Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Nie mogę nadążyć za kwitnieniami w twoim ogrodzie ;:oj Co zajrzę, to tyle piękności pokazujesz, że spamiętać nie mogę, chociaż każdą oglądam uważnie. Na dłużej zatrzymały mnie maczki, zupełnie inne niż znane nam maki. Kiedyś próbowałam wysiać, ale próba się nie powiodła i więcej nie próbowałam. Jednego nawet sobie kupiłam kwitnącego i też nic ;:185 Czerwony mak bardziej już znany, ale ten jest niezwykle piękny. Jego czerwień jest bardzo intensywna ;:108 Tulipan pod piwonią sam wygląda jak piwonia (mam nadzieję, że to tulipan?), musiałam się mu dłużej przyjrzeć, a jak widzisz i tak nie jestem pewna czy dobrze rozpoznałam ;:224 Obiela to moje marzenie, ale nie mam jej gdzie wcisnąć, zresztą ona zasługuje na widoczne miejsce, a nie ciasny kąt. Podziwiam ją w Waszych ogrodach i u siostry, też ją ma. Piwonia pomiędzy białym powojnikiem i białymi orlikami jest cudna ;:oj Ma niezwykły kolor, co jakby przydymiona czerwień, albo taka z dodatkiem kakao. Śliczna ;:167 Co to za zawilec wielkokwiatowy kwitnący w maju? Moje kwitną w sierpniu, takich nie znam ;:185 Z wyglądu chyba taki sam, albo bardzo podobny...
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Różnorodność kwitnień,kolorów i roślin u Ciebie do pozazdroszczenia Martuś! Ja przyznaję, nie pozazdroszczę ;:131 bo jestem wolna od takowych uczuć/ przynajmniej względem roślin/ :? :lol: Niemniej wyrazy uznania i szacun wielki :uszy ;:138 ;:63 Podziwiam wszystko! ;:196


:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

U mnie w różnych miejscach mak syberyjski bywał, z jednym wyjątkiem kończyło się to porażką… Może wapienna gleba jest problemem, skoro mówisz, że u Ciebie na kwaśnej pięknie rośnie? Co do irysów – mam tak samo jak Ty… Jeśli chodzi o floksy – u mnie też nie mają lekko, cokolwiek zagłusza je karczoch…

Cudowne kwiaty pokazujesz… Kandelabrowe pierwiosnki, cudną miecznicę, przepiękne maki…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piękna rzekotka :D Chciałbym taką mieszkankę ogrodu :)
I masz rzadko widywaną piwonię Delavay'a :) Podoba mi się, że jest u Ciebie tak zielono. Samo to, że masz rzekotkę na ogrodzie świadczy, że stwarzasz super warunki w ogrodzie :)
Ten żółty liliowiec to autentycznie gatunek żółty flava czy to jakaś odmiana?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś cudny ten lawendowy irys. ;:oj
Jaki ciekawy różowy czosnek, takiego jeszcze nie miałam. ;:306
Azalie i rododendrony przez swoje wyraziste kolory, wyjątkowo kolorują ogród.
Twój ogród wilgotny, rzekotka ma świetne warunki. ;:215 U mnie mimo kilku pojemników z wodą, żadne płazy się nie pokazują. Nawet jaszczurki poginęły, ;:174 pięć kotów sąsiadów nieustannie węduje po ogrodzie.
Dobrego tygodnia. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, oczywiście ja na to jak na lato - z radością przygarnę nasionka tych maków :tan i jeszcze postaram się wyhodować z nich kwitnące egzemplarze. :lol:
Pięknie kwitnie Twój ogród, ;:215 a to zapewne dzięki wydatnej pomocy wnusi przy podlewaniu. ;:303
Przypuszczam, że aktualnie to już natura dba, by żadnej roślince nie zabrakło wody. ;:108
U mnie dba aż za bardzo i już wystarczyłoby zarówno deszczu, wiatru i zimnicy ;:145 ;:145

Spokojnego weekendu, Martuś. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Iwonko, sama nie nadążam za kwitnieniami we własnym ogrodzie, bo to wiosna w dodatku dziwna wiosna jest i rozkwita nie to czego można się spodziewać, ale to minie, lato u mnie już monotematyczne, floksy wszędzie ;:306 .
Maki syberyjskie i walijskie są niskie i kwitną dłużej, a ten czerwony to taki nasz lokalny, ma 1.5m i więcej, kwitnie krótko, ale pięknie.
Tulipan pod piwonią, to tulipan peoniowy, akurat w tym roku pogoda im dopisała i kwitły cudnie, co nie zdarza się często, bo w deszcz nie mają szansy rozwinąć wszystkich płatków.
Czekoladowa piwonia, to Delavaya, piękna z liści, bo kwiatki, skromnie zwieszające główki, chowa pod nimi, ale krzew z każdym rokiem wyższy, to już nie muszę ich oglądać na leżąco, wystarczy przykucnąć ;:306
Zawilec jest niski, ma duże kwiatki, porównywalne z jesiennymi, pewnie dlatego wielkokwiatowy, a kwitnie właśnie teraz. W dobrych warunkach sieje się jak chwast, u mnie ma już zbyt ciasno na takie szaleństwo, ale go lubię i staram się utrzymać choć kilka kępek. ;:333
Miłego poniedziałku ;:196

Maryniu, ;:180 . Mania zbieractwa ogrodowego jest mi bliska, a ogród spory, to różne roślinki się mieszczą ;:215 , ale już robi się ciasno i zbyt cieniście dla wielu gatunków, które przewinęły się przez rabatki.
Ubolewam nad tym, ale sekator, nie jest moim ulubionym narzędziem ;:185 .

