Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

LELIJE piękne.Dziś idziemy na 18-tą.Mam nadzieję będzie dobrze.
Miłej końcówki dnia. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Ach jakie cudne te lilie te malinowo-czerwone. Wszystkie sa śliczne. ale te szczególnie wyróżniam.
Moje floksy czerwone też są niższe niż inne.
Zdróweczka życzę i uratowani dzielżana ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Odwiedziliśmy dzisiaj działkę. Najbardziej to się Misia cieszyła, nawet na chwilę nie poszła pospać, żal jej było dnia.
Zrobiłam przegląd roślin i wykopałam, po czym zutylizowałam 21 pędraków, uratowałam dalię, kilka astrów, 1/3 dzielżana i ćwiartkę driakwi japońskiej.
Jeśli nie przyjdą nowe pędraki, dzielżan będzie żył.
U nas zawsze trafiały się pędraki chrabąszczy, ale głównie w truskawkach i poziomkach. Po zlikwidowaniu poletka truskawek poszły żerować na rabaty kwiatowe, po sąsiedzku.
Zrobiłam kilka fotek i na nic więcej nie starczyło mi sił.

Dzisiaj bardzo ważny dzień, patriotyczny, wspomnienie walczącej Warszawy i bliskich, którzy tam polegli. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Maryniu - dziękuję ślicznie za słowa uznania dla moich kwiatków. ;:167
Pędraki chrabąszczy u nas zawsze były, tylko rzadko żerowały w kwiatach, wystarczyły im truskawki i poziomki. Tuż za sąsiednią działką mamy "małpi gaj", gdzie jest dużo chrabąszczy, które traktują działki jak swoje siedlisko. Do niedawna zagrożone nimi były działki znajdujące się w bliskim sąsiedztwie, w tym roku jest jakaś plaga, bo nawet na bardzo odległych działkach jest wyjątkowo dużo pędraków siejących spustoszenie na grządkach i rabatach. ;:145
U nas dzisiaj od rana świeciło słoneczko ;:3 , było cieplutko i nawet gdy w późniejszych godzinach od czasu do czasu chmury zakryły słońce, temperatura powietrza nie spadała. ;:303
Dziękuję za dobre fluidy ;:167 i wzajemnie zdrówka Ci życzę. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Danusiu - dziękuję pięknie w imieniu lilijek. ;:196
Mam nadzieję, że szczepionka nie spowodowała uszczerbku na zdrowiu, a uchroni Was przed paskudną chorobą, czego życzę Wam z całego serca. ;:97 ;:97
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

ObrazekDanusiu, poznajesz? ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Aniu - przyznam się, że te lilie i na mnie zrobiły wrażenie. :lol: Nawet nie wiedziałam, że je posiadam, bo nie kupowałam takich. ;:131 Prawdopodobnie pomyłka, ale nie żałuję. ;:185
Dzielżan częściowo uratowany, zdrowie powolutku wraca do normy, dziękuję pięknie. ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Powyżej prezentowałam zdjęcia z czasu pomieszkiwania na działce. Niżej pokażę świeżutkie, jeszcze cieplutkie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazeknajlepszy darmowy hosting

