Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu wielki szacun za Kanny, one dla mnie trochę uciążliwe...ale zapytam czy te z nasion które hodujesz już w pierwszym roku Tobie zakwitają?
Koleusy jednego roku miałam ale okazało się, że zimą nie piradziłam sobie z nimi.
Wyżej pokazałaś Trojeść Krwistą....zapytam bo ja też mam i w dwóch kolorach bialą i krwistą.
Rzeczywiście oblegane są przez wszystkie bzykające i latające stworzonka ale ktoś mi przekazał że to bardzo ekspansyjna bylina...lubi się rozłazić...czy masz takie doświadczenie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

leszczyna - Krysiu witaj :)
Wszystkie rośliny, które uprawiamy z bulw. kłaczy itp sa dla nas uciążliwe bo dodatkowa praca z wykopywaniem, podsuszaniem , zimowaniem a wiosna znów do ziemi...
Ogród przy domu to nie problem ale działka to ... noszenie lub wożenie i miejsce na przechowanie. To spore poświęcenie jeśli się chce mieć tego typu rośliny na rabatach.
Krysiu siewki zakwitają już w pierwszym roku i nawet nie trzeba się spieszyć z sianiem choc ja chciałam mieć pierwsze kwiaty już w czerwcu więc siałam na początku stycznia.

Zaczęły życie w małych koreczkach torfowych.
Potem przeniosłam je do małych jednorazowych przezroczystych szklaneczek aby widzieć stan korzeni. Ostatni okres rosły w doniczkach 0,75 i już zaczęły wyrastać nowe pędy.
Często podlewałam bo jednak rosły w małych doniczkach ale nie miałam miejsca na duże. Jak poszły do gruntu to zaczęły rosnąc szybko, wytwarzać nowe pędy i kwitnąć. Nadal sa niskie tak ok 40 cm i nie wiem ile osiągają w pierwszy sezonie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam nasiona z ub sezonu i w tym też będę zbierać jeśli oczywiście zawiążą bo nie wszystkie odmiany mają nasiona. Jeśli zechcesz je uprawiać od nasion to chętnie podeślę :)
Obie uprawiamy Trojeść krwistą gatunek -( Asclepias incarnata) , ja też mam o białych kwiatach to Ice Ballet. W tym roku nornica chyba tam buszuje bo cos mi podsycha i boję się ją stracić.
Czasem jest mylona z Trojeścią amerykańską , ale to inny gatunek o łacińskiej nazwie ?Asclepias syriaca? Właśnie ta jest ekspansywna i z tego co pamiętam na wielu działkach jest zakaz jej uprawy.

Pozdrawiam i dla zmiany tematu zostawię zdjęcia powojników.
Niektóre już przekwitły, inne kwitną a pozostałe sa w pąkach

Najwcześniejszy bo zaczyna kwitnienie już w kwietniu
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nastepny na początku czerwca
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pod koniec czerwca
Obrazek
Obrazek

