Pierwsze koty za płoty VI

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

W tym roku mszyca atakuje najdziwniejsze rośliny.
U mnie zaatakowała irysa. Nie oglądałam innych. Zauważyłam na jednym.
Jutro muszę sprawdzić pozostałe. Pierwszy raz widzę też mszycę na rutewce.
Chce Ci się wracać do pracy?
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

W pobliżu szukaj mrówek i od nich zacznij walkę z mszycą.
Pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Witaj Iwonko ;:196 po długiej przerwie powoli się rozkręcam...nie jest to proste, ale muszem, bo nawet w szpitalu zaglądałam na FO. Pobieżnie, ale w ramach odsuwania złych myśli. Zielone ma moc!
Koniec części poprzedniej obejrzałam pobieżnie, szczególnie zdjęcia bo te nie pozwalają się ominąć. Wracam do ciemiernika, jak nie musisz nie dziel, zostaw go a siać się zacznie. Po tylu latach ogrodowania uważam, że i kwiaty muszą osiągnąć swoją dojrzałość. Nie siały się i u mnie a teraz mam trawniczek siewek. Wykopuję do doniczek, ale kiedy dojdę do formy żeby komuś coś wysłać ...nie wiem? M i tak ma sporo obowiązków ( i lata swoje :D ) więc nie dołożę mu. Rok temu wysyłki wstrzymane, bo kontakty pocztowe a ten wiadomo :wink:... a ogród zarasta i nie mam siły nawet go przerzedzić. Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę wspaniałego sezonu! ;:196 ;:4
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Iwonko, piękne łąki kwiatowe i czosnkowe masz w parku, zwłaszcza koniczyna mi się spodobała ;:oj
Jak dawno już mogłam sobie powiedzieć: wszystko mam zrobione. Wydaje mi się, że teraz, kiedy właściwie motyczki nie używam, ciągle coś jest niedokończone ;:306
Twój gość to młody kos, spokojnie możesz go przegonić spod stołeczka, one jakiś czas po opuszczeniu gniazda, biegają po ogrodzie, podfruwając, widocznie wykluły się na Twojej działce. Tylko nie pokazuj mu borówek, bo nie zdążysz ich spróbować :;230 .
Mam wrażenie, że te drobne dziurki to robota mrówek. Sałatę na pewno one tak mi podziurkowały. ;:14 , a mam też plagę malutkich ślimaczków w szarych, twardych skorupkach. Takich jeszcze nie miałam, a przynajmniej, nie w takich ilościach. ;:185 Wydaje mi się, że na nie granulki nie działają!
Piękna historia o stokrotce ;:167 i jak tu pojechać po nich kosiarką? ;:145
Miłego odpoczynku przed powrotem do pracy ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

:wit Iwonko w fajnym dniu rozpoczęłaś swój nowy wątek :D

W końcu co raz więcej jest koloru w ogrodach i cieszy w nim przebywanie, a zrobiło się też cieplej i ja każdą wolną chwilę spędzam w ogrodzie, dlatego mniej czasu mam na FO, ale jestem i ja w Twoim nowym wątku, bo bardzo lubię go czytać i oglądać zdjęcia choć nie zawsze zostawiam ślad, wybacz ;:180
U mnie też mszyca szaleje ale najbardziej na Różach już robiłam oprysk, na rutewce jej nie ma bo nawet poszłam patrzeć. podziwiam zdjęcie z żółtymi kwiatami[?] w chmurach ;:167 Piękna opowieść o stokrotce :D Pozdrawiam i czekam na następne zdjęcia z działki ;:196

