Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Witaj :wit Prześliczne te hortensje piłkowane ;:oj Różyczki słodkie, delikatne, zwłaszcza te pastelowe są urocze. No i liliowce ;:138 cudowne ;:167
Dobrej nocy Wandziu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, hortensje piłkowane - ciekawe roślinki. ;:333
Pięknie kwitną Twoje liliowce, ;:138 a masz ich całkiem przyzwoitą kolekcję. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu witam i serdecznie pozdrawiam :)
Zrobiłam sobie bardzo długi spacer po ścieżkach przydomowego ogrodu choć patrząc na rozrośnięte drzewa, krzewy i rabaty zagospodarowane bylinami to bardziej przypomina mi park ...
Piłkowane hortensje w tym roku dają niesamowity popis, a wystarczy tak niewiele aby każdy sezon wyglądał podobnie. Po prostu zima ma odejść i już nie wracać, a jednak lubi się drażnić i daje nam znać o sobie nocnymi przymrozkami.
Kamień i drewno tak bardzo pasują do siebie i Ty to wykorzystujesz jak na tym zdjęciu na różne sposoby.
Nowa działka to dla Ciebie wielka przygoda i wyzwanie ... jesteś w swoim żywiole.
To piękne tereny i wspaniałe widoki.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu też piłkowanymi sie pozachwycałam. ;:oj Liliowce pięknie kwitną, ;:215 podziwiam je u innych, bo u mnie jakoś nie chcą kwitnąć obficie.
Jak kwitną czosnki, skoro ich nie wykopujesz? Moim kwiaty bardzo drobnieją i są coraz niższe, choć liczbowo jest ich dużo więcej.
Dobrych dni na prace w ogrodach. ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wando liliowce masz piękne, nie dziwię się, że lubisz ich kwiaty. Moje w sporej ilości są bezimienne, też pięknie kwitną.
Hortensje piłkowane są interesujące, a czy je trzeba okrywać na zimę.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

kasia100780, dziękuję, że wpadłaś i także za miły komentarz. :) Z kącika kawowego, prawdę mówiąc, korzystam bardzo rzadko.Jak tylko usiądę, to po kilku minutach wstaję z filiżanką i zaczynam chodzić między rabatami. Jakoś nie potrafię siedzieć bezczynnie i tylko patrzeć. Ale może to błąd, bo chwile całkowitego relaksu też są pożadane.

Foxowa, wiesz, że ja to nawet wolę odmiany hortensji, które nie mają nabitych kwiatostanów, tylko właśnie takie ażurowe, wiechowate. Są delikatne i unoszą się w powietrzu jak białe motylki. Albo jak niebieskie :roll:
Liliowce sfotografowałam poprzez koronę lilaka Meyera, tak sobie pstryknełam, żeby ujęcie było trochę ciekawsze. Teraz zresztą już po liliowcach, tylko niedobitki jeszcze kwitną. Pozostało mi pościnanie badylków i czekanie na przyszły sezon.

jarha, hortensje piłkowane były w tym roku pięknie ukwiecone. Widocznie lubią zimną wiosnę. Początkowo wyglądały biednie, dopiero później wykształciły tyle kwiatuszków. Natomiast moje hortensje bukietowe są w tym roku mniejsze niż zwykle.

plocczanka, hortensje piłkowane zachwyciły mnie kiedyś w ogrodzie w Wojsławicach. Napatrzyłam się tam na rozmaite odmiany, porobiłam zdjęcia i marzyłam sobie, żeby mieć je u siebie. Zasadziłam w ogródku dwie odmiany i przez kilka lat były tylko takie sobie, ale wreszcie w tym sezonie doczekałam się pieknych kwitnień. No niestety, nie są tak łatwe w uprawie jak bukietowe czy Anabelle.

christinkrysia, dzięki za odwiedziny Krysiu! Ogródek przydomowy mam już właściwie urządzony i z tego powodu stał się już dla mnie trochę... nudny. Wyżywam się za to na działce. Dopóki siły pozwolą, będę coś tam tworzyć. Dzięki temu mam nadzieję, że przedwcześnie nie zardzewieję od bezczynności. Cieszę się każdym pogodnym dniem i każym ciepłym deszczem.

cymciu, ja od lat nie wykopuję żadnych cebulowych. Kiedyś to robiłam, ale nie zauważyłam, żeby dzięki temu lepiej kwitly. A za to przy wykopywaniu nieraz mi się zdarzało uszkodzić cebule.
Co do liliowców, to niestety trzeba kilku dobrych lat, żeby rozrosły się w kępę. Dopiero wtedy jest efekt kwitnienia. no ale niektóre odmiany jakoś dziwnie nie chcą przyrastać.

