Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

jesienny ogród też ma swój urok.
Uwielbiam te ogniste kolory o tej porze roku.
No i pojedyncze kwiaty wybijają się na czoło
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zdjęcia Twojego jesiennego ogrodu jak zwykle cudne, szczególnie te z trawami w roli głównej ;:333 Ciekawa jestem Twojej limonkowej chryzantemy, chyba te pączki, które pokazałaś poprzednio już się rozwinęły ;:7 Moją, którą dostałam od Ciebie podzieliłam na dwie części, jedną zostawiłam w doniczce, a drugą posadziłam w gruncie. Na początku wszystko wskazywało na to, że ta w gruncie szybciej zakwitnie, już miała ładne pąki, jednak w pewnym momencie listki zaczęły jej czernieć, pączki nie chciały się otworzyć i tak wegetuje do tej pory ;:174 natomiast ta w doniczce pięknie się rozwinęła i kwitnie cały czas, nawet nocne przymrozki jej nie zaszkodziły. Pewnie w tej doniczce pójdzie na zimę do piwnicy a tę na rabacie spróbuję okryć trochę bardziej stroiszem I zaeksperymentuję z zimowaniem w gruncie ;:7

Pogoda raczej nie sprzyja spacerom po ogrodzie, ale u Ciebie z pewnością jeszcze cos ciekawego kwitnie .... może róże?
Dobrej niedzieli Soniu i choć kilku słonecznych promyków na listopadowym niebie ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit ;:168 ;:167 ;:167 Podziwiam jesienne cudności u Ciebie . ;:138
Naprawdę masz oko do kompozycji .
Jesienny ogród u Ciebie Soniu zachwyca .
No no psze pani zdlniacha z Pani :wink: :D
Trawom jak się chcą wykładać rob obwiązania z kolorowych szerokich taśm.
Ja tak będę robić :D
Wreszcie zobaczyłam u Ciebie Soniu trawę Ice Dance mam ja chyba a nazwy nie znałam ( zresztą jak innych ,które mam )
kupowane w szkółce bez nazw .
Wszystkiego dobrego Soniu zdrówka ,a reszta przybędzie ;:167 :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu do kolczastych też mam specjalne rękawice, ale często jest tam, że trzeba po nie wrócić, a tego mi się nie chce to później cierpię i wyciągam z dłoń kolce :lol:
To na pewno są pąki kwiatowe, to jest chyba ciemiernik o ciemnych kwiatach, wnioskuję po kolorze łodyg i pąków, ale głowy nie dam sobie uciąć ;:306
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, potwierdzam - ciemiernik ma pąki kwiatowe.
Twój jesienny ogród zachwyca, w tym roku ciepła jesień pozwoliła długo nacieszyć się kolorami.
Synowie mają z tobą dobrze, dzięki twoim umiejętnościom i talentowi projektowania niedługo będą mieli piękne ogrody, i co ważne, unikną błędów, które przydarzają się początkującym ogrodnikom.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Miło, że zaglądacie, choć ja się nie udzielam. ;:180 Po miesiącu choroby, dziś zrobiłam tylko kilka zdjęć przy tarasie. Ogród będzie bez opieki, życie nam ostatnio ostro daje popalić.

Martuś dziękuję. ;:196 Pąki ciemiernika coraz większe, ale jutro rano wyjeżdżam, już nic nie będę okrywać. Rośliny muszą przetrwać bez mojej ingerencji. Trawy oglądam przez okno, a wiosną znowu połowę oddam do kolejnego ogrodu.

Obrazek

Gosiu dziękuję, ;:196 nawet teraz berberysy mają jeszcze sporo czerwonych liści, a róże i chryzantemy kwitną, mimo lekkich przymrozków. :shock:

Obrazek

Halszko róże będą kwitły do wiosny. Nie będą przycinane i zostaną bez kopczyków. Przejdą prawdziwą szkołę przetrwania. ;:224
Limonkowa chryzantema rozwinęła wszystkie kwiaty, posadzona pod oknem cieszy mnie cały czas wyrazistym kolorem. ;:215 Zostanie w gruncie bez okrycia, więc to będzie test, czy przeżyje zimę.

Obrazek

Bogusiu miło słyszeć takie ciepłe słowa o moich rabatkach. ;:196 Część miskantów została powiązana, reszta będzie śmiecić do wiosny. ;:173
Jedną kępkę Ice Dance posadziłam pod żywopłotem, a resztę oddałam. Bardzo się rozrasta rozłogami i wrastała w sąsiednie byliny. ;:223

Obrazek

Dorotko wypracowałam taki system pracy, że jak zakładam rękawice, to tnę wszystkie rośliny kłujące, a potem już raczej do nich nie wracam. :) Wyjątkiem są róże, bo trzeba je ciąć trzy razy.
Ciemiernik Ice N'Roses Red, ten który miał w tamtym roku jeden kwiat, ale się nim nie nacieszyłam, bo został złamany. Teraz zostanie bez opieki, więc nie wiem, czy zobaczę kwitnienie. ;:218

Obrazek

Małgosiu dziękuję. ;:196 Listopad był całkiem ładny, ale dla nas jest wyjątkowo trudny, więc mało mieliśmy dobrych dni. Jak zima go nie uszkodzi i ciemiernik zakwitnie pod koniec lutego, to może uda mi się zobaczyć kwiaty. ;:65
Jak się trochę pozbieram, to zrobię projekt ogrodu dla drugiego syna. Błędów i tak trudno uniknąć. Młodzi mają jakieś wyobrażenie ogrodu, ale dopiero po roku, dwóch zobaczą jak rośliny zachowają się w konkretnej glebie i wybranym miejscu. ;:108

Obrazek

Życzę Wszystkim zdrowych, radosnych, wypełnionych miłością świąt Bożego Narodzenia. ;:4
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Do Świąt jeszcze daleko więc póki co dobre fluidy ślę ;:168 i życzę duuużo zdrowia Soniu !Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu zdrówka jak najwięcej ;:196 Mnie też choroba dogoniła ;:124
Buziaki ślę ;:167
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, miejmy nadzieję, że zima otuli ogrody śniegiem i wszystkie roślinki radośnie przywitają wiosnę ;:138 .
A może wcale zimy nie będzie ;:224
Przesyłam moc dobrych życzeń, zdrówka przede wszystkim! ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Smuto mi, ;:174 kiedy czytam o tak długiej chorobie, Soniu. ;:168
Dziękuję za życzenia świąteczne, ;:180 a Tobie życzę przede wszystkim powrotu do pełni sił po chorobie i dużo zdrówka na kolejne dni, tygodnie, miesiące. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu zawsze podziwiam Twój uporządkowany ogród ;:138 Jesienne zdjęcia roślin piękne ;:167 Trawy majestatycznie wibrują nad innymi roślinkami, świetne kompozycje. Berberysy o każdej porze roku są śliczne ale jesienią kolory mają zjawiskowe ;:167 Też mam takie specjalne rękawice do kolczastych krzaków i nie tylko. Ach te choróbska jak dwa lata temu się wszystko poknociło to nie może wrócić do normalności ;:222 Soniu zdrówka i jeszcze raz zdrówka życzę ;:196 ;:196

P.S. Bobo wyglądała zjawiskowo z Jeżówką, dziękuję ;:cm


Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu
Piękne te widoczki ogrodowe.
Ja też przed III dawką szczepionki miała grypsko co skutkowało przesunięciem daty tego szczepienia.
Życzę zdrówka, trzymaj się ciepło i dbaj o siebie ;:167
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

wielka przyjemność oglądać tak piękne zdjęcia,Soniu zdrowia życzę
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”