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spokojnej nocy. ;:19 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko!
Przyszłam zobaczyć czy u Ciebie biało-czerwono i nie zawiodłam się ;:215 ;:196
Piszesz, że pędraki...cóż! coś za coś rozluźniona gleba gołębim złotem to świetnie środowisko dla chrabąszczy...ale i świetna gleba dla kwiatów, które rosną i pięknie kwitną. Tylko, że gołąbki nie wydłubują tych pyszności? a krety pewnie gonisz, bo one też żerują w takich delikatesach.
Cofnęłam się kawałek, żeby podziwiać Twoje lilie, róże, floksy i fantastyczne niecierpki, ale mam takie zaległości, że nawet zapomniałam co miałam jeszcze chwalić.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i życzę Wam zdrowia, rozkoszowania się działeczką i posyłam głaski dla Misi ;:196 ;:167 ;:cm ;:cm
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Co tu wymienić z Twojego bogatego pokazu... ;:oj ;:131 Wszystkie roślinki pięknie kwitnące w pełnej gamie kolorów i odmian... ;:138 Wyróżnię fotkę białego żeniszka! ;:108 ;:333 Zdrowie się poprawia jak widać,już działeczka odwiedzona...to dobre wieści! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko niecierpki w patriotycznych barwach piękne. ;:oj Dostałam malutkie sadzonki od sąsiadki, miały być białe i różowe, a są tylko w żarówiastym kolorze. Bardzo się z nich cieszę, bo cynie i begonie prawie wszystkie uschły. Jak miło liatry pooglądać, ;:215 moje już skończyły kwitnienie.
Pedraki co cztery lata się przepoczważają, wtedy dorosłe składają jaja, a larwy już od września żrą nasze rośliny. ;:223 Ostatnio kupuję Pędrakol i już dwa razy podlałam trawnik i rabaty. Niestety musi być mocno wilgotna gleba, więc czekam z trzecim podlaniem na deszcz.
Świetnie, że siły wracają, będziecie mogli cieszyć się działką.
Uściski dla Was ;:4 i głaski dla Misi.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Piękny był dzisiaj dzień. Cieplutki, ale nie gorący, słoneczny i nawet jednego pędraka nie znalazłam.
Prognozy mówią o upałach i tropikalnych nocach, toteż jutro wyprowadzamy się na działkę, gdzie zostaniemy prawdopodobnie do soboty, kiedy to noc ma się stać dużo chłodniejsza. Nie będziemy już ryzykować, w sobotę wrócimy do domku.
Nic dzisiaj nie robiłam, tylko pospacerowałam, trochę poleżałam, nieco poczytałam, przejrzałam roślinki pod kątem pędraków, obfociłam coś niecoś i dzień minął.

Mój ulubiony pajączek jeszcze kwitnie.

Obrazek

Marysiu - jak miło Cię widzieć! :tan
Kreta nie gonimy, ale Misia go pewnie wystrasza ;:134 . Ona już babunia i spaceruje wyłącznie po swoim terenie, tj. po naszej działce.
Dziękuję ślicznie za miłe słowa pod adresem moich kwiatuszków oraz za dobre życzenia, ;:167 a Misia wymruczała słodko swoje podziękowanie.
Szczególnie ciepło przyjęłam życzenie zdrowia, ;:196 które jakoś tak powolutku wraca, ale wraca i to jest najważniejsze.
Wzajemnie życzę Wam zdrowych i radosnych dni lata. ;:167 ;:196

ObrazekAster karłowy.

Rozwary wielkokwiatowe.

Obrazek

Obrazekobrazki png


Maryniu - pięknie dziękuję za miłe słowa pod adresem moich podopiecznych ;:167 , szczególnie za pochwałę fotki żeniszka. ;:196
Ściskam wzajemnie ;:168 Misia przeszczęśliwa. ;:138 Tyle głasek dzisiaj dostała! ;:215

ObrazekŚniedek Andersa.

ObrazekZawilec japoński.

Obrazekserwer zdjęć


Soniu - begonie i u mnie zmarniały. ;:174 Słońce je wykończyło, a ja nieco zaniedbałam. ;:7
Sąsiadka zlała całą działkę tym pędrakolem, a pędraki jak zżerały korzonki, tak zżerają. ;:145
Siły jakoś tak bardzo powolutku wracają, ale dobre i tyle. Jeszcze troszeczkę cierpliwości i będzie dobrze, a trzynastego mamy ważną uroczystość rodzinną, więc tym bardziej musi się wszystko ułożyć. ;:303
Uściski odwzajemniam ;:168 ;:196 A Misia cała w skowronkach dzisiaj. :tan

ObrazekDziewięćsił. Z nasion.

ObrazekPóźny powojnik NN.

Obrazek


Bardzo długo ociągały się w tym roku gazanie. Dopiero zaczynają pokazywać pierwsze kwiatuszki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła też ostatnia tawułka.

