Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu kochana :wink:
Ach te twoje trawy, no cudne ;:180
A to i zdjęcie pięknehttps://www.fotosik.pl/zdjecie/2d2c0cc464479f8b .I śliczna trawa jasna. Co to za trawa ?
Marcinki, dilijka, róże. jeżówki..ech no mnóstwo jeszcze pięknego kwiecia u ciebie widzę.
Ja też lubię dużo kwitnących roślin w ogrodzie.
Hortensje masz prześliczne.
Za mną jeszcze hortensja melba chodzi. Jak spotkam to kupię. ;:108
Rozchodniki s ie pysznią.Owady po kwiatuchach buszują.
No piękna z lota jesień ;:215
pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Halszko siewki orlai z ubiegłego roku chyba wszystkie przezimowały. Twoje jeszcze mają czas by podrosnąć. Myślę, że wysiać dopiero wiosną. Teraz z powodu krótkiego dnia będą wegetować, nie rosnąć. ;:108
Dziękuję za życzenia, ;:196 słońce pięknie świeciło, ale wiatr był uciążliwy. Miałam dzień zakupowy, ;:173 w ogrodzie tylko parę zdjęć zrobiłam.

Obrazek

Obrazek

Wandziu niskie dalie to siewki, ale kupione z jednym kwiatkiem na giełdzie hurtowej. Rośnie ich tam 5 sztuk. Kwitną bardzo obficie. ;:215 Będę wykopywać karpy i za rok posadzę. Ubiegłoroczne fioletowe świetnie przezimowały i ładnie kwitły w donicach. Niestety nie było mnie kilka dni, a padały ulewne deszcze. Osłonki napełniły się wodą i wszystkie dalie zgniły. ;:174

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję, ;:196 dużo kwiatów jeszcze widać na rabatach. Jasna trawa to miskant Variegatus, świetnie wygląda na tle ciemnych świerków.
Melba piękna, ;:oj oby tylko sprawdziły się zapewnienia, że będzie trzymać kwiaty na sztywnych pędach.
Już nie kupuję innych, bo u mnie tylko Limelight, Pinki Vinki, Pink Diamond i Bobo się nie pokładają. Pozostałe po pierwszym mocniejszym deszcze leżą na ziemi, lub mocno zwieszają kwiaty, jeśli są na pniu. ;:222

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196
Pięknie wyglądają hortensje w towarzystwie traw.
Z takich hortensji, co się nie pokładają fajna jest Great Star i Early Sensation.
Mam je i od początku jestem z nich zadowolona.
Gdybym jeszcze potrafiła tak organizować rabaty jak Ty. ;:170
Jeszcze trochę złotej, ciepłej i słonecznej jesieni Ci życzę. ;:79 ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Krysiu dziękuję. ;:196 Już nie mam miejsca na kolejne hortensje. Trzydzieści wystarczy. ;:173

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Z Twojego opisu wywnioskowałam, że jeszcze szukasz takich hortensji. :lol:
Trzydziestka to rzeczywiście sporo.
Ale kto wie, może znajdzie się jakieś miejsce po małej rewolucji i akurat dobrze wiedzieć, co można by jeszcze dodać. ;:306
;:196 ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Krysiu serce by sadziło kolejne hortensje, ale rozum mówi stanowczo nie. ;:124 Za to wyżywam się u synowych. Dziesięć już posadziłam, a kolejne czternaście sztuk czeka do drugiego ogrodu. Mam nadzieję, że jesień będzie ciepła i zdąże je posadzić. ;:173
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, róże jak w pełni kwitnienia ;:oj , Trawy w różnych odcieniach zieleni, czarują kłosami, Red Baron płonie czerwienią ;:215 . Dla tego trzcinnika muszę znaleźć miejsce, bo jest śliczny, teraz, kiedy wiosenne już złożyły swoje kłosy ;:333
Tyle jeszcze u Ciebie kolorów ;:63 , przebarwiające się hortensje, kwitnące rozchodniki, dalie, szałwia w duecie z czarnuszką ;:167 . Rigidą ciągle kusisz, marcinki lilaróż piękne ;:167 , fiolecik i u mnie pokazuje się na jednym ze zdobycznych krzaczków :tan
Soniu, jak to robisz, że masz takie ogromne kępy zawilców japońskich ;:oj , u mnie rozrastają się tylko te najpopularniejsze, wysokie, a inne stoją w miejscu ;:174
Jeszcze jak najwięcej pięknych dni jesieni ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu :D

Jesień w Twoim ogrodzie to uczta dla oczu i duszy ;:167 Na trawy chętnie popatrzę, bo ja mam tylko jedną przed domem.Rozchodniki teraz pięknie kwitną. Pomponella rośnie za cisami jako tło?
Pięknie to wygląda ;:oj
Zaciekawiła mnie informacja o rabarbarze, że liście kładzie się pod kwasoluby. Gdybym wiedziała wcześniej....a ja je wyrzuciłam do wora z trawą skoszoną jako odpad zielony ;:124
Zawilca jednego sobie ostatnio kupiłam, zobaczymy jak będzie rósł u mnie. Twój to cudo ;:138

