Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie w pierwszym dniu lata!
To już lato, a za oknami wiatr, chmury, deszcz i ziąb. Jedyne pocieszenie w tym, że od jutra pogoda ma się powoli kształtować zgodnie z porą roku. I oby tak się stało, bo roślinki też nie bardzo wiedzą, jak się zachować. Szczególnie te kochające ciepełko i słoneczko. Zresztą zwierzęta podobnie. Obserwuję moją Misię, i widzę, że od wczoraj ona tylko posypia, nawet do miski niemrawo się wlecze. A ja ... Cóż... Czekam ciepłej środy, by calutki dzionek spędzić na łonie Matki Natury i żeby tak było już codziennie.


Halszko - dziękuję ;:180 , Kochana jesteś ;:167 i niezwykle łaskawa dla moich podopiecznych. :lol:
Ta róża wspina się na pergoli stojącej w dość dużym oddaleniu od domku. ;:108 Zdjęcie zrobione od strony wejścia na działkę wprowadza w błąd. ;:7
O tym, ze te robale należą do rodziny wijów, doczytałam dzięki podpowiedzi Iwonki1. Wprawdzie są to jakieś szkodniki, ale na szczęście niezbyt groźne, nie będę z nimi walczyła i tylko przypadkiem znalezione pójdą pod but. ;:134

Niech lato przyniesie Ci dużo radości. ;:196

Obrazek

'Sarah Bernhardt'ciągle obsypana kwiatami. Dzięki ochłodzeniu przez jakiś czas będzie mi jeszcze pachniała.

Obrazek

Pierwiosnek kandelabrowy też nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Obrazek

Naparstnice są u mnie rozrzucone po całej działce i tak sobie samotnie stoją na baczność.

Obrazek

Misia lubi sobie spacerować ścieżkami między rabatami.

Obrazek

Ja też lubię takie spacerki.

Obrazek

Obrazek

Niech nam wszystkim lato pokaże swoje najpiękniejsze oblicze. ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Misia estetka i dostojna dama! :lol: Lato mamy...oby temperatury się ustatkowały ...Albo upał albo wiatr urywający głowy i chłód.I susza...Ale roślinki dzielnie stawiają im opór i z naszą pomocą rozwijają się i kwitną radując nasze zmysły...Cudny czas! :tan Miłego jutrzejszego działkowania Lucynko ;:167 ;:196

;:100
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Te białe eleganckie łapki Misi pośrod tak pięknych kwitnień to jakby dama dworu na spacerze w Wersalu :D Chociaż osobiscie nie znosze tego stylu wersalskiego ale jest to moja metafora elegancji.
Wersal do twojego ogrodu to nawet sie nie umywa....Tak samo jak i pozostałe franc ogrody; za to kocham styl ang.
Na ostatnim zdjęciu po prawej te olbrzymie talerze z fioletowym środeczkiem to maki?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Ciężki dzisiaj miałam dzień. M się rozchorował i musiał zostać w domu, a ja Misię zapakowałam do kontenerka, kontenerek umościłam na wózeczku do zakupów i piechotką podreptałam na działeczkę. Tam trochę popieliłam, nieco poprzesadzałam; głównie samosiewki niecierpka balsaminy i niecierpka waleriana, nakarmiłam i napoiłam małżowe gołąbki, zebrałam truskaweczki, cyknęłam kilkanaście fotek, poplotkowałam z sąsiadką i apiać na nogach wróciłam do domu. Zmachałam się jak siedem nieszczęść. :lol:

Ucieszył mnie pierwszy kwiatuszek dalii 'Fancy Pants', pierwsze kwiatki róży 'Novalis', pysznogłówki 'Balmy Lilac', powojników i głowienki wielkokwiatowej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekdarmowe zdjęcia na allegro

Obrazek


Maryniu - u mnie już dzisiaj było słoneczne lato i ma tak trwać - zgodnie z prognozą - co najmniej do niedzieli. ;:303 Suszy u mnie na dzisiaj nie ma, spadło dużo wody z nieba, ale słoneczko szybko się z nią rozprawi i wierzchnia warstwa gleby zostanie wysuszona. ;:108 Na szczęście można potańcować z wężem. :tan
Samo działkowanie było dzisiaj zgodne z Twoim życzeniem, za co serdeczne dzięki ;:167 Tylko żeby to się stało, zmuszona byłam piechotą do lata...

Obrazek

Obrazek

Iguniu - muszę Misi powiedzieć, jak jest przez Ciebie postrzegana. Oczywiście, gdy się wyśpi, bo aktualnie udała się w objęcia Morfeusza ;:19 , jako że na działce nie miała na to czasu. Zbyt dużo tam rozmaitych efektów dźwiękowych - liczne ptaszki w małpim gaju. :lol:
Bardzo jesteś miła w stosunku do mojego ogródka, dziękuję pięknie. ;:167
Na ostatnim zdjęciu, ale po lewej - to istotnie są maki. ;:108

Obrazek

Obrazek


Zajrzałam do moich grządek warzywnych. Zdjęcia zrobione przed plewieniem.