Obrazek

Kochani,jutro wyprowadzamy się na trzy doby na działkę, odezwę się po powrocie, a teraz już pędzę pakować "walizy".
Trzymajcie się zdrowo i wesoło. ;:33
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1745
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Piękne widoki u Ciebie.
Rozwary ;:215 , kiedyś je miałam ale gdzieś zginęły. Chyba muszę do nich wrócić.
Dziewięćsił suuuuuuuuper wygląda. ;:63
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, pięknie prezentuje się Twoja działeczka pomimo, że jak piszesz nie masz siły i ochoty nic robić, tylko spacerować, czytać i robić zdjęcia.
Te pastelowe asterki są cudowne, zawilec śliczny (mój jeszcze w pączkach), liliowce, rozwary, lawendowa róża i wszystkie pozostałe kwiaty prześliczne ;:215
A patriotyczne, biało-czerwone kompozycje jak zwykle rewelacyjne ;:303
Lucynko, wypoczywajcie i nabierajcie sił na letnisku. Robota nie zając, nie ucieknie :D
Dużo, dużo zdrowia dla Was ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

;:138 Witajcie!
Pogoda się nieco zbiesiła i trochę za zimno byłoby nocować w drewnianym niczym nie izolowanym domku, toteż wróciliśmy zgodnie z planem do ciepłego mieszkania.
Zdrowie powoli wraca do normy, nawet trochę poplewiłam, wsadziłam lilie Św. Józefa, powycinałam przekwitłe kwiatostany oraz liście liliowców, by ślimaki nie miały używania, nakisiłam ogórków i zapoczątkowałam nalewkę z późnych malin, które w tym roku wyjątkowo wcześnie zaczęły owocować, a deszcz nocny podlał przesuszoną już trochę działkę. No i uratowałam przed pędrakiem chryzantemę, która przyjechała od Halszki.
Krótko mówiąc, jestem zadowolona. :D

Zakwitają - też dużo wcześniej niż zwykle - wszystkie dzielżany.

ObrazekUratowany przed pędrakami NN.

Obrazek'Helena Red Shades'

Obrazek'Bandera'


Ewuniu - dziękuję za dobre słowa pod adresem moich kwiatków. ;:167
Z ogromną przyjemnością czyta się takie oceny. ;:196

Obrazek
Magnolia 'Fragrant Cloud' dużo wcześniej niż zwykle zaczyna powtarzać kwitnienie.

Obrazek

Hortensja ogrodowa NN o ogromnych kwiatach rozwinęła dwa pąki, w tym jeden kwiat dużo mniejszy.
Natomiast całkiem przyzwoicie prezentują się hortensje bukietowe. Obie w wydaniu mini.

Obrazek

Obrazek


Halszko - bardzo się starałam nie pokazać na zdjęciach tego, co szpeci. ;:306 Dzisiaj jest już nieco lepiej, część chwastów już wylądowała na kompoście. ;:303
Jesteś niezwykle hojna w pochwałach dla moich podopiecznych, za co Ci z całego serca dziękuję. ;:167
Życzenia zdrowia przytulam z wdzięcznością ;:168 i odwzajemniam w całości. ;:196

Obrazek

Jedna z dwóch pełnokwiatowych ketmii syryjskich ukwiecona na bogato, podczas gdy te o pojedynczych kwiatkach ociągają się, skąpiąc kwiatów.

Obrazek

Obrazek

Obrazekupload pictures


Dzisiaj jeszcze czeka mnie prysznic i rozpakowanie "walizy", dlatego do Was zajrzę jutro.
Tymczasem życzę Wam spokojnej nocy i kolorowych snów. ;:4 ;:31

A żeby Wam się słodko spało, coś na ząb.

Obrazek

Brzoskwinie.

Obrazek

Obrazek Jabłuszka.

ObrazekAronia.

Obrazek Śliweczki.

I pomidorki Obrazek

Obrazekimage upload

Moja słodka pieszczoszka.Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie w niedzielne popołudnie!
Niedzielę spędziłam w domu. Po spełnieniu obowiązku duchowego M pojechał do swoich gołąbków, a ja zadekowałam się w kuchni.
Stęskniłam się bowiem za pełnowymiarowym obiadem.
Jutro od samego rana wyprawa na działkę, ale już bez noclegu, ponieważ kolejne noce zapowiadają się dość chłodne, a nie chciałabym się przeziębić. W najbliższą sobotę mamy dżamprezkę urodzinową syna, który skończył pół wieku i zdecydował uczcić to wydarzenie w większym gronie rodziny i przyjaciół.

