Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu areał koło domu nie za duży, a tyle Ci się podoba. Mam nadzieję, że uda Ci się zrealizować marzenia. Działkę będziesz miała jako odskocznię. Moja aronia też obsypana owocami, jak nigdy, a ja ją zostawiam nie zbieram, nawet ptaki nie przyleciały.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Swoje przeciery pomidorowe to najpyszniejsze rzeczy.
Róże pięknie wciąż ci kwitną ;:180
i jaki ładny mały ogrodnik już podziwia kwiatuszki ??
cudne hortensje. Naparstnice jeszcze ci kwitną.Dużo różnych kwitnień u ciebie Alu.Fajnie, bo to i dużo radości ;:173
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, z tego co piszesz o planach na nowej działce, to pracy wystarczy na jakieś 5 lat :wink: Fajnie, że będziesz mogła zaprosić do siebie rośliny, na które wcześniej nie miałaś miejsca. To tak jak ja ;:108 W trawach się zakochałam ;:167 I teraz wreszcie mogę je podziwiać na 'żywo', a nie tylko w innych ogrodach. Hortensje zawsze są wielką ozdobą ogrodu i nie wyobrażam sobie żeby ich nie mieć. A drzewka owocowe, własne warzywka, czy krzaczki borówek, malin, to pozycja obowiązkowa. Trzymam kciuki, abyście jak najszybciej się uporali z remontem domu i mogli w nim zamieszkać. Mam nadzieję, że ekipa remontowa okaże się sprawna i rzetelna, bo to jest teraz podstawa.
Miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochane u mnie mimo złej pogody i zimna prace wciąż trwają w sobotę wymienialiśmy drzwi do narzędziowni i wc a stare już wyrzucone i nie zawadzają. Wczoraj byłam malować w środku podłogę i ściany te z desek już teraz lepiej to wygląda dziś jak mi się uda jadę po południu poukładać wszystko do środka. Dziś w końcu trochu słoneczka wychodzi za chmurek chciałabym jechać na działkę bo tam na ogrodzie też sporo pracy muszę pozbierać resztę z grządek i pokopać oraz posadzić pozostałe tulipany.

Witaj Dorotko na nowej działce już mamy plany, ale zanim będziemy coś robić to najpierw trzeba wykopać wszystkie drzewa i posprzątać teren i postawić kompostownik oraz szopkę na drzewo, a to już praca zięcia ja się za to nie biorę. W dalszych planach to trzeba przekopać cały teren sadzić będziemy dopiero po zrobieniu płotu i bruków aby się potem rośliny nie zniszczyły. Dom tez wymaga zrobienia nowej elewacji więc nic przed nim na razie nie posadzimy niczego. Mimo tego i tak sporo pracy nas czeka myślę że jakieś kwiaty trafia jedynie do doniczek. Już nie mogę się doczekać na ten dom na razie wiem, że sadzonki pomidorów na będą miały więcej miejsca i co najważniejsze w słoneczku. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia ;:196

Aniu witaj :wit i dziękuję za miłe słowa. Na przeciery już sie zapisuja w kolejce wygląda na to, że za mało tego zrobiłam, ale przynajmniej zniknie to z piwnicy i będzie motywacja sadzić na wiosnę więcej pomidorków. Mój wnusio uwielbia z nami chodzić na działkę i pomagać nawet zabawki go nie interesują. Może coś z tego będzie i pomocnik urośnie. Pozdrawiam życzę duzo sloneczka i miłego dnia ;:168 ;:168 ;:196

Dorotko witaj serduszko. Przed domem dużo miejsca nie ma, ale i nie potrzeba. Chcemy zrobić miłe miejsce do siedzenia i grillowania warzywa będę na razie uprawiać tylko na działce, a kiedyś w przyszłości to podwyższoną grządkę zrobimy koło domu i miejsce na pomidory poza tym nic nie potrzeba. Najważniejsze oby drzewa, kwiaty i trawy się zmieściły, a to już mam zaplanowane gdzie co będzie. Choć wiem i masz rację, że zawsze jest duzo miejsca póki nie zacznie sie sadzić. Pozdrawiam życzę miłego słonecznego dnia. ;:196

Mój kochany wnusio mały pomocnik.
Obrazek

wymiana drzwi w wc
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłego wtorku i słonecznego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam serdecznie dziewczynki :wit
Pogoda płata figle. Jesień nie przywitała nas słoneczkiem tylko deszczem, na polu zimno i mokro chciałam jechać na działkę, ale się nie da, no cóż może jutro będzie lepiej. Dziś wybieram się do sklepu chce kupić listwy do podłogi bo jak tylko będzie znośna pogoda to pojadę robić dalej z wc.
Zrobiłam takie małe podsumowanie pracy z tego roku u wierzyć się nie chce ile tego było w każdym miesiącu sporo pracy no w lipcu trochu mniej, ale wakacje trzeba mieć aby zatęsknić za działką.