ObrazekOgóreczki w duecie z koprem.

ObrazekCukinie.

ObrazekPomidory gruntowe.

ObrazekSałata.

ObrazekSłabowita pietruszka naciowa.

Na koniec pochwalę akanta ( cztery lata temu był małą sadzonką, która przyjechała od Iwonki1),który wypuścił aż siedem łodyg kwiatowych.

Obrazek

Dobrego, prawdziwie letniego czwartku. ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, wspaniałe warzywa, godne aby je przedstawić szerszej publiczności ;:63 ;:63
Fajna podpora dla ogórków ;:215 ja też swoje sadzę przy siatce.
Piękny kolor różyczki Novalis ;:167
Cudownie, kolorowo, bogato ;:303 ;:303

Zdrówka dla męża, dla Ciebie i Misi oczywiście także ;:168
Miłego dnia i dobrej pogody ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Dzisiaj warzywka pochwalę ;:138 ;:215 warzywniak jak się patrzy !Szczególnie sałata mi wpadła w oko bo moja już wysłupiona a nowej nie posiałam... :oops: M wprawdzie za nią nie przepada ale ja nie pogardzę.Może jeszcze kupię kilka flanców letniej na rynku choćby
jutro bo będę miała okazję być w pobliżu. :uszy Jadę na bilans 40+... :) ;:147
Dzisiaj był dobry dzień do działkowania nie za gorący i niezbyt wietrzny przycięłam brzozę i cisy...podlałam swoje włości i o 16 M przywiózł mnie do domu na obiadek przez siebie przygotowany...Ale smakowało! :D

Pozdrawiam serdecznie Lucynko ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Strasznie dziś było gorąco w tym moim dołku. Temperatura dochodziła do 30 stopni. Skwapliwie skorzystałam z tego, że tylko w cieniu dało się posiedzieć i niemal cały dzień przeznaczyłam na lekturę jednej z książek, które dostałam od dzieci na Dzień Matki.
Kilka najbliższych dni zapowiada się równie, a nawet bardziej upalnych, toteż postanowiliśmy pomieszkać na działce. Od jutra mnie więc nie będzie na forum, odezwę się po powrocie.
A co nowego dzisiaj?

Zakwitł pierwszy liliowiec, kolejna lilia, dwie tawułki, szałwia 'Plumosa' i lawenda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Halszko - ogórki sadzę od dawna przy drabinkach. Stare już poszły na spalenie, teraz są to drabinki z dziecięcego łóżeczka sąsiadów. A ponieważ sadzę ogórki po obu stronach drabinki, to dodatkowo jeszcze każda roślina dostaje swój własny sznurek, po którym pnie się ku górze.

Obrazek

Piękne dzięki za pochwały, ;:167 bo to miód na moje serce.
Zdrówka nigdy za dużo, przygarniam z wdzięcznością ;:168 i odwzajemniam z całego serca. ;:196 ;:196

Ps. M już zdrów jak ryba. Musiał złapać jakiegoś wirusa, na szczęście szybko go pogoniliśmy.

Obrazek

Obrazek

Maryniu - dziękuję w imieniu warzywek. ;:180 Sałatę uwielbiamy, w związku z czym sieję taką jej odmianę, którą bardzo długo można spożywać.Obrywa się dolne liście, ona rośnie w górę, obrywa się kolejne dolne liście i to trwa tak około półtora miesiąca. Przy tym jest wyjątkowo smaczna. ;:215 Nie znam odmiany, pierwsze nasiona dostałam od jednej z forumek, teraz już sama zostawiam dwa - trzy egzemplarze, z których zbieram nasiona. ;:303
W sumie to nie tak znowu daleko od siebie mieszkamy, a pogodę miewamy bardzo różną. U mnie dzisiaj robota by mi nie szła, za gorąco. :lol:
Gratulacje dla M ;:138 Mój nawet wodę na herbatę potrafi przypalić. ;:306
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek

Obrazek


Mój warzywnik nie znajduje się w jednym miejscu, uprawiam warzywka na kilku grządkach w różnych miejscach działki.
Tutaj fasolka szparagowa tyczna pnie się w górę.

Obrazek

Fasolkę karłową pokażę innym razem. Zdjęcie mi nie wyszło. ;:222

A teraz będę się chwaliła. Co mi szkodzi :tan :tan
Tak rośnie brzoskwinia wyhodowana przeze mnie z pestki. Jest to ta brzoskwinia, która zawsze owocuje i ma bardzo smaczne owoce. Stare drzewo robi się coraz to bardziej kruche, nawet nie wiemy, ile lat sobie liczy. Kupiliśmy je wraz z działką, a już wtedy było dużym drzewem.