Loki, dziękuję zwłaszcza za pochwały dla maczków. Mam nadzieję, że to zmobilizuje je do pozostania w ogrodzie. Walijskie już chyba się zadomowiły, a syberyjskie, kapryśne są i na wszelki wypadek lepiej dosiać ;:333

Karolu, u leniwej ogrodniczki, warunki same się stwarzają ;:306 . Nie lubię przycinać i dziabka mi zawisa nad każdą siewką, którą powinnam ciachnąć, to i szybko robi się gęsto, a wiosna już stara się sama, żeby było zielono ;:333
Te liliowce to moje siewki. Wysokość odziedziczyły po żółtym, wielkość kwiatów po najwcześniejszym, niskim pomarańczowym, a kolor mają pośredni.

Soniu irys nn, jakiś zdobyczny z początków ogrodu. Nie wiem, który czosnek masz na myśli, ale mam ich już dużo z siewu, to może być nieodmianowy :wink:
Ogród przy rzece, to nawet w suszę, żab mam mnóstwo, ale rzekotki dawno nie widziałam. Niestety, ten mój-niemój kot jest bardzo zainteresowany żabkami i chyba musi trafić na ropuchę żeby nauczył się omijać je szerokim łukiem, bo moje perswazje do niego nie docierają ;:14
Miłego dnia, Soniu ;:196

Lucynko, nasienniki już puchną ;:333 .
Maczki walijskie siałam wiele razy z nasionek prosto z Walii i nic, dopiero polskie od Izy wzeszły i kwitną, a nawet się sieją, ale z Twoimi zielonymi łapkami do siania, powinno udać się od razu ;:215 .
Mała ogrodniczka porzuciła konewkę i mnie na rzecz starszej siostry ciotecznej i w ogrodzie zapanowała susza. Staram się nie podlewać ogrodu, bo jest za duży na bieganie z wężem, a poza tym strasznie nie lubię zmokniętych roślinek. Gdybym miała nawadnianie kropelkowe, to pewnie już byłoby użyte, bo nagle z błotka zrobiła się skała, a poważniejszy deszcz spadł dzisiaj w nocy, ale został na roślinach, niemal nie mocząc ziemi pod nimi, to trochę Twojego chętnie przygarnę, zwłaszcza, że pogoda nie zachęca do przebywania poza domem. Maj nie chce się pięknie pożegnać ;:185
Może chociaż u Ciebie zrobi się miło? ;:196

Maleństwo w doniczce kwitnie kilkoma kwiatkami, ale jak pachnie!

Obrazek

Amsonia

Obrazek

Irysy w kolejności rozkwitania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czosnek biały

Obrazek

Karatawski

Obrazek

Krzysztofa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, patrzę i oczom nie wierzę :roll: Różyczka już taka ukwiecona?! :shock: Muszę przyznać: śliczna jest! ;:215
Masz bardzo ładną kolekcję irysów. ;:303 Wysokie?
Czosnki też gromadnie występują (nie wszystkie w tym poście zebrałaś). ;:63
I łubiny w kilku kolorach, orliki, amsonia błękitnieje i goździki pachną. ;:333 ;:138

Skoro mała pomocniczka odstawiła konewkę, a deszcz niezbyt ochoczo podlał ogród, to nie pozostaje Ci nic innego, jak w pojedynkę z większą konewką pozwiedzać ogród. ;:65
Żarty żartami, ale wprost wierzyć się nie chce, że są jeszcze miejsca w naszym kraju, do których deszcze nie docierają. ;:219 U mnie w zasadzie nie ma dnia bez opadów. Dzisiaj też zlało. ;:145 Nawet nie mogę podmuchać na chmury, by popędzić je do Ciebie, bo M zakazał mi wychodzenia nawet na balkon. ;:7 Zresztą one i tak jakoś nie chcą mnie słuchać.

