Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4017
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

christinkrysia pisze:
Moja pierwsza dalia podpędzona w doniczce , na resztę trochę poczekam
Krysiu może jakaś aktualizacja, robisz cudowne fotki, daj i nam nimi nacieszyć oczy.
Pozdrawiam. ;:196
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

:wit Witaj Krysiu! Melduję się w Twoim wątku, teraz na szybko, po załatwieniu codzienności będę studiowała :) Twoje wpisy :)
co nie oznacza że Koleusy już podziwiałam. ;:138
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu a co to taka cisza u Ciebie ....wszystko dobrze, nic złego się nie dzieje zapytam???
Daj znak????
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witaj krysiu nie dziwię się Tobie. że kochasz hortensje bo są faktycznie piękne szkoda przycinać, ale jak trzeba to trzeba. Ogródek masz fantastyczny gratuluje. Pozdrawiam życzę słoneczka byś mogła wypoczywać w tak pięknym ogrodzie jak najdłużej oraz miłego popołudnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu hortensje oczywiście u Ciebie wspaniale kwitną. ;:oj Moje drastyczne cięcie hortensji przy ścieżce, skończyło sie pędami na wysokość 250 cm. :roll: Koleusy obok pokazują swoja urodę, ale też podkreślają piekno hortensji.
Dołączam się do zachwytów nad kannami, wspaniale wkomponowałaś je w rabaty. Zdjęcie ludzika trzymającego kwiat kanny cudne. ;:138 Bardzo żałuję, że nie mam gdzie przechowywać, już by rosły w moim ogrodzie. ;:108
Słonecznej niedzieli. ;:168
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Witam ...... jak dawno u siebie nic nie pisałam ... niebawem byłoby 2 miesiące :oops: :oops: :oops:

Czas tak szybko pędzi a i weny czasem brak. Do tego zmęczenie ale ... sezon się kończy i będzie czas na nadrobienie zaległości. Gdy za oknem szaro kolorowe wspomnienia okraszone słowami będą mile spędzonym czasem


Odpowiem po kolei wszystkim a dziś z tej racji ,że wczoraj dalie wykopane więc pokażę ich kwiaty.
Dla Ciebie Iwonko za cierpliwość ;:196
-Iwona- pisze:
christinkrysia pisze: Moja pierwsza dalia podpędzona w doniczce , na resztę trochę poczekam
Krysiu może jakaś aktualizacja, robisz cudowne fotki, daj i nam nimi nacieszyć oczy.
Pozdrawiam. ;:196
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu oj dawno się nie odzywałaś. Dalie przepiękne, proszę
przypomnij sposób jak je przechowujesz, czy tak samo postępujesz jak z kannami. Czekam na wspomnienia okraszone pięknymi zdjęciami i opisami.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Shalina pisze:Krysiu jestem zauroczona Twoim ogrodem. ;:215 Wszystkie nasadzenia przemyślane i pięknie wyeksponowane ;:333
Kanny cudowne, też lubię te o ciemnych liściach, chętnie się wymienię jeżeli tylko zechcesz i będę miała :D
Pałczycha bardzo okazała, moja jeszcze młoda , a ostatnio zebrałam cały kubek cebulek które były na wierzchu :wink:
Hortensje obłędne i jak ich nie kochać, gdy one takie cudne ;:333 U mnie ostatnio deszcze, biedne one ;:145 Pozdrawiam cieplutko i życzę dni ;:168
Halinko musiałam zrobić przerwę ale ... juz jestem ;:196
Dziękuję za miłe słowa i cieszę się, że Tobie również podoba się nasz ogród.
W temacie kanny musimy się spotkać na PW a co do pałczychy to mam ją us iebie chyba z 6 lat i jestem, nia zachwycona. Pięknie się prezentuje zarówno w gruncie jak i w donicach.

Juz w połowie lipca mają ogromne liście
Obrazek

Moje już wykopane, podsuszone i posegregowane.
Największe cebule mają 21 i 23 cm średnicy i ważą blisko 2 kg. całkiem malutkich nie wybierałam bo po prostu ich nie widzę. Wyrosną w następnym sezonie to je namierzę. Zbierałam dopiero od ok 2 -3 cm w górę :)
Obrazek
Obrazek
leszczyna pisze:Krysiu już nie jeden raz przyglądałam się Twoim Koleusom....masz do nich rękę jak i do wszystkich nasadzeń.
Zadam pytanie od czego mam zacząć chcąc mieć w przyszłym sezonie dorodne sadzonki.....widziałam dostępne nasiona w ogrodniczym i teraz pytanie kiedy wysiać aby w przyszłym sezonie letnim ozdobić nimi taras i czy znoszą wystawiennicto słoneczne.
A hortensje u Ciebie to jak okazy wieloletnie, mimo przesadzania nie odczuły żadnego uszczerbku na swoim zdrowiu.
Widzę u Ciebie białego Tojada już kwitnącego, ja mam prawie odcień granatu ale dopiero tworzy pączki. Pozdrawiam
Krysiu witam i pozdrawiam
Koleusy uprawiam od dawna więc mam o nich jako takie pojęcie co lubią i czego im brak :)
Musisz nastawić się na zakup wiosną lub jeśli masz gdzie zimować sadzonki to z nasionami daj sobie spokój. Widzę, jak sieją kobietki i na kilkadziesiąt sadzonek 98 % to pospoliciaki. Z własnych nasionek to co innego ...
W tym roku też się skusiłam i 98 % to pospoliciaki. Tylko jednego zimuję bo jako tako wyglądał.

