Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Witam...Wando piękna działka,dużo pracy ale jaka przyjemność i satysfakcja z efektów...
Będę kibicować . :D
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, już sobie wyobrażam pokaźne kępy hortensji, łany lawendy, poletko pachnących poziomek .... cudowne, świeżutkie warzywka ... no raj na ziemi ;:215 ;:215
Byle do wiosny ;:65 ;:65 ;:65
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

[quote="wanda7"

Igala, od pewnego czasu studiuję tę metodę "no dig" i z pewnością ją zastosuję na działce. Jest rewelacyjna, gdy się o niej czyta i mam nadzieję, że się u mnie też sprawdzi. Myślę, że Ty również jesteś zadowolona z efektów, skoro podałaś mi ten link, prawda? Czy zamierzasz rozszerzyć swoje uprawy na inne warzywa?

Jak najbardziej zadowolona; moja siostra również :D
Bardzo bym chciała w ten sposób wszystko uprawiać ale mam za mało kompostu, ciągle jeszcze.

Gratuluje pięknych kalatei oraz siewek!!! ;:333 :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Witaj Wandziu.
Piękna działka i działa na wyobraźnię. Pewnie za kilka lat będzie tam mały kawałek raju.
Poziomki też posiałam i za głowę się złapałam jak zobaczyłam te maleństwa co powychodziły. Dopiero będzie zabawa przy pikowaniu. :lol:
Z patyczkami hortensji nie pomogę. Swojego czasu bardzo dużo próbowałam ukorzeniać w ten sposób. Miałam ich dziesiątki a może nawet powyżej setki a ostatecznie korzonki wypuściło ze dwie czy trzy. Zniechęciłam się i więcej tak nie próbuję.
Teraz jak chcę pozyskać nową sadzonkę, to przyginam pęd do ziemi, dobrze przysypuję ziemią i czekam. Metoda skuteczna w 100% o ile cały czas będzie wilgotna warstwa ziemi :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

tulipanka, Igala, jahra, maryla73ab, Margo2, korzo, Beaby, anida, dziękuję Wam kochane za odwiedziny i przyznaję ze skruchą, że trochę ostatnio zabałaganiłam i przestałam być na bieżąco zarówno ze swoim wątkiem, jak i z Waszymi. Ale to chyba z tego powodu, że nie bardzo miałam co fotografować w ogrodzie w jego pozimowym szarym wydaniu. Natomiast w domu porobiłam sporo zasiewów, lecz na razie mam tylko siewki poziomek i papryk oraz bakłażanów. Reszta jeszcze nie wschodzi albo dopiero nieśmiało zaczyna.
Posiałam już następujące:
cebula Wolska
cebula biała Agosta
szczypiorek
por
łubin mix - zaczyna wschodzić
łubin biały - zaczyna wschodzić
orlik
kocimiętka
lawenda
jeżówka - zaczyna wschodzić
przegorzan
naparstnica
szałwia omszona - zaczyna


Papryka i bakłażan już popikowane
Obrazek

Na parapecie obok kuwetek z wysiewami mam jeszcze żurawki, które pobrałam jesienią do rozmnożenia.
Obrazek

Dokupiłam kilka lilii i piękny biały irysek syberyjski.
Obrazek

Ale ostatnio wzbogaciłam się głównie w zieloności domowe i wielką radość sprawia mi codzienne pielęgnowanie tych wszystkich zielonych maluszków.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7961
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wando
Brawa za papryki i bakłażany ;:63
Moje jeszcze w ziemi. :oops: Jakie masz odmiany :?:
Moje oko wyszukało fajne gliniaczki w roli osłonek dla domowych kwiatków - zanokcica chyba :?:
Moje klimaty :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Mazurka71
50p
50p
Posty: 61
Od: 4 lut 2021, o 18:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Papryki elegancko rozpikowane, miło popatrzeć. Moje biedaki czekają ciągle aż je ruszę. Cebulę z siewu wolisz? Zawsze tak uprawiasz? Ja kupiłam dymkę
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

