Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Rzeczywiście śliczniutki ten niziutki marcinek, Martusiu. ;:215
Jednak moją uwagę zwróciły bogato kwitnące cyklameny. ;:138 ;:138
Dlaczego u mnie nie tylko kwitnąć nie chciały, ;:222 ale gdzieś się wyprowadziły i wszelki słuch po nich zaginął. ;:oj
Trójsklepki jeszcze Ci pokwitną, ;:108 nie wywołuj wilka z lasu, ;:185 ;:185 do mrozu jeszcze daleka droga. :lol:
Póki co, niech słoneczko pieści kwiatuszki i rozwija pączuszki. ;:3 ;:3
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piękny rozrośnięty cyklamen,a ja coś swojego nie widzę podejrzewam ,że coś go zjadło.
Mojej trójsklepki też chyba nie ma. ;:145 Teraz zaczęłam wszystko podpisywać,niestety pamięć nie ta. ;:124
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Aniu, dziękuję w imieniu marcinków ;:196
Owady w słońcu szaleją na nich :tan , chyba nadrabiają zimny koniec lata :D

Lucynko, kwitnące cyklameny rosną u mnie w niemal zupełnym cieniu, pod parasolem liści ciemiernika, i chyba im się tam podoba. Te, które posadziłam w bardziej widocznym miejscu zgniły od nadmiaru wody, najwyraźniej nie służy im zbyt duża wilgotność ;:185 .
Mam nadzieję na przyjemne temperatury, bo trójsklepki mają jeszcze mnóstwo pąków ;:196

Danusiu, cyklamena poszukaj, może jeszcze się znajdzie, on jest niepozorny dopóki nie pokaże kwiatuszków;:333 , bo trójsklepkę to już powinno być widać, to pewnie ją ciachnęłaś ;:174 . Też tak mam z pamięcią ;:306 . Przez sklerozę chyba załatwiłam sobie białego pierwiosnka japońskiego, w szale usuwania miodunki ;:145 Być może sam zniknął, bo marniał zamiast się rozrastać, ale pewności nie mam i bardzo mi go żal, trzeba było wbić tyczkę, to może zastanowiłabym się po co ona tam jest?
Miłego weekendu, Danusiu ;:196

Róża jeszcze chce kwitnąć i trójsklepki kwitłyby jeszcze długo, niechby tylko było ciepło!

Obrazek

Obrazek

Marcinki też jeszcze poszalałyby, chociaż trochę pięknej pogody im się udało ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuniu cyklameny przepiękne, ;:333 ale jak olbrzymie musisz mieć ciemierniki, że rosną one pod nimi ;:oj Już dumam, gdzie mogłabym je jeszcze posadzić u siebie :wink: Moje mają rozłożyste liście leżące prawie na ziemi, ale jeden biały wypuszcza pąki kwiatowe, też coś mu się pomieszało ;:124 Szkoda, że kobea jeszcze nie kwitnie i raczej ma marne szanse ;:223 dzisiaj u mnie -2. Byłam na obchodzie wszystko oszronione i obwisłe ;:145 .Zapomniałam zobaczyć do trójsklepki, bo też ma sporo pąków jak Twoja :D
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Asterkowy zawrót głowy u Ciebie jak dobrze ,że je mamy o tej porze bo jest na czym oko i obiektyw zawiesić .. ;:138 A forumowe fotografki prześcigują się w ich prezentacji na łamach swoich wątków. ;:108 I cyklameny podziwiam ;:333 u mnie zagościły w tym roku i widzę,że zaczynają sobie radzić..Nie miałam przekonania,że coś z nich u mnie będzie...Pierwszą zimę cebula przeżyła .

