Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Danusiu, dla tych dalii muszę znaleźć miejsce, bo ta koleżanka nie odpuści i jeśli tylko dobrze jej się przechowają, to wiosną mi je przywiezie, nawet nie chce słuchać, że ja nie mam dla nich dobrego miejsca ;:223
A nie chcę źle życzyć karpom w przechowalni, bo są naprawdę urocze ;:333
Na powracające żurawie czekam niecierpliwie ;:65 , wtedy z radością słucham ich krzyków nad głową :tan
Miłego dnia ;:196

Lucynko, ;:168 kochana jesteś, ale już chyba swojego paskudnego charakteru nie zmienię i jesienna depresja już ze mną zostanie. Chętnie poleciałabym z żurawiami do ciepłych krajów, ale skrzydła mi się gdzieś zapodziały ;:306 , to szukam piękna jesieni w ogrodzie.
Lucynko, gdyby te dalie rosły po sąsiedzku, to broniłabym się przed nimi rękami i nogami :;230 , wystarczyłoby mi się na nie napatrzeć, ale one są w sąsiedniej wsi i muszę pomyśleć o miejscówce dla nich :roll:
Kwitnących floksów procentowo masz więcej niż ja, bo dwa procent z kilku, to więcej niż nawet kilkanaście z kilkuset :wink: , ale jeszcze pachną w cieplejsze dni ;:333
Wczoraj lało, zgodnie z prognozą, to mam nadzieję na obiecywany piękny weekend, czego i Tobie gorąco życzę, Lucynko ;:196

Obrazek

Nostrzyk

Obrazek

Bodziszek różnobarwny

Obrazek

Asterki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Twoje roślinki już w korale jesienne się wystroiły... ;:63 ;:333
Dostałaś piękne dalie w ofercie i nie należy z nich rezygnować! Miejsce zawsze się znajdzie ;:7 a my będziemy oglądać...
Aura na razie mało zachęcająca ale mam nadzieję , że do południa się poprawi bo mni działka pili! ;:65

Miłego weekendu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Szkoda tych pogubionych skrzydeł, Martusiu ;:131 A może by tak skorzystać z pomysłu Dedala... :lol: Tylko wosk teraz bardzo drogi. :oops:
marta64 pisze:

... gdyby te dalie rosły po sąsiedzku, to broniłabym się przed nimi rękami i nogami :;230 , wystarczyłoby mi się na nie napatrzeć, ale one są w sąsiedniej wsi i muszę pomyśleć o miejscówce dla nich :roll:
To prawie byłoby jak na działce otoczonej kilkoma innymi działkami, gdzie kwitną różne piękności i wystarczy tylko dalej oko zapuścić i już ma się wrażenie, że one u mnie. Nawet na zdjęcia się załapują, jak np. jukka karolińska zza siatki. :tan
Skoro jednak nie da się tych dalii obserwować zza płota, to nie ma zmiłuj ;:185 ;:185 Musisz znaleźć dla nich miejscówki we własnym ogrodzie. ;:108
W procentach to ja trochę słabowita jestem, ale skoro wyliczyłaś, to wierzę Ci na słowo i rosnę z dumy. ;:306
W ogrodzie masz jeszcze dużo kwitnień i mnóstwo rozmaitych koralików. ;:138
Mam nadzieję, że i słoneczko do niego zawitało. ;:3 Mnie dzisiaj dogrzewało fantastycznie. ;:333
Niech październik będzie bardziej łaskawy dla Ciebie i ogrodu niż wrzesień. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12098
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ogród sąsiada wygląda jakby zaczął stosować taką metodę rozsadzania, jak zaproponowana przeze mnie. Przez chwilę zastanawiałem się, czy czasem żołnierze tam nie ćwiczą i nie rzucają granatów? Nowy właściciel, nowa wizja?

Co do trójsklepki ? może jeszcze kiedyś spróbuję?

