Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu ciężko pracowaliście w tym sezonie, ale efekty rewelacyjne ;:333 Teraz przyjdzie złota polska jesień to już tylko będziecie odpoczywać w ślicznym domku i się nią zachwycać siedząc na tarasie;:23
Śliczny uzyskałaś kolor hibiskusa z nasion, ;:333 jak długo czekałaś na kwiatki?
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 dnia ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu pięknie u Ciebie.Masz rację,że nie sprzedajesz takiej pięknej działki,kto wie jak się życie potoczy.Córka kupiła taki duży dom w dzisiejszych czasach?
Te pomidorki podłużne to aurija?One chyba lepiej rosną w gruncie?
Miłego,słonecznego dnia. ;:168
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Halinko hibiskus to przyniósł mi mój brat u niego pod blokiem rośnie taki bo posadziła go jego sąsiadka i tak od słowa do słowa dała mu sadzonkę w sumie 3 małe patyczki ja je posadziłam w 2019r, ale powiedziała mi sąsiadka z działki, że sadzi się tylko po jednym więc wyciągnęłam dwa i teraz rośnie tylko jeden. Nasionka też miałam i posiałam już 2 lata temu, ale jest jeszcze bardzo mały. Robię z nich eksperyment posiałam 3 kolory i plotę je w warkocz chce aby pień był jeden a na górze mieszane kolory. Mam nadzieję że nie dostałam pomylonych kolorów. Pozdrawiam życzę miłego dnia

Obrazek

Witaj Danusiu ;:167 działki nie sprzedaje bo za dużo pracy w to włożyłam, a tego mi nikt nie zapłaci, a po drugie działka to mój mały raj na ziemi którego pielęgnuję i o niego dbam na ile potrafię. Córka jeszcze nie kupiła na razie umowa i czekamy na kredyt, ale jestesmy na dobrej drodze. To jest dom do remontu więc pracy czeka nas sporo dobrze że ma kto pomóc. Jak będą zdjęcia to Ci pokażę. Podłuzne pomidorki to aurija jestem bardzo zadowolona z tego pomidorka. Pozdrawiam miłego dnia ;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Hejka kochane. wróciłam właśnie z działki nie mogłam się oprzeć bo w końcu słonko zaświeciło. Wpadłam na działkę to nie wiedziałam od czego zacząć, ale postanowiłam, że złożymy już basen bo na to czas potem zrobiłam z pomidorkami. Jutro muszę coś przerobić bo szkoda by się zniszczyły.

Obrazek

czas basenowy dobiegł już końca. Do zobaczenia za rok.

Obrazek

poza tym zrobiłam kilka fotek poobcinałam przekwitnięte mieczyki i przede wszystkim wypiłam kawusię na tarasie bo całkiem inaczej smakuje.
To jabłonka pierwszy raz tyle jabłek :tan

Obrazek

teraz czas na kolację i odpoczynek. Pozdrawiam was wszystkich ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Już letnie przedmioty odchodzą na bok.
Pomidorkowe zbiory bardzo udane widzę. Moje już zaraza wzięła. Ech.
Może jeszcze jesień będzie ciepła ?
Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Aniu u mnie jakoś odpukać zaraza nie przyszła, ale skończyło się co miało dojrzeć to dojrzało, a jak zostały dwa trzy pomidorki rumiane na krzaku to zerwałam i dałam do skrzynki bo bałam się tej pogody. Coś zostawiłam na krzaku na próbę, ale nawet się trzymają choć listki zaczynają żółknąć do niedzieli czekam i też je zerwie. Miłego wieczorku ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu coś mi się pomieszało, ale najważniejsze, że piękny kolorek tego hibiskusa ;:333 Mnie brakuje różowego, aby posadzić trzy razem, ale może gdzieś upoluję :D
Żurawka śliczna, moje ulubione kolory, ale już nie pamiętam, może Marmolade? Przed wsadzeniem sprawdź dobrze korzenie czy nie ma opuchlaków, a nawet wymocz trochę w wodzie. Mnie często zdarzały się one z tymi załącznikami, które mi wykończyły moją kolekcję ;:223
Miłego i ;:3 dnia ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu witaj:)

