W ogrodzie Doroty cz. 12

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko ja też czekam na dalie.Posadzę je do doniczek i przetrzymam na razie w domu.
W zeszłym roku jedna za szybko mi urosła i jak ją sadziłam do ogrodu to złamała się.
Zrobiłam chyba błąd , może powinnam ją już wcześniej uszczknąć?
U mnie właśnie grad drobny padał i deszcz.Przyda się, bo sucho było ostatnio.
Wysiałam ostatnio lobelię i o niej zapomniałam, sucho miała, aż ziemia popękana :oops:
Podlałam i coś zaczyna kiełkować, zobaczę, czy coś z tego wyjdzie?
Pomidory jeszcze nie posiałam, ale z nimi faktycznie nie ma żadnego problemu.
Koktailówki posieję i to wszystko. Jednak w donicach duże pomidory się męczą ;:oj

Udanego weekendu Dorotko :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Witaj!
Bratki nie boją się zimna,ani mrozu,chyba,że -30 stopni.Jak byłam w sanatorium w Ciechocinku w zimie to wszędzie kwitły bratki.Jedne przekwitły to sadzili drugie,tak mi się wydaje.
U Ciebie też piękne kwitnienia.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

W sobotę miałam pomoc syna więc kilka cięższych typowo męskich prac zostało pchniętych do przodu. Ja nadal robiłam porządki na rabatkach, udało się dwie małe uporządkować, oczyścić z suchości i wyplewić.
Z bratkami w donicach nadal biegamy wystawiając na dzień, zauważyłam, że w niektórych donicach bardzo przyjazne na czasie kolorki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Robiąc porządki w garażu znalazłam stare uszkodzone gumowce, gdzieś widziałam super ich wykorzystanie i spróbowałam powielić

Obrazek

Obrazek

Lucynko każdego popołudnia chowamy donice z bratkami, powoli mam dość biegania z ciężkimi donicami, od jutra nie chowam zostawiam. Dziś widziałam bratki posadzone na rabatkach w Oświęcimiu, nic im nie było, choć rankiem przymrozek. Pięknie kolorystycznie skomponowana rabatka w barwach żółto- niebieskich.
U nas sucho jak pieprz, obawiam się czy to dobrze, bo roślinki nie dadzą rady, a deszczy nie zapowiadają. Wszystkiego nie dam rady podlać. Brak wody to dla mojego ogrodu zguba.
Krokusy botaniczne już zaczynają przekwitać, ciemierniki przebarwiają się to znak, że i one powoli kończą kwitnienie.
Praca na ogrodzie to cała przyjemność ;:215
Deszczyk potrzebny, przyjemnego tygodnia ;:168

Obrazek

Obrazek

Marto codziennie mamy poranne przymrozki, wolę je teraz niż w maju kiedy wszystkie jabłonie kwitną. Temperatury podobne jak u Ciebie, szybko słoneczko ziemią ogrzewa i ok godz 10 spokojnie mogę zaczynać plewienie. Już kilka rabatek ładnie oczyściłam.
Trzcinę tnie mój M, robi to bardzo ostrym sekatorem. Wiem, że bardzo dobrze tnie się nożem do tapet. Nie ma tak, żeby jakaś końcówka się nie rozwarstwiła, najlepsza do cięcia jest trzcina z zeszłego roku, starsza się kruszy. Nie denerwuj się i nam nie wszystkie ładnie się tną.
Cały warzywnik dostał kurzeniec, głęboko go przyorano. Piaski przyjmą wszystko, każdej jesieni tak robimy, od kilku lat marchew pięknie rośnie, a jeszcze kilka lat temu jak stosowałam nawóz sztuczny wyciągałam cienkie ogonki. Dużo też pomagają deszcze.
Weekend bardzo udany ;:168

Obrazek

Obrazek

Aniu też posadzę dalie do donic w ciepłe dni będę je wynosiła do słoneczka. Zastanawiam się gdzie ja je wszystkie zmieszczę ;:306 bo zamówiłam kolejne 20 odmian.
Wiem, że można wyciągnięte dalie uszczyknąć, stają się gęściejsze.
Mnie nie wszystkie siewki ładnie rosną z kwiatami jest różnie, trudno rozpaczać nie będę ;:108
Miłego tygodnia ;:196

Obrazek

Obrazek

Danusiu wiem, że bratki są mocarne, ale na razie na noc wnosimy donice do foliaczka, niby żadna to ochrona bo i w nim temperatura spada, ale jestem dużo spokojniejsza ;:306
Rabatki robią się dzięki kwitnieniom krokusów weselsze.
Życzę miłego tygodnia ;:168

