Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

:wit Krysiu!
Galtonie bardzo lubię :lol: i sadziłam dwie odmiany przechowane przez zimę, ale ani jedna roślinka się nie pokazała. ;:185 Sprawdziłam. Wszystkie cebulki zgniły. ;:145
Bardzo ładnie zakwitły Ci kalle, które nie tylko kwiatami zdobią, ale i liście mają ozdobne. ;:138
O koleusach nie będę się rozpisywała, powiem krótko: śliczności. ;:215
Wilec ziemniaczany nie przeżył zimy w moich cieplarnianych warunkach i - niestety - w tym roku nie piął się po specjalnie pozostawionym wysokim pniu starej śliwy. ;:222 Zatem będę trzymała kciuki, by Tobie udało się przechować bulwy do wiosny. ;:333 ;:333
Dzisiaj kilka razy odwiedziło mnie słoneczko i od razu życie stało się przyjemniejsze. ;:3
Niech ono i Tobie rozjaśni świat. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu czas tak pędzi i nie ma czasu na nic jak ja Cię rozumię. Kwiaty piękne oj brakuje takich widoczków na działce i tego zapachu. Oby jak najszybciej do wiosny. Pozdrawiam serdecznie życzę dobrej nocki ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu zapytam o kalie, mam je od kilku lat sadzę w donicach, ale ten sezon bardzo skąpy w kwitnienia. Cebulki mam już ponad 10 lat, czyżby one już za stare były i nie wydają kwiatów. Tworzą cebulki przybyszowe, ale są małe i jeszcze z nich długo kwiatów nie zobaczę.
Czy tą taśmą miedzianą planujesz rabatki zabezpieczać, czy rozłożysz ją na granicach działki.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Może i palczycha nie jest aż tak wielkim śmierdzielem (fakt, że Dracunculus wonieje o wiele mocniej i czuć go z o wiele większych odległości), ale ciągle nie powiedziałaś mi jak ją przechowujesz przez zimę, więc ponawiam pytanie…

Ja z zasady niczego na jesień nie wykopuję. W moim klimacie spokojnie zimują dalie, dziwaczki, Nerine, Crinum, cantedeskie czy mieczyki…

Fakt, że kwiatostany gdzie pojedyncze kwiaty są dzwonkowate bardzo okazale się prezentują…

Pozdrawiam!
LOKI

PS. Cudne cantedeskie. U mnie od dwóch lat jedynie bujne listowie produkują.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu u Ciebie calle kwitną,a u mnie rozmnożyły się,ale nie kwitły.Wkopałam cały worek i zostawiłam w altanie na zimę.Jestem żdziwiona,że cebule takie drogie skoro strasznie się rozmnażają.
Pokrzywki piękne,bardzo mi się podobają.Hortensje pięknie kwitną.Bardzo ładny,zadbany ogród.
Trzymaj się ciepło. :wit
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Nie miałam jeszcze tego wilca koleżanka miała z bordowymi liśćmi ,jednak traktowała go jako ciekawostkę jednoroczną.Osobiście nie miałam .Krysiu masz sporo tych bulwek, czyli to bardzo plenna roślinka. Cudne te koleusowe kompozycje bardzo energetyczne ;:333 ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu ,piekne masz kompozycje i widać ,że masz do tego smykałkę ;:180 ,ja niestety z tych fizycznych jestem i zrobię coś ale jak podpatrze u kogoś ale sama to Ameryki nie odkryje ;:124 .Dalie śliczne i jak kiedyś miałabyś ich nadmiar to możemy się wymienić jeśli moje by Ci sie podobały,trochę póżno zaczęłam je sadzić bo sił coraz mniej a wykopywać i wozić trzeba,ale choroba nie wybiera ;:306 .
Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę ;:196
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witam :)
Czas odpowiedzieć na zaległe posty i rozpocząć nowy sezon


Plocczanka - Lucyno witaj po dłuższej przerwie.
Galtonie uprawiam od dawna bo lubię te dzwoneczki. Kilka lat temu o mało ich nie straciłam bo taki szkodnik mucha narcyzowa zaatakowała je i część zgniła ale wyobraź sobie, że musiały być niewykopane cebulki przybyszowe bo po zimie w tym miejscu pojawiły się młode roślinki.
Kalie to dla mnie bardzo łatwe w uprawie rośliny ale aby zakwitły to musza mieć odpowiedni rozmiar i duzo wilgoci w podłożu.
Każde sezon

Alicja125 - Alicjo witaj :)
Faktycznie czas bardzo szybko pędzi i wydaje mi się, że im człowiek starszy tym bardziej odczuwa upływ każdego dnia ….