Obrazek

Teraz już muszę powiedzieć Wam Dobranoc i opuszczam forum na co najmniej trzy dni, a może nawet więcej. Zatem do miłego! ;:100 ;:100 ;:100
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko miłego pomieszkiwania na działeczce. Oby tylko robactwo nie dokuczało bo widzę, że dzisiaj jakieś furczące stwory zaczęły latać. Komarów też się mnóstwo pojawiło. A z przyjemnego :wink: robactwa ostatnio widziałam świetliki.

Super patent z tymi drabinkami do ogórków. Maksymalne wykorzystanie miejsca i nic się nie plącze pod nogami.

Tawułki pięknie kwitną. Co roku się nimi zachwycam i pewnie w końcu się na jakąś skuszę. U mnie lawenda jeszcze w pąkach. Bardzo słabo puszczała po zimie. Niektóre wypuściły tylko kilka gałązek, a reszta sucha. Pierwszy raz tak mam. Zawsze była niezawodna.

Ciekawe czy brzoskwinia powtórzy cechy rośliny matecznej.

Ja wczoraj robiłam drugie podejście do siewu sałaty. Z pierwszego wysiewu wzeszło mi 5 sztuk, pomimo codziennego podlewania.

Pozdrowionka i ciepełka życzę bo noce jednak dość chłodne.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, winszuję pierwszego kwiatu dalii ;:138 Moje w tym roku bardzo niegramotne, kilka ledwie z ziemi pokazało kilka listków, reszta nawet tego nie. Coś marne chyba będą w tym roku i bardzo późno.
Kto powiedział, że warzywnik musi być w jednym miejscu? Tak jest nawet ciekawiej ;:108 Pomysł na ogórki doskonały, a poza tym nic się marnuje i stare szczebelki dostały nowe życie i nowych podopiecznych. Wracając rano z pracy chyba zajadę na rynek, może jeszcze sałatę dostanę? Że też nie pomyślałam o tym wcześniej, w tamtym roku miałam kilka pomiędzy kwiatami, a tym razem o tym zapomniałam.
Śliczne lilijki pokazujesz, za chwilę się od nich zaroi, i zapach będzie nieziemski. Chyba pisałaś, że z martagonów pozostał Ci tylko jeden? Jeśli jesteś chętna, to mogę Ci podesłać, bo u mnie one mnożą się jak króliki ;:306, co ogromnie mnie cieszy. Co to jest pomiędzy tawułka a lawendą? Liście podobne do ostrogowca, ale kwiaty mi nie pasują ;:224
Wypoczywaj na działeczce, bo znowu ma być upalnie. Miłego pobytu ;:196
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko miłego odpoczywania na działeczce :)
Kwieciście u Ciebie, tylko spacerować i podziwiać :)
Warzywa już masz duże, u mnie lipa w tym roku...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko :wit Piękne tawułki, limonkowo-różowa lilia i wszystkie inne cudności ;:215 ale mnie wpadła w oko pełna margaretka, a może to złocień ;:7 kiedyś mieliśmy ich bardzo dużo ale stopniowo się wykruszyły, nie potrafię o nie dbać, odmładzać ich ;:185

Miłego pobytu na działce Lucynko ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko jeszcze piwonie popodziwiałam. Sarah Bernhardt cudna i jakie ogromne kwiaty. ;:oj Szkoda, że ma wiotkie pędy, ale nie może być idealna. :wink:
Masz limonkową naparstnicę? Przepiękny kolor. ;:215
Jeśli lawendowy irys syberyjski, to może być 'Pink Parfait'.
Jak miło popatrzeć na rośliny z kroplami deszczu.
U mnie wszystko schnie, ;:174 oszczędzamy wodę.

Truskawki są ulubionym przysmakiem opuchlaka truskawkowca. Też kilku moim krzaczkom larwy objadły korzenie. Mam problem w odróżnieniu larw opuchlaków i chrząszczy majowych. Obydwa obrzydliwe, więc nie oglądam zbyt wnikliwie.

Dobrej pogody na dni i noce na działce. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie, Kochane moje! ;:79 ;:79
Wybaczcie, że niewiele napiszę, ale wpadłam do domu jak z pokrywką po ogień i za chwilę wyjeżdżamy na działkę do sąsiadki w innym ogrodzie działkowym, a stamtąd z powrotem na własną działeczkę. Jest potwornie gorąco, a ja nie znoszę upałów.
Na działce cień, zimna woda i książka dla zabicia czasu, który i tak strasznie się dłuży. Dopiero około dziewiętnastej robi się znośnie, a około północy całkiem przyjemnie. Natomiast gdy dzisiaj weszliśmy do mieszkania, odrzuciło nas już od progu, tak tu gorąco, mimo że okna szczelnie zasłonięte i uszczelnione.

Kłaniam się Wam niziutko w podziękowaniu za to, że mnie jeszcze pamiętacie i obiecuję odezwać się natychmiast po powrocie do domu na dłużej.
;:cm ;:cm ;:cm ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”