Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo czytam o Twoich pomidorach, jeszcze je chowasz przed zimnem....a ja dzisiaj będąc na targu kupiłam 6 sztuk i wsadziłam do gruntu.
Moje jeszcze rosną w domu na parapetach, ale ja póżno siałam więc do 15 maja mają czas.
Późno wodę wam włączyli na działkach, przecież to już maj za pasem.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Aniu witam :)
Twoje sadzonki pomidorów i papryk piękne a papryczki już nawet pączki mają.
W tym roku pierwszy raz je siałam i jakoś mi nie podpasowały ale myślę, że jak dostana dobre miejscówki to wszystko wróci do normy.
Piękne kwitnienie tulipanów, u mnie dopiero ruszają.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Śliczny ten tulipanowy cudaczek. Jak to natura potrafi robić nam niespodzianki ;:oj
Gdyby ktoś chciał takie cudo wyhodować to pewnie by nie wyszło ;:306
Pozdrawiam wiosennie :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani U mnie dużo się dzieje więc rzadko wpadam na forum, ale widzę jak u was pięknie się zmienia i wszystko wygląda wspaniale. Ja ostatnio gonie między działka a córką zakupami i domem jak nie jedno to drugie domu też na razie nie ma szukamy cały czas ręce opadają. Dziś też zajęcie muszę ogarnąć mieszkanie i jadę na działkę, a po drodze do sklepu
nazbierać mleczy i będę robiła miodek bo już czas. Pomidory juz mam posadzone w domu tylko nadwyżki trzymam do 20 w razie czego, posiane już też mam i wszystko rośnie, a sałatkę już jedliśmy na obiad ależ to smakuje. Na działce praca powoli idzie w altanie zrobione na sezon i wszystko przygotowane kupiliśmy z mężem nowy tv, a tamten dajemy wnuczkowi na bajki. Przyda się mu do swojego pokoju. Zdjęcia filmiki robię aby uchwycić tę piękną wiosnę. Siedząc na tarasie pachnie w około bzem a pszczoły murarki gonią koło nas jest wspaniale zwłaszcza że pogoda dopisuje.

Witaj Ewuniu ten cudaczek już opadł i jak się okazało to był jeden płatek który był podzielony na dwa kolory ciekawy był zobaczymy czy na przyszły rok tez tak zakwitnie. Pozdrawiam cieplutko życzę miłego dnia. ;:168

Obrazek

Obrazek

Witaj Krysiu papryczki i małe pomidorki już się pokazują dzięki wspaniałej pogodzie oby tak dalej. Myslę że Twoje nadgonią i jeszcze pokaża na co ich stać. Dałam w zeszłym roku kuzynce takiego bidula bo sama chciała i była nim zachwycona do samej zimy jej rodził pók przymrozki nie przyszły. Twoje będą piękne. Pozdrawiam cieplutko życzę miłego dnia ;:196

Obrazek

Krystynko witaj kochana chowam je przed zimnem, ale że bardziej też przed deszczem i gradem bo są małe i żeby im nic się nie stało. Kolezanka tez swoje posadziła do gruntu i mają się dobrze. Trochu mnie też nastraszyli sąsiedzi że mają być jeszcze zimne noce i że sadzą dopiero po 20 maja. Pożyjemy zobaczymy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rosną jak na drożdżach moze będa pomidorki w czerwcu bardzo bym chciała. Pozdrawiam miłego dnia ;:168

Witaj Aniu wiosna jest piękna tyle kolorów na których sie tak długo czekało i ten urzekający zapach. Dziękuję za miłe słowa pozdrawiam miłego dnia. ;:196

Obrazek

Obrazek

Witaj Lucynko Dziękuję za miłe słowa, a majówka była udana spędziłam ją razem z najbliższymi i rodziną przy grillu na działce pogoda dopisała. Pozdrawiam serdecznie życzę równiez Tobie słonecznego miłego dnia ;:196 ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to moja nowa szafka stojąca i tv.
Obrazek