korzo_m - Dorotko witam i pozdrawiam :)
Kalie są łatwe w uprawie ale aby zakwitły to bulwy muszą mieć odpowiedni rozmiar i dużo wilgoci w podłożu. Przybyszowe sadzę gdzieś na rabacie lub w doniczce i solidnie dokarmiam. Mają ładne liście wiec zdobią a za rok już niektóre kwitną. Stare bulwy można odmłodzić ale nie każda do tego się nadaje.
Wiosną po zimowaniu są lekko podeschnięte i niektóre nich maja lekkie przewężenie - taka właśnie się nadaje. Pamiętaj o odkażaniu noża przed cięciem.
Taśma z drutem miedzianym planowana jest na ogrodzenie 2 niewielkich rabat na trawniku. Po wiosennym kwitnieniu cebulowych mają tam być koleusy. Założę go na białym obrzeżu - to pierwsza próba:)

Locutus - Jureczku przepraszam za brak odpowiedzi :)
Pałczycha kroplista po wykopaniu ląduje w wannie aby pozbyć się ziemi. Potem pozwalam na delikatne obsuszenie i lądują w pudle kartonowym ułożone pojedynczą warstwą. Zimę spędzają na strychu blokowym - sa w mniejszym kartonie ułożone warstwami i okryte tylko cienką włókniną. Te duże ponad kilogramowe owinięte w gazetę i też w kartonie ale osobno bo mogłyby uszkodzić pędy szczytowe tym mniejszym :wink:
Cantedeskia musi naturalnie przejść w stan spoczynku - w czasie gdy zaczynają się chłody i różnice temperatury miedzy dniem i nocą liście powoli żółkną i w czasie zasychania inicjuje się w bulwie nowy pęd kwiatowy.

danuta z - Danusiu witam i dziękuję za mile słowa i pochwałę moich koleusów.
Skoro masz tyle bulw cantedeskii ( kalla) to może zostaw sobie tylko duże i na próbę posadź do dużej donicy. Łatwej utrzymać dużą wilgotność podłoża i dokarmić odpowiednim nawozem - mała ilość azotu , więcej potasu i fosforu.

JAKUCH - Jadziu
wilec ziemniaczany bardzo mi się podoba i bardzo łatwy w uprawie. Moje bulwy zgniły bo po wyjęciu z donicy gdy góra zaschła włożyłam do pojemnika i zasypałam żwirem. Zapomniałam postawić pod dach i jak padało to żwir był b. mokry i … chyba z tego powody zgniły …

Tencia - Teresko witam i pozdrawiam
Dziękuję, że wpadasz do mnie w odwiedziny bo ja nawet do siebie rzadko … :;230
Co do indywidualnych zdolności czy umiejętności to faktycznie różnie z tym bywa ale zawsze można próbować. A że podpatrzymy coś i skopiujemy w swym ogrodzie to nic złego . Zamiłowanie do pracy w ogrodzie i miłość do roślin z czasem uruchomi w każdym z nas zmysł piękna i wyobraźnię.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

” Uprawiam rośliny z wielu powodów:
by zadowolić moją duszę,
by rzucić wyzwanie żywiołom i wystawić na próbę własną cierpliwość.
Dla odkryć, z nostalgii ale głównie po to, by patrzeć jak rosną.”

David Hobson

Zimowa sceneria
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowy sezon, nowe wyzwania i nowe plany .... i nadzieja ... na udany rok w ogrodzie :)
To moje pierwsze siewy , dostałam nasionka od koleżanki (korzo_m) Dorotki i już na początku stycznia zrobiłam próbę kiełkowania. Ale ... jak zobaczyłam te maleńkie kiełki to żal mi było wyrzucić do kosza i ... rosną.
Papryka Kapia
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych siewów.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj Krysiu ładne siewki. Ja wysiałam 17 stycznia wydawało mi sie że wcześnie a widzę że twoje w tym czasie już kiełkowały.. Życzę dużo słoneczka dla Ciebie i roślinek. Pozdrawiam dobranoc ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

A jaką temperaturę masz na tym strychu z palczychami?

Co do cantedeskii – u mnie zimują w gruncie, więc stan spoczynku sobie naturalnie przechodzą przez całą zimę i znaczną część wiosny. Listowie mają niesamowicie bujne, ale kwiatów od dwóch sezonów niet…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu u Ciebie już roślinki w blokach startowych, a u mnie na razie cisza w wysiewach .Oby tylko wiosna zbyt długo się nie ociągała.W tym roku nawet zimowej scenerii nie sfociłam ,ale z pewnością będzie na to jeszcze czas ,bo zima z pewnością szybko nas nie opuści ;:196 Zdróweczka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu, zimowe obrazki adekwatne do pory roku ;:333 , ale siewki absolutnie pionierskie! ;:215 ;:303
Ja wysiałam w styczniu jedynie heliotropy, a do towarzystwa żeniszki i te już zielenieją od jakiegoś czasu. Natomiast wysiane nasiona pierwiosnka i stokezji jeszcze się chłodzą, jeszcze nie dojrzały do przeniesienia w ciepłe miejsce.
Pierwsze sieweczki będę pikowała dziesiątego lutego, choć są dosyć rachityczne z powodu małej ilości słonecznych chwil. ;:108
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”