Poza tym pięknie u Ciebie kwiecie?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Koralikowo u Ciebie ale
powiedz co to za kwiatki na 2,3,4 zdjęciu??
Gdzie Ty bidulko zgubiłaś skrzydła?Może poszukaj ,gdzieś leżą.?
Dalie śliczne koniecznie musisz na nie znależć miejsce.Fajna koleżanka.
Miłego popołudnia. :wit ;:168
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś podobnie jak Ty nie przebadam za jesienią, jakoś mnie dołuje, zdecydowanie lepiej się czuję wiosną i latem :heja
W Twoim buszu jeszcze tyle pięknie kwitnących roślinek. Cudowne masz dalie , trójsklepka pięknie zakwitła ;:333 Moja ma pączki, ale raczej już nie zdąży ich rozwinąć ;:222
Pozdrawiam serdecznie i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, czerwone koraliki są piękne, chociaż berberys ma wielkie powodzenie u ptaków, nie myślą o zimie, tylko już obżerają na potęgę kwaśne owocki na zmianę ze słodziutkimi winogronami ;:306
Dla tych dalii chyba już mi znalazł miejsce sprytny karczownik, wyżarł mi zagonek lilii, a tam jest w miarę słoneczne miejsce. Tylko muszę znaleźć sposób na szkodnika, bo daliom też nie przepuści ;:14 .
Pogoda nam wypiękniała i oby taka została na dłużej. ;:196

Lucynko, nie będę ryzykować ikarowych lotów, zwłaszcza, że ostatnio ciepłe słońce pojawiło się na niebie ;:306 Może z czasem jeszcze urosną mi nowe?
Dalie ciągle mrugają do mnie z flakonów i nie pozwalają o sobie zapomnieć :roll: , a że już wcześniej chodziły mi po głowie, to pewnie zawędrują do ogrodu.
Słoneczko wreszcie Cię posłuchało i grzeje też mój ogród od dwóch dni ;:138
;:196

Loki, dzięki!
Z trójsklepką koniecznie spróbuj, tym plamkom i kropeczkom można przyglądać się godzinami :wink: Może one potrzebują trochę więcej wilgoci, bo to mokre lato moim wyraźnie posłużyło.
Ciekawa jestem efektów "wysadzania" u sąsiada, może uda Ci się coś podejrzeć, tylko bądź ostrożny i uważaj na odłamki!

Danusiu, podpisałam zdjęcia, przepraszam, że nie od razu :oops:
Na drugim kwitnie spóźniony nostrzyk jednoroczny, na trzecim, bodziszek jeszcze ciągle pokazuje dwa, trzy kwiatki, a na czwartym asterek przywleczony zza morza, biały z liliowymi końcówkami płatków ;:138 . To przez niego mam ochotę "zaastrować" ogród właśnie tymi średniowysokimi i niskimi w zamian za te wysokie, które muszę oglądać z drabiny ;:124
Skrzydła pewnie rozpadły się ze starości ;:306 , może pojawią się nowe?
Pięknego tygodnia na działce ;:196

Halinko, dobrze, że laptop działa ;:138
Dziękuję za pochwałę moich kwitnień ;:180 , coś tam kwitnie, chociaż po letniej obfitości ciągle mi mało :roll:
Trójsklepka jeszcze Cię zaskoczy i na pewno rozkwitnie znienacka, tak jak moja ;:215 , zwłaszcza, że jesień podarowała nam ciepełko!
Tobie też gorąco życzę słoneczka, które przegoni jesienne smuteczki ;:196

Trzmielina zaczyna się czerwienić

Obrazek

Obrazek

Rozkwita śliczny, niziutki asterek (Izo ;:196 )

Obrazek
Liliowa chmurka od Dorotki, coraz bardziej czaruje.

Obrazek

Oczar kwitnie ukrywając kwiatuszki w żółknących liściach, dobrze, że pachnie, bo przegapiłabym kwitnienie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elewacja domu zmieniła kolor ;:333

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Oczar teraz kwitnie?? :shock: ;:138 Chyba,że on tak jak magnolia, która w tym roku obficie i długo powtarzała kwitnienie. ;:131 Winobluszcz pięknie się wybarwił , astry zaczynają jesienny popis.. Jeszcze mamy pięknie kwitnące rośliny w ogrodach..Oby jak najdłużej! :D