Pozdrawiam wszystkich miłego słonecznego dnia :wit
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu jaki ciekawy mutant u Ciebie zakwitł. :D
Po grzybki nie musisz chodzić do lasu,same rosną. ;:306
Ten pierwiosnek też ma fajne liście i kolor.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Masz imponującą kolekcję tulipanów, Alu! ;:138
Działeczka kolorami tętni i zachęca do przebywania na łonie przyrody. ;:215
Pozdrawiam cieplutko i życzę miłych chwil na działeczce. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam serdecznie :wit dawno mnie nie było ale pełno spraw na głowie. Najpierw powiem wam dawno wyczekiwaną nowinę w końcu jest dom. Właścicielka która raz sprzedawała, a później się wycofała ze sprzedaży zdecydowała jednak sprzedać jest już umowa notarialna podpisana teraz formalności i dwa tygodnie trzeba poczekać na wyprowadzkę właścicieli. Dom ładny duży ogród zadbany też spory aż 14 arów na razie nic na nim nie będziemy robić trzeba poczekać w tym roku co tam jest posadzone jak kwitnie i jakie są drzewa. Zdjęcia zrobię jak już będziemy mogli tam wejść myślę, że koniec czerwca. Cieszymy się wszyscy bardzo bo tak długo to trwało w dodatku teraz nie ma ładnych domów na sprzedaż, a ceny poszły też do góry. Dom domem, ale oprócz tego cały czas mam działkę moje oczko w głowie na którym spędzam dużo czasu. Uprawy rosną sałatka już jedna zjedzona druga tura też już duża a trzecią co posadziłam też ładnie rośnie. Rzodkiewka pyszna każdy chodzi i szuka żeby jakąś wyciągnąć z ziemi, a pora cebula i czosnek rośnie. Kupiłam w tym roku trochu truskawek i poziomek też ładnie kwitną i nie mogę się doczekać. Pomidorki i ogórki rosną cudownie kwitną i mają małe zielone pomidorki jeśli pogoda dopisze myślę że na koniec czerwca będę już jadła swoje.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwiaty też pięknie kwitną choć narcyze przekwitły to teraz są cudne piwonie drzewiaste i irysy zrobiło sie bardziej kolorowo.

Witaj Danusiu dziękuję za odwiedziny i miłe słowa pozdrawiam, przesyłam buziaki ;:196 Miłego dnia

Lucynko witaj w zeszłym roku tulipany zjadł mi kret czy nornica w tym roku mam spokój na jesieni trochu posadziłam nowych i zrobiło się lepiej niż rok temu. Często jade na działkę tam można wypocząć po ten mojej bieganinie. Pozdrawiam życzę miłego dnia
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzajacych moje skromne progi życzę miłego dnia
;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu ,co Ty robisz,że u Ciebie tak pięknie kwitną piwonie drzewiaste?Moja już drugi rok nie kwitnie. ;:145
No nareszcie dobra nowina.Teraz to dopiero będziesz miała pole do popisu.Córka pracuje,więc nie wiele będzie miała czasu na ogród.
Miłego dnia. ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu cieszę się ogromnie, że udało się Wam sfinalizować wyczekiwany dom z ogrodem. ;:303 Gratuluję sukcesu! ;:138
Będziesz miała więcej obowiązków, ale przecież to lubisz, więc raczej więcej przyjemności i radości, czego życzę Ci z całego serca. ;:167
A działeczka nie tylko cudownie kwitnie, ale i posmakować pierwszych warzywek pozwala i pomidorki takie ładne owoce już mają. ;:215
Szkoda tylko, że pogoda się zbiesiła, ale przecież nie na zawsze i gdy wróci normalność, będzie jeszcze piękniej i jeszcze smaczniej. ;:215 ;:303
Tymczasem życzę Ci spokojnego weekendu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, gratuluję nowego domku z działeczką ;:215 Dobrze, że wreszcie udało się Wam pokonać wszystkie trudności. Jak już się ogarniesz ze wszystkim, to poproszę o kilka fotek z nowej posesji ;:108
Pięknie się prezentują własne uprawy warzywek. Nie ma to jak pojeść własnej sałaty, rzodkiewki, pomidorków, ogórków... To całkiem inny smak.
Ale u Ciebie nie tylko coś dla ciała, ale i dla oczu. Cudne irysy ;:167
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich bardzo gorąco pogoda dopisuje choc czasem popada, ale to dla roślinek super sprawa. Pomidory ogórki rosną kwitną i już mają małe owocki co bardzo mnie cieszy. Pomidorki w tym roku to chyba przeholowałam co prawda część miała iść do domu część na działkę, a teraz wszystko jest na działce. Każdy kawałek gdzie tylko można położyć pomidora, ogórka, cukinie jest wypełniony po brzegi bo nie mogę już dłużej czekać z sadzeniem sadzonek. Z domem wszystko idzie do przodu myślę że to kwestia 2 trzech tygodni, ale jak tyle się czekało to i to się poczeka potem zrobię zdjęcia i wam pokażę bo na chwile obecną nie mamy zdjęć wszystko usunęłam ja i córka jak okazało się że ona wycofuje ofertę sprzedaży. To takie w miare dobre wieści z tych gorszych to grad który przeszedł posiekał mi moje uprawy najgorzej przeszły to sałaty dobrze że część pomidorów miałam pod folią a papryki zdążyłam schować do altany. Dziś jadę na działkę choć się chmurzy bo muszę kupić ziemi i posadzić jeszcze 4 pomidory do donic cukinię i dwa arbuzy.