Tak było na jesieni zanim wszystko się zaczęło
Obrazek

Zaraz na wiosnę przenosiliśmy drewno w inne miejsce by przygotować altanę do elewacji i obijania narzędziowni i wc
Obrazek

Choć okno miało być w lutym to z powodu śniegu dopiero zostało zamontowane w marcu cały miesiąc do tyłu
Obrazek

Między czasie malowałam deski na ganek co prawda w domu bo było zimno ale udało się i zaoszczędziłam trochę czasu. Zamarzyło mi się aby wszystko było w kolorze palisander.
Obrazek

W marcu przyszły mi też płyty z plexi i i choc trzeba było je docinać wszystko zostało skręcone razem.
Obrazek
.
Tylko tyle było w marcu mimo złej pogody

Potem w kwietniu robiliśmy z kominkiem daliśmy deski i o wiele lepiej to wyglądało bo kafelki które tam były strasznie szpeciły.
Obrazek

pogoda się trochę poprawiła więc czas było zrobić miejsce na stół i w końcu nic się nie przemieszczało ;:306
Obrazek

I nastał maj. W maju trzeba było zająć się ogrodem koszeniem więc z pracami przystopowałam, ale mimo to przytachałam mausera, i zmieniliśmy lampę w altanie która straszyła. ;:108

Obrazek

Obrazek

Czerwiec już połowa roku trzeba było się spieszyć z pracami bo w lipcu wyjazd na wakacje.
najpierw płytki na ganek bo ta wykładzina drażniła oczy. To była praca zięcia więc my mieliśmy czas na inna prace.
Obrazek

Trzeba było postawić nowy grill by po pracy cos smacznego zrobić i zjeść. Zięciowi trzeba było się podchlebić.
Obrazek

w niepogodę robiliśmy sprzątanie strychu i przykrywanie dywanami by na jesieni tak jak teraz było w altanie cieplej. Mogę teraz przyznać że dużo to dało. Bez ogrzewania jest cieplutko.
Obrazek

Po ukończonych płytkach czas na nowy stół, dywan i oczywiście na mala czarna kawkę.
Obrazek

W czerwcu udało mi się dostać od nowego sąsiada ławkę więc w wolnej chwili robiliśmy z nią. Zwłaszcza, że przy elewacji nic nie robiliśmy a tylko pilnowaliśmy fachowców od siedmiu boleści.
Obrazek

I nastał czas na elewacje altany w końcu nic nie odpada i wygląda jak miało wyglądać.
Obrazek

Krzywa podłoga w wc została wyrównana i przy okazji jedna ze zniszczeń przez fachowców, drzwi musiały być wymienione.
Obrazek

Ale i tak miały być wymienione bo nie nadawały się już do altany zostało jeszcze wymienić klamki. Klamki już są, ale czasu brak i pogody.
Obrazek

W czerwcu zniszczyło się też opieradło huśtawki i zrobiliśmy z desek nawet teraz jest to bardziej praktyczniejsze. Obciąża huśtawkę wiatr jej nie porwie tak jak już bywało sa wady i zalety.
Obrazek