Miłego ;:3 dnia Martusiu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto masz rację dalie powinny rosnąć na słońcu. Upchałam niektóre w cienistych zakątkach i doczekałam się pojedynczych kwiatów u niektórych, wyciągnęły się bardzo.
Cieszę się, że marcinki kwitną, uważaj bo się lubią rozsiewać. Ty masz floksy, a ja sporo siewek marcinków. Chyba się krzyżują, bo siewki wyjątkowo wysokie rosną.
Marto na maliny nie narzekam, owszem sporo mają odrostów, ale wiele osób jak widzi jakie fajne odmiany mam to chcą sadzonki. Także nie martw się na razie mam na nie chętnych. Wczoraj chyba miałam największy zbiór, obawiam się, że to koniec bo dziś było nad ranem 1 st, a z piątku na sobotę zapowiadają przymrozki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

U mnie lata raczej suche i choć jak jest susza, to podlewam, to jednak żadne podlewanie nie zastąpi normalnych opadów jak przez okres trzech miesięcy pada może ze dwa razy, a temperatury ciągle powyżej 30°C? Tegoroczne lato było naprawdę miłą odmianą.

Co do sąsiada ? on naprawdę jakiś rąbnięty jest. Wszyściuteńko w końcu wyrównał, posiał trawkę i teraz nas podejrzewa, że pod osłoną nocy przeskakujemy przez płot i mu w tej wyrównanej ziemi złośliwie robimy dołki. W to, że dołki robią koty, zakopując resztki swoich procesów trawiennych, wierzyć nie chce.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, trójsklepki sobie poradzą nawet przy niewielkich przymrozkach. ;:303 Natomiast zupełnie nie mam doświadczenia z marcinkami, ale skoro one tak późno zakwitają, to zapewne też liczą się z dużymi spadkami temperatur. :lol: Byłoby szkoda, gdyby Twoje śliczniutkie marcinki nie dokończyły rozwijania wszystkich pączków. ;:108
U mnie dzisiejsza noc ma już być lekko zmrożona, a ja jeszcze selerów i buraczków nie wykopałam. ;:24
Niech mroźne noce nie mają dostępu do Twojego ogrodu, a słoneczko ozłaca i ociepla roślinki. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, ślicznie mienią się różnymi barwami marcinki. Teraz, dzięki nim w ogrodzie jest jeszcze sporo kolorów. Szczególnie urodziwy jest ten jasnoróżowy ;:215
A floksy rzeczywiście nieźle szaleją. Do tej pory tyle kwitnie ;:oj
Mam nadzieję, że przymrozki ominą Twój ogród ;:196 Niestety u mnie liznęło mrozem i pościnało niektóre rośliny. Dzisiaj ma być kolejna noc z lekkim minusem ;:222
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto trójsklepki to już nie znajdę jak piszesz skleroza mnie dotyka.Trósklepkę miałam posadzoną w doniczce oczywiście zapomniałam o niej ,a ziemię z doniczki wysypałam gdzieś. ;:124 Teraz zaczęłam wtykać w doniczki znaczniki z napisem.
Cyklamena pójdę szukać.
Marcinki masz piękne i tyle różnych kolorów.
Miłego jesiennego dnia. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Oj szkoda pierwiosnka.
Czasami coś niechcąco psujemy.Znam to bardzo dobrze. :roll:
Marcinki dalej pochwlę, bo masz piękniutkie.Wszystkie :wink:
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Halinko, cyklameny to niziutkie cudeńka, a ten ciemiernik, który przy nich rośnie, ma pół metra wysokości i trzyma liście w pionie. Od południa i zachodu rosną stare azalie, dzika róża, cis i jałowiec, to musi tam być plątanina korzeni i najwyraźniej im to odpowiada, ale widziałam u Karola, który ma raczej dużo słońca w ogrodzie, cudnie kwitnące cyklameny, trzeba Go odpytać, w jakich warunkach rosną?
Masz całą zimę na przemyślenie miejsca dla nich.
Trójsklepka nie przetrzymała przymrozków i zwiesiła smętnie pączki, tak jak i kobea. Trudno, z kobeą spróbuję wiosną, może uda się wysadzić ją wcześniej niż w tym roku, a dla trójsklepki trzeba będzie wymyślić jakiś stelaż, żeby ją okryć w razie takich przymrozków.
Miłej soboty w jesiennym słoneczku ;:196

Maryniu, astry, to twardziele i byle jaki przymrozek im niestraszny, trochę słońca i znów kwitną w najlepsze, ciesząc nasze oczy i owady ;:215 . Tylko deszczu nie lubią.
Cieszę się, że masz cyklamenki i już nie mogę się doczekać ich kwiatuszków widzianych Twoim obiekywem, a i listki mają urocze :tan
Pięknej soboty, Maryniu ;:196

