Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

Podkielkowac w ciepłym nasiona, to znaczy przetrzymać je w wodzie? Co prawda w ziemi chyba też szybko kiełkowały, ale tylko w domu. Wczoraj wyrwałam z rabaty ostatnią ubiegłoroczną szałwię, ale siewek wokół niej nie było ;:185 Jak nie złapie nasionek, to mam paczuszkę kupnych, bo wysiałam tylko te od Ciebie i ładnie skielkowały ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Maryniu u mnie bródkowe, fioletowe przekwitły, białe się obraziły, nie wiem dlaczego. :roll:
Teraz syberyjskie będą ciszyć fioletem i różem. :tan
W tym roku pomidory mam wyłącznie w donicach. Nie spieszyłam się z wysiewem. Niech Twoje ładnie rosną i owocują. ;:108

Obrazek

Obrazek

Iwonko podkiełkowuję nasiona na płatku kosmetycznym, dość mocno zwilżonym przegotowaną wodą. Wkładam do szczelnego pudełka i stawiam w ciepłym miejscu. Jak więcej nasion, to składam podwójnie ręcznik papierowy i też szczelnie okrywam. Trzeba czasem przewietrzyć, ale akurat szałwia kiełkuje bardzo szybko, więc czasem nie zdążę otworzyć pudełka. ;:173
Nasiona z własnego ogrodu zdecydowanie szybciej kiełkują. Mam przykład na marchwii, choć nie wiem jaki będzie mieć smak. Natomiast pietruszkę siałam dwa razy z różnych opakowań i ledwo kilka wzeszło. ;:222

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

O, Soniu, widzę już orlaję ;:138 moje niektóre mają pączki a inne całkiem jeszcze małe. Najważniejsze, że są ;:108 Dziś zobaczyłam, że zostawione na zimę kolejne badyle werbeny patagońskiej wypuściły liście i budują ładną rozkrzewioną roślinę. Wiem, jeszcze będę narzekać na nadmiar siewek ;:306 ale na razie nie mam ani jednej ;:185 i cieszę się, że ubiegłoroczne przetrwały :tan
Jeszcze raz pochwalę piękny krzew białej azalii ;:215 A co to za śliczne białe pompony nad powojnikiem Asao?
Miłego weekendu :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Byłam dzisiaj na rynku,sadzonek rozmaitych multum a ceny...od 8-10 zł za maleństwo kwitnące w doniczce. :twisted: Kupiłam tylko łososiowe pelargonie i fioletową werbenę do skrzynki balkonowej.Nic mnie więcej nie porwało.. Zapytałam z ciekawości o cenę średniej wielkości kopanej z gruntu kamasji...cena powalająca-35pln...Horror! ;:oj
Miłego weekendu Soniu ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne masz azalie, orliki i iryski. ;:215
Ja kupiłam od tutejszego forumka białe i inne irysy 2 lata temu ale dopiero w tym roku widzę, że są pączki.
Widocznie musiały się dostosować do mojego podłoża.
Ja opryski na różach raz zrobiłam KARATE ZEON 050 CS, następny oprysk zrobię za 2 tygodnie o ile nie będzie padać.
Na kilku różach niszczyłam gąsienice (larwy błonkówek) jak po potrząsaniu gałązką spadły pod roślinkę.
Wtedy przystępowałam do akcji "eksterminacji" tych wstrętnych robali. ;:306
Po deszczach mój powojnik Miss Bateman szpetnie został pożarty przez ślimaki, więcej jest ażurku niż płatków kwiatowych. ;:145
Dobrze, że zrobiłam zdjęcie jego przed pożarciem.
Asao piękny zastanawiałam się nad jego kupnem bo spotkałam go w A...chan.
Ale czasami rozsądek zdoła dojść do głosu. :;230
Miłej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, mimo że wyżywasz się w synowskim ogrodzie, w Twoim królestwie nie brakuje cudnych kwitnień. ;:138
Zresztą widać, że wszystkie roślinki zadbane ;:215 , za co odwdzięczają się cudnymi kwiatuszkami. ;:63
U mnie też orliki porozsiewały się po całej działce, ale kwitną głównie fioletem, odmianowe mają nieliczne łodyżki kwiatowe, jednak najważniejsze że nie przepadły. ;:303
Ślicznie kwitnie Twój czarny orlik, ;:215 mój ma jeden kwiatuszek. :lol:
Szkoda powojników ;:174 , jest jednak nadzieja, że się pozbierają i jeszcze pokażą swoje piękno. ;:333
Najbardziej zdziwił mnie pomidor z kwietniowego siewu już zapączkowany. ;:219 Moje marcowe w gruncie jeszcze się zbierają, natomiast kwitną tylko lutowe w tunelu.