Miłego dnia ,właśnie usłyszałam o załamaniu pogody w środę... ;:7
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, to oczar wirginijski, kwitnie zawsze jesienią, zanim zrzuci żółknące liście i zawsze przegapię rozwijające się pąki ;:223 . Na szczęście pachnie!
Ciepłe dni pozwoliły rozkwitnąć wszelakim "marcinkom" i chryzantemom pęcznieją pączki, może jeszcze zdążą zakwitnąć?
Mam nadzieję, że piękna jesień jeszcze długo potrwa, bo zostało mi jeszcze sporo cebulek do upchania w ogrodzie, że o porządkach nie wspomnę ;:306
Pięknego dnia, Maryniu ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit
Ależ rożne piękne kolory Martuniu pokazałaś ;:333
Trzmielina tez już cudnie się przebarwia.
Ciekawy ten oczar.Ja jeszcze żadnego oczaru nie mam. Asterki rożne kolorki i wszystkie śliczne. Nie tylko nas ale i owady bardzo cieszą.
Zimowity też takie ładne, radosne, w pełni rozkwitnięte. One też słoneczko uwielbiają. :)
pozdrawiam cieplutko ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Fajnie u Ciebie,kwitnąco i motylkowo.
Takie kolorowe liście też ładnie wyglądają.Ten nostrzyk to sam się nasiewa?
Ja też mam problem z cebulkami tulipanów.Nie chcę ich sadzić na grzędy.Chyba posadzę do donic wtedy będę miała mniej problemów z nimi.
Miłej końcówki dnia . ;:7
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuniu Twoja trzmielina dopiero zaczyna się wybarwiać, a u mnie prawie już zrzuciła liście ;:223
Ostatnie zdjęcie z motylkiem i pszczółką ;:333
Muszę się pochwalić, że dzisiaj pokazała kwiat trójsklepka :heja
Pozdrawiam ;:167 i miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Aniu, dziękuję za pochwały kolorków w moim ogrodzie ;:168 , słoneczne dni im służą :tan
Mój oczar ma maleńkie kwiatuszki, mało widoczne pod liśćmi, ale kupiłam go dawno i to był jedyny w szkółce i bez nazwy. Jestem zadowolona, bo okazał się podwójny, druga część krzaczka kwitnie wiosną na czerwono, ale nie pachnie ;:174 . Teraz jest dużo odmian oczarów kwitnących końcem zimy na bezlistnych pędach i pachnących, które warto mieć w ogrodzie, tylko potrzebują trochę miejsca, a u Ciebie go nie brakuje ;:215
Miłego dnia ;:196

Danusiu, ciepłe słoneczko zwabia na kwiatuszki tłumy motyli i innych owadów :tan
Nostrzyka mam z mieszanki roślin miododajnych, wysianej kiedyś i jeszcze ciągle się pojawia, a ja go zostawiam z nadzieją, że odstrasza gryzonie ;:333 Nie wiem czy działa, bo pożarły mi mnóstwo cebul ;:223 , ale jego nie ruszają ;:306
Tulipany w doniczkach, to raczej więcej problemów, bo jak ich nie będziesz wykopywać, to szybko zmarnieją, a w gruncie mają szansę rozrastać się i dłużej kwitnąć, ale przynajmniej ich nie przekopiesz niechcący.
Ja też sadzę w tym roku w doniczkach, chociaż wsadzić w grunt poszłoby o wiele szybciej :roll:
Słonecznego dnia, Danusiu ;:196

Halinko, u mnie trzmielina rośnie w niezbyt słonecznym miejscu, to i później się przebarwia, a jak już jest śliczna, to następnego dnia stoi łysa ;:306
Fotograf ze mnie kiepski, tym bardziej mi miło, że spodobało Ci się to zdjęcie ;:168
Widzisz, doczekałaś się kwiatuszka trójsklepki ;:138 , u mnie też wczoraj rozwinęła pierwszy ostatnia ;:333 . Mają jeszcze mnóstwo pączków, oby tylko nie zmarzły, to jeszcze długo będą cieszyć oczy.
Zdrówka i słoneczka, Halinko ;:196

Obrazek

Wiatr bardzo utrudnia zrobienie zdjęcia :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jarzmiaka jeszcze kwitnie

Obrazek

Chryzantemka wreszcie rozwinęła kwiatuszki ;:138

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”