Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu :wit
Przepięknie kwitły Ci piwonie ;:215 Hosty i koleusy też są śliczne ;:333
Moje piwonie w tym sezonie marnie kwitły, albo wcale ;:223 Jedynie byłam zachwycona piwonią Armani, która
zakwitła w trzecim sezonie :D
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Nie wiem jakim cudem ale jakoś Cię zgubiłem na forum? Cieszę się, że odnalazłem Twój wątek z powrotem. Hotel dla owadów po prostu niesamowity? ;:180

Pozdrawiam!
LOKI
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu :wit ,bardzo się cieszę ,że wróciłaś ,ogród jak zwykle piękny ;:333 .
Pozdrawiam Teresa ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

:wit Krysiu!
Piękne piwonie cieszyły Twoje zmysły wzroku i powonienia! ;:215 ;:138 ;:138
Wcześniej cudownie prezentowały się wielorakie i różnobarwne tulipany, bogato ukwiecone kokorycze, floksy i bratki. ;:63 ;:63 ;:63

Lato w pełni, kwiatów będzie przybywać, ciesz się więc ich pięknem, a anomalia pogodowe niech szerokim łukiem omijają Twój kolorowy ogródeczek. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Moje piwonie Krysiu w tym roku też beznadziejne miały zaledwie po 1 czy 2 kwiaty .Nawet Itohy słabo zakwitły, a jeden wcale.Nie wiem o to za rok będzie bieda, bo i w sadach połamane drzewa postrącane owoce a i pola zalane .Widzę u sąsiada na drzewkach tylko po parę wiśni obrodziły tylko wczesne czereśnie .Muszę sie rozejrzeć gdzieś za cudną Clarą Curtis
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Alicjo witaj :)
Pomysł z uprawą bratków w doniczkach dobry ale ... w sezonie gdy potrzebujemy np kilkunastu sztuk. Ja w następnym sezonie planuję obsadzić alejkę hortensjową od wewnątrz po obu stronach bo wiosną prawie nic tam się nie dzieje. Potrzebuję koło 100 sztuk dlatego już mam przygotowane miejsce i nasionka kupiony- wg kalendarza księżycowego od środy można siać :)
Dziękuje za wizytę i pozdrawiam.

Moja pierwsza dalia podpędzona w doniczce , na resztę trochę poczekam
Obrazek

Ewelinko witam i cieszę się, że mnie znalazłaś :)
Powoli i ja dotrę do dawnych znajomych ale ... wymaga to czasu ...
Całe szczęście, że mamy za sobą zmianę działki bo w pewnym wieku każdy rok do przodu oznacza mniejsze możliwości a pracy faktycznie było bardzo dużo.

Liliowce rozpoczęły kwitnienie i bardzo lubię ten okres.
Obrazek
Obrazek

Soniu witam serdecznie i zapraszam na kolejny spacer :)
Piwonie warto mieć nawet w większych ilościach ale jak ma się duża powierzchnię bo urok ich kwiatów trwa krótko a potem trzeba dbać o liście bo czasem łapią je jakieś choroby grzybowe. Piwonia DELAVAYA jest niewielka ale obficie kwitła i zawiązała nasiona.
Kilka pędów zostawiałam ciekawa jestem czy dojrzeją :)

Mam nadzieję, że nie straciłaś swych koleusów bo faktycznie temperatury szalone.
W tym sezonie wszystkie mam w różnych pojemnikach i nawet tak uprawiane też ślimaki namierzają więc trzeba robić przegląd za każdym razem gdy jesteśmy na działce.

Część zostawiłam w mieszkaniu i stoją w skrzynkach za oknem.
obserwuję ich zmiany kolorystyczne i wciąż mnie zaskakują ...
Obrazek
Obrazek

Halinko witam i pozdrawiam.
Każdy sezon jest inny i rośliny reagują z jakichś powodów a my tych tajemnic nie znamy stąd nasze problemy.