Dorotko, dzisiaj cieszę się, że nie mam dalii, bo i tak byłoby po nich, ale chyba nie uniknę ich sadzenia, bo już, zupełnie niespodziewanie, dostałam karpę od znajomej, której latem pochwaliłam pięknie kwitnącą dalię w ogrodzie. Teraz żeby tylko mi się przechowała!
Te marcinki krzaczaste mają cienkie łodygi i suche łatwo nawet wyłamać bez pomocy sekatora, a są urocze i mogą się siać, jeśli dadzą radę znaleźć dla siebie miejsce w gąszczu floksów ;:306 .
U mnie maliny trochę zmroziło, ale jeszcze można skubnąć, zwłaszcza żółte jeszcze całkiem dobrze się mają. Ciekawa jestem czy spróbowałaś żółtych?
Jesienne maliny to ryzyko, zawsze można je stracić w razie wczesnych przymrozków, dlatego połowę wycinam do ziemi, a połowę tylko przycinam, wtedy maliny są od lata do mrozów.

Loki, to może spróbuj z trójsklepką w donicy? Zawsze łatwiej kontrolować wilgotność, a naprawdę warto!
Współczuję niemiłego sąsiedzrwa, to może i dobrze, że odgrodzą się murem, a dołki robią też ptaki, u mnie celują w tym kosy. Koty, po załatwieniu sprawy, usypują elegancko zagrabione wzgórki.

Lucynko, niestety, przymrozki były za mocne dla trójsklepki i nie wytrzymała ;:185 .
Marcinkom przymrozki nie zaszkodziły, a że Twoje życzenia słoneczka ciągle się spełniają, to dalej kwitną i karmią pszczoły i motyle ;:196

Dorotko350, niestety, mrozik gościł w ogrodzie przez trzy kolejne noce, a dni były bardzo słoneczne, co wzmocniło szkody mrozowe, ale marcinkom nic nie zaszkodziło i dalej kwitną ;:333
A który różowy Ci się podoba?
Floksy coraz wcześniej zaczynają kwitnąć, to wiele powtarza kwitnienie po przycięciu przekwitłych wiech, a że u mnie mają swobodę, to jest ich dużo :roll:
Przymrozki są nieodłączną częścią naszego klimatu, trochę szkoda, ale kiedyś trzeba zakończyć sezon ;:196

Danusiu, a może zapomniałaś, w której doniczce miałaś trójsklepkę i jeszcze Cię zaskoczy? ;:306
Cyklameny u mnie dopiero niedawno zaczęły wypuszczać liście, to nawet jak Twój nie pokazał kwiatuszków, to teraz znajdziesz go po listkach, a może nawet gdzieś w ukryciu kwitnie? ;:215
Słonecznej, działkowej soboty ;:196

Aniu, niestety, jak się na zbyt wiele pozwala roślinom w ogrodzie, to wymykają się spod kontroli, a potem dyscyplinowanie różnie się kończy ;:145 .
Marcinki bardzo dziękują za pochwały ;:196 , nawet chryzantemy dostały od mrozu, a one kwitną sobie dalej w najlepsze :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczar kwitnie dalej, ale zapach zgubił wczasie przymrozków

Obrazek

Jarzmianka się nie poddała.

Obrazek

i rudbekie gdzieniegdzie przeżyły mrozik.

Obrazek

I owocowo, choć niekoniecznie jadalnie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Skoro nawet rudbekia ucierpiała, to u Ciebie musiał być niezły mróz, Martusiu. :shock:
Mimo wszystko jeszcze jest co fotografować ;:89 , jest na czym oko zawiesić :roll: , jeszcze masz sporo kolorowych akcentów w ogrodzie. ;:215 I nie tylko owocowych, ale też kwiatowych. ;:303 Szczególnie silna okazała się jarzmianka, ;:215 bo marcinki - wiadomo - mocarne chłopaki. ;:138

Miłej, słonecznej niedzieli, Martusiu. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”