Może jednak posłuchają uniżonej prośby ;:180 ;:180 i zechcą uczciwie podlać Twój ogród.
Pozostaję w nadziei, że tak będzie i buziaki przesyłam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Takiej żabki to jeszcze nie widziałam na żywo.Ostatnio przy pieleniu niechcący potrąciłam ropuszkę,a ta zapiszczała,nie wiedziałam,że one wydają takie odgłosy.U mnie też białe czosnki rozkwitają,tylko te ślimory zżerają im liście,ale dziś zalałam czosnek wodą,zobaczymy czy oprysk pomoże.Amsonia u mnie jeszcze nie kwitnie.Azalia pontyjska chyba pięknie pachnie?
Pozdrawiam. ;:168
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Amsonia ba bardzo ładny, taki delikatny kolor :)
To liliowiec się Tobie udał :) taki prosty, żółty, ale bardzo mi się podoba :)
A łubiny z mieszanki nasion? Poszukuję niebieskich ale jakoś nie trafiam w kolor :wink: Nawet kupne kłącza niebieskich okazywały się białe lub dziwaczkiem :wink: W tym roku znowu będę siał mieszankę - może jakiś niebieski się trafi :wink:
A co to za kalina?
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, niestety, deszczu spadło niewiele, tylko ochłodziło się i wiatr wytarmosił ogród na wszystkie strony. Słuchaj grzecznie męża i nie wychodź, żebyś nie złapała kataru, bo to chyba najgorsze, co może człowiekowi dokuczyć przy przeziębieniu ;:14
Wody mam jeszcze dużo w baniakach, toteż pomykam z konewką, ale tylko tam, gdzie koniecznie trzeba, a i tak uciekają mi co najmniej dwie godziny poranka, a potem już rodzinka się budzi. Plany ogrodowe niemożliwe do spełnienia, ale za to jaka jestem szczęśliwa, że moje wszystkie dziewczyny są przy mnie ;:138 .
Różyczka śliczna i pachnąca, chociaż niemożliwie uzbrojona w drobniutkie kolce ;:145 .
Irysy są wysokie, maluszków, a właściwie średniaków, mam niewiele, bo u mnie w gąszczu, mają się kiepsko i w tym roku niewiele z nich zakwitło ;:174
Zdróweczka Ci życzę, Lucynko i zdecydowanej poprawy pogody ;:196

Danusiu, rzekotki widywałam jeszcze w dzieciństwie, a w moim ogrodzie pojawiła się pierwszy raz. Różnych żabek napotykam sporo, pewnie dlatego, że rzeka za płotem, tylko kumaków nie ma w caĺej wsi i w majowe wieczory od kilku lat nie słychać żabich koncertów, a kiedyś spać nie dawały.
Żabki atakowane piszczą strasznie, dzięki temu mam szansę je ratować z kocich pazurów.
Nie mam azalii pontyjskiej, ale ma ją koleżanka i naprawdę pachnie wyjątkowo ;:215 , ale moje staruszki wielkokwiatowe też pachną odurzająco ;:333
Miłego wieczoru ;:196

Karolu, amsonia ma swój urok, gdyby jeszcze chciała szybko stworzyć większą kępkę, a to skąpiradło i u mnie przyrasta po jednej łodyżce na rok ;:124
Łubiny mam z mieszanki wysianej dawno temu i każdy był inny, chociaż akurat niebieskiego sobie nie przypominam. Długo siały się w wielu kolorach, a teraz już dominują fiolety, chociaż w międzyczasie miałam z siewu czerwone i różowe.
Czy myślisz o takim niebieskim jak ten na zdjęciu? Jeśli coś zostawi łanocha pobrzęcz, którego mam mnóstwo w ogrodzie i ostatnio upodobały sobie kwiatki łubinów, to zbiorę nasionka, ale wiesz, że kolor kwiatów siewek, to niespodzianka ;:224 .
Kalina japońska, ale nic więcej nie potrafię Ci o niej napisać, bo kupiłam krzaczek w markecie budowlanym zupełnie bez nazwy. Kwitnie pięknie, a później obsypuje się czerwonymi owockami, które czernieją w miarę dojrzewania, ale w tym kolorze już trudno je zobaczyć, bo znikają w dziobach ptaszków w ekspresowym tempie.

Pierwszy kwiat obrazków. Niestety już zginął rozdeptany przy malowaniu dachu ;:145

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu,ściemniasz troszeczkę? :lol: Zupełnie nie widać, by Twoim kwiatuszkom brakowało wody. ;:185
Dużo konewek musisz dźwigać, by podlać wszystkie swoje podopieczne! :shock:
A wszystkie kwiatuszki takie świeżutkie, takie kolorowe, takie zachwycające! ;:138 ;:138

Szkoda kwiatka obrazków. ;:174 Cały rok będziesz musiała czekać na kolejne kwitnienie.
Nieustająco podziwiam kolekcję ślicznych irysów ;:215
A co widzę na ostatniej fotografii?

Pozdrawiam cieplutko, buziaki specjalne dla Twoich Pomocnic ;:cm ;:cm
Zdrówka dla Was wszystkich ;:167 ;:167 i wody z nieba dla ogrodu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No fiu fiu ależ bogactwo kwitnień ogromne.
Jak ja to lubię :)
Masz dużą już i piękną kolekcję irysów,
Azalie, rodki, orliki , czosnki wszystko śliczne, wszystko cieszy. I łubiny już kwitną pięknie.
A mój zapyziały mały nawet pąków nie widać :(
Pozdrawiam serdecznie :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”