Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Pogratulować pięknej altanki -domku.Te zbiorniki bardzo fajne i tyle wody z odzysku. ;:224
Wszystko pięknie u Ciebie rośnie i owocuje.U mnie jeszcze wszystko zielone,wiadomo północ. ;:222
Miłego dnia Alu.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, altanka ... raczej śliczny domek, który zaprasza do zamieszkania go, choćby na letni czas. ;:215
Kolorowo na rabatach, pięknie kwitną różyczki, warzywa i owoce kuszą i cieszą. ;:333 ;:303 :tan Niech im się żadna krzywda nie przytrafi ku radości pracowitej Ogrodniczki. ;:167
Spokojnego weekendu, Aluś. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo witam i pozdrawiam :)
Aktualny sezon zaczęłaś bardzo pracowicie i do tego nerwówka ale tak jest z tymi "naszymi majstrami". Mocni w gębie ale też do czasu bo bardzo przemyślanie podeszłaś do nich - brawo :)
Efekty widać na załączonych zdjęciach i naprawdę ładnie wyszło.
A te beczki wyglądają jaby tam stały od zawsze bo tak się wkomponowały.
Moje pomidorki jeszcze się nie czerwienią ale wiosna była bardzo długo zimna i wszystko stało. Czy pomidory uprawiasz w doniczkach ?
Obyś to najgorsze miała juz za sobą i reszta sezonu upływała na pracach pielęgnacyjnych i doglądaniu naszych kochanych roślinek.
Życzę zdrowia i poprawy pogody.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu nie było mnie na forum, a u Ciebie tyle zmian. Domek piękny, zmienił wizerunek, a tarasik wyszedł bardzo przytulnie. Nerwówki i zniszczeń przy fachowcach nie zazdroszczę. Ja mam traumę, każdego wykonawcy się już boję. Uważam, że Ty na koniec super sobie poradziłaś, podliczenie strat, głośne powiedzenie, przygotowanie dokumentu ew. reklamacji, że ja na coś takiego nie wpadłam. No cóż człowiek uczy się przez całe życie :lol:
Teraz spełniaj się ogrodowo, ciesz się kolorowym ogrodem.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochane po wakacjach ;:167
Urlop juz za mna teraz biore się za zaprawianie mam juz zrobiony sok z czerwonej porzeczki, kiszone ogórki i sałatkę z ogórków też zrobiłam bo po przyjeździe uzbierałam 9 kg ogórków jutro czeka mnie obieranie wiśni, czarnej porzeczki, a potem białej. Remont cały czas trwa w sobotę wykopujemy starą zardzewiałą beczkę z ziemi i podłączamy mausera więc robota nas czeka i przypuszczam że tak będzie do zimy.
A tak trochę z innej beczki. Córka kupuje dom i już pyta mnie czy jej pomogę w urządzaniu ogrodu cos mi sie wydaje, że będę miała dwie działki do roboty ;:306 Były też plany od początku żebym z nimi zamieszkała bo dom ma 3 piętra każde mieszkanie na piętrze osobne, ale ja nie wiem jeszcze i się zastanawiamy z jednej strony fajnie, a z drugiej nie chce mi się remontów robić i wszystko urządzać od początku.

Obrazek

Witaj Krysiu teraz zrobiło sie znacznie przyjemnie na działce i jak by sie dalo to nie wracałbym do domu nawet na wakacje nie chciało mi się jechać. Pojemniki już pełne ale przy takiej pogodzie przypuszczam że nie na długo bo podlewać trzeba. Pozdrawiam Cię serdecznie przesyłam ;:196 ;:167

Witaj Aniu dziękuję za odwiedzinki i miłe słowa, a dzbany fajne przydają się bo wody zawsze mało dodatkowo , że można było starać się o dofinansowanie i że pieniążki juz dali. Przy remontach zawsze jakieś problemy, a mnie jeszcze jeden czeka mam nadzieję, że będzie lepiej. Pozdrawiam cieplutko przesyłam ;:196