Tyle zrobiliśmy od marca do końca czerwca oczywiście między czasie załatwiałem też sporo spraw i robiłam zakupy na następne roboty między innymi dofinansowanie na beczkę.
Od lipca do teraz następnym razem.
Pozdrawiam wszystkich życząc miłego popołudnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, dni za dniami mijają bardzo szybko i na ogół nie zdajemy sobie sprawy z ilości wykonanej pracy. ;:108
Bardzo skrupulatnie podeszłaś do tematu, ;:333 podsumowując to, co w kolejnych miesiącach zrobiliście. ;:303 Dzięki temu widać ogrom wykonanych czynności ;:63 i bardzo duże zmiany na lepsze. ;:215
Wielkie brawa dla Was. ;:433 ;:433
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Bardzo fajna taka skropulatna kronika wszystkich prac remontowych na działce.
Ogrom pracy. ;:180
Ale już masz elegacko,ładnie i przyjemnie ;:215
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo :wit
Wspaniała relacja, z przyjemnością obejrzałam,poczytałam .
W następnym sezonie pozostaje Ci troska o ogród i miły wypoczynek.
Fajnie mieć zgrane towarzystwo i pomocników. :D
Pozdrawiam serdecznie.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochane :wit
Pogoda nie za ciekawa zimno i wietrznie temperatury dochodzą do 10 stopni i nie chcą iść dalej do góry, a tak by się przydało tyle pracy czeka. Może w weekend się uda zapowiadają u nas 17 stopni. W środę byłam na działce tylko tak na chwilę zawieść listewki i farbę, a jak się okazało to siedziałam dłużej bo jabłka spadają. Pomyślałam, że jak przyjdą wiatry to będę ich zbierała z ziemi nie z drzewa więc co się dało to obrałam. Wczoraj już szarlotka była upiekłam tak przy okazji dla córci i zięcia bo oni uwielbiają a mieli rocznice slubu. szarlotka była bo już jej nie ma zniknęła jak kamfora jeszcze cieplutka z lodami i bita smietaną. Trzeba będzie upiec kolejną.

Obrazek

Obrazek

Może za wcześnie, ale robię z nasionami segreguję planuje na przyszły rok bo potem mogę nie mieć czasu jak przyjdą święta i nowy dom.
W tym roku udało mi się zebrać nasiona kilka odmian pomidorów niestety 3 odmiany muszę dokupić bo coś się z nimi stało i krzaczki uschły już na początku po posadzeniu.

Obrazek

Witaj Lucynko dziękuję za miłe słowa. Pracy w tym roku było sporo i jeszcze trochę zostało mam nadzieję, że uda się coś jeszcze zrobić już szykuje się na jutro o ile pogoda dopisze. Pozdrawiam życzę ;:3 miłego dnia ;:196

Aniu witaj dziękuję za miłe słowa. Kronikę prowadzę od zakupu działki już jest zapełniony album na 500 zdjęć i zaczęty drugi fajnie się to ogląda i wspomina. Pozdrawiam życzę miłego słonecznego dnia

KoRo - Witam Cię serdecznie miło Cię gościć moich skromnych progach i czytać tak miłe słowa. Pomocników mam dobrych zięć i mąż to dwie osoby, które robią najwięcej i pomagają przy cięższych pracach. Jestem z nich dumna. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego dnia i udanego weekendu.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Piękne wspomnienia.Dużo zrobiliście.Na wiosnę będzie spokój,tylko siać i sadzić.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu przy zdjęciach porównawczych widać jaki kawał roboty wykonany przy remoncie domku na działce. Zmiany bardzo korzystne ;:215
Jabłek sporo urwałaś, mnie to też czeka, na razie zbieram te co spadną. Ciepła szarlotka z bitą śmietaną to rarytasek, nie dziwię się że szybko znikła bo wygląda smakowicie.
Nasion nasuszyłaś, a jakich odmian pomidorków szukasz napisz, może ja mam u siebie.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, jestem pełna podziwu dla Ciebie za taką umiejętność zorganizowania sobie kolejnych czynności. ;:138 ;:138
Mnie jeszcze do głowy nie przyszło, ;:24 ;:29 by przeglądać nasiona, a co dopiero segregować je. ;:7
Jabłuszek nazdejmowałaś bardzo dużo, ;:215 a na widok szarlotki o mało nie pośliniłam klawiatury. ;:92 To moje ulubione ciasto. ;:303
Miłego weekendu, Alu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo, dużo zdziałałaś ale jeszcze więcej przed Tobą a właściwie przed Wami. Więcej rąk do pracy na pewno się przyda przy takim remoncie. Z jedenej strony Wam współczuję a z drugiej zazdroszczę :D
My już prawie na finiszu z remontem domu i zanim skończyliśmy, ja już niektóre rzeczy zrobiłabym troszkę inaczej :;230 W praniu wszystko wychodzi. NIe jest źle ale mogłoby być lepiej, wygodniej, bardziej funkcjonalnie czy coś.. Teraz już bym inne okna wybrała, trochę inny układ pokoi i w łazience ma być tylko prysznic a może lepiej było postawić na wannę z szybami? Pewnie będziecie mieć podobne dylematy :) Wszystko przed Wami. Trzymam kciuki i będę tu zaglądać ;:215

Działeczka taka dopieszczona, że tylko podziwiać. Nowy ogród to nowe wyzwanie i dużo radości. Ciekawa jestem co tam wymyślisz :)

Powodzenia ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”