Powodzenia w pierwszych dniach w pracy ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Iwonko, pogoda nas rozpieszcza do tego stopnia, że nie chce się wracać z działki do blokowiska, w związku z czym na wszystko brakuje czasu. ;:223 Wprawdzie niewiele jestem w stanie zrobić, poza podlewaniem, a wracam potwornie zmęczona. Oczywiście zmęczona upałem, który jest dla mnie zabójczy. Bardzo odpowiadała mi pogoda w końcówce maja, ale to już było... :)
Widok poletka czosnkowego w parku miejskim to coś fantastycznego! ;:138 ;:138
Bardzo mądrze dysponujesz czasem poświęconym pracy fizycznej na działce. ;:303 Trzeba sobie dozować wysiłek fizyczny, by działeczka była przyjemnością, nie dodatkowym obowiązkiem. ;:108
Tak się wymądrzam teraz, bo w trzydziestostopniowym skwarze nie nadaję się do roboty, ale gdy tylko się nieco ochłodzi, to już widzę chwasty, z którymi trzeba ostrą walkę stoczyć. ;:134
Nie przejmuj się zaginionymi roślinami, bo to nie Twoja wina, zawiniła zima. ;:224 U mnie też nie wszystko przeżyło, jeżówkom szczęśliwie nic nie zaszkodziło, a clematisy tak długo spały, że kupiłam cztery nowe, a gdy wsadziłam, stare wystartowały i teraz będzie gąszcz. Jestem pewna, że i Twoje ruszą bardzo szybko, na pewno nie zginęły. ;:63
Zioła u mnie też żyją, a tymianek nie wytrzymał i już kwitnie. ;:131 Muszę mu ściąć kwiatki, by się nie rozsiał.
Czytam, że też już rozpoczęłaś sezon grillowy. Pierwszy grill zawsze jest najsmaczniejszy.
U mnie też pokazała się pierwsza mszyca. Na razie na jednej różyczce. Potraktowałam ją odpowiednio i mam nadzieję, że sobie ne wrati. Natomiast mrówki nawet pąki piwonii opanowały, nie mówiąc o tym, że dwie rośliny niemal zniszczyły, zanim zorientowałam się, że coś złego się z nimi dzieje. ;:223
Bardzo lubię obserwować pisklęta karmione przez ptasich rodziców, niestety, w tym roku budki lęgowe u nas puste, a spowodował to mieszkający na działkach kot. Całe gniazda a budek powyciągał. Pogoniłam go ostro, ale już było po ptokach.

Iwonko, ciesz się działeczką, swoimi roślinkami, goszczącymi u Ciebie ptaszętami, słoneczkiem i ciepełkiem, smakuj kawusię i odpoczywaj. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Dopiero wczoraj narzekałam u siebie że pomarzła mi nawet rutewka delavaya Parfume star ,a tu dzisiaj patrzę wyłazi to to nieszczęście jednym badylkiem z ziemskich czeluści biedna i zmaltretowana.Druga biała tez ledwie odrasta kurcze co za rok. Znak że muszę wciąż narzekać :;230 Ślimory w jedną noc zniszczyły mi śliczną chryzantemę Pipi nie wiem czy uda mi sie ja odratować ,ale ma dwie zielone łodyżki to może jeszcze coś z niej będzie. Dopóki była okryta butelką było OK jak tylko ją zdjęłam już zniknęła :evil: .One ją wprost uwielbiają i to każdego roku to samo.Iwonko fajne parkowe poletko czosnku macie śliczny park z tą łączka kwietną ,nasz to zaniedbany na jamen Mile spędzonej soboty i niedzieli ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Bogusiu, nareszcie się odnalazłaś ;:196
Mrówek mam w tym roku dostatek, jak nigdy ;:223 I czerwonych i czarnych, niby ich nie widać, a jak się tylko poruszy ziemią, to wychodzą całymi tabunami. Nigdy ich tyle nie było ;:185 Teraz przy pieleniu mam zawsze przy sobie proszek na nie i sypię ile wlezie. Same plagi w tym roku: ślimaki, mszyce, no i jeszcze mrówki. I niszczylistka się pokazała do tego wszystkiego, jestem ciekawa, co tym razem będzie niszczyć, bo przecież róż jeszcze nie ma. Chyba, że się przyczai i w większej ilości pokaże się dopiero jak zakwitną, bo jak na razie jest ich niewiele.
Takie pozdrowienia, że nie tylko cieplutko się zrobiło, ale wręcz gorącoObrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu, na pewno powinnam Ci odpowiedzieć, że tak! Że się już doczekać nie mogę.... Ale tak prawdę mówiąc, to zupełnie mi się nie chce. Jeszcze gdybym miała pracować, jak większość, to byłoby łatwiej, ale zupełnie już sobie nie wyobrażam pracy w nocy. Odzwyczaiłam się od takiego rytmu i ciężko będzie do tego wrócić. Jednak po trzydziestu latach pracach na nockach, chyba znowu szybko wpadnę w taką samą monotonię jak przed operacją. Przy takim systemie nie ma znaczenia czy jest środa, piątek, niedziela czy też jakieś święto. Nie ma długich weekendów, nie zawsze są urlopy w wakacje, czy też na ostatnią chwilę. Dopóki pracowałam, nie zauważałam uciążliwości takiej pracy, teraz już to widzę. Podchodzę jednak do tego normalnie, skończyłam zwolnienie, trzeba wracać i już ;:108 Do emerytury jeszcze kilka latek, a co będzie po tym, jeszcze się nie zastanawiałam.
Na irysie mszycy nie widziałam, ale na różach jest ich zatrzęsienie. Już dawno nie było takiego roku, z taka ilością wszelkiego rodzaju pasożytów. Jak widać mroźna zima im nie zaszkodziła, a zawsze się mówiło, że mróz zmniejszy liczebność szkodnikówObrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu, wszystko w swoim czasie, pomaleńku wrócisz do formy, w tej chwili nie ma nic ważniejszegoObrazek Obiecane wysyłki zrealizujesz w następnym sezonie, tak jak ja. Wszystkie obiecanki miałam zapisane i w miarę możliwości ciągle je realizuję. Być może coś mi uciekło, ale jeśli nawet, to raczej niewiele.
Ciemiernika już podzieliłam, nie mogłam już czekać, bo zrobił się potężny i nie tylko zasłaniał mi trójlista, ale i był doskonałą kryjówką dla ślimaków. Wydaje mi się, że zniósł to dzielnieObrazek
Tak naprawdę dopiero teraz zaczynam odczuwać przyjemność z działkowania. Nareszcie mam przynajmniej z grubsza obrobione i mogę sobie pozwolić na kilka leniwych chwil. Jeszcze wszystko przed Tobą, a eMa też musisz oszczędzić. Na pewno bardzo przeżył wszystko to, co działo się z Tobą i też potrzebuje czasu na regeneracjęObrazek