Tojady mam w kilku odmianach i teraz właśnie kwitną jesienne
ObrazekObrazek

Obrazek
Obrazek
JAKUCH pisze:Krysiu cudne hortensje wciąż i wciąż będę powtarzać ,moje też są ładne ,ale nie takie wielkie gęste krzaczory jak Twoje;:167
Śliczne te tojady szczególnie Ivorine Lisi też ładny . Teraz czekam na kwitnienie astrów bo powoli sie zbierają oby tylko pogoda dopisała to i owadów mnóstwo się zjawi. Zakwitła wreszcie pelargonia od Ciebie ta różyczkowa niestety metka gdzieś przepadła .Mam z niej parę sadzonek ;:196 ;:196 ;:180
Witaj Jadziu
Hortensje to moja wielka miłość i .... chyba odwzajemniona bo nie narzekam na nie. Pięknie rosną, zdrowe i obficie kwitną w każdym sezonie.
Wyobraź sobie, że niewiele brakowało a straciłabym tojad Ivorine . tak się na to miejsce nornice uparły, że nie mogłam sobie dać z nimi rady i w czasie kwitnienia zaczął schnąć. Deptałam wokół ziemię, lałam sporo wody, przycięłam górę i powoli zaczęły pojawiać się młode przyrosty.
Cieszy mnie, że polubiłaś się z pelargonią , ja w tym sezonie nastawiłam się na większe ilości koleusów więc pelaśki poszły w odstawkę ale kilka nadal jest przez sentyment.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy na tych zdjęciach widzisz ją ?
Locutus pisze:Łooo, kochana, trzeba było mnie posłuchać w zeszłym tygodniu jak najpierw w sobotę pękł wąż od prysznica, a potem w niedzielę zepsuła się okiennica? A jeszcze przy ogrodowym pieleniu, przycinaniu i uprzątaniu, które dobre pięć godzin zajęło, trafiła mi się likwidacja dwuipółmetrowego ostrożnia, który zakończył już sezon wegetacyjny, a który kolce miał takie, że przebijały z łatwością grube rękawice robocze? Wtedy to dopiero swój zachwyt wyrażałem? :;230

Tojady cudne. U mnie mieszaniec Aconitum lycocnotum x septentrionale właśnie powtarza kwitnienie?
Pozdrawiam!
LOKI

Oj Jureczku .... jednym słowem jesteś niesamowicie spokojnym człowiekiem :;230 :;230 :;230
Wiesz , czasem lepiej aby ta nagromadzona energia znalazła ujście z byle powodu bo kumulowanie źle wpływa na samopoczucie i zdrowie.

Trochę białego koloru dla spokojności dla Ciebie
Eukomisy - te lilie mają piękne kwiaty , kwitną długo i nawet po przekwitnięciu wciąż są atrakcyjne.
Obrazek
Obrazek

ObrazekObrazek

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich odwiedzających moje zakątki, które powoli przygotowuja się do zimy.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Bulwy śmierdzieli imponujące. Jak je przechowujesz?

Tojady też cudnej urody, w ogóle tojady strasznie lubię, chyba zainwestuję w jakieś kolejne?

No i pełna zgoda, że negatywnym emocjom należy dać ujście ? wtedy szybko człowiek się uspokaja? Lepsze to niż kiszenie ich w sobie i gotowanie się od środka na wolnym ogniu?

Eukomisy piękne, zastanawiam się, czemu żadnego u siebie nie mam?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

dalszy ciąg zaległych odpowiedzi ... :)
anabuko1 pisze::wit
Kryniu hortensje masz bajeczne. Widać ,że królują w twoim ogrodzie. ;:180
Piękne dzielżany. Cudne , wielkie okazałe canny. Mi się z nimi nie udaje. :evil:
A jakie śliczne rózne koleuski. No super. Kolorowe, piękne. A jak je zimujesz ??
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Witaj Aniu :)
Dziękuję za tyle pochwał ale ... czy ja na nie zasłużyłam ... :oops:
Koleusy to łatwe w uprawie roślinki w sezonie ale zimą faktycznie czasem sprawiają kłopoty.
Większość sadzonek po prostu trzymam w pojemnikach z wodą jako żywe kolorowe bukieciki. Uzupełniam wodę ale od czasu do czasu całkowicie zmieniam i w tym czasie płuczę korzenie. Czasem coś przytnę z góry lub z dołu i tak do lutego bo wtedy przycinam je i robię nowe sadzonki.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
korzo_m pisze:Krysiu piękne koleusy, zapytam czy z tych sianych przez Ciebie choć kilka były jakieś oryginalne, czy same pospoliciaki. Jednak posadzone po jednej odmianie w donicy to dobry pomysł, nie ma mieszanki, a ja mam koleusowy lekki bałaganik. Do mis dałam kilka odmian, nie powiem żeby mnie to zachwyciło.
Krysiu ja mam dwie odmiany kann, to takie pospoliciaki. Jesienią zmniejszyłam bardzo ich ilość, nie żałuję. Rarytaski będę podziwiała u Ciebie i to mi wystarczy :D
Alejka hortensjowa jak dla mnie piękna, zachęcająca- Wejdź głębiej. Dużo pada, to kwiaty pod ciężarem deszczu się przeginają, ma to swój naturalny urok.
Pozdrawiam.