Teraz cieszymy się początkiem rozkwitania pacioreczników i wiem, że Ty też je masz :)
Siałam w 2 terminach - pierwszy tylko z jednej odmiany Tropical Bronze Scarlet mając nadzieję, że siewki też będą średniakami i liczyłam na ciemniejsze liście jakie ma mateczna ale ... nc z tego ... wszystkie zielone.
Teraz będę obserwować kwiaty. Z kolejnego siewu (nasiona mix od hobbystów) sadzonki rozdałam znajomym bo miejsca by zabrakło.
Obrazek
Obrazek

Zaczynają też kwitnąć uprawiane z kłączy - pierwszy kwiat to Poly Gay. Zakwitła gdy padało przez 2 dni i kwiat zniszczony
Obrazek

Locutus - witaj Jurku
Cieszę się, że trafiłeś na ścieżkę prowadzącą do mojej nowej działki.
Przez 3 ostatnie lata byłam gościem na forum zaglądając tylko do zaprzyjaźnionych wątków bo bardzo ograniczałam czas spędzony przed monitorem.
Pszczółki już skończyły żywot ale wykonały świetną pracę bo do ostatnich dni musiałam dokładać kolejne wiązki rurek bo wcześniej wykładane już były zajęte i wyszło aż pod sam dach ...
Dla Ciebie koleus - jeden z mojej sporej kolekcji.
Ustawiam je na rabatach w chwilach gdy nic sie nie dzieje. Wprowadzenie takiego kolorowego akcentu urozmaica widok w oczekiwaniu na kwitnienie bylin.
Obrazek

Teresko z wielką radością witam Cię.
Dziękuję za miłe słowa i zapraszam na kolejne spacery.
Powoli rozkręcają się hortensje, ich kwitnienie przypada na końcówkę lipca ale mam 2 odmiany, które rozkwitają w ostatniej dekadzie czerwca .

Dolprim Prim White
Obrazek
Obrazek

plocczanka - Lucynko witam :)
Wspaniale ujęłaś w kilku słowach to co było łącznie z dobrym życzeniem - bardzo Ci dziękuję bo dobrych słów nigdy dość ;:196
To prawda ... lato w pełni więc coraz więcej kwitnień na rabatach, które cieszą oczy i duszę.
W ostatniej dekadzie czerwca rozkwitają pierwsze Dzielżany choć w nazwie spora część ma słowo jesienne stąd kojarzenie tych bylin z jesienią.
Taki wyrywny w kwitnieniu jest MOERHEIM BEAUTY.
Średniej wysokości a kwiaty mają charakterystyczny kształt ułożenia płatków.
Widać, że pozostałe dzielżany mają dopiero pąki kwiatowe a on już daje po oczach czerwienią ...
Obrazek
Obrazek

Na zbliżeniu kwiatów widać jak w poszczególnych fazach kwitnienia układa się "spódniczka z płatków języczkowych" tworząc ładny kształt pod główka z płatków rurkowych.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

I jak tu ich nie kochać ???

JAKUCH - Jadziu witaj :)
To prawda, że sezon nie zapowiada się ciekawie, a ja miałam nadzieję, że po ostatnim sezonie pełnym anomalii wróci normalność.
Widać jeszcze na nią musimy poczekać a efekty czekania odczuwamy my i przyroda.
Myślę, że liliowce są taką twardą żelazną nie do zdarcia byliną. Dość późno je wykopywałam bo rozrosły się wiec nadwyżki poszły do chętnych. Mimo to rozkwitają w swoich terminach i dość dużo pąków widać.
Obrazek