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko, cudownie kolorowo masz w ogrodzie na rabatkach i w donicach mnóstwo uśmiechniętych brateczków ;:138 Nawet kalosze dostały doniczki :tan .
Śnieżniki rozkwitnięte ;:oj , to znaczy, że masz cieplej! U mnie mrozisko nocą, a w dzień bardzo zimny wiatr nie zachęcał do pracy w ogrodzie ;:174 , ale już wczoraj było pięknie i mam nadzieję na cieplejszy tydzień :tan .
Warzywa pięknie rosną, jednak korzeniowe, a podobno marchewka najwięcej, w pierwszym roku po oborniku może zawierać zbyt wiele azotanów.
Pięknej wiosny, Dorotko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16559
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko, zacznę nietypowo, bo od gumiaków, którym bratki wyrosły i tworzą razem ciekawy duecik. :lol:
Pomysłowo i nietypowo, ale za to bardzo ładnie. ;:303
Widzę dużo kolorowych plam tworzonych w ogrodzie przez kępy krokusików, donice pełne bratków, a nawet śnieżniki już błękitnieją, swymi ślicznymi płateczkami konkurując z błękitem nieba. ;:138 ;:138
Cieszę się, że masz pomoc ze strony syna, który wyręcza Cię w cięższych pracach ogrodowych. ;:215
Wiosna zameldowała się z przytupem :tan i niech już pozostanie z nami bez przykrych niespodzianek. ;:333
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko uciekasz z bratkami przed przymrozkami, a ja jeszcze nie kupiłam. :oops:
Podziwiam, że już opieliłaś i poczyściłaś rabaty. ;:138 Jak się widzi takie piękne maluszki cebulowe w słońcu, to chce się pracować. ;:108
Czy rumaki nie stratują bratków. :wink:
Miłej pracy w słońcu. ;:168
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko
Piękne brateczki.
Ja jeszcze się za nimi nie rozglądałam ale też mam ich zakup w planach.
Kalosze super wykorzystane.
U mnie też brak deszczu, przydałoby się, żeby popadało.
Ale wystarczy jak nie będzie mrozić.
Krokusy wspaniałe.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Pogoda przepiękna, jak tylko czas pozwala to tnę róże, nie przepadam za tą pracą, bo zawsze wychodzę podrapana. W ciągu dnia słonecznie, poranki z przymrozkami wczoraj było -5 st. Sucho, jak pracuję to naprawdę za mną się kurzy ;:306

Obrazek

Marto jest pięknie, gdyby choć trochę popadało to szybko wokół zazieleniłoby się.
chwastom to nie przeszkadza bo rosną, a gwiazdnica kwitnie na całego.
Każdą chwilkę wykorzystuję na prace, plewię, tnę, jeszcze jakieś dziadostwo ukryte wygrabiam spod krzewów. Wiosną pracy wiele gdzie popatrzę tam czeka coś do wykonania.
Na pewno masz rację w sprawie obornika, ale gdy go ziemia nie dostawała plony były bardzo marne. Ja tak dużo marchewki nie sadzę, mam nadzieję że ta co zjadam nie zaszkodzi mi.
Gumiaki dostały brateczki, znalazłam też starą torbę z zepsutymi uszami, które obcięłam, skróciłam, wymyśliłam, że do niej posadzę bratki, taki efekt uzyskałam :;230

Obrazek

Obrazek

Lucynko gumiaczki dostałam od mojej siostry, kupiła w sklepie wagowym, tylko nie sprawdziła ich, okazało się że są w jednym miejscu przecięte i żadna w nich praca nie wchodzi w grę, a skleić się nie da. Stały zarzucone drabiną w garażu, przy porządkach odnalazłam, M powiedział że trzeba wyrzucić, a ja od razu wpadłam co mam zrobić, taką inspirację podpowiedziała mi jedna gazeta ogrodnicza.
Krokusy już zaczynają przekwitać, kładą swoje kielichy, tej fazy w ich wyglądzie nie lubię.
Syn rzadko przyjeżdża, ale jak już to ostro zabiera się za pomoc, szybki chłopak.
Wiosna przyszła w odpowiednim czasie, a ja czekam na porządny deszcz.
Lucynko dziękuję za roślinki ;:196 na razie posadziłam je do donic.
Pozdrawiam, też życzę miłej pracy w sprzyjającej atmosferze ;:3

Obrazek

Obrazek

Soniu dwa dni temu stwierdziłam, że już nie biegam z donicami bratkowymi. Rankiem ich łebki są skulone, przymrozki nadal mamy. Jak wychodzi słoneczko szybko kwiaty się podnoszą.
Jeszcze wiele plewienia przede mną, na razie przystopowałam bo ziemia sucha, obecnie przycinam róże.
Rumaki są spokojne nie wierzgają, w środku gumiaczki mocno obciążyłam darnią, nie mają prawa odjechać ;:306
Pogoda sprzyja, pozdrawiam ;:168

