Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Dorotko ;:167 Wczoraj robiłam grządki na cebulę zimową i na czosnek. Cebula już zamówiona, czosnek będę miała swój z tego roku. W weekend biorę się za segregowanie pomidorów bo już wiem ile będzie na przyszły rok. 10 sztuk idzie mi do gruntu i 10 do doniczek. Na pewno będzie do doniczek malinowy smaczek, megagroniasty czerwony, jabłonka rosji, sioux, sibirjak, legend, Alaska, Health Klick, Bloody butcher to pewniaki dodatkowo Sibirskiy Skorospelyi oraz chce posadzić trzy z papryki słodkie mini są rewelacyjne było ich sporo świetne są do sałatki i do użytku myślę, że do zaprawy też by były fajne w tym roku nie zaprawiłam bo miałam tylko jeden krzaczek. Do gruntu na razie z tego co wiem to idzie Aurija, Rajskoe Naslazhdenie, Anna russian, Amana orange to pewniaki Bawaria, Bezrazmiernyj, Malinowy Białoruś nad razie nie mam nic lepszego więc też będą chyba, że coś jeszcze znajdę lepszego. Z tego co wyszło to mam już ich siedem brakuje mi jeszcze trzy odmiany. Czytałam, że fajny jest też Aussie i red Pear tych nie mam zastanawiam się nad nimi i do tego jeszcze jeden i miałabym komplet. A ty miałas kiedyś Aussie i red Pear lub coś podobnego? wiesz coś na ich temat? Pozdrawiam miłego dnia.

Aniu witaj ;:167 ja bardzo się cieszę z pogody oby jak najdłużej była bo miło posiedzieć na słoneczku. Mamy też trochę roboty bo malowanie dachu więc słoneczko by się przydało. życzę ;:3 i miłego dnia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, mam nadzieję, że pogoda pozwoliła pomalować dach. :D
U mnie dzisiaj słoneczko pięknie przygrzewało, ;:3 ;:3 aż się chciało pracować na działeczce.
Podziwiam Twoją, systematyczność w dobieraniu odmian pomidorów i wiedzę na temat każdej odmiany. ;:138
Dla mnie najważniejsze w uprawie pomidorów jest to, by były czerwioniutkie i duże. ;:306

Słonecznego października życząc ;:3 , buziaki ślę. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu cebulę zimową już sadziłaś,czy sadzisz pierwszy raz?
Osteospermum jeszcze u Ciebie kwitnie,a ja nie miałam w tym roku.
Jeżeli chodzi o pomidory to już nie chcę sadzić dużo odmian.Najbardziej interesują mnie malinowe i Malinowy Smaczek.W tamtym roku kupiłam dwie torebki smaczka,ale coś był słabo wschodliwy.Na szczęście jeszcze jedną torebkę mam.Mam też nasiona Malinowego Olbrzyma.
Z ogórków będę chyba siała Śremski.(ślimaki bardzo go lubią) ;:306
Trzymaj się ciepło. :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Już cebulę zimową sadziłaś ? nie za wcześnie ?
Też ja chcę posadzić.ale myśłam,że jeszcze nie czas na te nasadzenia.
Jeżówki piękne.
Inne, a właściwie wszystkie teraz kwitnienia cieszą.I to bardzo. ;:180
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochane ;:167 była pogoda i się zepsuła. Wczoraj byłam na działce do wieczora, przyszedł taki wiatr, że wszystko zaczęłam chować do środka. Spadła mi budka na ptaszki z brzozy i trzeba kupić nową co roku w niej były ptaszki. Przyszła mi też paczka z tulipanami i cebulą zimową wszystko już posadzone niech się dzieje najwyżej jak się nie uda to pokopie i posadze na wiosnę jeszcze raz. Czosnek mam swój, ale sadzić go będę dopiero końcem października. Wczoraj na działce zrobiłam ze sąsiadem wymianę, ja mu dałam marcinki niebieskie on mi dał asparagus i margaretkę wieloletnią. Posadziłam podlałam i dziś przyszedł deszcz fajnie mi podleje i uzupełni beczki na wodę. Bo już niedługo zakręcają wodę na działkach u nas po 15 października. może jak będzie pogoda to dłużej, ale bardzo w to wątpię. Dach w połowie wymalowany w kolorze czekoladowy brąz jeszcze jedna strona i skończone. Poprzednia farba była do bani cała schodzi mam nadzieję że ta będzie lepsza w sumie to facet mi ją bardzo polecał. Brzoza i śliwa węgierka przycięta na wysokość i więcej słońca na działce zwłaszcza teraz na jesieni gdzie słońce jest już nisko.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Lucynko pogoda dopisała 1 część dachu wymalowana reszta w sobotę farba już jest i czeka. Pomidorki od tego roku też bardziej tylko czerwone średnie i duże na próbę kupiłam Aussie bardzo go chwalą na forum przekonam się jak u mnie będzie rosła. Z kolorowych to mam tylko żółte i jeden zielony malachitową bo smaczny sadzę tak dla smaku. Dla dzieci sądzę smaczka i megagroniastego i to wystarczy. Z dobieraniem odmian strasznie wolno mi idzie bo nie mam miejsca by wypróbować większa ilość, ale zawsze cos urośnie. Na przyszły rok chce też wypróbować sadzić 2w1 te pomidorki co się da choć te co będa po rogach by wrazie czego mogły się rozrosnąć. Pozdrawiam cieplutko życzę dużo słoneczka ;:3 przesyłam ;:196 ;:168 miłego dnia