Początek lipca
Obrazek
Obrazek

Na dziś to wszystko, teraz idę na spacer do Waszych ogrodów.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu ,pieknę masz powojniki a ta rabata to już mistrzostwo ,wcale się nie dziwię ,że postawiłaś tam strażnika/fajny pomysł a tymi doniczkami/.Dzierżany u mnie też już zaczynają kwitnąć,i właśnie nie wiem ,czy to nie od Ciebie mam sadzonkę ;:180 .
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj, Krysiu! ;:196
Widzę, że jesteś specjalistką w uprawie kann. ;:333 Gratuluję sukcesów! ;:433
Podziwiam wspaniale kwitnące powojniki i świetną formę koleusów. ;:138 ;:138
Moje koleusy w tym roku kaput ;:222 Ostały mi się zaledwie dwa i też niespecjalnie urodziwe. ;:222 A dodatkowo jeszcze ulewa i grad tak je popieściły, że schowane w zakamuflowanym miejscu przynajmniej nie drażnią moich oczu. ;:7
Kolorowo u Ciebie, co cieszy i niech coraz piękniej rozkwita Twój bardzo zadbany ogród. ;:215
Pozdrawiam cieplutko. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu Ty to troszkę pewno jak każda Krysia pracocholik.
Podziwiam za efekty na nowej ziemi i te Kanny które z takim rezultatem rozmażasz ...ja sobie dam spokój bo już miejsca mi brakuje.
Ale zadam Tobie pytanie odnośnie ukorzeniania hortensji z patyczka....kiedy najlepiej to zrobić?
Piękne te Twoje powojniki....biały mi się spodobał i na pewno wiesz jak ma na imię.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu jak ty pięknie potrafisz obrazowo wszystko wytłumaczyć. Jak wiesz ja z kann, przez tą uciążliwość wykopywania, przechowywania kłączy zrezygnowałam, a tak naprawdę bardzo zmniejszyłam ich ilość. Ale jak widzę Twoje cudowności kannowe, tak mi się chce. Jednak rozsądek podpowiada, będziesz podziwiała u Krysi i tak ma zostać ;:306
Powojnika Błękitnego Anioła miałam dwie sztuki, nie rozumiem dlaczego obydwie się wyprowadziły.
bardzo obficie wszystkie Ci kwitną, jest czym się zachwycać.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Dorotko...odpowiem u Krysi odnośnie Błękitnego Anioła...w tym roku już dwa razy mi padał ale zawsze gdzieś z ziemi coś odbiło i teraz zakwitł.
Czy one są wrażliwe??
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu piękne masz te powojniki rosną Ci wspaniale kochają Cię bo mają się dobrze u Ciebie. Kany też ładnie masz rękę do roślin. Pozdrawiam życzę miłego dnia i dużo słoneczka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu mateczna odmiana Tropical Bronze Scarlet jest piękna, ma super wybarwione liście jakie lubię ;:215 Ja jej nie mam ;:145 Dzieciaczki też są śliczne, a z każdym rokiem będą jeszcze ładniejsze ;:333 Też jestem ciekawa jaką osiągną wysokość?
Ja pierwszy raz podjęłam próbę wysiewu z nasion i uprawy kilku odmian z kłączy, ale też jestem bardzo zadowolona :heja
Kwiaty i liście są piękne, chociaż na początku grad je trochę popieścił ;:oj
Clematisy są cudowne, po prostu bajeczne ;:138
Jestem pełna podziwu dla Ciebie za Twoją pracowitość , że tak potrafisz zadbać o każdą roślinkę i tak pięknie je wyeksponować. ;:433 ;:433
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Byłem przekonany, że to jeżówka? Ojojoj? A dzielżany u mnie też niezgorzej sobie radzą? Choć takich zjawiskowych nie mam?

Piękny powojnik na ogrodzeniu? Niesamowicie obsypany kwiatami?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

tencia - Teresko witam i cieszę się, że każdej twej wizyty a także miłych słów. Dzielżany faktycznie powoli rozkwitają i w każdym sezonie czekam na to z niecierpliwością. Nie pamiętam czy Ci wysyłałam a jeśli tak to dość dawno :)

Dla Ciebie
Obrazek
Obrazek

plocczanka-Lucynko witaj :)
Bardzo mi przykro, że aura zniszczyła Ci koleusy, to tak piękne rośliny i pasują do wielu aranżacji. Szkoda, bo one od samego początku do końca sezonu mają mocne kolory i sa piękną dekoracją.
Lubię co nieco wiedzieć o roślinie, która mam ochotę uprawiać. Kanny rosną u mnie od dawna więc znamy sie dobrze.

Moja ulubienica Kleopatra
ObrazekObrazek
leszczyna-Krysiu witam i pozdrawiam
Mówisz o mnie pracocholik .... może i tak bo prawda jest taka, że nie lubię bezczynności zarówno w domu jak i na działce. Muszę byc stale w ruchu wtedy lepiej się czuję.
Ukorzenianie hortensji z sadzonek zdrewniałych można zaczynać jak krzewy hortensji pójdą spać czyli zrzucą liście. Tylko czy ten termin dobry ... chyba nie bo jak się ukorzenią to młode pędy potrzebują światła a z tym gorzej ...