Obrazek

Obrazek

Ewo dziękuję za pochwałę bratków ;:180
Mrozi nam nadal, zapowiadają w przyszłym tygodniu duże ochłodzenie. Też chcę deszcz.
Kupuj bratki, od razu robi się weselej wokół.
Krokusy już w odwrocie, znowu przyjdzie nam czekać cały rok na ich piękno.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko, aranżacji z pięknymi kwiatuszkami przybywa ;:333 , chociaż i kwiatków na rabatkach nie brakuje :tan .
Brateczki śliczne ;:138 , czekam na dostawę tych maluchów i teź posadzę w skrzynkach na balkonie, bo wszystkie posadzone jesienią, zniknęły ;:145 .
Deszczyku nocą Ci życzę, żeby za dnia dobrze Ci się plewiło ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1699
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Niby u Ciebie chłodniej ale zawilec żółty czy przylaszczka już kwitną. U mnie jest cieplej trochę, już od dłuższego czasu przymrozków w nocy nie ma ale zawilec żółty dopiero pąki ma i może za kilka dni zakwitnie, a przylaszczka wczoraj otworzyła pierwszy kwiat.
Oby popadało bo susza na początku wegetacji roślin na pewno im nie posłuży. Takie mocniejsze ochłodzenia ma niby trwać około tygodnia - ciekawe jak to będzie. Oby nic nie zmarzło bo U Ciebie nawet hiacynty prawie w pełnym rozkwicie.
Kolory bratków rzeczywiście bardzo na czasie :)
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16559
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Dorotko, Twoja wiosna mocno przyśpieszyła. :roll: Kwitną już nawet hiacynty, ;:333 które u mnie ledwo, ledwo noski z ziemi wychylają. Żonkile rozwijają pączki, a stokrotki radośnie mrugają w swoich malowniczych pojemniczkach. ;:138
Tylko żal, że deszcz nie che podlać ogrodu. ;:174 Idzie znaczne ochłodzenie, może z deszczem... Oby! :lol:
Dobrego tygodnia, Dorotko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Witaj Dorotko dawno mnie nie było u Ciebie, ale to tylko dlatego, że brakowało czasu. Oglądałam Twoje pomysły na sadzenie bratków super mi sie to podoba masz głowę nie od parady. Ja też kupiłam bratki i gonię z nimi na ganek i na pole, ale teraz schowałam do altany boję się śniegu. Pogoda teraz się zepsuła jak to mówią kwiecień plecień więc zostało czekać na słoneczko ;:3 . Pozdrawiam serdecznie życzę Miłego Dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 12

Post »

Pogoda się zepsuła, razem z deszczem, którego i tak za mało przyszło, znaczne ochłodzenie. Wyszłam dwukrotnie do ogrodu, po raz pierwszy posypać pod kwasolubne nawóz, a drugi dać niebieską pożywkę dla ślimaków. Podczas plewienia dużo ich wyciągałam pazurkami na wierzch, że sama byłam w szoku ileż ich jest. Dziś po deszczu zaczęły wychodzić na wierzch więc porozsypywałam im papu.
Prace w ogrodzie posunęły się do przodu, mogę napisać, że jeden zakątek ładnie uporządkowałam. Czekają na mnie jeszcze dwie najdłuższe rabatki nazywane przeze mnie "przy płocie".

Obrazek

Obrazek

Marto bratki uwielbiam, one rozweselają, każdego roku kupuję inne kolorki, więcej miniaturek bo te bardzo lubię. Mam nadzieję, że do Ciebie bratki już dojechały i też cieszysz się z dekoracji.
Deszczyk, albo mżawkę mieliśmy nocą, bardzo mało wody nalało, ja chcę dużo więcej. Jak wracałam w ostatnich dniach po plewieniu to byłam cała okurzona, suchość w koło okropna. Strażacy nie mogli nadążyć z gaszeniem traw.

Obrazek

Obrazek

Karolu to moje nowości, dostałam w zeszłym roku od forumowej koleżanki Halinki, darowane ze szczerego serca. Mam jeszcze białe zawilce od Marty, też kwitną tylko nie zrobiłam im zdjęcia.
Wszystkie nowości podlewam, bo nie dałyby rady, suchość okropna. Dwa poranki mieliśmy bez przymrozków, a tak to codziennie wszystko oszronione, na szczęście szybko słoneczko ogrzewało i strat nie widać. Oby to ochłodzenie nie zdziesiątkowało roślin, pąki na magnolii Susan zaczynają pękać, boję się najbardziej o nie.
Dziękuję za pochwałę bratków, dopiero w donicach zobaczyłam ich charakterystyczną kolorystykę :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lucynko hiacynty już są rozwinięte, te zdjęcia są z niedzieli więc jeszcze pąki pokazuję. Tak byłam w ostatnich dniach zapracowana, że nie miałam czasu na bieganie z aparatem fotograficznym.
Na prawdziwy deszcz nadal czekam, wokół porządnie pada, a u nas jak zawsze skromnie kilka kropelek spadnie ;:145 Ochłodzenie już od dziś, zrobiło się bardzo zimno, straszą śniegiem.
Tydzień udany, bardzo pracowity.
Pozdrawiam ;:168

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alu znam ten ból z brakiem czasu, też narzekam, jak ktoś mnie słucha to pomyśli, że ja nic nie robię tylko narzekam, a robota cały czas mnie goni ;:306 Jak ma się duży ogród to wiosną naprawdę jest wiele do zrobienia. Jeszcze zaczęliśmy remont schodów więc trzeba było przygotować fachowcom front, gruzu nazbierałam sporo. Na szczęście wczoraj główne prace zostały zakończone, jeszcze drobne szlify do wykonania.
Też biegałam z donicami bratkowymi, teraz odpuściłam, muszą sobie poradzić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”