Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś ogród miał za dużo wody, ale doskonale wygląda, bardzo kolorowy. ;:215
Przykro, że ślimaki zjadły pąki wiązówki. ;:168 W tym roku istna plaga, wilgoć sprzyjała ich rozmnażaniu.
Świecznice śliczne. Marcinki już ładnie pokazują kolor, moje się nie śpieszą.
Rzeczka zimowitów wspaniale się prezentuje. Dwie kolekcjonerskie odmiany cudne. ;:oj
Hosta chce kwitnąć, bo pewnie ma dużo cienia. Moje które rosną w całkowitym cieniu, też wypuściły teraz po dwa kwiatki. Ja również coraz mniej jednorocznych sadzę, bo wysiewy mnie nie kręcą, :roll: a kupuję niewiele.
Pomidory w tym roku nie miały łatwo, wilgoć i chłód nie dla nich. Zawsze choć trochę własnych jednak można popróbować, bo sklepowe bezsmakowe. ;:222
Pozdrawiam ciepło. ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Mam nadzieję, że humor Ci się poprawił Marto tak jak i pogoda! :D Ogród w słońcu ukazuje ciepłe barwy i od razu lepiej w duszach naszych ogrodniczych.. Aura chwilowo korzystna dla nas i oby jak najdłużej trwała!
Miłego dnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2857
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Danusiu, co za koszmar ;:oj , zwłaszcza strata cebulek, bo o wywaleniu funkii sama zamyślasz, to trzeba było pozwolić kobicie się pomęczyć ;:306 .
Słonecznego dnia, Danusiu ;:196

Lucynko, tak to jest ztymi marcinkami, że wyrastają wyższe każdego roku. U mnie to zaleta, bo dają radę w gąszczu ;:306 , ale jak kupiłam kwitnącego na wysokości 20cm, to trochę mnie zdziwiło, że teraz rośnie do metra ;:223 , ale jest właśnie śliczny, ciemnoróżowy i nie rozrasta się szaleńczo, w przeciwieństwie do białego, który podwaja kępę każdego roku.
Myślę, że dobrym sposobem byłoby wiosną wykopywać i sadzić od nowa, wtedy panujemy nad wielkością kępy i będą niższe. Tak samo zamierzam postąpić z chryzantemami, bo jak je posadziłam pierwszy raz, to i tak pięknie kwitły, a były o połowę niższe.
Lucynko, ja już nawet nie próbuję fotografować owadów, bo nic mi nie wychodzi, chyba za bardzo się ich boję ;:306 , ta załapała się niechcący, a chciałam uwiecznić asterek, którym aktualnie się zachwycam :tan Ma taki uroczy kolorek.
Pięknego dnia, Lucynko ;:196

Soniu, dziękuję bardzo za miłe słowa dla moich kwiatków ;:180
Na wiązówce wcale nie było widać śladów żerowania ślimaków, liście całe, wyrosła pięknie i szykowała się do kwitnienia, a jak poszłam sprawdzić czy już, to wszystkie były ścięte jak nożem ;:145 .
Moje hosty rosną przeważnie w cieniu, bo mam go dużo, ale jeszcze nigdy tak późno nie kwitły ;:oj , ta zakwitła pierwszy raz, będę ją obserwować :wink:
Przyjemnej pracy w ogrodzie w słoneczku, Soniu ;:196

Pogoda piękna, a mnie smutno ;:145 . Żurawie odlatują już jakiś czas, ale wczoraj, to już chyba wszystkie odleciały, ich krzyki nie ustawały nad moją głową cały dzień, a mnie jest żal, że nie lecą w drugą stronę ;:174

Obrazek

Obrazek

W dodatku nic nowego nie zakwitło w ogrodzie, to jeszcze kilka starych już zdjęć floksów. Niektóre kwitną już trzeci raz, a są i takie, które zakwitły pierwszy raz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu, no widzisz, ja to tak mam jesienią, że im ładniejsza pogoda, to mnie smutniej, staram się nie poddawać, ale uspokoję się dopiero jak spadnie śnieg, a prognozy mówią, że to będzie dopiero w 2022 roku ;:306
Pięknego dnia, Maryniu ;:196

W moim ogrodzie od dawna nie ma dalii, ale coraz bardziej mi się podobają.
Wczoraj dostałam bukiet cudności od koleżanki, która uwalnia mnie od nadmiaru jabłek i przygarnia trochę moich kwiatków, to w ramach rewanżu postanowiła "zarazić" mnie daliami już następnej wiosny i nie chce słyszeć, że nie mam miejsca dla nich. Będę musiała coś wymyślić :roll: .
A takie piękności rosną u niej w ogrodzie, a mnie czarują w bukiecie :tan