Witaj Danusiu ;:167 cebulka już posadzona i krzyżyk na drogę niech się dzieje co chce. Ja dopiero się uczę sądzę pierwszy raz na próbę najwyżej na wiosnę posadzę jeszcze raz. Ten kwiatek kwitnie dalej i to całkiem ładnie nawet w lecie nie był tak ładny jak teraz, ale zapowiadają ochłodzenie i przypuszczam, że skończą się takie widoki u mnie z tarasu. Dobrze, że choc trawa zaczyna kwitnąć i jakaś ozdoba będzie na działce. Na przyszły rok będę sadziła malinowego średni i duży bez nazwy podobno bardzo dobry i plenny jak mi sie uda to podzielę się nasionkami. Malinowy olbrzym czytałam że dobry pomidorek też warto wypróbować. A ty już go sadziłaś ? Co do ogórków to ja tylko sadze śremskie miałam polany i jakieś inne też ale te najlepiej u mnie rosną i te zostaną. Na przyszły rok kupiłam ogórek mysi meksykański na próbę do doniczki może coś urośnie. Pozdrawiam Cię życzę słoneczka ;:3 przesyłam ;:168 ;:196 Miłego dnia

Witaj Aniu ;:167 na forum i w necie wyczytałam, że cebulę zimowa sadzi się koniec września początek października, ale czy to są błędne informacje nie wiem ja już posadziłam przekonam sie na wiosnę najwyżej będę mądrzejsza za rok. Kwiaty kwitną, ale już coraz mniej nasza piękna przyroda idzie spać oby szybko się obudziła i wiosna była wczas. Pozdrawiam cieplutko życzę dużo słoneczka ;:3 miłego dnia.

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających życzę miłego dnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu była pogoda, ale się zepsuła, dobrze piszesz, mamy jesień więc deszcz nie jest zaskoczeniem.
Pomidory Aussie kilka lat temu miałam, dobra odmiana, smaczne owoce rosną dość spore. Z tego co pamiętam dwa sezony je sadziłam, drugi sezon mnie nie zachwycił słabo plonował, szybko złapał ZZ, nie był to sezon pogodowo łaskawy dla pomidorów. Nasion tej odmiany nie mam, a drugą odmianę o którą pytasz nie znam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, jak pięknie jeszcze kwitną Twoje różyczki! ;:138
Szczególnie zachwyciła mnie ta morelowa. Cudna! ;:215 Uwielbiam ten kolor.
Pogoda rzeczywiście wywinęła nam figielka ;:oj U mnie wczoraj już od południa wiało tak, że chciało głowę urwać ;:145 i zmarzłam na działce, więc zwiałam do ciepłego domku w towarzystwie silnego bólu głowy. Okazało się, że to na zmianę ciśnienia atmosferycznego, co mnie uspokoiło, ;:108 bo przynajmniej wiem, że żadna choroba mnie nie dopadła. :lol:
Trzymaj się, Kochana, zdrowo i poczekaj na słoneczko, ;:3 które jeszcze nie poszło spać i wróci, czego życzę Ci z całego serca. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, świetnie przedstawiłaś kronikę prac wykonanych w tym roku. Zrobiliście naprawdę bardzo dużo i efekty są wspaniałe ;:215 Najważniejsze, że uporaliście się ze wszystkimi ważnymi pracami przed zimą.
Na działeczce jeszcze u Ciebie kolorowo. Ciekawa jestem czy ominęły Cię przymrozki? U nas już trzecia noc na lekkim minusie :( Ścięło mi kosmosy, cynie, miejscami rudbekie, a i róże trochę dostały w kość, bo niektóre kwiaty już się nie rozwiną. Oj, chyba powoli kończy się ten sezon ogrodowy :roll:
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Trzymam kciuki, żeby tych "potknięć" było jak najmniej :) Ale nawet jak będą to tylko Ty będziesz o nich wiedziała. Jak się wroga polubi to przestaje być wrogiem ;:306 Powodzenia ;:167
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam serdecznie ostatnio strasznie jestem zabiegana nie wiadomo do czego ręce włożyć. W sobotę zadzwonił do mnie brat, że jedzie w karetce szedł ulicą i się przewrócił. W szpitalu zrobili mu badania wyszedł mu wysoki cukier, może to było powodem teraz musi iść do lekarza. On sam mieszka więc gonię teraz tez do niego. Żeby było ciekawiej to wnusio przyniósł w piątek grypę z przedszkola dostał gorączkę zaraził córkę i wnusie wszyscy chorzy był u lekarza i już lepiej w dodatku pełno spraw związanych z domem teraz był rzeczoznawca do wyceny domu papiery już są i będziemy czekac na ostateczna decyzję z banku od analityka ciekawe ile to potrwa. Teraz już coraz zimniej na działce roboty jeszcze sporo a czasu brak może dziś mi się uda podjechać. Dach wymalowany jeden raz raczej drugi raz już nie damy rady za zimno odłożymy to na przyszły rok. Musze zrobić oprysk drzew miedzianem i przyciąć śliwkę węgierkę bo tego bardzo potrzebuje. Oprócz tego wykopać zmarznięte kwiaty, dalie no i umyć narzędzia i kosiarkę. Mam już posadzone tulipany i skopane wyplewione grządki to jedno mam z głowy. Nie odzywałam się długo wybaczcie, ale z czasem mam ciężko nawet staneło mi wybieranie pomidorów wiem tylko że chciałabym coś innego spróbować takich plennych do gruntu od kozuli nie wiem gdzie to kupić gdzie tego szukać bo na awn nie mogę nic napisać nie wiem czemu może trzeba się tam osobno zapisać czy coś. W wolnej chwili wpadnę też do was ciekawe co tam u was słychać.