Zrobiłam fotki moich rudbekii, które wyrosły z nasion 'Cherry Brandy'. Muszę przyznać, że dość urozmaicone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitną driakwie roczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście coraz ładniej pachną floksy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwitną werbeny rabatowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nowy tydzień zapowiada się nieco chłodniejszy, ale słoneczny, by w środku tygodnia znowu zaczęło mocniej przypiekać. Lato.

Niech Wam najbliższe dni upłyną w dobrym zdrowiu, nocami niech deszcz podlewa ogrody i ogródki.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Super że tak szybko wracasz do formy ;:167 I nawet mowa o rodzinnych spotkaniach.... to wspaniale i życzę aby pogoda była dla was również przyjazna :D a atmosfera wspaniała i nie powtarzalna.
Faktycznie rudbekie są bardzo różnorodne; ciekawe czy to zależy od ilośći skladników im potrzebnych, bo wiadomo że zawartość ich w glebie różnie się układa.
Bardzo lubię drakwie, twoje są śliczne!
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Wróciliśmy z działki nieco wcześniej, zaplanowałam bowiem pichcenie lecza, które wszyscy bardzo lubimy, a ponieważ cukinie urosły duże, trzeba było je przetworzyć w połączeniu z pomidorami, których też dużo się uzbierało , cebulką i papryką. Tę ostatnią musiałam kupić, własnej w tym roku nie mam.
Z pomidorami zadziało się bardzo źle. Dobrze, że mam je w trzech oddalonych od siebie miejscach, bo jeden zagonek został paskudnie zaatakowany przez zarazę ziemniaczaną. Nie czekaliśmy na jej objawy i zaraz po ostatnim deszczu M potraktował pomidory chemią. Niestety, uratował tylko te w tunelu i kilkanaście krzaczków na grządce pod niebem. Żal ściska serce, bo zachorowały akurat te, które dotąd były najładniejsze i najbardziej plenne.
Brzoskwinie dojrzewają błyskawicznie i już się zastanawiam, co z nich zrobić, bo żaden z warszawskich synów na urodzinowe przyjęcie płockiego brata nie przyjedzie - covid. Wykruszają się goście, a impreza będzie w lokalu.

Ponarzekałam trochę, wybaczcie, ale jakoś tak smutno mi się zrobiło i musiałam wylać swoje żale.
Już wracam do pionu, chociaż nie od razu do pełnego, bo jeszcze mam na co ponarzekać. Zresztą sami zobaczcie.
Oto hortensja ogrodowa sąsiadki, bliźniacza siostra mojej.

Obrazek

A teraz moja, którą zajmowałam się dokładnie tak samo jak sąsiadka swoją. Zamęczałam ją wręcz, wszystko robiłam pod dyktando, a efekt....

Obrazek


Iguniu - prognozy meteorologów są dość obiecujące. ;:333 Ma być ciepło, ale nie gorąco, co mnie cieszy, nie znoszę upałów. ;:303
Wszystkie sfotografowane rudbekie były siane z jednej torebki opisanej jako 'Cherry Brandy'. ;:7
Dziękuję w imieniu driakwi, które też bardzo lubię. ;:196

Obrazek

ObrazekDziewięćsił.

ObrazekGazania.

Dalie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekKrzewuszka variegata powtarza.

Powtarza też biały ciemiernik.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam jeszcze taką hortensję ogrodową. Ona jest niewielka, a zakwitła całkiem przyzwoicie.

Obrazek

Zakwitł agapant, astry karłowe ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... i astry wysokie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła wreszcie budleja miniaturowa 'Blue Chip'.

ObrazekMisia psociła.

Obrazek

Ciągle jeszcze kwitnie inkarwilla..

Obrazek

Perowskie:

ObrazekWysoka.

ObrazekNiska.

Koperek w charakterze poplonu.

Obrazek

Na koniec moja słodka psotnica.

Obrazek

Obrazek


Dobrej nocy, słonecznego wtorku.
;:19 ;:4 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”