Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu już nie jeden raz przyglądałam się Twoim Koleusom....masz do nich rękę jak i do wszystkich nasadzeń.
Zadam pytanie od czego mam zacząć chcąc mieć w przyszłym sezonie dorodne sadzonki.....widziałam dostępne nasiona w ogrodniczym i teraz pytanie kiedy wysiać aby w przyszłym sezonie letnim ozdobić nimi taras i czy znoszą wystawiennicto słoneczne.
A hortensje u Ciebie to jak okazy wieloletnie, mimo przesadzania nie odczuły żadnego uszczerbku na swoim zdrowiu.
Widzę u Ciebie białego Tojada już kwitnącego, ja mam prawie odcień granatu ale dopiero tworzy pączki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu cudne hortensje wciąż i wciąż będę powtarzać ,moje też są ładne ,ale nie takie wielkie gęste krzaczory jak Twoje;:167 Śliczne te tojady szczególnie Ivorine Lisi też ładny . Teraz czekam na kwitnienie astrów bo powoli sie zbierają oby tylko pogoda dopisała to i owadów mnóstwo się zjawi. Zakwitła wreszcie pelargonia od Ciebie ta różyczkowa niestety metka gdzieś przepadła .Mam z niej parę sadzonek ;:196 ;:196 ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Łooo, kochana, trzeba było mnie posłuchać w zeszłym tygodniu jak najpierw w sobotę pękł wąż od prysznica, a potem w niedzielę zepsuła się okiennica? A jeszcze przy ogrodowym pieleniu, przycinaniu i uprzątaniu, które dobre pięć godzin zajęło, trafiła mi się likwidacja dwuipółmetrowego ostrożnia, który zakończył już sezon wegetacyjny, a który kolce miał takie, że przebijały z łatwością grube rękawice robocze? Wtedy to dopiero swój zachwyt wyrażałem? :;230

Tojady cudne. U mnie mieszaniec Aconitum lycocnotum x septentrionale właśnie powtarza kwitnienie?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

:wit
Kryniu hortensje masz bajeczne. Widać ,że królują w twoim ogrodzie. ;:180
Piękne dzielżany.Cudne , wielkie okazałe canny. Mi się z nimi nie udaje. :evil:
A jakie śliczne rózne koleuski.No super. Kolorowe, piękne. A jak je zimujesz ??
Pozdrawiam serrdecznie ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu piękne koleusy, zapytam czy z tych sianych przez Ciebie choć kilka były jakieś oryginalne, czy same pospoliciaki. Jednak posadzone po jednej odmianie w donicy to dobry pomysł, nie ma mieszanki, a ja mam koleusowy lekki bałaganik. Do mis dałam kilka odmian, nie powiem żeby mnie to zachwyciło.
Krysiu ja mam dwie odmiany kann, to takie pospoliciaki. Jesienią zmniejszyłam bardzo ich ilość, nie żałuję. Rarytaski będę podziwiała u Ciebie i to mi wystarczy :D
Alejka hortensjowa jak dla mnie piękna, zachęcająca- Wejdź głębiej. Dużo pada, to kwiaty pod ciężarem deszczu się przeginają, ma to swój naturalny urok.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu, nie będę oryginalna i również pochwalę wspaniałe hortensje, ;:138 ;:138 ale zaraz po nich koleusy ;:215 ;:303 , które bardzo, bardzo lubię, a które w tym sezonie nie polubiły mnie. ;:174
Biały tojad też zasługuje na uwagę. ;:63
Miałam kiedyś granatowy, ;:131 jednak sobie poszedł albo pojechał do innego ogrodu podczas mojej nieobecności na działce. ;:145 Tak to już bywa, że nie wszystko i nie zawsze da się upilnować.
Ogromnie podobają mi się Twoje kompozycje. ;:303 ;:303 Masz wspaniały gust. ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

christinkrysia pisze:
Moja pierwsza dalia podpędzona w doniczce , na resztę trochę poczekam
Krysiu może jakaś aktualizacja, robisz cudowne fotki, daj i nam nimi nacieszyć oczy.
Pozdrawiam. ;:196
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

:wit Witaj Krysiu! Melduję się w Twoim wątku, teraz na szybko, po załatwieniu codzienności będę studiowała :) Twoje wpisy :)
co nie oznacza że Koleusy już podziwiałam. ;:138
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu a co to taka cisza u Ciebie ....wszystko dobrze, nic złego się nie dzieje zapytam???
Daj znak????
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj krysiu nie dziwię się Tobie. że kochasz hortensje bo są faktycznie piękne szkoda przycinać, ale jak trzeba to trzeba. Ogródek masz fantastyczny gratuluje. Pozdrawiam życzę słoneczka byś mogła wypoczywać w tak pięknym ogrodzie jak najdłużej oraz miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu hortensje oczywiście u Ciebie wspaniale kwitną. ;:oj Moje drastyczne cięcie hortensji przy ścieżce, skończyło sie pędami na wysokość 250 cm. :roll: Koleusy obok pokazują swoja urodę, ale też podkreślają piekno hortensji.
Dołączam się do zachwytów nad kannami, wspaniale wkomponowałaś je w rabaty. Zdjęcie ludzika trzymającego kwiat kanny cudne. ;:138 Bardzo żałuję, że nie mam gdzie przechowywać, już by rosły w moim ogrodzie. ;:108
Słonecznej niedzieli. ;:168
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witam ...... jak dawno u siebie nic nie pisałam ... niebawem byłoby 2 miesiące :oops: :oops: :oops:

Czas tak szybko pędzi a i weny czasem brak. Do tego zmęczenie ale ... sezon się kończy i będzie czas na nadrobienie zaległości. Gdy za oknem szaro kolorowe wspomnienia okraszone słowami będą mile spędzonym czasem


Odpowiem po kolei wszystkim a dziś z tej racji ,że wczoraj dalie wykopane więc pokażę ich kwiaty.
Dla Ciebie Iwonko za cierpliwość ;:196
-Iwona- pisze:
christinkrysia pisze: Moja pierwsza dalia podpędzona w doniczce , na resztę trochę poczekam
Krysiu może jakaś aktualizacja, robisz cudowne fotki, daj i nam nimi nacieszyć oczy.
Pozdrawiam. ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu oj dawno się nie odzywałaś. Dalie przepiękne, proszę
przypomnij sposób jak je przechowujesz, czy tak samo postępujesz jak z kannami. Czekam na wspomnienia okraszone pięknymi zdjęciami i opisami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”