Moje w pełni kwitnienia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powojnik o który pytasz to "Guernsey Cream"

korzo_m - Dorotko czy ja wiem jak to u mnie z tym tłumaczeniem ... ale to prawda, że wolę raz a dobrze :)
Dzięki temu nie ma dodatkowych pytań. szkoda, że rezygnujesz z nich bo wykopywanie kłączy, gdy ma się ogród przy domu to nie jest wielki problem. Sporo moich znajomych kanny uprawia tylko z siewu bo nie ma gdzie przechowywać.
Często te z siewu szybciej zakwitają niż te z kłączy, sa niższe ale kwiaty duże.
Rabaty bylinowe i z krzewami to stałe nasadzenia i wkrada sie monotonność... A z nich zrobisz raz szpaler. innym razem kącik z kannami w donicach przy domu lub na ogrodzie kępy z dużych liści przyciągające wzrok.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Co do powojników tych o większych kwiatach to moja przygoda tak na dobre zaczęła się na nowej działce, na poprzedniej był tylko jeden, a reszta z drobnymi kwiatami bo dobrze rosły i takie tez lubię, szkoda, że Ci padły ...

W tej chwili kwitnie u mnie VISTULA - najpóźniejszy z moich .
Rozpinam go na siatce ogrodzeniowej, ma tam sporo cienia bo rośnie morwa i perełkowiec japoński ale ... daje radę
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Alicja125 - Alicjo witaj :)
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Kwitnie u mnie Zawilec japoński - nie wiem dlaczego ale ... kojarzy mi się z jesienią ...
Obrazek
Obrazek

Shalina - Halinko cieszą mnie Twoje odwiedziny :)
Dobrze jest mieć podobne zainteresowanie bo można wymieniać się informacjami a takze kłączami ...
Bardzo lubię kanny o ciemnych liściach , mam 4 odmiany
BLACK KNIGHT dodatkowo ma duże szkarłatne kwiaty i ogromne liście.

ObrazekObrazek

Locutus - witaj Jurku :)
Pomyłka każdemu może się trafić, szczególnie gdy przeglądamy sporo stron ze zdjęciami ...
Jak tam po urlopie ?

Dziś nie pomylisz tej rośliny z żadną inną :wit
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pałczycha kroplista w tym roku szaleje z ilością pędów z jednej bulwy jak i z wysokością liści ...
Nie sądziłam że az tak zasłoni mi rosnące z tyłu za nią kanny ... ;:145
Z drugiej strony sadząc duże bulwy powinnam się tego spodziewać a każda z nich miała ponad 1 kg.

Pozdrawiam wszystkich gości i zapraszam na kolejne spacery
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu bardzo ładne i starannie wykadrowane i opracowane zdjęcia z Twojego ogrodu podziwiam! ;:138
Dzielżany,kanny,hortensje to samo sedno późno letnich ogrodowych obrazków! ;:138 ;:138 ;:215 Super prezentacja! ;:63 ;:180

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Piękne te palczychy? Cudowne wręcz! W tym roku żona trochę rozmaitych śmierdzieli nakupiła, w doniczkach wszystko sobie rośnie?

A co do urlopu ? wiesz, ja lubię narzekać. Nawet wychodzę z założenia, że skoro Polacy to naród marudów i Francuzi to naród marudów, a ja mam podwójne obywatelstwo, to powinienem poprzeczkę stawiać odpowiednio wysoko i marudzić w dwójnasób. Ale w tym wypadku choćbym bardzo chciał marudzić, to nie mam jak, bo wakacje miałem naprawdę perfekcyjne. I jedyne, na co mogę narzekać, to fakt, że się już skończyły i że już pierwszy tydzień spędziłem w robocie. :;230

Pozdrawiam!
LOKI
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”