Obrazek

Obrazek

Marto, ta koniczyna to Inkarnatka. Kwiaty rzeczywiście przypominają zwykłą koniczynę, tylko są wydłużone i krwistoczerwone i bardzo dobrze widoczne na tle zieleniObrazek To pierwsze łąki kwiatowe w naszym mieście i muszę przyznać, że bardzo mi się podobają. Ciekawe jak długo będą tak samo atrakcyjne, bo z tego co wiem, to o takie łąki też trzeba zadbać. Kilka lat temu na taki pomysł wpadli włodarze Krakowa, ale w tym roku już prawie nie ma po nich śladu, wszystko na powrót zarasta trawąObrazek
Może to i kos przechadzał się po mojej działce, ja je rozpoznaję po żółtym dziobie, a ten takiego nie miałObrazek Nie miałabym serca przegonić go od siebie, ale widać sam już zrozumiał, że nie tam jego miejsce, bo od kilku dni go nie widuję. Na szczęście do tej pory jedynie sikorki podskubywały mi borówki, chociaż wszystko może się zmienić. W tym roku i tak nie będzie zbyt wiele owoców, to może i kosy zaczną się nimi częstować. Moje borówki do tej pory były bezpieczne, ale tak jak i wszystko, nie musi być tak zawsze. Oby jednak ich nie zwęszyły, bo wtedy dla nas zabraknie, a uwielbiamy zapełniać nimi brzuszki, szczególnie w postaci pierogów, ale i nie tylko.
Mrówek Ci u mnie w tym roku dostatek, tak jak i zresztą i innych plagObrazek Jak tak dalej będzie, to zasypię działkę chemią, czego raczej do tej pory nie robiłam. Ślimaków jest tyle, że nie nadążam ich zbierać, gdzie bym nie zajrzała, tam wszystko pokryte jest ich śluzem, rośliny- szczególnie róże, aż uginają się od mszyc, to tylko mrówek mi brakowało ;:223 Mszyce do tej pory zbierałam ręcznie, tym razem nie jestem już w stanie tego robić, muszę wziąć się za nie na poważnie, zanim będzie za późno. Wszystko mam podziurawione, chyba jedynie róże zostały oszczędzone. Rośliny są tak zmasakrowane, że nawet trudno je pokazać, brunery, kocimiętka, niektóre jeżówki- wszystko ledwo dycha. Jedyna nadzieja w jednorocznych, jak się rozrosną, to może przysłonią niedostatki i jakoś to będzie wyglądać.
Do powrotu do pracy mama jeszcze kilka dni i już mogę sobie odrobinę poodpoczywać. I robię to z przyjemnościąObrazek

