


Laurowiśnia powtarza kwitnienie i jednocześnie owocuje, jak nigdy wcześniej

Obrazek

Obrazek


Z trzech tych samych fuksji tylko jedna mi przezimowała w ogrodzie, ale dobre i to

Obrazek


Cukinia miała być prosto długa i całozielona a jest pasiasta i gruszkowa, bywa

Obrazek


Bukiecik na miniony poniedziałek

Obrazek


Werbena patagońska, ta też rośnie w donicy

Obrazek



Rozchodnik okazały i jeżówki

Obrazek


Hortensja Vanille Fraise

Obrazek


Rutewka ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, zachwyciły mnie kwiaty Twojej budlei! ;:215 Rzeczywiście wyglądają jak ptaki w locie.
Rozumiem Twoją troskę o uchronienie roślinek przed nornicami, nie mniej nawet moje szkodniki w postaci pędraków chrabąszczy nie zmusiłyby mnie do sadzenia w donicach. ;:185 Może za stara już jestem i zbyt leniwa... ;:7
Bardzo ładnie kwitną Ci rudbekie, hortensje, werbeny patagońskie ( nawet one w donicy?!), rozchodniki i rojniki prezentują się fantastycznie ;:138 ;:138
Oczekiwana wielkość szałwii 'Amistat' to jaka?

Pozdrawiam cieplutko i częstszego delikatnego deszczyku życzę, byś nie musiała biegać z wodą od doniczki do doniczki. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:wit
Rutewkę may taką samą.
Śliczny jest ten pierwszy rojnik . Co to za odmiana ?
Piękna werbena patagońska. Marzy mi się jej więcej ogrodzie po ty jak zobaczyłam ja w Powsin ie.
Fajnie mieć taką piękną fuksje w ogrodzie.
Hortensje umm chyba wszyscy je bardzo lubimy. ;:167
a budlejowy kwiatek fikuśny , jak samolot :)
Pozdrówki zostawiam ;:196
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Piękna hortensja (dwukolorowa) ;:167 Rutewka ma moc kwiatów ;:oj Moim skromnym zdaniem barwinek jest ekspansywaną rośliną i szanse z nim mają tylko krzewy głęboko korzeniące się, drobne byliny chyba nie wytrzymają z barwinkiem. Oczywiście nie chodzi o to że on bardzo szybko rośnie, ale o to że jest w stanie z czasem zająć kilka metrów.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Lucynko, - mam duże donice. Wiele roślin w nich jest mulczowanych - na prawdę nie ma z tym kłopotu.
W przeciwnym razie miałabym pewnie tylko koniczynę i mniszka ;:223
Werbenę patagońską mam i w gruncie i w donicach. W donicach też są super,
Jest jeszcze inny powód- niektóre ekspansywne rośliny mi się też podobają, więc są w donicach, tak jak np. rdest himalajski czy Bylica Ludovica. Podlewam głównie donice pod dachem, reszta jest podlewana z konewki może ze trzy razy w sezonie, żeby nie było, że o nich zapomniałam.
Amistat spokojnie dorasta do 2 metrów. To przepiękna szałwia.
Mam towarzystwo ptasie i ja - na kilka dni zamieszkał u mnie śliczny kanarek. ;:167
Dziękuję za jak zwykle miłe życzenia - wzajemnie - serdecznie pozdrawiam ;:196

Aniu / anabuko1 - za bardzo nie wiem co to za rojnik, ale można przyjąć, że np. Funny Socks będzie się identycznie super prezentował.
Tak, werbena patagońska i mnie urzekła. Mam nasiona od Jadzi i już teraz z roku na rok wysiewam jej coraz to więcej i więcej.
Za tą zimującą fuksją dość długo wyglądałam, bo jakoś trafiałam na braki w magazynie. Aż tu nagle jest, więc hop ją do koszyka.
Rutewki bardzo lubię, ta fioletowa jak na razie jest rewelacyjna, Ale w tym roku także i biała postanowiła mi ładnie zakwitnąć, choć wcześniej się jej nie chciało. Bo te wczesne to są z roku na rok jak na razie bez zarzutu. ;:167
Pozdrawiam również bardzo serdecznie ;:196

Olu - i u mnie, i u tej koleżanki barwinek jest już od lat - nie ma mowy o ekspansywności. Widocznie nie wszędzie ma idealne warunki do szaleństwa. A ten bodziszek sobie z nim na pewno poradzi, bo się po nim będzie wspinał.
Jeśli go jeszcze nie masz to polecam Ci go bardzo - jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o ładne i długo kwitnące byliny.
Ale dobrze, że przestrzegasz, bo wiem, że w niektórych ogrodach barwinek jest jak chwast. I pewnie też dlatego zaproponowałam by go zostawić, bo jak zaczną go wykopywać to może być właśnie go coraz więcej i więcej, a tak to rośnie sobie w ryzach. U mnie też jest grzeczniutki.
Ta hortensja to u mnie jedna z pierwszych kupionych. Teraz z tych ostatnich, które mi się bardzo spodobały to mam Fraise Melba, też się przebarwia ale ma inny układ kwiatów. Bardzo mi się podoba.
Mile zaskoczyła mnie w tym roku Limelight, nie przypuszczałam, że i ona może mieć tak spore kwiatostany. Od zeszłego sezonu mam także 3 szt. Bobo. No jakoś mnie wkręciły te bukietówki.
Ta fioletowa rutewka co roku mi tak pięknie kwitnie i to na 3 metrze wysokości. Wygląda to rewelacyjnie, długo trzyma kwiaty. ;:167


Kilka aktualności ogrodowych:


Szałwia Amistat
Obrazek


Rdest himalajski oraz werbena patagońska
Obrazek


Nowy nabytek - lipa na pniu. A z prawej letnia stołówka dla ptaków.
Obrazek


Z lewej - wielkie kwiaty ma ta hosta, dopiero teraz kwitnie. A z prawej cudne szyszki na jodle koreańskiej.
Obrazek


Łąka rudbekiowa
Obrazek


I kolejna odsłona rojników i niskich rozchodników

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego i udanego kolejnego letniego weekendu ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”