Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 811
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pięknie Ci kwitną już dalie. U mnie jezówka ostatnia została. Nawet siać się nue chcą. Zasiałam kolejne. Może coś się uda.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, w ogóle nie widać, by Twoje roślinki ucierpiały w wyniku upalnej suszy. ;:185 Wszystkie tak ładnie kwitną, a warzywka wspaniale owocują. ;:138 ;:138
Podziwiam ogromne kępy kwitnących jeżówek i ukwiecone już dalie, a lilie (moja miłość) - przepiękne! ;:215 ;:63
Nawet motylki dały się sfotografować. ;:303 U mnie motyle spijały soki z wiosennych kwiatuszków, teraz ich wcale nie ma. Jedynie pszczółki brzęczą na całej działce, ale to pszczółki sąsiada, który ma ich już trzy ule.

Moja działka też została poddana specjalnemu traktowaniu przez suszę i upały, na szczęście wody do podlewania było pod dostatkiem, a ograniczenie polegało na tym, że ciśnienie mieliśmy co dwa dni, ale zawsze zdążyliśmy napełnić wszystkie cztery beczki, by w razie potrzeby nazajutrz z konewką pobiegać. ;:333 Mimo wszystko rośliny czekały na wodę z nieba od 22 czerwca do 10 lipca. Dzisiaj już drugi dzień deszczowy, ale bardzo zimny, dlatego wróciliśmy pomieszkać w bloku.

Pozdrawiam cieplutko i zdrówka Wam życzę. ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Maju cudnie u Ciebie jak zwykle :D Kępy jeżówek podziwiam niezmiennie, u mnie tylko jedna jeżówka pięknie rośnie.Cieszę się, że chociaż jedna.
Róże przecudne miałaś, pewnie teraz po przycięciu znów mają pąki. Czekam na kolejne kwitnienie róż.
Fajnie, że masz swoje warzywka i koperek do obiadu i ogórków.Ogórki zaprawiasz swoje w słoikach?
Przepiękne dalie, też czekam na swoje, jedna w wanience już ma dwa kwiaty :wink:

Miłego dzionka ;:3
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne te widoczki bajkowe. ;:108
Jeżówek zazdroszczę bo na mojej gliniastej ziemi pomimo nasypania im innej ziemi jakoś nie chcą rosnąć.
Tylko ta co w donicy zasadzona czerwona przezimowała w garażu i zawiązuje kwiaty.
Zdjęcie jeżówki z paziem królowej ;:333
Kępka perovskiej fajnie wygląda, ta moja od 1cm sadzonki hodowana też ma się dobrze.
Lilie masz piękne.
Lilie oprócz róż to też moja miłość ale najbardziej stawiam u mnie na drzewiaste.Choć wszystkie lubię.
Są takie wysokie i pięknie pachną nawet dwuletnie z pojedynczej łuski wyrośnięte w tym roku kwitnąć będą.
U mnie budleja dopiero zawiązuje pąki kwiatowe a u Ciebie już zakwita.
Własne warzywa to bogactwo u mnie tym zajmuje się mąż.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj przycięłam cisowe stożki i kule.
Posadzone w sobotę cisy kolumnowe rosną, będą bezobsługowe.

Obrazek

Halinko zaryzykowałam w tym roku i bardzo wcześnie posadziłam dalie, tylko jedna jeszcze nie kwitnie.
Nie wiem jaką masz glebę, ale jeżówki rosną najlepiej w lżejszych. U syna jest glina, ale ładnie kwitły Delicious Candy, a w tym roku pięknie się rozrosły i mają dużo kwiatów. Sadziliśmy jednak w dość głębokie dołki z mocno rozluźnioną glebą.
Zwykłe purpurowe powinny sobie poradzić na każdej glebie. U mnie nawet miesiąc suszy im nie szkodzi, kwitną i mnożą się bezproblemowo. ;:108

Obrazek

Obrazek

Lucyno dziękuję. ;:196 Rośliny, które susza zniszczyła już w kompostowniku, a padający od tygodnia deszcz szybko poprawił kondycję pozostałych.
Motyli teraz dziesiątki na lawendzie, jeżówkach liatrach i perowski.
Zazdroszczę Ci wody z naturalnego źródła. ;:215
U syna, na dużej działce będzie studnia, podlewanie 23 arów ogrodu z wodociągu nie byłoby możliwe.