Robota Ci się pali w rękach, naprawdę podziwiam ;:oj
Pomidorki jakie apetyczne i zdrowe, po moich już nie ma ani śladu, gałązki zaczęły powoli usychać.
Co ja czytam? Dobre macie plany, domek do remontu.Już widzę co tam się będzie działo jak Wam przyznają kredyt. Życzę pozytywnej decyzji.
Ja ostatnio w Biedronce nie byłam, ale dzisiaj w Brico kupiłam na sztuki 7 cebul żonkili bo dziwne, że u siebie nie mam jeszcze ani jednego . Pewnie jak jeszcze będą przy najbliższych zakupach to capnę 2 paczuszki ,bo takie żółte słoneczka wiosną na rabatach wprowadzają człowieka w dobry nastrój ;:3

Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, moja działka też jest pochylona w jedną stronę, ale ziemię mam gliniastą, ciężką, bardzo szybko robi się błoto, mimo że ulewy również ziemię znad korzeni wymywają. ;:145
Miałam kiedyś tulipany wielokwiatowe. Rzeczywiście na jednej łodyżce było po dwa-trzy kwiaty. Są też narcyzy wielokwiatowe i one nawet pięć kwiatków na jednej łodyżce mają. ;:303
A ja jeszcze nie kupiłam tulipanów :oops: Mam w planie wsadzić ich trochę, bo nie wszystkie wykopałam i obawiam się, że cebulki mogły pognić. ;:108 Tylko że jestem zbyt leniwa w poszukiwaniu cebulek w sklepach ;:306 i skorzystam z propozycji szkółki internetowej. W zasadzie koszyk mam zapełniony, tylko jeszcze nie zamówiłam. Muszę to zrobić dzisiaj.
Dzisiaj nareszcie słoneczko świeciło ;:3 i grzało, ale od jutra temperatura ma spaść aż o pięć stopni, będzie zimno. ;:222 Słyszałam, że zima ma przyjść wcześnie, więc zacznę powoli przygotowywać działkę do zimowego odpoczynku, a czeka mnie sporo przesadzania.
Pozdrawiam i ciepłych dzionków życzę. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alicjo :)
Ten rok zapamiętasz na długo i będzie on takim punktem odniesienia przy wspomnieniach. Tyle pracy wykonaliście, aż trudno mi uwierzyć choć jak wspomnę nasz 2019 to podobnie "tyraliśmy" aby altanę i obejście wyszykować ale także rabaty do jako takiej przyzwoitości doprowadzić... Czasem nie widziałam w co ręce wsadzić bo wszystko pilne .
Oby jesień była ciepła i długa wtedy będzie czas na wykonanie zaległości i odpoczynek na tym ładny fotelu.
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam :wit
W dzień ciepło w nocy już zimno u mnie nawet 6 stopni na polu robi się taka typowa jesień. Na działce, pracy ciąg dalszy. W sobotę robiliśmy kafelki na schodku i najgorsze za nami bo przez te kafelki nie da się wejść do altany i do ubikacji, ale to juz za nami. Teraz fugi i kolejna robota zaliczona. Aronia częściowo już obrana na razie rozdaję innym bo ja mam jeszcze sporo z zeszłego roku, a w tym roku urodzaj jest spory mi trochu wystarczy na soczek. W sobotę też było koszenie przez deszcze trawa urosła i nie wyglądało to fajnie. Dziś chciałabym jechać na działkę, mam tam trochu pracy chce malować kraty w oknach, w sumie to dokończyć i kolejna robota byłaby załatwiona oraz posprzątać w altanie bo w niedzielę mieliśmy sporo gości i wszystko tak zostało, ale zanim pojadę czeka mnie jeszcze zebranie w przedszkolu no cóż mama, tata nie mają czasu to babcia musi pomóc.