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Dalie piękne,przecudne.Myślę,że się skusisz i posadzisz u siebie.
Najgorsze,jest to,że chciała wykopać nie tą funkję. ;:306
Unas też słyszałam odlatujące żurawie,pocieszam się,że za parę miesięcy wrócą.
Ostatnio jak jechaliśmy do syna widziałam białą chyba czaplę.Szkoda,że nie mogłam zrobić zdjęcia.
Miłego dnia . ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, nie zasmucaj swojej główki jesienną nostalgią. ;:185 Mamy złotą polską jesień mieniącą się kolorami kwiecia i listowia, ;:215 ;:138 a że żurawie szukają cieplejszego mieszkanka, ;:131 to niech sobie szukają, wszak my też już w ciepełku pomieszkujemy. ;:108 Wrócą niebawem, gdy tylko i nam ogrzewanie nie będzie potrzebne. ;:303
Dużo floksów u Ciebie ciągle kwitnie i rozsiewa swoją słodką woń. ;:215 U mnie tylko dwa takie wyrywne.
Sąsiadka kusi naprawdę ślicznymi daliami. ;:333 ;:63 Ja bym się dała namówić na takie cudeńka. ;:108 Oczywiście pod warunkiem, że miałabym warunki do przezimowania karp. ;:218

U mnie dzisiaj znacznie zimniej za sprawą silnego wiatru, jutro ma popadać, więc posiedzę w domku.
Tobie życzę słonecznego czwartku, ;:3 byś mogła cieszyć się swoim kwitnącym ogrodem. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2857
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Danusiu, dla tych dalii muszę znaleźć miejsce, bo ta koleżanka nie odpuści i jeśli tylko dobrze jej się przechowają, to wiosną mi je przywiezie, nawet nie chce słuchać, że ja nie mam dla nich dobrego miejsca ;:223
A nie chcę źle życzyć karpom w przechowalni, bo są naprawdę urocze ;:333
Na powracające żurawie czekam niecierpliwie ;:65 , wtedy z radością słucham ich krzyków nad głową :tan
Miłego dnia ;:196

Lucynko, ;:168 kochana jesteś, ale już chyba swojego paskudnego charakteru nie zmienię i jesienna depresja już ze mną zostanie. Chętnie poleciałabym z żurawiami do ciepłych krajów, ale skrzydła mi się gdzieś zapodziały ;:306 , to szukam piękna jesieni w ogrodzie.
Lucynko, gdyby te dalie rosły po sąsiedzku, to broniłabym się przed nimi rękami i nogami :;230 , wystarczyłoby mi się na nie napatrzeć, ale one są w sąsiedniej wsi i muszę pomyśleć o miejscówce dla nich :roll:
Kwitnących floksów procentowo masz więcej niż ja, bo dwa procent z kilku, to więcej niż nawet kilkanaście z kilkuset :wink: , ale jeszcze pachną w cieplejsze dni ;:333
Wczoraj lało, zgodnie z prognozą, to mam nadzieję na obiecywany piękny weekend, czego i Tobie gorąco życzę, Lucynko ;:196

Obrazek

Nostrzyk

Obrazek

Bodziszek różnobarwny

Obrazek

Asterki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Twoje roślinki już w korale jesienne się wystroiły... ;:63 ;:333
Dostałaś piękne dalie w ofercie i nie należy z nich rezygnować! Miejsce zawsze się znajdzie ;:7 a my będziemy oglądać...
Aura na razie mało zachęcająca ale mam nadzieję , że do południa się poprawi bo mni działka pili! ;:65

Miłego weekendu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Szkoda tych pogubionych skrzydeł, Martusiu ;:131 A może by tak skorzystać z pomysłu Dedala... :lol: Tylko wosk teraz bardzo drogi. :oops:
marta64 pisze:

... gdyby te dalie rosły po sąsiedzku, to broniłabym się przed nimi rękami i nogami :;230 , wystarczyłoby mi się na nie napatrzeć, ale one są w sąsiedniej wsi i muszę pomyśleć o miejscówce dla nich :roll:
To prawie byłoby jak na działce otoczonej kilkoma innymi działkami, gdzie kwitną różne piękności i wystarczy tylko dalej oko zapuścić i już ma się wrażenie, że one u mnie. Nawet na zdjęcia się załapują, jak np. jukka karolińska zza siatki. :tan
Skoro jednak nie da się tych dalii obserwować zza płota, to nie ma zmiłuj ;:185 ;:185 Musisz znaleźć dla nich miejscówki we własnym ogrodzie. ;:108
W procentach to ja trochę słabowita jestem, ale skoro wyliczyłaś, to wierzę Ci na słowo i rosnę z dumy. ;:306
W ogrodzie masz jeszcze dużo kwitnień i mnóstwo rozmaitych koralików. ;:138
Mam nadzieję, że i słoneczko do niego zawitało. ;:3 Mnie dzisiaj dogrzewało fantastycznie. ;:333
Niech październik będzie bardziej łaskawy dla Ciebie i ogrodu niż wrzesień. ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ogród sąsiada wygląda jakby zaczął stosować taką metodę rozsadzania, jak zaproponowana przeze mnie. Przez chwilę zastanawiałem się, czy czasem żołnierze tam nie ćwiczą i nie rzucają granatów? Nowy właściciel, nowa wizja?