Obrazek

Annes 77 witaj kochana borówek jest sporo będę musiała czymś nakryć by ptaki nie zjadły bo szkoda choć ptaki to jedno ale mam tez ptaki takie na dwóch nogach co chodzą i dziobią ;:306 Chciałabym zrobić dżem bo bardzo mi smakuje więc trzeba chować. dziekuje za odwiedzinki pozdrawiam cieplutko przesyłam ;:196

Witaj Danusiu dziękuję za miłe słowa i odwiedzinki. Rośnie wszystko i sporo pracy teraz czeka tyle zaprawiania że nie ma czasu na nic, ale i tak stawiam bardziej na to aby sobie zjeść zrobić kompot czy upiec placka bo takie owoce z krzaka najbardziej smakują. Pozdrawiam cię serdecznie przesyłam ;:167 ;:196

Obrazek

Witaj Lucynko dziękuję za odwiedzinki i miłe słowa. Altanka coraz lepsza, ale jeszcze brakuje jak byłam na wakacjach to najpierw kupiłam dekoracje do altanki dziś je tam zawiozę i trafią na kominek. W ten weekend dopiero rozkładam basen i planuje więcej tam nocować bo przed urlopem jakoś było trudno. Oby tylko pogoda była czego sobie i Tobie życzę. Pozdrawiam przesyłam ;:196 ;:167

Witaj Krysiu jedno juz za mna ale jeszcze tyle pracy przede mną ze hoho kiedyś trzeba było to zrobić i padło na ten rok. Pomidorki kochana posadziłam tak wczesne i niewysokie do doniczek 11 sztuk, a wysokie jak aurija do gruntu 10 sztuk na więcej brakło miejsca u mnie już są jak tylko nie będzie zarazy to będzie radocha. Teraz po powrocie mam zamiar odpoczywać na hamaczku i oczywiście podziwiać wasze piękne ogródki. Dziękuję Ci za odwiedzinki i miłe słowa, które dają tak wiele wsparcia. Pozdrawiam i przesyłam moc
;:168 ;:196

Witaj Dorotko miło że wpadłaś dziękuję za miłe słowa i odwiedzinki. Na tarasie teraz fajnie się siedzi zwłaszcza jak pada a jest tak ciepło i parno. Z fachowcami załatwiłam jak na to zasłużyli w końcu pieniądze na ulicy nie znalazłam trzeba na nie zarobić, a nie żeby ktoś zniszczył nasza prace. Tak straciłam kwiatka był już duży i pięknie kwitł teraz musze poczekac któryś rok żeby zaś cieszył oko. Pozdrawiam serdecznie przesyłam ;:196 ;:167

Ten liliowiec taki biedny przez mausera ale nie miałam gdzie go dać tymczasowo.

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich serdecznie dziękuję wszystkim i każdemu z osobna za miłe słowa które dają tak dużo wsparcia i motywacji do pracy. Teraz jadę na działkę bo za chwile przyjdzie mąż z pracy, a jutro wpadam do was ciekawe co tam słychać ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

:wit Alu!
Jak miło czytać Twoje optymistyczne i pełne radości słowa, z których przebija optymizm mimo tego, że jeszcze wiele masz do zrobienia. ;:303 Najważniejsze, że ogarnęłaś wszystko co najważniejsze po nieobecności spowodowanej wyjazdem. ;:333 W odpowiednim czasie zaplanowaliście urlopowe wojaże, dzięki czemu ani owoce, ani warzywa Ci się nie zmarnowały, a działeczka aż płonie kolorowymi kwiatuszkami. ;:215 ;:138
Tak trzymaj i ciesz się swoim ślicznym ogródeczkiem. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie czas tak szybko płynie już sierpień, a ja się boję że nie wszystko uda mi się dokończyć to co planowałam. W tym roku przez śnieg i opady na wiosnę wszystko się opóźniło, ale mimo to staram się aby plany, które miałam zostały zrealizowane. W poniedziałek wtorek i środę robiliśmy z domkiem na narzędzia i co prawda w środku nie mam jeszcze skończone bo musze wymalować i wymienić drzwi i dać rynnę, ale i tak robota poszła do przodu i mogłam już zrobić koło domku i postawić baniak na wodę teraz czeka mnie zrobienie chodnika wzdłuż domku i wyrównanie ziemią. Oprócz domku na narzędzia co trzeba dokończyć muszę zrobić miejsce do składowania drewna do kominka oraz mam do malowania taras i dach. Roboty ubywa , ale i tak jeszcze jest sporo.
To zdjęcia z remontu
tak było przed
Obrazek

Obrazek

tak w trakcie remontu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tu już wykopana zgniła beczka i podłączona rynna

Obrazek

a tak na dzień dzisiejszy zdążyliśmy przed deszczem. Teraz niech się napełnia :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jeszcze chodnik został do zrobienia, ale to kwestia czasu.