Obrazek

Obrazek

Bakłażan long purple wysiany w styczniu
Obrazek

To mała kosmetyka mojego ganku ochrona przed deszczem i wiatrem
Obrazek

czarny bez już kwitnie więc trzeba było zrobić pare słoiczków z kwiatu, a resztę zostawię na sok z czarnego bzu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

U mnie praca na działce w domu opieka nad wnukami i zaprawy w doskoku, ale wszytko to bardzo cieszy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Danusiu dziękuję za miłe słowa, ale nic szczególnego nie robię na jesieni sypie pod wszystkie kwiaty obornik granulowany a piwonie przykrywam agrotkaniną na wiosnę jak już puszczają listki odkrywam i to wszystko. W zeszłym roku kupiłam w tym miałam dwa kwiatki sąsiadka kupowała ze mną i jej nie kwitnie ale mówiła mi że nie przykryła może w tym jest problem. Ogród do jesieni zostawiamy jak jest nic nie robimy tylko koszenie i kosmetyczne sprawy ewentualnie plac zabaw dla dzieci chcemy wiedzieć co tam właściwie jest. Od jesieni będziemy działać. Już mamy podzielone co kto robi, a i tak większość ogrodu zwłaszcza przed domem przypadło już mnie. Życzę miłego słonecznego popołudnia przesyłam ;:196

Witaj Lucynko dziękuję za miłe słowa też się cieszymy bardzo. Czas teraz strasznie się ciągnie odliczamy dni i myslami jestesmy juz tam. Plany zrobione chcemy dużo przestrzeni, ale i drzewa owocowe, krzewy też. Planujemy i jest już mowa o porzeczkach, borówkach, agrestach, a z drzew na pewno nektarynki w donicy już posadzone winorośl i pigwowiec czeka na swoje miejsce, a resztę to się jeszcze okaże co tam jest. Myślimy uzupełniać tego czego nie ma na działce, a brakuje duzo. Na pewno będzie zielnik chcemy dużo ziół i miejsce na pomidory i ogórki na przyszły rok. Jak tylko wejde na ogród zrobie zdjęcia. Pozdrawiam miłego słonecznego dnia ;:196

Dorotko witaj dziękuję za miłe słowa trzeba było włożyć dużo pracy, ale dzięki wam, temu forum mam czym się pochwalić dużo się nauczyłam dużo podpatrzyłam u was no i to, że tak rośnie też zawdzięczam wam bo dostałam nasionka fajnych odmian które wykorzystałam. Jak tylko się uda zrobić zdjęcia oczywiście będą na razie jeździmy chodzimy koło domu i oglądamy jak nawiedzeni, ale nie możemy się doczekać. Pozdrawiam miłego dnia. ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających moje skromnie progi życzę miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alicjo czekamy razem z Wami na przekroczenie progu własnego domu, będziemy świętować razem z Wami chociaż wirtualnie.
Fajna pora.
.bo jeszcze do zimy możecie wiele zdziałać w ogrodzie i sadzie.

pozdrawiam
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Fajnie,że macie wreszcie swój dom z ogrodem.Ogród najważniejszy. ;:138
Pięknie kwitną róże.Coś nie pokazałaś tego żółtego rododendrona,czy coś przegapiłam.
Miłego,ciepłego wieczoru. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”