Co do trójsklepki ? może jeszcze kiedyś spróbuję?

Poza tym pięknie u Ciebie kwiecie?

Pozdrawiam!
LOKI
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Koralikowo u Ciebie ale
powiedz co to za kwiatki na 2,3,4 zdjęciu??
Gdzie Ty bidulko zgubiłaś skrzydła?Może poszukaj ,gdzieś leżą.?
Dalie śliczne koniecznie musisz na nie znależć miejsce.Fajna koleżanka.
Miłego popołudnia. :wit ;:168
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś podobnie jak Ty nie przebadam za jesienią, jakoś mnie dołuje, zdecydowanie lepiej się czuję wiosną i latem :heja
W Twoim buszu jeszcze tyle pięknie kwitnących roślinek. Cudowne masz dalie , trójsklepka pięknie zakwitła ;:333 Moja ma pączki, ale raczej już nie zdąży ich rozwinąć ;:222
Pozdrawiam serdecznie i życzę ;:3 dni ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2857
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, czerwone koraliki są piękne, chociaż berberys ma wielkie powodzenie u ptaków, nie myślą o zimie, tylko już obżerają na potęgę kwaśne owocki na zmianę ze słodziutkimi winogronami ;:306
Dla tych dalii chyba już mi znalazł miejsce sprytny karczownik, wyżarł mi zagonek lilii, a tam jest w miarę słoneczne miejsce. Tylko muszę znaleźć sposób na szkodnika, bo daliom też nie przepuści ;:14 .
Pogoda nam wypiękniała i oby taka została na dłużej. ;:196

Lucynko, nie będę ryzykować ikarowych lotów, zwłaszcza, że ostatnio ciepłe słońce pojawiło się na niebie ;:306 Może z czasem jeszcze urosną mi nowe?
Dalie ciągle mrugają do mnie z flakonów i nie pozwalają o sobie zapomnieć :roll: , a że już wcześniej chodziły mi po głowie, to pewnie zawędrują do ogrodu.
Słoneczko wreszcie Cię posłuchało i grzeje też mój ogród od dwóch dni ;:138
;:196

Loki, dzięki!
Z trójsklepką koniecznie spróbuj, tym plamkom i kropeczkom można przyglądać się godzinami :wink: Może one potrzebują trochę więcej wilgoci, bo to mokre lato moim wyraźnie posłużyło.
Ciekawa jestem efektów "wysadzania" u sąsiada, może uda Ci się coś podejrzeć, tylko bądź ostrożny i uważaj na odłamki!

Danusiu, podpisałam zdjęcia, przepraszam, że nie od razu :oops:
Na drugim kwitnie spóźniony nostrzyk jednoroczny, na trzecim, bodziszek jeszcze ciągle pokazuje dwa, trzy kwiatki, a na czwartym asterek przywleczony zza morza, biały z liliowymi końcówkami płatków ;:138 . To przez niego mam ochotę "zaastrować" ogród właśnie tymi średniowysokimi i niskimi w zamian za te wysokie, które muszę oglądać z drabiny ;:124
Skrzydła pewnie rozpadły się ze starości ;:306 , może pojawią się nowe?
Pięknego tygodnia na działce ;:196

Halinko, dobrze, że laptop działa ;:138
Dziękuję za pochwałę moich kwitnień ;:180 , coś tam kwitnie, chociaż po letniej obfitości ciągle mi mało :roll:
Trójsklepka jeszcze Cię zaskoczy i na pewno rozkwitnie znienacka, tak jak moja ;:215 , zwłaszcza, że jesień podarowała nam ciepełko!
Tobie też gorąco życzę słoneczka, które przegoni jesienne smuteczki ;:196

Trzmielina zaczyna się czerwienić

Obrazek

Obrazek

Rozkwita śliczny, niziutki asterek (Izo ;:196 )

Obrazek
Liliowa chmurka od Dorotki, coraz bardziej czaruje.

Obrazek

Oczar kwitnie ukrywając kwiatuszki w żółknących liściach, dobrze, że pachnie, bo przegapiłabym kwitnienie!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elewacja domu zmieniła kolor ;:333

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Oczar teraz kwitnie?? :shock: ;:138 Chyba,że on tak jak magnolia, która w tym roku obficie i długo powtarzała kwitnienie. ;:131 Winobluszcz pięknie się wybarwił , astry zaczynają jesienny popis.. Jeszcze mamy pięknie kwitnące rośliny w ogrodach..Oby jak najdłużej! :D

Miłego dnia ,właśnie usłyszałam o załamaniu pogody w środę... ;:7
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”