Obrazek

Obrazek

W sobotę też posadziłam tulipany i żonkile wiem, że to za wcześnie powinnam jeszcze poczekać do połowy września, ale tak się rozpędziłam przy pieleniu grządki i poszło. Z jednej strony mam to już zrobione, a z drugiej wiem czy mogę jeszcze kupić cebule i ile. Oczywiście wyszło na to, że mogę ;:306 .

Byłam wczoraj oglądać nasz przyszły dom i okolice. wszystko na plus nawet lesie grzyby można zbierać

Obrazek

To nasz przyszły dom w ogródku w kształcie trójkąta. Pracy sporo, ale zaczniemy od wycinki drzew bo nie są warte trzymania.

Obrazek

Witaj Halinko dziękuję za nazwę żurawki jak kupowałem nie były podane i tego mi brakowało. Korzenie masz racje lepiej sprawdzać bo mozna narobic sobie dziadostwa. Moczysz korzenie w samej wodzie czy dajesz cos do tego? zapytam sąsiadki brata czy nie ma różowego jeśli by miała może udało by mi się załatwić dla Ciebie. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196 ;:167
Przez ten remont strasznie marne w tym roku.

Obrazek

Obrazek

Witaj Aniu oj tak mamy plany wyszło to tak nagle trafił się dom duży dwa piętra i poddasze taki rodzinny tylko do remontu i padła decyzja, że wyprowadzimy się też razem z nimi. Do tej pory jestesmy i tak razem albo oni u nas albo my u nich więc po co gonić lepiej zamieszkać razem pomagać sobie nawzajem. Sporo nas czeka pracy w domu i ogrodzie, ale to sama przyjemność robić coś razem wspólnie. Żonkile kupiłam zaraz na początku uwielbiam te kwiaty w tym roku też kupiłam i już posadzone niech się ukorzeniają. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:167 ;:168

Witaj Lucynko ja tez mam ziemię gliniastą i wiem jakie to utrapienie przy deszczach woda stoi i błoto dlatego gdzie mogę i gdzie się chodzi robię chodniki by nie mieć błota na butach. Z narcyzami gdzie jest ich kilka na łodydze się nie spotkałam choć wydają się też ciekawe. W tym roku kupiłam żonkile zmieniające kolor też mogą być ciekawe o ile coś ich nie zeżre. Przekonam się na przyszły rok na wiosnę na razie zostało mi trzymać kciuki żeby urosły i zakwitły. Pozdrawiam życzę milego dnia ;:167 ;:168

Witaj Krysiu tak jak piszesz miałam w 2017 roku kiedy kupiliśmy działkę codziennie byliśmy na niej do nocy jechaliśmy dopiero koło 2 w nocy tylko po to by się umyć i jechać w czas rano z powrotem. W tym roku też pracy mamy co niemiara, ale szykowałam się na to i odkładałam pieniądze przez cały zeszły rok. Masz rację będziemy to wspominać, bo bardzo się zmieniło w porównaniu z zeszłym rokiem i fajne będzie podsumowanie roku. Dziękuję za życzenia na pewno się spełnią i dokończymy wszystko. Pozdrawiam życzę miłego dnia i ;:3 ;:168 ;:167

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających życzę miłego słoneczniego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alinko nowe wyzwanie przed Wami.
Ogarnęłas jedną budowę i zaraz wchodzisz na drugą....będzie się działo a my będziemy kibicować i słuchać Twoich opowiadań.
Nabrałaś już wprawy jak się ugadać i rozliczać z ekipami budowlano remontowymi i rym razem nic nie umknie Twojej uwadze.
Okaże się, że wypucowana działka w przyszłym sezonie za Tobą zatęskni, będziesz musiała więcej czasu spędzać na drugim ogrodzie i obejściu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

No no fajna działka z domem.I drzewa są.Wszystkie zostają ? Czy coś wycinasz ?
Działeczka bardzo się zmieniła.Dużo pracy włożyliście ale efekty wielkie.
Bardzo ładnie i przyjemnie.

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”