Deszcz u mnie pada codziennie, dzisiaj też zlało, a ja czekam na ciepły słoneczny dzień, by wreszcie móc opuścić cztery ściany i nie zmarznąć. ;:7

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nie tylko kwiaty cieszą ogrodnika. :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halszko już tak jest, że bardzo pragniemy jaką roślinę mieć w ogrodzie, a dopiero po czasie przychodzi refleksja, że akurat u nas staje się zbyt ekspansywna. ;:131
Patagońska z ubiegłego roku będzie mieć dużo kwiatów. Na pewno nasion też. ;:173
Białe pomponiki, to poczciwy zawciąg nadmorski. Niestety mam go coraz mniej. Już dwa razy zmieniałam mu miejsce, ale i tak mu się nie podoba.
Orlają dziś ponudzę, kwitnie na każdej rabacie. :D
Dziękuję ;:196 w imieniu białej azalii, nadal rozjaśnia rabatę z cisami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu nawet nie zaglądam na giełdę hurtową, żeby dla siebie nic nie kupować. ;:124 Natomiast udało mi się sprowadzić dla syna, przez jedną ze szkółek, 30 centymetrowy żywotnik Golden Tuffet po 19 złotych. W necie 7-10 centymetrowe po 16 zł. Ceny są straszne. Synowa chce kupić 40 sztuk jeżówki odmianowej. ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewuniu orliki w bardziej cienistych miejscach nadal kwitną.
Chyba jednak ten przeterminowany Kochinor zadziałał, :roll: kolejne liście róż już ładne, bez wgryzień.
Asao kwitł u mnie bardzo ładnie, możesz go kupować. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko u syna zrobione dwie duże rabaty i na razie przerwa w pracach. Jak skończą podjazd, rozplantują ziemię i wtedy okaże się, czy koncepcje się nie zmieniły. ;:306
Cieszę się, bo na tej rabacie na razie tylko orliki odmianowe kwitną. :tan
Od trzech lat opóźniam sianie pomidorów, lepiej rosną i kwitną niż trzymane dwa miesiące na parapecie.
W tym roku wzeszły dopiero 6 kwietnia, dziś już większość kwitnie.
U nas drugi dzień słoneczny, bez deszczu.
Dziękuję za pozdrowienia. ;:196 Jutro miły dzień-sabat czarownic. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nareszcie jest trochę cienia w ogrodzie, mogę sadzić hosty.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro się bawię z dorosłymi, ;:136 a od piątku z wnukami. ;:11
Jak najwięcej miłych chwil w ogrodzie. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu,w Twoim ogrodzie już lato króluje! ;:219 Kwitną roślinki, które u mnie jeszcze w powijakach. ;:138
Widać wyraźnie, że mieszkasz w dużo cieplejszym klimacie. Zresztą u mnie, nawet w porównaniu do wyżej położonych działek, zawsze później zaczynają kwitnąć poszczególne roślinki. Na przykład firletka smółka dwie działki dalej i sporo wyżej już kończy kwitnienie, a moja dopiero się zbiera. Takich przykładów mogłabym podać multum,tylko po co, najważniejsze, że w końcu doczekam się i ja swoich kwiatuszków. :tan
Masz niesamowicie dużą kolekcję host! ;:215 ;:138 A wszystkie takie zdrowe! ;:303