Witaj Dorotko miałas może kiedys te pomidorki od kozuli? na zdjęciach co widziałam są mega świetnie plonują i są takie ciekawe kolorowe odmiany. Z pomidorów do gruntu mam wybrane 6 odmian na razie doszło mi red pear a na przyszły rok chciałbym 12 odmian chcę też spróbować wsadzić 2w1 coś nowego żeby nie było nudno. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196

Witaj Lucynko różyczka kupiona w ogrodniczym bez nazwy udała się jedna drugą musiałam wykopać i wymienić bo nie była fajna po deszczu robiły się mumie nie kwiaty i dalej się nie rozwijało jakaś dziwna odmiana. Pogoda u mnie w kratę dzis słoneczko wyszło co mnie cieszy i na pewno z tego skorzystam bo nie musze nigdzie jechać i nic załatwiać. Pozdrawiam życzemiłego dnia ;:196

Witaj Dorotko prace na działce nie skończone, ale zostały odłożone na przyszły rok bo te trzeba cos robić ;:306 U nas mrozi rano skrobanie szyb samochodu do tego pada i zimno brr dziś trochę słoneczka oby na dłużej zostało. Pozdrawiam serdecznie życzę miłego słonecznego dnia ;:168

Witaj Ewusiu swięte słowa masz racje z wrogiem też mozna życ nie tak to inaczej. Pozdrawiam życzę miłego słonecznego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wieczorkiem. Zgrywałam zdjęcia z działki i przypomniałam sobie, że nie wstawiłam zdjęć z bardzo superowej imprezki 9 października w Pisarzowicach z udziałem zielonego pogotowia. Były wykłady, wymiana doświadczeń i spotkanie na żywo i trochę humoru oraz ciepły i słodki poczęstunek. Rozmawiałam sobie z Panem Grzegorzem bardzo miły człowiek dużo się dowiedziałam no i kupiłam sobie kalendarz zielonego pogotowia na 2022 r oraz kalendarz nawożenia i sadzenia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Imprezka się udała do następnej poczekamy rok.

To zdjęcia z działki jesień juz widać w ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

słoneczko juz zaszło więc czas na dobry sen dobranoc

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

:wit
Alu , masz piękne trawy, marcinki ;:215
Rudbekie to prawdziwe twardzielki, jeszcze Ci kwitną i to jak ładnie ;:173
Żabia lilia jest wyjątkowo urocza. ;:215
Fajne kalendarze sobie kupiłaś. ;:108 ;:108
no i fajne spotkanie miałaś.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, dżamprezka bardzo udana i obfita w przydatne zadeklarowanej Ogrodniczce poradniki. ;:138 ;:138
Skoro u Ciebie już takie kilkudniowe przymrozki się objawiały, to Twoje działkowe kwiatuszki bardzo przyzwoicie i zdrowo się trzymają. ;:215
Jeszcze kolorowa działeczka ;:333 , jeszcze jest na czym oko zawiesić ;:303 , jeszcze jest co obiektywem uchwycić. ;:63
U mnie nieco gorzej, mniej barwnych akcentów, ;:222 mniej też chęci do odwiedzania działki. ;:108 Tylko pogoda nieco lepsza, przynajmniej na razie.
Niech Twojej działeczce słonko pozwoli jak najdłużej chwalić się kwitnącymi rabatami, ;:3 a Tobie spokojnie przygotować działeczkę do zimowego odpoczynku. ;:3 ;:3
Dobrej niedzieli, Aluś. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”