Kolejny sezon w ROD... cd.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, pospacerowałam sobie wśród Twoich pięknych kwiatuszków i powdychałam słodkie zapachy. :tan
Cieszę się, że masz słoneczne dni i pomocników, dzięki którym możesz mieć więcej czasu dla realizowania swojej pasji fotograficznej, ;:138 ;:138 co z kolei mnie daje mnóstwo fantastycznych wrażeń estetycznych. ;:215

Miłej, słonecznej niedzieli życzę oraz spokojnego relaksu wśród kwiecia. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:97 cieszy mnie ,że Ci się nie znudziły te moje ogródkowe ścieżki więc spaceruj do woli :D ;:196 Tylko uważaj bo bywa tłumnie! ;:204 :D
Pomoc doraźna, w ramach moich starań zaszczepiania w siostrzenicy/40+/ miłości do ogrodowania :lol: Nawet mi dobrze idzie... ;:7 A korzyści wymierne ;:333 dla obu stron :uszy



niedzielne...Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rumba
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Alchymist
Obrazek
z balkonu
Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, dużo różyczek już u Ciebie kwitnie. ;:215
Pachnie kilkoma odmianami piwonii, ;:333 nawet kwiat lilii pcha się na ten świat. ;:138
A tego ślimaka wielkiego to ja bym.... ;:306 Tylko że on raczej przyjazny i nie niszczy roślinek. :lol:

Jakoś daję sobie radę z tymi tłumami, mam chude, zatem ostre łokcie ;:134 i na ogół wszyscy ustępują mi z drogi zanim zacznę się tymi łokciami rozpychać :tan

Spadkobiercy działkowego trochę Ci zazdroszczę. ;:108 Sama nie wychowałam sobie takiego. ;:223 Synowa, która chętnie zajęłaby się działką, mieszka w stolicy, a miejscowi w ogóle nie są zainteresowani. Jedynie na grilla chętnie przychodzą i z przyjemnością korzystają z plonów zarówno owocowych i jarzynowych. ;:7

Nas dzisiaj deszcz wypędził z działki, a odkąd jesteśmy w domu, nawet kropla deszczu już nie spadła. Ot, ironia losu. :roll:

Pozdrówka ślę i buziaki. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Przepiękne róże. ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Lucynko ;:196 pomoc siostrzenicy całkowicie doraźna i nie zobowiązująca ...Akurat miała urlop i była znudzona więc dla odmiany w codzienności zaproponowałam jej działkowanie..Pomoc przy odchwaszczaniu spodobała się jej! :D
A wczoraj moje Dziewczyny oczyściły mi azalie i różaneczniki po przekwitnięciu... ;:333
Szczęściara ze mnie! :lol: Odpłaciłam się wiąchą rabarbaru,sałatami z tunelu,cebulką,koperkiem i lubczykiem... :D
Dzisiaj od rana upał więc M odwiózł mnie na działkę ,popracowałam sobie w cieniu ok.15 zaczął padać deszcz więc wróciłam do domu. Deszczyk spokojny robi dobrą robotę i siąpi nadal W radyjku straszyli burzami...Jutro ochłodzenie...
Dziękuję za odwiedziny! ;:196

ed04 dziękuję! :D

czerwcowe wieści ogrodowe...Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

No to dzisiaj paprocie sobie zapodam... też je lubię i jaką taką kolekcyjkę zebrałam :D ;:131

Obrazek

Obrazek

mini eden na wysokości
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w porannym słońcu na balkonie lilie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

CD..Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Za każdym razem jak do Ciebie zaglądam, jestem zaskoczona mnogością roślin w Twoim, przecież nie tak dużym ogródku ;:oj Czy to na balkonie, czy na działce zawsze coś pięknego kwitnie. Po takich widokach, moja działka wydaje się być pusta. Róże, piwonie, goździki i mnóstwo innych piękności wprawia mnie w zachwyt. Wśród roślin wypatrzyłam (chyba dobrze zgadnę?) skimię. Nie tak często można je wypatrzeć, a ta jest wyjątkowo piękna ;:oj Jeszcze jedna roślina mnie zaciekawiła. Pomóż mi zgadnąć co to jest https://www.fotosik.pl/zdjecie/79406fe2e30248c3 ? W pierwszej chwili pomyślałam o jakimś przetaczniki, ale może to szarłat?
Pozdrawiam Maryniu ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu, prosto z działki przyszłam do Twojego przebogatego ogródeczka.
Jest w nim czym oczy nacieszyć. ;:215 Nie tylko różyczki robią wrażenie, najbardziej przykuwają moją uwagę lilie, które uwielbiam. ;:167 To nic, że na balkonie, a może tym bardziej... ;:131 Ważne, że cudne i zapewne przynajmniej niektóre z nich pachnące. ;:303
Kocham przeglądać Twoje fotografie. ;:32 Jesteś niedoścignioną artystką wśród tych forumowiczów, do których zaglądam. ;:433
Wszystkie zdjęcia przyciągają wzrok, a jedno dzisiaj szczególnie wyróżnię, a jest nim fotka żeleźniaka, ale ta pierwsza: https://www.fotosik.pl/zdjecie/98ad0da6b5c5a8a9 ;:138 ;:138