:wit Wandziu

Widzę bogactwo zielonych pięknych roślinek na Twoich parapetach ;:138 ;:138 Pięknie po pikowane maleństwa :D Czy Żuraweczki siałaś jesienią czy pobrałaś sadzonki i w domu były całą zimę? Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wando wcale mnie nie dziwi, że nas zaniedbałaś, tyle siewek przepikowałaś, sporo siania to były ważniejsze czynności. Kwiaty doniczkowe masz piękne.
Żurawki odmładzasz i ja miałam to zrobić jesienią tylko czasu zabrakło, jak tylko pogoda pozwoli to wykopię je i szybko dam do doniczek.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Pięknie wszystko idzie. Obsadzisz działkę swoimi sadzonkami, część wysiejesz do gruntu i będzie ogród.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Mnie zawsze łapie szał kupowania roślin doniczkowych późną jesienią kiedy ogród zapasa w sen zimowy :) Zanokcice gniazdowe uwielbiam, szczególnie te o pokarbowanych liściach .
Zaciekawiło mnie rozmnażanie żurawek zimą, nie spotkałem się z tym sposobem :) Ja osobiście rozmnażam je w marcu, pobieram pędy nieukorzenione i wtykam do doniczek z wilgotnym torfem. 100 % skuteczności ;:173
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandeczko ;:196
Jak jest odpowiedni areał i wolne miejsce , to od razu chce się sadzić i siać.
Z rozmachem się zabrałaś za szykowanie nowych nasadzeń. ;:138 ;:138 ;:138
Domowe bardzo ciekawe, aż mnie też chęć naszła, by się wziąć za swoje.
Już od jakiegoś czasu dumam , co z nimi zrobię, nawet już ziemię kupiłam.
Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za powodzenie Twoich wysiewów. ;:215 ;:215 ;:215 ;:79
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

pelagia, tak, to zanokcica, czyli asplenum. Przeczytałam, że spośród paproci ona jest najłatwiejsza w uprawie, jakoś tam znosi suche powietrze. A jako osłonki wykorzystuję ostatnio wszystkie pojemniki, które od lat stoją puste i zajmują miejsce.
Bakłażan jest odmiany Viola Lunga, chyba najpopularniejszy. Siałam w cześnie, bo pod koniec stycznia, dlatego już wykiełkował. Ty pewnie siałaś później?

Mazurka, to moje pierwsze podejście do wysiewu warzyw w ogóle. Eksperymentuję ze wszystkim, co mi w ręce wpadnie. Cebulę wysiałam, ale dymkę też mam i pójdzie od razu do gruntu, zresztą już niedługo.

Krychna, ja co roku biorę w listopadzie do domu nieukorzenione szczepki żurawek, Tak sobie stoją spokojnie aż do wiosny i mam w kwietniu gotowe sadzonki. Sprawdzona metoda, polecam. W jałowym sezonie ma się przynajmniej w domu jakąś namiastkę ogrodu.

korzonku, żurawki mnożą się szybko. Ja byłam zmuszona niektóre wykopać ze względu na opuchlaki. Żurawki zaczęły mi oklapywać,okazało się, że nie mają już korzeni. To był ostatni moment, żeby je uratować. Jeszcze niedawno nie miałam opuchlaków. Może przywlokłam je z nowymi rododendronami. Co prawda oglądałm korzenie Rh, ale mogłam nie zauważyć tych obrzydliwych larw.

anida, tak od razu to ogrodu nie będzie, ale jakiś kawałek mam nadzieję w tym roku zagospodarować. Oj, będzie co robić.

seba, ja wolę żurawki rozmnażać zimą. Raz spróbowałam i wyszło. Przynajmniej jest w zimie na co popatrzyć na parapecie.
Natomiast doniczkowe to wydaje mi się, że lepiej kupować teraz, kiedy kończy się okres grzewczy. Ja akurat lubię rozmaite tropikalne rośliny, a one w naszych domach nie mają lekko, bo wilgotnosć mała. A jeszcze gdy grzeją kaloryfery... Gdy wprowadzę je do domu teraz, to mam nadzieję, że do zimy zdążą się zaklimatyzować. Ale może źle myślę, sama nie wiem.

Ignis, mnie wzięło na doniczkowe wraz z nastaniem hasła "Zostań w domu". To chyba jeden z dobrych sposobów, żeby nie zwariować, jak myślisz?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”