Witaj Dorotko i wybacz spore opóźnienie :oops:
Od czasu do czasu można połączyć wybrane odmiany koleusów do jednej donicy ale warto znać wcześniej ich gabaryty aby któraś nie zdominowała reszty.
Kolor docelowy jaki osiągają latem tez warto znać bo odpowiedni zestaw kolorystyczny jest naszym celem.
Z siewu tak szczerze to nic mnie nie zachwyciło

Obrazek
Obrazek

plocczanka pisze:Krysiu, nie będę oryginalna i również pochwalę wspaniałe hortensje, ale zaraz po nich koleusy ;:215 które bardzo, bardzo lubię, a które w tym sezonie nie polubiły mnie. ;:174
Biały tojad też zasługuje na uwagę.
Miałam kiedyś granatowy,jednak sobie poszedł albo pojechał do innego ogrodu podczas mojej nieobecności na działce. ;:145 Tak to już bywa, że nie wszystko i nie zawsze da się upilnować.
Ogromnie podobają mi się Twoje kompozycje. ;:303 Masz wspaniały gust. ;:138

Lucynko witam i pozdrawiam
To prawda, hortensje stały się moją pasją chyba z 20 lat temu ale najpierw były ogrodowe.
Jak wiadomo z nimi zawsze problem ... zakwitną czy nie dlatego dość szybko wymieniłam je na bukietowe. Wielka szkoda, że mam do dyspozycji tylko 500m kw. i wszystko tam muszę zmieścić. Po wielu latach krzewy są ogromne więc nic już nie wciśnie :)
Co do "gości " częstujących się naszymi plonami i ozdobnymi roślinami to wielkie świństwo
i nijak nie da się przejść nad tym do porządku dziennego bo zawsze nas wkurza.
Dla Ciebie moje kochane hortensje :)

Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Krysiu śliczne są Twoje zdjęcia, w wszystkie podopieczne rośliny piękne i dorodne ;:333
Mam dwie odmiany eukomisów, gdzie Comosa już trzeci sezon będzie zimował w gruncie, a nad Bicolor zastanawiam się czy nie wykopać, bo to tegoroczny nabytek i jeszcze malutki :wink: Połczychę też zostawiłam w gruncie, zobaczymy czy nie zmarznie?
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3 dni.
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Patrząc Krysiu na Twoje hortensje aż dech zapiera tak są cudnie ukwiecone ;:167 ;:167 Ta moja Twoja pelargonia to chyba Australian pink jest przecudna ;:167 Achhh u Ciebie nornice, u mnie zaś spustoszenie robią ślimory, a o mały figiel nie straciłabym cudnej niskiej rutewki też chyba coś ją podgryzało .W ostatnim momencie dałam kawalątek do doniczki i przeżyła i nawet zdążyła zakwitnąć. Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Nowa Arkadia nad Drwęcą ... zapraszam :)

Post »

Locutus - Jurku witaj :)
Pałczycha dla mnie nie jest az tak wielkim śmierdzielem jak to określają.
Może gdyby w mieszkaniu zakwitła to tak ale moje kwitną na działce i trwa to bardzo krótko.
Z cebulowych (bulwiastych) jest sporo ciekawych roślin i faktycznie myślałam, że eukomis rośnie u Ciebie w ogrodzie.
Jesienne wykopywanie jest dodatkową robotą ale warto je mieć

Lubię kwiatostany z wiszącymi ala dzwoneczkami
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Shalina - Halinko witaj
Halinko ja jednak wykopuję te cebulowe bo prawie każdego roku sadzę w innym miejscu.
Czasem też uprawiam w doniczkach i właśnie kolejny sezon spędzą w donicach bo takie mam plany.
Pięknie rozrastają się kalie , ja lubię te o nakrapianych liściach

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakuch - Jadziu witaj
Dziękuję za odwiedziny i miłe słowa a co do szkodników na rabatach to ślimaki też mam i to w dużych ilościach. Powoli dojrzewam do zakupu taśmy miedzianej bo czytałam trochę o niej i opinie sa pozytywne.
W tym sezonie po raz pierwszy miałam wilec ziemniaczany - masz go u siebie Jadziu ?
W myślach zarysował się plan rabaty z wykorzystaniem tej rośliny i chcę kłącza przezimować bo będę potrzebować większe ilości. Nie wiem w jakich warunkach zimują ?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Limonkowy kolor liści bardzo rozświetla miejsca gdzie rośnie a szczególnie o zmierzchu.
Pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”