Obrazek

Obrazek

Krysiu, taka data to zupełny przypadek, ale super się złożyłoObrazek Czekałam na warsztaty kosmetyczne, które w ostatniej chwili zostały odwołane, to spożytkowałam czas inaczej i na dodatek, równie miło.
Chyba każdy, jak tylko może, to wybywa do ogrodu i czasu ma mniej na wszystko, w tym i na forum. To zrozumiałe, sama robię tak samo.Tyle się nasiedzieliśmy w domach i przez pandemię i pogodę, że korzystamy z każdego ciepłego dnia. Może nawet jest i odrobinę za gorąco, ale nie zamierzam narzekać, wolę tak, niż to, co było do tej pory. Jak mi za gorąco, to sobie wejdę pod parasol, albo zrobię sobie prysznic, napiję się zimnej wody, a nie chodzę i szukam, co by tu jeszcze na siebie założyć. Całkiem przyjemnie tak się żyjeObrazek
Brrr...., gdzie nie spojrzę, tam mszyca. Na dzisiaj nastawiłam się na opryski, ale jak zwykle nie wyszło tak, jak chciałamObrazek
Opowieść o stokrotce i mnie urzekła ;:167 A żółte kwiaty, to złotnica. Osobiście bardzo ją lubię, chociaż to taka trochę roztrzepana roślina. W tym roku rozrosła się już za bardzo i będę musiała ją ograniczyć, dlatego muszę się napatrzeć na jej kwiaty, bo tak obficie kwitnąć nieczęsto jej się zdarza. Jeśli reflektujesz, to tylko szepnij słówko.
O pracy jeszcze nie myślę, pomyślę w dniu, kiedy będę musiała już się tam udać ;:306

Obrazek

Obrazek

Lucynko, ja i w upale coś tam zawsze zrobię. Mniej niż zazwyczaj, ale jak schowam się pod parasolemObrazek, to i pielić mogę, chociaż nie zawsze mi się chce. Ponieważ jednak jestem już zadowolona z efektów swojej pracy, to mogę sobie już nawet pozwolić na miłe spędzanie czasu na działce z książeczką i kawusią i czerpać z tego przyjemność. Pisklęta niestety już wyfrunęły z gniazda, zrobiło się cicho, nie mam czego obserwować. Sikorki przylatują w dalszym ciągu do karmnika, jak jestem na działce to mniej, ale jak mnie nie ma, to ruch musi być duży, bo codziennie dosypuję ziarno. W tym roku jest mnóstwo żab, chowają się w różnych dziwnych miejscach, ale jak podlewam, to chętnie wychodzą zażyć kąpieli. Pogadamy sobie wtedy jak swój ze swoim, chociaż one jakieś takie mniej gadatliwe, ale zupełnie się tym nie przejmuję. No i jaszczurki tłumnie wychodzą zażywać kąpieli, tym razem już słonecznych. Ogród jest pełen życia, tylko trzeba pozwolić, żeby to życie mogło się toczyć obok nasObrazek
Z ginących roślin jedynie jeżówek mi żal, inne po prostu robią miejsce kolejnym, które będą mogły dzięki temu u mnie zagościć Obrazek Clematisy bardzo nierówno się budzą, jeden już nawet kwitnie, a dwa inne ledwo zaczynają być widoczne. Wszystkie tak samo były zarośnięte chwastami, ale już z odchwaszczaniem tak sprawiedliwie nie było. Ostatniego wydobyłam na światło dzienne dopiero wczoraj :oops:
Zioła na szczęście już uzupełniłam, trochę tymianku ścięłam sobie u Mamy, resztę chyba uda mi się ściąć już ze swoich. Tymianek, lubczyk i majeranek schodzi u mnie w ilościach hurtowych, a ostatnio do tego grona dołączyła i szałwia. Lubczyk już też sobie dynda na stryszkuObrazek
Po takich życzeniach, z czystym sumieniem, będę mogła z tego wszystkiego skorzystaćObrazek

Martagony już za chwilkę
Obrazek

Obrazek

Jadziu, Parfume Star, to rutewka orlikolistna i ta jest już duża, za to dwie delevaya i u mnie dopiero co się pokazały. Jedna mniejsza od drugiej, ale są , a nie byłam wcale tego taka pewnaObrazek Jedna była tak zarośnięta podagrycznikiem, że szukałam jej na klęczkach i z nosem przy ziemi, żeby tylko jej nie wyrwać razem z chwastami. Ślimaki buszują każdego dnia, skąd ich tyle się wzięło w tym roku?
Ten park jest dopiero od kilku lat i jak na razie jest ładnie utrzymany. Najwięcej kwiatów kwitnie wczesna wiosną, ale zmienia się z każdą porą roku.