Obrazek

Obrazek

Aniu lubię te kępy jeżówek, ale co roku takie same, więc trochę nudne. Przynajmniej jedna wiosną zmieni miejsce, będzie ciekawiej. ;:306
Akurat część różanki została przekopana, więc nie widać nowych przyrostów, może później zakwitną, a może wcale. ;:218 Pozostałe rabatowe i okrywowe już zaczynają pokazywać pojedyncze kwiaty.
Ogórki w słoikach tylko kiszone, nie jadamy octu.
Dalie te same co roku, nowych nie kupuję, chyba będę mieć problem z przechowywaniem. ;:174

Obrazek

Obrazek

Ewuniu mam tylko jedną drzewiastą, po przesadzeniu do lepszej gleby, pięknie kwitnie i się mnoży. Jeszcze dwie orientalne zakwitną, wspaniale pachną. ;:65
Motyli na jeżówkach bardzo dużo, ale trudno je sfotografować z bliska.
Moja budleja miała być miniaturowa. ;:173 Wiosna przycięta prawie do ziemi, wystrzeliła na półtora metra.
Szacunek dla M, ;:180 że zajmuje się warzywnikiem, mój M niegrodowy. :wink:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Ale piękne kępy jeżowek Soniu ;:138 u mnie wykruszają się jedna po drugiej, zostały tylko te pojedyncze, choć w różnych kolorach.
Cynia też wspaniale się prezentuje - niska, krępa sadzonka - to jakaś odmianowa?
Dalie strzępiaste bardzo ciekawe.
Miłego weekendu ze słoneczkiem i nocnego podlewania ogrodu :D
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Piękne cynie, u mnie jakoś nie chcą rosnąć. :roll:
Cisy bardzo ładne. Mówisz będą bezobsługowe ??
Jeżówki, latrie pięknie ci już kwitną.Nawet dalie już masz kwitnące.
Moim jeszcze daleko do kwitnienia.
I te trawy, umm śliczne ;:180
Ten widoczek https://www.fotosik.pl/zdjecie/c1b60c7b13e65987 jest rewelacyjny ;:333
pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, muszę pochwalić moją pogodę: leje deszcz i choć jest zimno, cieszę się ze względu na roślinki, którym już zaczęła dokuczać wysuszona codziennymi wiatrami ziemia.

Na temat cisów nie będę się wymądrzać, bo kompletnie się na tym nie znam, natomiast pochwalę liatrę (moje dopiero się przymierzają do kwitnienia), jeżówki i cynie. ;:138 ;:138
Motylki u mnie też się nareszcie pokazały ;:333 i teraz prześcigają się z pszczółkami w okupowaniu jeżówek. :lol:
Napisałaś, że miniaturowa budleja wystrzeliła w górę po przycięciu. :shock: Ja też mam tę niziutką, ale ponieważ ledwo - ledwo wygramoliła się z korzeni, nie została przycięta i zachowała karłowy wzrost. Może nie będę jej cięła, ;:218 bo wysoka mi zupełnie nie pasuje. W żadnym miejscu.

Miłej niedzieli, Soniu i dobrego tygodnia. ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Popadało wczoraj, rośliny zadowolone, nawet trawnik zaczyna się zielenić. :tan

