Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, piękne piwonie rozkwitają w słoneczku obficie podlane deszczykiem ;:138 , a u mnie tylko straszą alerty i pomruki burzy z każdej strony.
Moje piwonie w słońcu przekwitają ekspresowo ;:174 jak i cała reszta kwiatuszków. Kobea na płocie usycha, tylko heliotrop, obficie podlewany, z radości zaczyna rozkwitać.
Jarzmianki już kwitną ;:oj
Pięknie pokazałaś czosnek bułgarski ;:63 ;:63 ;:63
Mój aparat robi mi psikusy i zmienia kolory, albo za nic nie chce wyostrzyć zdjęcia ;:185
Truskaweczki się rumienią i pomidorki już spore ;:138
Ten nieznany Ci kwiatuszek przypomina mi sparaxisa, tylko liście, o ile dobrze pamiętam, powinien mieć nieco szersze, a nie cieniuteńkie szczypiorki. Może kiedyś sadziłaś jego cebulki i jakaś przetrwała?
Pewnie coś z prądem jest źle, bo długo Cię nie ma Lucynko?
Pozdrawiam serdecznie, życząc ciepłych nocy do nieprzerwanego działkowania ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Informuję,że dziś chodziłam po paczuszkę,za co wielkie dzięki.Najgorsze jest to,że nie wiem kiedy pojadę na działkę.Na jutro zapowiadają straszne burze prawie wszędzie.Masakra. ;:145
Misia znowu schowana,ledwo ją widać.
U nas padał deszcz prawie do południa,a potem zrobiło się duszne lato i tak trwa.
Miłej końcówki dnia. ;:7 ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Wczoraj mnie nie było na FO z dwóch powodów. Po pierwsze późno wróciliśmy z działki, po drugie młodsi przyszli podzielić się wrażeniami z wesela. Gdy już zostaliśmy sami w domu, zrobiło się bardzo późno, zatem nawet nie próbowałam pisać, ale przeczytałam wszystko, co było do przeczytania.
Zarówno wczoraj i dzisiaj pogoda sprzyjała plewieniu, co skwapliwie wykorzystałam i mam nadzieję na podobną aurę w czwartek,bo jeszcze nie skończyłam.
Coraz to coś nowego zakwita bądź przybywa kwiatków tym roślinom, które zakwitły wcześniej.
Najbardziej cieszą mnie piwonie, które cudnie pachną. Martwi mnie tylko to, że niemal równocześnie wszystkie zakwitają.
A skoro tak, to zapewne jednocześnie przekwitną.


Maryniu - no staram się, staram, ale moje starania mijają się z umiejętnościami i tylko czasami coś dobrego mi wyjdzie.
W tym moim dołku temperatura jest znacznie wyższa niż na górce, może dlatego niektóre rośliny wcześnie zaczynają. ;:131 Tylko niektóre, bo większość wcześniej zakwita na działkach wyżej położonych. ;:108

Obrazek

Obrazek

Ewuniu - piwonie kwitną praktycznie wszystkie jednocześnie, co mnie wcale nie cieszy, bo też jednocześnie skończą pokaz. A tak kocham ich aromat! ;:63
Ogromnie dziękuję za tyle miłych słów ;:167 i cieplutko pozdrawiam. ;:196

Obrazek

Obrazek

Iguniu - Misia jest bardzo mądrą kotką. Wchodzi pod lilaka Mayera, delikatnie przeciska się pomiędzy nim a łubinem i lilią drzewiastą, nie niszczy czarnuszki, kładzie się pomiędzy wymienionymi roślinami i wychodzi tą samą drogą. Czarnuszka robi za zasłonę. :D
Domyślam się, że pytasz o dzwoneczki dalmatyńskie ( pierwszy z dwóch niebieskich na zdjęciu, na drugiej fotce jest niebieski przetacznik pagórkowaty).
Jeśli choć trochę pomogłam, to dla mnie ogromna radość :tan , dziękuję pięknie za przemiłe słowa. ;:167

Obrazek

Obrazek

Halszko - też lubię tę malinową piwonię, ale moje szczególnie ulubione są dwie pełnokwiatowe. Jedna już zakwitła niemal wszystkimi kwiatkami, druga zawsze zakwita jako ostatnia i znacznie później, ale już widzę, że w tym roku nie będę na nią długo czekała, bo już ma pękające pąki.
Błękitny irysek okazał się być wędrowniczkiem i właśnie zakwitł w innym miejscu, zatem gdybyś chciała go mieć, to nie ma problemu, tym bardziej że "wiszę" Ci niebieskiego bodziszka. ;:333
Ta chabrowa kępa to istotnie przetacznik pagórkowaty. Też możesz go mieć, niesamowicie szybko się rozrasta.
Misia co dzień w czarnuszce sobie sjestę urządza, ale nie broi tam ani trochę.
Cały dzień był bardzo miły, popołudnie również, dziękuję. ;:196

Obrazek

To jest właśnie jedna z dwóch moich ulubionych piwonii.