korzo, ja też mam sporo bezimiennych liliowców. Albo zgubiły się znaczniki, albo kupowałam nieodmianowe siewki, które w niczym nie ustępują odmianom, a czasem nawet są dużo ładniejsze.
Ja Dorotko od pewnego czasu niczego w ogrodzie nie okrywam na zimę, a więc hortensji piłkowanych też nie. Przestałam się przejmować. Zdarzało się nieraz, że wymarzały akurat te rośliny, które były zabezpieczone, a udawało się przetrwać nieprzykrytym
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandeczko ;:196
Ślicznie zakwitły Twoje hortensje piłkowane.
Nieraz , będąc w ogrodniczym sklepie , stałam i myślałam, żeby sobie takie kupić.
Jednak one są chyba tak kapryśne z kwitnieniem, jak zwykłe ogrodowe.
Raczej stawiam na hortensje bukietowe, te są niezawodne, jak już się zadomowią.
Też wolę te o ażurowych kwiatach.
Mam kilka ogrodowych i ich kwiaty oglądam raz na kilka lat.
Też już ich nie okrywam, bo gorzej na tym wychodzą.
Widzę, że mamy podobne doświadczenia w uprawianiu ogrodu.
Pozdrawiam serdecznie i życzę relaksu w ogrodzie. :wit
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Przepiękne ogrodowe widoki.
Ostatnio bardzo lubię takie grupowe zestawienie Hakonki.
To moje ulubione trawy ostatnimi czasy.
Bardzo ładny liliowiec z tej Patricia Splendour.
Szuka takich w jasnych różach
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Gosiu, ja na początku też szukałam liliowców w kolorach bieli i różu, no ale teraz jak tak patrzę na te swoje rabaty, to liliowców większość jest żołtych i pomarańczowych. Może one po prostu obficiej kwitną i dlatego tych różowych nie widać w żółtym tłumie?
Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję, że nie zapominasz o starej koleżance ;:196

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu liliowce mają dużo kwiatów. ;:215 Moje kępy dość pokaźne, ale może mają zbyt sucho, rosną w wyjątkowo słonecznym miejscu. ;:218
Obeliski jak rzeźby, doskonale się wpisują w klimat Twojego ogrodu. ;:oj
Pewnie więcej czasu spędzasz na nowej działce.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu ogród przydomowy zorganizowany, uporządkowny , znamy już każdy prawie zakątek to chętnie spojrzymy na ten tworzący się.
Pewno teraz byś chętnie zakotwiczyła w nowym ogrodzie na długo, na nudę byś nie narzekała bo tworzyć masz gdzie i pomysłów na pewno wiele.
O liliowcach piszesz wiele a ja z każdym rokiem coraz mniej się nimi zachwycam, trochę trują mnie te rozkładsjące i podsychające liście. Nieraz sobie myślę jak bym je częściowo chciaż wycięła albo skróciła.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

cymciu, leszczynko to prawda, że dużo czasu spędzam teraz na działce, gdy tylko nie pada deszcz i pogoda sprzyja przebywaniu na powietrzu. Udało mi się trochę terenu zagospodarować, ale głównie przez większość czasu toczę nieustanną walkę z chwastami. Czasem wydaje mi się, że ich nigdy nie pokonam, bo nasion w ziemi jest ogrom. Jako taki ratunek, ale tylko połowiczny, stanowi ściółkowanie rabat skoszoną trawą. Dzięki temu chwastów jest mniej, ale i tak po pewnym czasie wyrastają. A główny to jaskier rozłogowy, którego jest tu chyba więcj niż trawy. ;:oj No ale nic to, pielenie rabat bywa w sumie też dość przyjemne.
Zrobiłam ostatnio kilka zdjęć, więc jakąś tam relację mogę już przedstawić. Dodam tylko, że właśnie minął rok od zakupu działeczki. :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalia Oreti Adele pięknie się rozrosła i kwitnie nieustannie. W ogródku przydomowym miała raptem trzy kwiaty.
Obrazek
Obrazek

Słoneczniki mają chyba już ze 4 metry.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ale najwięcej dzieje się w skrzyniach - pękają w szwach. :D Ukrywają się pod całą tą zieloną masą liściorów. Liściory to przede wszystkim dynie, które już jakiś czas temu wyszły sobie ze skrzyń i idą dalej po trawniku, ale obcięlam im już końcówki, bo jeśli tak dalej pójdzie, to nie zdążą wykształcić owoców.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I rośnie domek ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Cudownie sielsko :D i nawet warzywka masz już tam ;:138 Te żółte kwiaty to cynie czy gerbery, czy jeszcze coś innego? Dalie i floksy obłędne!!!
Domek zapowiada się nieżle ! Ćzy tam nie macie ślimaków skoro tyle warzyw a wy daleko...?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”