Dziękuję za wizyty w moim "zielonym zakątku" i zapraszam na kolejne.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Sporo kwiecia Krysiu moje kanny dopiero mają liście a u Ciebie już kwiaty ;:303 .Niestety to nie moja bajka, jednak synowej bardzo sie podobają, więc sobie kupiła .Dostałam też od brata parę bulw Kalli i też jakoś się bujają w donicy z pomidorem i na brak jedzenia nie mogą narzekać :) Śliczne te koleusy i dalia .Sporo kłączy mi padło więc nawet nie wiem czy Creme de Cassis żyje, bo jeszcze żadna dalia nie kwitnie też większość siedzi w donicach .Udanego sezonu ,bo jak na razie jest średni ,ale nie ma co narzekać mogło być gorzej ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Jadziu witaj ponownie :)
Kanny uprawiam od dość dawna ale najczęściej były to 2 do 5 odmian i to wszystko.
Przez podtopienie w 2017 straciłam trochę bylin i cebulowych więc na nowej pomyślałam, że nie będę kupować od nowa sadzonek tylko spróbuje powiększyć ilość roślin takich "chodzących" czyli można je sadzić w kolejnych sezonach w różnych kompozycjach bo my jednak lubimy zmiany....
Stąd te kilkanaście odmian, testuję w realu a nie na bazie informacji w sieci :;230
Wybudzam je pod koniec lutego tak na spokojnie i trzymam trochę w mieszkaniu, potem te najbardziej wyrośnięte lądują na parapecie okna klatki schodowej. Mniejsze w domu.
U mnie działka wiec to noszenie i wożenie jest sporym wyzwaniem ale to już ostatni sezon z taka ilością.
na zdjęciu widać to klatkowe okno i upchane pojemniki różnej maści ...
Obrazek
Obrazek

Tej wiosny zabawiałam się w uprawę z nasion - proste, łatwe i przyjemne.
Okazuje się, że na kwiaty wcale nie trzeba długo czekać i każdy kolejny to nadzieja na coś ciekawego ale ... pewnie trzeba by mieć ze 100 sztuk aby trafił się "cudny kwiat"
Obrazek

Jak na siewki to mają duże kwiaty bo same rośliny to raczej maluszki.
Nie wiem do jakiej wysokości rosną w pierwszym roku ale moje są z odmiany Tropical Bronze Scarlet zaliczanej do karłowych ( 80-100cm)
Tak wygląda rabata z maluchami - celowo zostawiłam im sporo miejsca aby łatwiej obserwować.
Obrazek

Co do koleusów to namawiam do ich uprawy bo każdy okaz ma w sobie to coś co go wyróżnia.
Nawet te mające liście w jednym kolorze tez sa potrzebne aby tym bardziej pokazać urok " ferii barw" . W tej kompozycji raczej stonowane kolory aby nie robiły konkurencji hortensjom, które niebawem zaczną rozkwitać .
Obrazek
Obrazek

Dobranoc ;:19
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

No tak, teraz lepiej rozumiem czemu Cię zgubiłem na forum...

Cudne jeżówki?

...mnie coś nie wychodzą?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Piękne koleusy Krysiu a ja wczoraj stałam z aparatem przed Trojeścią amerykańską i strzelałam fotki .Miała wielkie powodzenie jak wśród motyli jak i wśród pszczółek i muchówek .To sama radość tak się przyglądać jak owady uwijają się w słoneczku dodatkowo cudnie pachniało wokół. Udanego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu nie mogę uwierzyć dzielżan już kwitnie, czy on nie za bardzo wyrywny, a może zapowiada schyłek lata :lol:
Koleusy jak zawsze wzorcowe, ja ostatnio dokupiłam dwie odmiany, a koleżanka kolejną więc nasza kolekcja się powiększyła, od razu je rozmnażamy.
Kanny masz wzorcowe, będę podziwiała.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu podziwiam Twój zapał do Kann.
Ja miałam jeden sezon i wtedy więcej energi ale kłącza tak mi się rozrosły, że był to problem z wykopywaniem, z przechowaniem i ponownym wkopywaniem. Zresztą podobnie jest z daliami.
Za koleusy dla Ciebie wielkie ;:180 . Też mi się podobają ale znowu to zimowanie jest dla mnie trochę uciążliwe. Pielęgnuj, pokazuj a ja się nasycę widokami u Ciebie i starczy mi na sezon.
Podpędzona dalia bardzo urokliwa....kiedy ją wsadziłaś do donicy?
Też mam w donicach aż 4 sztuki ale dzisiaj dojrzałam jedną z przywiędniętymi liśćmi....pewno trochę przelałam, oby doszła do siebie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Locutus witaj ponownie :)
Oj tak ... sporo w tym okresie działo się ... złych i dobrych okresów ale stara
Jureczku te czerwone kwiaty pokazywane wcześniej to dzielżan MOERHEIM BEAUTY
Jeżówki niezbyt nie lubią ale zmuszam ich do współpracy i z czasem oswoimy się.
Czyli nie tylko Ty masz z nimi problem ale z dzielżanami to miłość wzajemna jak zresztą z wieloma innymi.
Pozdrawiam