Obrazek

Martusiu - u mnie rzeczywiście deszczu jest pod dostatkiem. Na szczęście pada głównie nocą, dni choć nie słoneczne, raczej pochmurne, ale ciepłe pozwalają na spokojne działkowanie. ;:303
Czy dobrze rozumiem, że u Ciebie nie padają deszcze? ;:oj Muszę sobie pogadać z moimi chmurami!
Mój aparat też nie z górnej półki, zatem staram się robić zdjęcia korzystając z cienia, bo w słońcu nijak nie umiem. :lol:
Ten kwiatuszek faktycznie może być sparaxisem. Kiedyś tam właśnie sadziłam te roślinki i ani jedna się wówczas nie pokazała. Teraz jeden sobie przypomniał, że istnieje, ale osiągnął wysokość zaledwie ok. ośmiu cm, a listeczki ma cieniutkie. Taka bidulka się telepie. :D
Prąd jeszcze czeka na fachowca, ale na szczęście tylko dwa gniazda są niesprawne.
Na ciepłe noce jeszcze trzeba nieco poczekać, ale dziękuję serdecznie i pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Obrazek

Obrazek

Danusiu - wsadź roślinki do doniczek, poczekają.
Miśce bardzo się spodobała sjesta wśród czarnuszki i codziennie tam sobie posypia. ;:303
Mój deszcz jest bardziej kulturalny i pada głównie nocą, w dzień pozwalając na spokojne działkowanie. ;:333
Dzięki temu dni są całkiem przyjemne, dziękuję. ;:196

Obrazek

Obrazek


Spragnionym życzę na jutro deszczu, zmarzniętym ciepłego słoneczka. ;:4

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko piwonie to moje ulubione a ich zapach uwielbiam szkoda że u mnie burze i deszcze i takie biedne zbite te piwonie. Mam też tę odmianę z czerwonym w środku ładna jest. Pozdrawiam miłego dnia i dużo ;:3 nie przemęczaj się ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko co to za różowe kwiatki?,nie mogę rozpoznać.U mnie kwitną piwonie majowe,ale mam niespodziankę ponieważ zakwitła nowa piwonia jednym kwiatkiem.Bardzo mi się ona podoba.Mam nadzieję na przyszły rok będzie więcej kwiatów.
Miłego dnia! ;:7
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Lucynko, ale dużo pięknych kwitnień u ciebie.
Wszystko pięknie sie prezentuje.
Rodki, krzewuszki.Powonie śliczności.
Ale ten krzew wielki to może hortensja pnaca ? Piękna :)
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko co do deszczu to tak właśnie powinno być, pada w nocy, a w dzień słoneczko nam przyświeca :lol:
Śliczna piwonia i hortensja pnąca ;:167
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, kochana jesteś ;:196 może jak przekwitnie irysek i przetacznik to poproszę o malutką sadzoneczkę, choć już się zarzekałam, że nic nowego nie będę sadzić :oops: Mam już taki busz, na rabatach, a jeszcze doniczki do wysadzenia :oops: Ale jak widać moja silna wola jest dość słaba :lol: A bodziszka mi nie wisisz, bo Ci go nie wysyłałam :wink:

Ta jaśniutka piwonia faktycznie jest piękna, kiedyś była podobna u nas w ogrodzie, ale prawdopodobnie zgniły jej karpy podczas wiosennych roztopów wiele lat temu. Wtedy straciliśmy też inne byliny i nawet kilka drzewek owocowych. Z tego okresu zostały dwa krzaczki ciemniejszej rożowej i jeden majowej.
Żylistek śliczny, taki subtelny ;:215
Krzewuszki dosłownie cudowne, a ten krzaczor z białymi kwiatkami wspanialy.

Dobrego, spokojnego wieczoru Lucynko, u mnie burza.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Burza przyszła nieoczekiwanie i trzeba było odczekać, by ulewa nieco zelżała.
Do samego południa coś tam z nieba kapało od czasu do czasu, potem zrobiło się potwornie parno, nie było czym oddychać, szczególnie M narzekał. Postanowiliśmy dłużej pobyć na działce, jednak nasze postanowienie zdało się psu na budę, gdy ni z gruszki, ni z pietruszki lunęło z nieba i zagrzmiało.
Bardzo mi żal piwonii, które nie znoszą takiej ulewy, ale nic na to nie poradzę. Jeszcze jedna rozwinie kwiatki i mam nadzieję, że deszcze już sobie gdzieś pójdą.

Zobaczcie, jaka mądra jest moja Misiunia. Pilnowała mnie dzisiaj i pokładała się zawsze w pobliżu mnie. Tutaj położyła się pod różą tak, by nie zniszczyć siewek werbeny patagońskiej. Zawsze tak się zachowuje, oszczędzając nawet najmniejsze roślinki.