U mnie dzisiaj było gorąco i parno, co przyprowadziło burzę, ale na szczęście krótkotrwałą i z niewielkim deszczem Po burzy wyszło słońce i zrobiło się jeszcze bardziej gorąco. A z dnia na dzień temperatura ma jeszcze rosnąć, aż do 31 stopni, co mnie trochę przeraża. Nie znoszę upałów. ;:oj

Dobrego, spokojnego weekendu, Maryniu. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Maryniu
Piękne róże, piwonie, orliki i inne kwiatki.
Podziwiam piękne ujęcia fotografowanych roślinek.
Lilie i naparstnice ;:333
Róża iceberg to róża pancerna róża, też ją mam, kwitnie właściwie do mrozów.
Podziwiam ją za maleńkie lecz dostojne kwiatuszki (w porównaniu do wielkokwiatowych).

Co to za roślinkę pokazujesz?
Obrazek
Tak ciekawie wygląda.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Poranne wieści z balkonu w podzięce za miłe odwiedziny ;:4 cd.później...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
2 różne odmiany różnią się ilością kropek i pąków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Iwonko bardzo mi miło,że dostrzegasz mnogość moich kwiatowych zasobów a jest ich rzeczywiście mnogo... Przez 40 lat mojego ogrodowania przeszły przez ten mój wcale nie taki mały ogródek /nieco ponad 4 arowy/ niezmierzone ilości roślin.Sporo zginęło ,z wielu zrezygnowałam dawno bo mi się opatrzyły lub musiały ustąpić miejsce nowym roślinom.Wiele z nich spotykam dzisiaj jako hity sezonów... Wolna jestem od 'chciejstw' .Niczego co mają inni, ja nie muszę mieć.Nie lubię masówki... :) Choćby modnej orlayi u mnie nie znajdzie choć proponowano mi nasiona ;:oj Wiele roślin natomiast skutecznie rozpropagowałam tutaj... ;:333
Co do skimii to niestety nie trafiłaś to kalmia szerokolistna , mam też wąskolistną.Jeszcze jedna roślina na którą zwróciłaś uwagę to przetacznikowiec syberyjski ;:108
Dziękuję za miłe ;:167 odwiedziny! ;:180

kalmia wąskolistna
Obrazek

Ewciu dziękuję ;:180 miło mi i dziękuję za uznanie dla mojego spojrzenia na fotografowanie . Staram się o próbę indywidualizmu w mojej amatorskiej fotografii . Jeżeli się podoba to jestem :D Zdarzy się miły komentarz a i oglądacze i naśladowcy ;:204 bywają.
Roślina o którą zapytałaś to żeleźniak w pierwszej fazie rozkwitu ;:108 Atrakcyjna choć nieco ekspansywna roślina,którą jednak łatwo opanować.Polecam! :)

żeleźniak
Obrazek

LUCYNKO ;:167 Ty jesteś jedyną fanką mojej fotografii,nie omijającej żadnej okazji do serdeczności i pochwał. :D Choć codziennie dziesiątki a w porywach i setki odwiedzających przemierza regularnie mój wątek ,Ty zawsze z dobrym słowem jesteś tu i teraz. Z serca dziękuję! ;:97 Przeceniasz mnie z pewnością,ale to miłe... Obrazek

Balkonowe lilie z wiosennych zakupów jakieś takie niezbyt dorodne ale niezbyt im dogadzałam a tania ziemia z B. słabowata a sadzone po kilka szt.w skrzynce nie mogą rozwinąć skrzydeł. Ale wcześniej od działkowych cieszą ,kwitną i pachną .

świeżuteńki dla Ciebie maczek samosiejka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sarcia B. dla mnie ulubiona w pąku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Anabelka w fazie wybielania
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolejny sezon w ROD... cd.

Post »

Te maki to chyba namalowałaś.??? ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”