Halszko niektóre jeżówki ładnie przyrastają i kwitną, inne po dwu, trzech sezonach karleją i wypadają. ;:222
Od trzech lat wysiewam cynie liliput, można je sadzić z przodu rabat i nie ma problemu z pokładaniem się. ;:215 Wysokie też siałam, ale w tym roku nie wzeszły. ;:174
Dalie trzeci rok te same, a przyszłym roku będą inne. Nie mam już ochoty wozić do znajomych i jeździć sprawdzać w jakim są stanie.
Dziękuję, ;:196 od piątku bawiliśmy się z wnusiami, jak zawsze było miło. :D
Na zdjęciu widać, jak cynie są niziutkie, niższe niż żurawki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aniu cieszę się, ;:168 znalazłaś czas na wpisy, masz tyle zajęć. Świeżo posadzone cisy to odmiana kolumnowa, nie wymaga przycinania, a posadzona pod płotem może sobie rosnąć na wysokość bez przeszkód.
Zacytowany fragment rabaty kilka lat taki sam, tylko czasem jednoroczne dosadzam.
Cynie miniaturowe wolę od wysokich. Łatwiej je wkomponować w istniejące nasadzenia. ;:108 Nie muszę szukać miejsca z tyłu rabaty.
Dalie odważyłam się wysadzić bardzo wcześnie i miałam szczęście, bo przymrozków nie było, więc ładnie kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję za miłe słowa. ;:196 Liatr mam sporo, ale rosną w korzeniach tuj i koniecznie muszę je przesadzić, żeby lepiej się prezentowały.
Nie znam się kompletnie na budlejach. :oops: Dostałam Nanho Blue w ubiegłym roku w prezencie. Miała właściwie jeden mocniejszy pęd, więc wiosną przycięłam, żeby się rozkrzewiła. Pewnie na ładny wygląd poczekam kilka lat.
U nas też popadało, więc rośliny przed upałami mają sporo wilgoci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, muszę spróbować tych cynii, bardzo fajnie wyglądają. W tym roku zrezygnowałam z cynii w ogóle, bo mnie denerwowały takie wysokie rozlazłe chaberdzie.
Piękne te szersze kadry z rabat ;:215
Przy okazji spytam, czy ostnicę po przekwitnięciu będziesz wyczesywać? Moja już przekwitła i zeschnięte kwiatostany rozłożyły się na inne rośliny,nie chciałabym też żeby się nadmiernie rozsiała. W zeszłym roku miała chyba mniej kwiatów i wyciągałam te źdźbła pojedynczo :roll: ale to robota Kopciuszka :D

Udanego tygodnia w tak pięknym otoczeniu :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, widzę w Twoim ogrodzie dużo niebieskości. Ładnie komponują się białe z niebieskimi kwiatkami. ;:215
Miło czytać, że ogród masz podlany ;:303 , odżyją przytłumione suszą roślinki i nadal będzie pięknie.
A to cudeńko, to co to takiego? Śliczności! ;:138 https://www.fotosik.pl/zdjecie/09b6c6180c362157

Od jutra znikam z forum, pomieszkam na działeczce, naładuję akumulatory, by znowu na jakiś czas wystarczyło.
Trzymaj się zdrowo i wesoło, ;:167 :tan a wnuczęta uściskaj ode mnie. ;:168 ;:168
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj w kolejny ciepły dzień.Jeżówka a za jej plecami chyba bodziszek Rozanne?
Posadziłam 3 szt w różnych miejscach po oglądnięciu jednego filmu pewnej ogrodniczki, która go bardzo zachwalała.
Oj te jeżówki....jak ja je lubię, ale tylko jedna ze mną współpracuje. Kupiłam ostatnio w LM jedną pana Zymona , Kisses odmiana, mam nadzieję, że ładnie będzie rosła.
Cynie późno wysiałam do gruntu, ładnie wzeszły, ale są jeszcze małe, no nic poczekam na kwiaty.
Teraz dużo czasu zabiera mi podlewanie trawnika ;:oj
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, nie zawsze jest czas na napisanie u siebie czy też zaglądanie do innych.
Ale wiadomo tutaj ciągnie, to czasami pozaglądam sobie nie zostawiając śladu.
Pięknie na twoich rabatach.Wszystko tak ładnie dobrane. No super. ;:180
nie wiedziałam,że są Cynie miniaturowe :D Kwitnień też duzo.
Sporo masz tych przegorzanów. Tyle ich posadziłaś ? Czy też wysiały ci się .
U ciebie już łapią niebieski kolorek.U nie jeszcze zielone.
pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”