Miłych, zdrowych dni Soniu ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, dziękuję za poradę w sprawie orlai, troszkę się obawiałam, bo dość późno wykiełkowały, nic dziwnego, dość późno kwitły, bo przesadzanie siewek spowolniło ich rozwój. Na wszelki wypadek wczesną wiosną posieję nasionka ;:7
Przyłączam się do wszystkich pochwał Twojego jesiennego ogrodu. Ślicznie masz ;:167
U mnie dziś pada, mam jednak nadzieję na słoneczko, chociaż tak ciepło jak było to już nie będzie ;:185
Miłego dnia Soniu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ogród w jesiennych barwach pięknie się prezentuje. Trawy, hortensje do tego marcinki, dalie to super połączenie. Doczytałam o przewieszających się kwiatach hortensji szczepionych na pniu. Teraz wiem dlaczego moje Limelight trzymają się sztywno, a Silver Dollar kwiaty mają skierowane w dół.
Orlaja bardzo mi się podoba, szkoda że siewek u siebie nie widzę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Róże, szałwia z hortensją, jeżówki i trawy pięknie wyglądają w swoim towarzystwie.
Widzę, że energii do komponowania ogrodu Ci nie brakuje. ;:215
Siewki orlai dobrze, że się pojawiają bo sprawiają wrażenie zwiewności na rabacie.
Marcinki i kwitnące rozchodniki wprowadzają plamy kolorystyczne w ogrodowym pejzażu.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Martuś róże kwitną w najlepsze, a Chopin dopiero się rozkręca. :tan
Rigidę wprowadź do ogrodu, bezproblemowa, sama się wysiewa, ale nie jest tak ekspansywna, jak patagońska.
Zawilec pajęczynowaty wegetował w jednej kępce i dopiero po rozsadzeniu zaczął obficie kwitnąć.
Białe mam drugi rok, ale wiosną przesadziłam, bo miały mało światła. Dołek zaprawiłam obornikiem granulowanym i kompostem. W pełnym słońcu zakwitły ładniej i liczę, że w kolejnym roku jeszcze więcej pędów wydadzą, jak już się dobrze ukorzeniły w nowym miejscu. ;:65
Jedynie mieszańcowemu Monte Rose nie umiem dogodzić drugi rok kwiaty leżą prawie na ziemi. ;:222 To ten o jaśniejszych różowych kwiatach.
Dziękuję, ;:196 życzenia się spełniły, słońce świeci od kilku dni.

Obrazek

Obrazek

Aniu Pompnella czeka, aż cisowy żywopłot urośnie i będzie dla niej tłem. :) Teraz trudno ją pokazać, bo od tarasu widać cały dom sąsiada, a od strony skarpy cały mój.
Na początku sadziłam zawilce w trochę osłoniętym miejscu, bo tak się naczytałam na różnych stronach. ;:124 Dopiero w słońcu pokazują u mnie swoją urodę. Widziałam u kogoś białe na tle miskanta, wspaniale się prezentowały. ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko u Ciebie pada, a mnie słońce cały czas świeci, choć chłodniej się zrobiło. Niestety wichura połamała wiele kwiatów dalii.
Dziękuję, ;:196 miło że rabatki się podobają. Mnie siewki kochają, więc orlai nie będę wysiewać w domu.
Dziś znalazłam siewkę berberysa, którego pozbyłam się cztery lata temu. :shock:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko moja pienna Polar Bear co roku zwiesza kwiaty, a w tym roku po mocnej ulewie ledwie uratowałam pędy przed wyłamaniem.
Miałam jeszcze Magical Moonlight, ale bez podwiązywania wisiała, a kilka pędów zawsze się złamało po deszczu. Ścięłam pień przy ziemi i teraz mam zwykły krzew.
Limeligt niezawodna, więc ona i Pinki Vinki doskonale sprawdza się w wersji piennej. ;:215
Jak orlaja nie wzeszła, to wysiej do doniczki w marcu. Pewnie zbyt gorliwie pielisz, :wink: siewki tak chwastowato wyglądają.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

selli7 na zdjęciu proso Shenandoah, jedyne które zostało na rabatach. Ładnie się rozrasta, ma ciekawe barwy i stoi sztywno, nawet największe ulewy go nie przyginają do ziemi. ;:108
Miałam jeszcze Hanse Harms i Heavy Metal, ale rosły wysokie i stale wykładały się na sąsiednie rośliny. ;:222 Nie lubię wiązania, a bez tego nie dało się ich prowadzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuniu dziękuję. ;:196 Lubię pracę na rabatach i zawsze zimą zaglądając do innych ogrodów, planuję zmiany u siebie. ;:173 Już nie są to rewolucje, ale drobne przesadzania wiosną zawsze uskuteczniam.
Orlaję odkryłam w ubiegłym roku i chyba na stałe zagości u mnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słonecznie, ale wiatr dziś urywał głowę. Ścięłam kilka suchych pędów, miętę i podlałam prawie setkę doniczek. ;:173

To tylko część mojego rozmnażalnika, rośliny do ogrodu synów.

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”