Mam nadzieję, że "sabat czarownic" przebiegał w radosnej atmosferze pod błękitnym niebem okraszonym jasnym słoneczkiem. :D
Miłych chwil z wnuczętami życząc, buziaki zostawiam dla nich ;:79 ;:79 i dla Ciebie. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jestem ponownie w Twoim ogrodzie. Bardzo mi się tu podoba. U mnie cebulowe się tak nie mnożą. Czosnki wcale nie rosły, a cebulic muszę poszukać do kupienia. Czy pod irysy potrzebna jest glina?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzieciaki w domu, mogę odpoczywać. ;:306 Dzisiaj trochę słońca, trochę chmur, ale było dość ciepło.

Lucynko sabaty czarownic urządzamy od trzydziestu lat, zawsze są miłe. ;:215 Kiedyś wyjeżdżałyśmy na trzy dni, teraz już w domach się spotykamy. Mamy ogrody, więc rabaty są nieodłączną częścią spotkań.
Trochę kwiatów pokazało kolory, ale moją różankę czeka podczas kwitnienia zły czas. Musimy przekopać kawałek ogrodu pod sieć światłowodową. Już jestem przerażona. ;:202
Dziękuję, ;:196 wnusiowie szczęśliwi, że dwa dni bawili się z babcią i dziadziem. Starszy wie, że za tydzień przyjedzie, ale młodszy urządza widowisko przed powrotem do domu. ;:173

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Halinko miło Cię znowu gościć. ;:196 Moje cebulowe wszystkie rosną w piaskowej glebie. Od jakiegoś czasu dosypuję trochę gliny do dołków i dużo kompostu przed sadzeniem. Po glinie w dwa lata nie ma śladu, lekka gleba wszystko pochłonie. ;:108 Widocznie takie warunki odpowiadają cebulowym i irysom, ładnie się zagęszczają. Niestety jedna z odmian irysów bródkowych, po raz pierwszy nie zakwitła w tym roku. Chyba mają za dużo cienia. ;:218
Natomiast tulipany giną w żołądkach gryzoni. ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitły dwie białe piwonie, chyba trochę się różnią. ;:218

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pięknie obrodziły borówki, będą obfite zbiory ;:138 Zabezpieczasz je jakoś przed ptakami? Ja swoje krzaczki okrywam cienką włókniną.
Śliczne obie białe piwonie, pewnie pachną upojnie :D Orlaja świetnie się komponuje z wszystkimi kwiatami, a nawet z warzywami, jak u mnie :lol: i wcale nie jest nudna :D
Hosty w cieniu ładnie wyglądają, zdrowe okazy ;:215
Dziękuję za nazwanie zawciągu, nigdy go nie miałam ;:7
Miłego tygodnia z dobrą pogodą ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Halszko zapach piwonii, jeśli pachną, ;:173 jest delikatny. Niestety węch mam bardzo osłabiony, więc trudno mi ocenić.
Orlai mam oczywiście za dużo, ;:215 ale lubię białe kwiaty, więc nie przeszkadza mi jej liczba.
Jak hosty się rozrosną i zasłonią linie kroplujące będzie ładniejszy widok.
Borówki nie wszystkie tak obficie zaowocują. Okrywam starą firanką :D położona na palikach. Dołem trochę obciążam, bo raz przyłapałam kosa, jak znalazł nieszczelność i spałaszował wszystkie dojrzałe. Kiedyś miałam więcej borówek, rosły w rzędzie, wtedy miałam siatkę na wysokim stelażu i można było wchodzić bez zdejmowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Irys syberyjski Pink Parfait

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16556
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, kwitnące cynie to jednak coś nieczęsto spotykanego na początku czerwca, ;:219 a W Twoim ogrodzie już zdobią rabatę. ;:111
Moja biała piwonia jest taka jak Twoja na pierwszej fotce, druga rzeczywiście jest inną odmianą. ;:108
Irys 'Piknk Parfait' śliczny! ;:215 ;:138
W ogóle Twój ogród cudownie się spisuje ;:303 i niech już tak będzie do końca sezonu.
Pozdrawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”