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj miałam bardzo bogate plany działkowe, a tymczasem jak zwykle nic nie zależało ode mnie. Rano zajechałam na ryneczek po jeszcze kilka sadzonek, ale szczerze mówiąc za bardzo się nie obłowiłam. Chciałam kupić sanwitalię i aksamitki, ale miejsca starczyło mi jedynie na te pierwsze, a po te drugie będę musiała pojechać jeszcze raz. Zawsze aksamitki same mi się siały, a w tym roku nie mam ani jednej siewkiObrazek Nie pokazały się również kosmosy ani ostróżki jednoroczne i dzięki temu nie mam czym obsadzić pokazujących się miejsc po cebulowych.
Dzisiaj miałam siedzieć na działce do wieczora, miałam pielić, posadzić poziomki i sanwitalię, podwiązać pomidory, a na koniec zrobić opryski na mszycę. Tymczasem zdążyłam jedynie wypić piwkoObrazek Ponieważ miałam pobyć na działce dłużej, to nie zrywałam się z samego rana, tylko spokojnie zjadłam w domu śniadanie i na działeczce pojawiłam się dopiero po dziesiątej. Rozsiadłam się wygodnie na leżaczku z pierwszym w tym roku piwkiem w jednej i książką w drugiej ręce i delektowałam się smakiem złotego napoju. Miałam przecież czas, dużo czasu przed sobą, nie ma co się spieszyć, zdążę..... Jednak szybko zrobiło się jednak jakoś tak ciemno, raz rzuciłam okiem na niebo, drugi, jakoś pochmurno, zapowiadali przelotny deszcz, może jednak spadnie? Postanowiłam jednak się jednak troszkę ruszyć i popracować, zaczęłam od pielenia i zajmowałam się tą czynnością przez jakieś pół godziny. A potem było już wszystko biegusiem...... Biegusiem zbierałam sprzęt do pielenia, wiaderko, pazurki, stołeczek, wszystko tylko myk do domku, biegusiem po leżak i stolik, po moknące okulary, komórkę i czytnik, biegusiem chowałam rower pod daszek i w końcu sama, już porządnie przemoczona, biegusiem do domkuObrazek Niestety nie zdążyłam już wkręcić korków i musiałam obejść się bez kawy, ale liczyłam, że będą to tylko przelotne opady, przelecą i polecą dalej, a ja będę mogła ponownie wrócić do zaplanowanych prac. No to znowu książeczka, truskawki, jakiś luk przez okno, bo może przestało padać, nie przestało, zrobiło się chłodno, no to kocyk i książeczka i truskawki, a te przelotne tak latały nade mną i latały i nie zamierzały przestać. Minęła godzina, druga i trzecia, a one dalej latają, padało tak intensywnie, że nie było mowy, żebym wracała do domu rowerem, do eM nie mogłam się dodzwonić, też pojechał na rower. W końcu postanowiłam wracać do domu autobusem, a rower zostawić na działce. Było mi już zimno, nie wiedziałam kiedy eM się ocknie, że pada, a umówiliśmy się dopiero na dziewiętnastą. Na szczęście nie zdążyłam nawet dojść do bramy, jak zadzwonił, cały zdziwiony, że tyle godzin pada ;:124 , bo tam gdzie on był, rozpadało się niedawno. Po półgodzinie wracaliśmy już do domu, dwa rowery na dachu, ja w suchej, mężowskiej bluzie, ciepełko w samochodzie. Wyjechaliśmy z lasu, a tam zupełnie inna pogoda. Co prawda też padało, ale to był jedynie deszczyk, a nie ulewa, w taki mogłabym wracać nawet rowerem. Całe szczęście, że nie wybrałam się w końcu sama, bo droga przez las właściwie nie do przebycia dla pieszego. To zwykła droga przez las, rozjeżdżona przez samochody. Po deszczu tworzą się ogromne, kilkumetrowe kałuże przez całą szerokość drogi i musiałabym przedzierać się przez zarośla. Aż boję się pomyśleć, jak wyglądałabym po dojściu na przystanekObrazek
I to by było na tyle, jeśli chodzi o plany.....

