Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Dzieciaki póki małe to chodzą. Później zaczyna się miganie ;)
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Coraz bliżej do wiosny. Niedługo maluchy będą szukać pierwszych kwiatków :) Juz się nie mogę doczekać :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam serdecznie i cieplutko choć chciałabym powiedzieć, że i słonecznie, ale u mnie zimno i ponuro za oknem. Mamy już styczeń i za niedługo u mnie rozpoczną się pierwsze wysiewy. Zainteresowałam się fazami księżyca i wygląda to nawet bardzo ciekawie myślę żeby to wypróbować w tym roku przy wysiewach i uprawach w miarę możliwości oczywiście. Na początku wydawało się to bardzo trudne i mało zrozumiałe, ale jak zaczęłam bardziej w to wnikać nie jest to aż tak skomplikowane. Notatki juz zrobione i do dzieła. Z tego co piszą to od pierwszej kwadry do pełni księżyca czyli od 9 stycznia od pierwszej kwadry do 18 stycznia do pełni mamy najlepszy czas wysiewów więc czemu nie posiać 17 czy 18 stycznia. Poza tym nasionka już wszystkie skompletowane, przygotowane, doniczki opisane i nawet trochu skorzystałam z forum trochu z mojego pomysłu i wyszły butelki do podlewania może w końcu skończy się ziemia na szybie i parapecie. To buteleczki i moje podręczne rzeczy.
Obrazek

Witaj Krysiu w Nowym roku. Dziękuje za życzenia teraz faktycznie siedzę i odpoczywam u nas trochu sypie trochu mrozi w nocy nawet -10 więc na działkę nie jadę, ale zajęłam się nasionkami i fazami księżyca tak z ciekawości i czekam wiosny. Pozdrawiam życzę zdrówka miłego dnia ;:168 ;:3

Witaj Hanno ;:167 oczywiście miałam carbon w donicy owoców nie miał za dużo dla mnie taki zwykły w tym roku już go nie sieję mam inne bardzo ciekawe odmiany a miejsca mało. Z bakłażanami chce spróbować mam donice 20 litrowa i tam posadzę oraz jak się uda to jeszcze pod domem miejsca sporo to niech rośnie zobaczymy co z tego wyjdzie może też mi się uda. Z nowości to mam jeszcze ogórek meksykański taki mysi też na próbę lubię coś nowego zasadzić takie ciekawostki. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia zdrówka i słoneczka ;:3 ;:168

Witaj Dorotko przez te wirusy to lepiej siedzieć w domu, ale czasami wyjść tez trzeba i dla nas działka to taki azyl gdzie możemy bezpiecznie odpocząć czy to zima czy lato. Dzieciaki uwielbiają przychodzić na działkę i się bawić, ale z tego co wygląda to już niedługo czeka na sporo pracy przy nowym domu więc na działkę pojadę tylko porobić bo odpocząć nie będzie kiedy. Muszę czekać do wiosny, aż zrobi się ciepło i będę nocować na działce. Pozdrawiam życzę miłego popołudna duzo zdrówka. ;:167 ;:168

Witaj Lucynko widzę, że ty patrzysz na kalendarz księżycowy ja też od teraz chce spróbować choć nie wiem z jakim skutkiem bo dopiero się uczę chce wysiewać koło 17-18 styczeń chyba dobrze. Nie ma gdzie iść za bardzo na decyzję jeszcze czekamy więc pozostaje działka, ale tylko tak do 14 stej bo potem zimno się robi. Mnie też łapki swędzą, ale czekam i wynajduję inne zajęcia już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia ;:3 i dużo zdrówka

Witaj Danusiu oj masz racje fajnie jest przyjechać na działkę choc na chwilę cos zawsze się zrobi choćby ptaszkom i kotkom da jedzonka, herbatkę wypije spacer zaliczony. Pozdrawiam sedecznie życzę zdrówka miłego popołudnia ;:168 ;:196

Witaj Tomku znam to miganie córka zawsze miała coś do zrobienia i do załatwienia, ale teraz kiedy ma rodzinę i małe dzieci to działka jest jak skarb do tego dochodzi ten wirus więc gdzie bezpieczniej będzie jak nie u siebie. Mamy miec dom to córka pierwsza mi powiedziała że działki nie wolno sprzedać choć ja nawet nie miałam takiego zamiaru to mój azyl i będzie do końca póki sił i zdrowia mi starczy. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia ;:168

Witaj Ewuniu ja już stara baba, a też szukam czy coś już wyłazi z ziemi oj jak ja na to czekam na te krokusy i pierwiosnki. I na pierwsze wysiewy aż łapki mnie swędzą. Już niedługo więc się tym pocieszam. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia ;:3 i dużo zdrówka ;:167

Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłego popołudnia, zdrówka i dużo słoneczka. ;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Znalazłam dzisiaj przebiśniegi i ziarnopłon! Kwiatków jeszcze nie ma ale już są listki :D
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Ewusiu. dziś dzwonił mąż z pracy jakie mam plany na popołudnie, czy nie chce jechać na działkę, powiedziałam mu, że się zastanowię, ale teraz już wiem, że pojadę ciekawe co u mnie. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Jak tam poszukiwanie kwitów, znaczy kwiatów? :wink:
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, podpowiem Ci, że od wielu już lat korzystam z jednego kalendarza księżycowego. Takiego, który wszystko podaje mi na tacy, dzięki czemu sama nic już nie muszę wyliczać. ;:138 Dodatkowo jest on bardzo czytelny, wzbogacony odpowiednimi symbolami - obrazkami. ;:215
Jest to "Kalendarz księżycowy ogrodnika i rolnika", który znajdziesz pod tym adresem:

https://www.rytmnatury.pl/kalendarz-ogrodnika

Zobacz sama, jak dobrze jest on opracowany i jaki wygodny w stosowaniu. ;:303 ;:303

Dobrego, słonecznego weekendu, Alu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was serdecznie już późno, ale dopiero teraz mam chwile czasu bo dzis dzień pełen niespodzianek. Rano pojechałam na działkę piękne słoneczko i nawet cieplutko koło 3 stopni na plusie. Na miejscu okazało się, że ścinają drzewa i są fajne gałęzie do kominka więc mój mężulek poszedł trochu przynieść. Chciałam też mu pomóc i poszłam za nim spotkałam sąsiadkę, która wybierała się po obornik koński do gospodarza. Powiedziała mi gdzie to jest i jak chce to żebym tam poszła. Zboczyłam z drogi i zamiast iść za mężem poszłam do gospodarza bardzo miły człowiek powiedział, że mam sobie wziąć ile chcę. Poszłam po mojego i wzieliśmy się za wożenie obornika tak nam zleciało, że nie wiem kiedy zrobiła się 17. Potem sprzątanie przykrywanie, a że śmierdziałam tym obornikiem to zakupy poszły papa nie poszłam do sklepu pojechałam do córki bo ona wybierała się do sklepu i całe szczęście ona zrobiła mi zakupy. Po powrocie najpierw pod prysznic, ale ciesze się, że to mam 15 taczek obornika. Będzie co dawać pod pomidorki i ogórki :tan

Obrazek

Obrazek

Tomku witaj poszukiwanie kwiatów zakończyło się sukcesem ale czy to dobrze myślę, że trochu za wcześnie.
Clematis

Obrazek

Obrazek

ciemiernik cuchnący

Obrazek

I jakieś maleństwa już się pokazały
Obrazek
Pozdrawiam życzę miłej niedzieli

Witaj Lucynko popatrzyłam na ten kalendarz jest super juz sobie go zapisałam dziękuję ;:167 Pozdrawiam życzę miłej niedzieli ;:196

Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających życzę miłej udanej niedzieli :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu u mnie też noski wychodzą cebulowych, mam nadzieję , że nie zmarzną.A złotko się przyda, rośliny i warzywa podziękują w sezonie :D

Pozdrawiam miło:)
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 188
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Super ta zawartość taczki ;:333 . Czy ten obornik jest już kompostowany czy świeży? Ja też co roku kupuję świeży obornik koński. Kupuję jesienią i część od razu przekopuję w warzywniku a resztę dokładam sukcesywnie do kompostownika w sezonie od wiosny na zmianę z chwastami i innymi resztkami. Potem mam fajny i mocny kompost na kolejny sezon.
Hanna
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Aniu byłam dziś na działce bo zapowiadają silne wiatry. Dostałam alart, a to znaczy, że nie wiadomo jak będzie, lepiej dmuchać na zimne. Nawet słońce zachodzi na czerwono

Obrazek

Roślinki już dostały jedzonka bo niepotrzebnie kupiłam granulowany obornik, ale ten sie przyda. Martwią mnie roślinki bo zaczynają puszczać listki i zarazem marzną nie wiem czy będą jakieś kwiaty źle to wygląda. Pozdrawiam serdecznie życzę udanego tygodnia ;:196 ;:167

Witaj Hanno zawartość taczki to tylko jeden z 15 cała kupa przykryta plandeką jest na grządce i na kompostowniku. Myślę, że to świeży obornik bo jak braliśmy z góry to było widać jeszcze siano, ale czym niżej to już był bardziej jednolity aż się z niego dymiło. Ja też dałam na kompost i przykryłam kartonami resztę dałam na pole gdzie będą pomidory i ogórki i przykryłam plandeką. Chcę na wiosnę dać to worków i odłożyć na jesień, resztę pójdzie pod pomidory, ogórki i do donic z pomidorami jak zostanie to jeszcze na kompost pójdzie. Pozdrawiam życzę udanego spokojnego tygodnia ;:167 ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Sprawdziłem swoje clematisy - i też pchają się już na świat ;)


Obrazek

Obrazek
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Tomku może wiosna będzie wcześniej w tym roku. Oby mam nie zmarzły clematisy, a sprawdź jak u Ciebie hortensja. Zastanawiam się czy jej nie przykryć. Boję się że jak przykryje to jeszcze więcej będą puszczać pąki. Pozdrawiam miłego dnia.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”