Obrazekpicture upload

Czerwona sasanka postanowiła jeszcze raz o sobie przypomnieć.

Obrazek

Zakwitła żółta piwonia.

Obrazek


Alu - moim piwoniom delikatne deszcze nie szkodziły, ale dzisiejsza burzowa ulewa pewnie już im nabroiła. ;:145
Pozdrawiam wzajemnie ;:196 i również słoneczka życzę. ;:3

Obrazek

Obrazek

Danusiu - te różowe kwiatki to żylistek mieszańcowy 'Pink Pom Pom'.
Muszę podejrzeć, jakaż to tak urodziwa piwonia Ci zakwitła, ;:108 tylko nie wiem, czy dzisiaj jeszcze dam radę. :lol:
W sumie dzień był naprawdę miły, dziękuję. ;:196

ObrazekAster alpejski zemdlał.

ObrazekCzyściec wielkokwiatowy.

Aniu - dziękuję za miłą ocenę moich kwiatuszków. ;:167
Tak, ten duży krzew, to jest właśnie hortensja pnąca. W tym roku wyjątkowo bogato ukwiecona. ;:303 Ona lubi mieć mokre nóżki, a jesień, zima i przedwiośnie były u mnie deszczowe, co tej hortensji odpowiada.

Obrazek

Driakiew japońska 'Pink Diamond's'

Obrazek

Kasiu100780 - do tej pory tak było, że nocą padało, ale już się zmieniło i wolałabym, by wróciło to co było. ;:306
Dziękuję za ciepłe słowa pod adresem moich podopiecznych. ;:167

ObrazekDzwonek szerokolistny 'Alba'.

ObrazekHeliotrop.

Halszko - załatwione! :D Z autopsji wiem, że wszystkie mamy bardzo słabą silną wolę. ;:306
Wiszę Ci niebieskiego bodziszka, bo w ubiegłym roku miałam Ci wysłać, ale nie umiałam dojść, który to jest, zapomniałam, jak kwitły te cztery, które obok siebie rosną. A może ja komuś innemu obiecałam ;:24 Dobrą mam pamięć, ino krótką. ;:7
Gdybyś chciała odnowić sobie obecność tej piwonii, to przypomnij się w sierpniu. Moja jest wielkim krzakiem i spokojnie można kawałek odciąć bez krzywdy dla pokroju rośliny. ;:303
Ten "krzaczor"to hortensja pnąca, która w tym roku wyjątkowo bogata w kwiecie. Błoto jej się dobrze przysłużyło. ;:215
Mimo burzy wieczór jest przyjemny, dziękuję ;:196 Zresztą burza już sobie poszła w siną dal.

Obrazekfree photo hosting

Goździki brodate (kamienne).

Obrazek


Dwa pierwiosnki kandelabrowe jeszcze kwitną.

Obrazek

Obrazek

Serduszka czerwona dostała nową miejscówkę i już widzę, że jej odpowiada.

Obrazek

Pierwiosnek 'Francesca' jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Misia umyła się na działce, a na mnie jeszcze prysznic czeka, zatem zapewne do Waszych ogródeczków zajrzę jutro.

Obrazek

Dobrego piąteczku, Kochani. ;:4

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Piwonie masz śliczne ale mnie zaciekawiła czerwona serduszka i sasanka.
Misia mądra zwierzyna, wie jako ogrodniczka, że roślinki się pilnuje.
Goździki, heliotrop i biały dzwonek pięknie się razem komponują.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Ja byłam wczoraj na działce po prostu horror wszystko takie biedne zwłaszcza róże i piwonie. Teraz mówię deszczu dość. Pozdrawiam miłego dnia i ;:3
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko ulubiony heliotrop, już tak ładnie kwitnie. ;:oj
Driakiew piękna, miałam w ubiegłym roku, ale się nie obudziła. ;:174
Hortensja pnąca wspaniale się prezentuje. ;:215
Kwiatów piwonii masz moc, szkoda, że tak krótko można się nimi cieszyć.
Głaski dla mądrej ogrodniczki Misi. :)
Działka nawodniona, życzę tylko słońca na pobyt wśród kwiatów. ;:168
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, to nie mnie obiecałaś bodziszka, ja mam :D Gdybyś chciała wymienić się na piwonię to również mogę odkopać karpę z mojej różowej pachnącej. Chyba takiej u Ciebie nie widziałam. Może bym jeszcze jakieś miejsce wymyśliła dla tej jaśniutkiej choćby ze względu na sentyment.
Bardzo wytrwałe masz pierwiosnki, zresztą u mnie Francesca też jeszcze w formie.
Goździki kamienne ślicznie kwitną i zapewne pachną, ja jeszcze czekam na swoje ;:65 ;:65
A Misia jest poza wszelką konkurencją. Mądra koteczka ;:167

Miłego , spokojnego weekendu Lucynko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”