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Iwonko pochwalę piękne maki, jaki mają śliczny kolor płatków. Jak zawsze zdjęcia mnie zauroczyły, potrafisz super uchwycić detale w roślinie. Czytam o przygodach deszczowych, mam nadzieję że się z zimna nie przeziębiłaś. Pozdrawiam serdecznie ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Iwonko, takie te przelotne opady deszczu, że człowiek może przemoknąć do ostatniej suchej nitki. U mnie tez popadało, ale na szczęście ulewa trwała zaledwie kilka minut, a potem aż do późnej nocy siąpiło drobną mżaweczką. Z uwagi na to, że w upale nie jestem w stanie normalnie funkcjonować, to od samego rana solidnie podlałam działkę, by potem deszcz ze mnie zakpił. Nie mam do niego żalu, mimo wszystko co woda z nieba, to z nieba, a nie jakieś popłuczyny wężowate. ;:7
Wiem, ż kochasz swoją pracę, ale i tak trochę Ci współczuję, że musisz wracać do niej w samym środku najlepszego sezonu działkowego. ;:168 Jednak nie ma to jak emerytom i byłby to najwspanialszy czas dla ludzi, gdyby nie to, że lat przybywa, a sił ubywa. ;:224 Tak więc ciesz się, bo przed Tobą jeszcze wiele pięknych wiosen i niech będą najpiękniejsze wszystkie. ;:303

Bardzo mi się podoba kolor maku i kształt jego karbowanych płatków. ;:215
Piwonia majowa przekwitła... Moja też już tylko wspomnieniem została.
Pusto na Twojej działeczce nie jest, bo kwitną czosnki i irysy, różanecznik i orliki, łubin i clematis, a martagony w blokach startowych. ;:138 ;:138
Wkrótce będzie jeszcze bardziej kolorowo, o co niebo zadbało, zsyłając na ziemię ożywczą wodę. ;:63
Ciesz się ostatnimi wolnymi dniami na działeczce wśród swego wypielęgnowanego kwiecia, a pogoda niech sprzyja i leniuchowaniu, i niezbędnym zajęciom. ;:3 ;:47 Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Moje róże tez były omszycowane Iwonko, jednak biedronki robią dobrą robotę ,a nawet widziałam zajadające się nimi sikorki .Nie robię żadnego oprysku na mszyce jednak muszę zrobić oprysk sodowy lub z dodatkiem jodyny, bo mączniak znów zaczyna atakować RU ;:174 zresztą jak corocznie od paru lat. Wczoraj widziałam malutkie łodyżki tej rutewki ,a dzisiaj nawet z lupą ich nie znalazłam i chyba wiem kto jest winowajcą choć śladu nie pozostawił. ;:222 Cudne maczki,azalie i rutewka złotnice wyrosły wysoko cudnie wyglądają na tle nieba tak jak irysy https://images90.fotosik.pl/510/590a5a65ed751ac2.jpg super fota irysowo-kropelkowa .Skończył się lajtowy czas a szkoda ,bo człek się przyzwyczaja do dobrego ;:196 Zdróweczka Iwonko
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

No patrzcie, jak to różnie bywa w różnych ogrodach. U mnie w tym roku jest zadziwiająco mało mszyc, nie wiem dlaczego. Ja niczym nie opryskiwałam ani nie nawoziłam, więc nie wiem, o co chodzi. Owszem, było ich kilka na niektórych różach, na innych roślinach nie spotkałam ani jedenj. W każdym razie na żadnym pędzie nie bylo mszycowego "kożucha", jaki trafial się nierzadko w ubiegłych latach.
A co dziwniejsze, sąsiadka zza płotu pytała mnie, czy mam jakiś sposób na mszyce, bo u niej tym roku mnóstwo ;:oj
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pierwsze koty za płoty VI

Post »

Witaj Iwonko u mnie chyba mało mszyc bo ich nie widzę,ale całe tabuny ślimaków to widzę .Ostatnio pojechałam po deszczu to nie mogłam przejść ścieżką do altany,tyle ich było ale co było dziwnego,że one wszystkie były martwe.
Kwiatki u Ciebie pięknie kwitną,a ja zdążyłam wrócić na czas żeby zobaczyć kwitnącą białą inkarwillę,teraz muszę pilnować nasion.
Miłego dnia. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”