Obrazek

To moje łóżeczko z nową kołderką i podusiami może nie jest jak w hotelu pięciogwiazdkowym ale wygodnie się śpi.

Obrazek

Między remontem jednym i drugim pojechałam do szkółki ogrodniczej kupiłam sobie brzoskwinię dwie maliny całoroczne poemat i sugana oraz malinę glemp. W piątek pojechałam po rynny i inne akcesoria no i przy okazji trafiłam na wyprzedaż sadzonek po 2,40 i 5 zł kupiłam sobie kilka choć ze znalezieniem miejsca na nie wiedziałam że będzie problem.

pysznogłówka
Obrazek

Obrazek

jeszcze to mi zostało do posadzenia.

Obrazek

a taki leżaczek kupiłam sobie do odpoczynku po ciężkiej pracy ;:306 tylko kiedy ja na nim będę siedziała. Myślę że skorzystają najbliżsi.

Obrazek

Lucynko witaj kochana dziękuje za odwiedzinki i tak miłe słowa Pracy faktycznie sporo, ale cieszę się z każdej rzeczy, którą robimy i wy też dajecie mi siłę oraz motywację do dalszej pracy. Pozdrawiam serdecznie zapraszam w wolnej chwili oraz przesyłam pozdrowienia zycząc miłego dnia ;:167 ;:168

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających moje skromne progi dziękuję, że wszyscy jesteście ze mna. Życzę wam słoneczka i przyjemnego miłego dnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu :wit
Pięknie wyremontowałaś domek i domek na narzędzia. Można powiedzieć, że jest już ukończony, a wszystko wygląda ;:333
Widać jak ciężko pracujesz i z pewnością dasz radę zrealizować swoje plany, czego z całego ;:167 Ci życzę. Nie przemęczaj się zbytnio tylko też troszkę odpoczywaj i korzystaj z leżaczka i łóżeczka z kuszącą pościelą ;:333 . Robota nie zając i nie ucieknie, a zdrowie mamy tylko jedno ;:4
Piękne kupiłaś pysznogłówki i tak tanio ;:333 ja ostatnio na ryneczku też taką kupiłam tylko już przekwitniętą za 8 zeta.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo :wit - widzę że u Ciebie prace idą w szybkim tempie. Beczkę i leżaczek mamy takie same. Beczka jest bardzo fajna - ładna i praktyczna a leżaczek świetny. My kupiliśmy 3 sztuki bo jak zajeżdżany na działkę to każdy chce choć troszkę poleżeć. Jest super wygodny i trwały. Kwiatuszki ładne - teraz zaczynają się w sklepach wyprzedaże to można coś fajnego upolować za przystępną cenę.
Pozdrawiam i miłej pracy i odpoczynku na działce życzę.
Hanna
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Remontów, zmian ciąg dalszy. Widzę, że nie ustajesz. Działeczka wypiękniała ;:215
Mam takie same leżaki, już kilka lat nam służą, jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was serdecznie po długiej przerwie, ale remont działki, zakup domu i opieka nad dzieciakami wypełnia mój cały czas, wieczorem wracam koło 23 do domu i padam ze zmęczenia. Pogoda u mnie paskudna, ale przed pogorszeniem się pogody zebrałam jeszcze ostatnie ogórki, a pomidory pozbierałam do skrzynek i przykryłam gazetami szkoda by ich było. Z ogórków w tym roku jestem mega zadowolona zrobiłam sałatki i mizerie na zimę mam też ogórki kiszone i sporo zrobionych mizerii na obiad nie licząc tych ogórków co dałam dzieciom. Pomidorów też na plus w tym roku mnóstwo choć zauważyłam, że w poprzednim roku było ich więcej na krzakach. Koktajlowe to moi zjadają prosto z krzaka teraz tylko gonią do skrzynki i wybierają te małe słodziutkie i smaczne mam nadzieję, że jeszcze coś zbiorę bo zielone zostały na krzakach. Posadziłam po jednym krzaku megagroniastego i malinowy smaczek i na przyszły rok też tak będzie jest ich sporo i dla nas to wystarczy. Nasionka z pomidorów i papryki czereśniowej już zebrane i ususzone w woreczkach czekają na przyszły rok. Najbardziej cieszę się bo udało mi się zebrać nasionka z pomidora bawarii, którego szukałam na forum i dostalam od bardzo miłej Pani, ale z nasionek wyszły mi tylko 2 sadzonki może dlatego, że były to nasiona z 2018 r teraz mam już swoje oraz megagroniastego. Na grządkach robi się pustawo, ale jeszcze czeka mnie sadzenie czosnku na zimę i sianie szpinaku zimowego. Remont na działce też trawa zrobiony już chodnik koło domku narzędziowego wymalowane juz kraty w oknach i parapet oraz taras.