JAKUCH - Jadziu witam :)
Tojeści amerykańskiej nie mam, nasiona zdobyłam ale siewki nieprzypilnowane padły i już nie próbowałam bo prawda jest taka, że jej nie wolno uprawiać z racji tej szalonej ekspansywności ale ... mądry i odpowiedzialny ogrodnik świetnie daje sobie z tym radę.

Mam Trojeść krwistą, która tez jest oblegana przez owady ale do zdjęcia nie chciały pozować. Obrazek

Zakwitł kolejny z kolekcji Dzielżan El Dorado, odmiana mająca jedne z największych kwiatów, ulubione miejsce na obserwacje bo na nich stołują się wszelkie owady, a bzyczenie słychać z oddali.
Obrazek

korzo_m - Dorotko witam po długiej przerwie i pozdrawiam
Nie ... nieee ... nieeeeee .... :;230 :;230 :;230
O jesieni nie ma mowy bo przecież niedawno rozpoczęło się lato ale w swej kolekcji mam odmiany o różnych terminach rozkwitania i ... czasie kwitnienia bo sa takie odmiany, których kwiaty sa do samych mrozów a inne kwitną nie cale dwa miesiące.
Na zdjęciu widać, że rosnące po obu stronach nie mają kwiatów... muszę go z tego rzędu przenieść i terminem kwitnienia a także wysokością dopasować inaczej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dorotko cieszy mnie, że nadal uprawiasz koleusy. Sa tak łatwe w uprawie i tyle kolorów,
że każdy dla siebie os znajdzie.
Na ten sezon zaplanowałam rozmieszczenie donic z koleusami w różnych miejscach.
Środkiem trawnika miała być zdjęta darń szer. ok 50 cm i tam zadołowane doniczki.
Często tak robię, że osłonka jest zadołowana na stałe i tylko wkładam doniczkę do niej. Będąc w środku mniej się nagrzewają i mniej podlewania potrzebują.
Czasem dołuję bezpośrednio i wtedy nawet korzenie przerastają...
Od dłuższego czasu są upały i nie mam sumienia prosić męża aby mi pomógł wprowadzić w czyn ten pomysł bo to jednak ciężka fizyczna praca i ... chyba ten sezon tak już zostanie.
Chyba, że we wrześniu bo chciałabym mieć tam też kwitnące wiosna cebulowe a jesień to czas ich sadzenia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

leszczyna - witaj Krysiu :)
Co do uciążliwości przy uprawie roślin z kłaczy ( kanny, dalie itd) to masz rację bo z każdym rokiem będzie coraz trudniej sprostać wyzwaniu.
I ... tak sobie myślę, że jeśli już zrezygnuję z przechowywania kłaczy kanny to przez jakiś czas mogę je uprawiać z siewu. Wiesz ... spodobało mi się bo jestem mile zaskoczona z różnorodnością kwiatów, siałam tylko nasiona z jednej odmiany i to niskiej - tak do 100cm.
Kolorystyki kwiatów nie powtórzyła, koloru liści też więc może wysokość nie będzie zbyt duża :) Poniżej pęd kwiatowy z przebijającym kolorem, za kilka dni piękna czerwień ;:138

Mam też różowe, żółte w odcieniu bananowym , kanarkowym ... a co dalej ... nie wiem bo nie wszystkie rozkwitły :)
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam gości i zapraszam do siebie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”