Obrazek

Obrazek

Taras już skończony ale na tym zdjęciu nie ma jeszcze wymalowanej podłogi jakoś na wszystko brak czasu nawet na zdjęcia.
Obrazek

to schodek który też robimy już są kafelki na górze może jak pogoda pozwoli w weekend robimy dalej.
Obrazek

Jeszcze jak było cieplutko nocowaliśmy na działce mój m miał tydzień postoju więc udało się wykorzystać ten czas. To moja altanka pokój z aneksem kuchennym. Nie są to pałace, ale cieszy mnie ten mój mały biały domek tak ja go nazwała sąsiadka Krysia jak przychodzi to tylko śpiewa piosenkę i nam kibicuje w remoncie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czas tak szybko leci ja zaś muszę się zbierać i jechać do córki bo ona do pracy. Urwanie głowy, ale jak trzeba to trzeba.

Witaj Halinko ;:167 na odpoczynek chyba przyjdzie czas w zimie teraz mnie tak goni, że nie wiadomo do czego ręce wsadzić, ale masz racje nie można się przemęczać odpoczynek nam się należy. Pozdrawiam Cie serdecznie życzę miłego dnia zdrówka i dużo ;:3 ;:168 ;:196

Witaj Hanno ja miałam dwa leżaczki w koszyku zastanawiałam się nad ich kupnem, ale bałam się że nie będą trwałe w sumie kupiłam jeden mąż teraz narzeka, że chce drugi, ale w tym roku raczej już nie kupimy w przyszłym na pewno. Wyprzedaże sa u nas ale problem znaleźć miejsce gdzie to wsadzić ;:306 więc staram sie omijac takie miejsca lub wysyłam męża. To choroba nieuleczalna z tymi zakupami. Pozdrawiam cieplutko życzę milego dnia zdrówka i duzo ;:3 ;:196

Witaj Dorotko oj tak remontów ciąg dalszy i końca nie widać jedno usuwam z listy drugie dopisuję bo coś się przypląta i trzeba zrobić. Lezaczek faktycznie super szkoda że nie wiedziałam tego wcześniej ale Polak mądry po szkodzie, a ja mądra jak już ich nie ma. Może będa na przyszły rok i uda się kupić. Pozdrawiam życzę milego dnia ;:3 przesylam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Jaki wypasiony pokój,jak w willi. ;:oj Sama przyjemność tam mieszkać.
Pracy masz dużo,ale potem jaka satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.
Ja siedzę w domu,pogoda paskudna,leje. ;:145
Trzymaj się cieplutko. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

:wit
Widzę, czytam o twoich nieustających pracach. ;:215
Sitana beczka na deszczówkę.
Chodniczek powstaje.
W domku bardzo łądnie i przyjemnie.To i jesień juz nie straszna. Można sobie dziaąłć dalej i wypoczywać na pięknym krzesełu- leżaczku.
ogród też wypiękniał.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”