Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
3 KOTY
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1125
Od: 7 kwie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Dzieje się!

Wandziu pięknie to wszystko ogarniasz! Domek na podmurówce, drewniany, widać że bedzie cudny. Jaka powierzchnia?

Ja też zakochałam się w hortensjach bukietowych. Mimo braku miejsca kompletuje je od kilku lat, a te wielkie, które nie mieszczą się w moim ogrodzie "wciskam" moim znajomym, żeby choć u nich podziwiać te kwitnące cuda.
Marta
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Pokazuj kolejne etapy budowy.
Uwielbiam takie relacje.
Coraz więcej się dzieje na działeczce.
Dalie jednak zdecydowanie wolą pełne słońce.
U mnie niby kwitną, ale straszliwie się pokładają.
Czyli wyciągają główki do słońca, które jest tylko do 14.
To wyraźnie za krótko
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, pięknie już wygląda działka. Widać, że sporo pracy wykonałaś. Gleba też musi być zasobna, bo rośliny rosną jak na drożdżach ;:108
Podziwiam dalię Oreti Adele ;:167 Cóż za wspaniały kolor!
Udały Ci się warzywka w skrzyniach ;:215 Wyglądają na zdrowe i dorodne. Napisz jakiej wielkości są te skrzynie?
Domek powstaje i bardzo jestem ciekawa jaki będzie efekt końcowy. Jak na razie wygląda ;:333 Koniecznie pokaż jak będzie skończony.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

lemonka, no fakt, że dawno Cię nie było. Jak tam w Twoim bukszpanowym królestwie? Ćma nie zaatakowała? Ja wywaliłam wszystkie bukszpany, co do jednego. Na ich miejscu są już inne rośliny. Ale podejrzewam, że ty też inaczej już zagospodarowałaś ogródek, prawda?

korzo, moje słoneczniki rosną właściwie na nieprzerobionym kompoście, bo w tamto miejsce kładłam darń odwróconą do góry nogami i potem wsadziłam w to pestki słonecznika. Poszybowały wysoko ku niebu, chyba będzie potrzebna drabina, aby je móc ściąć.

3 KOTY, domek jest malutki, w zasadzie tylko taki, aby można było przenocować, ale na razie nam wystarczy. Może kiedyś dzieciaki postawią sobie większy, jak będą chciały. Dzięki za odwiedziny!

Margo2, dalie na działce są nie do poznania. U mnie w przydomowym też miały za ciemno, rosły wysokie, miały mało kwiatów, a po deszczu prawie wszystkie pędy kwiatowe się łamały. To było strasznie irytujące. A tam rosną niskie, o grubych pędach i fajnie kwitną, tylko niektóre jakiś grzyb dopadł, bo niektóre liście jakby zardzewiały i uschły. Teraz trochę się odradzają, ale i tak długo nie będą kwitły, bo przecież już jest jesień , a wiadomo, że pierwsze przymrozki warzą dalie i nic już z nich potem nie ma. Trzeba wykopywać.

dorotka350 skrzynie mają około 3 metrów długości i metr szerokości. Mężulek je poskładał z desek szalunkowych. Na kilka lat wystarczą, ale potem chyba drzewo jednak spróchnieje i trzeba będzie robić nowe. Ale to na razie przyszlość. Teraz jestem z nich bardzo zadowolona, bo rośliny dobrze rosną i wygodnie się je uprawia. No i chwasty jest zdecydowanie łatwiej ogarnąć. Po prostu ma się większą kontrolę.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Oj, Wandziu, masz Ty zabawę z urządzaniem nowego ogrodu i budową.
Wczoraj odnawiałam maliniak i miałam z tego powodu ogromną przyjemność.
W ogrodzie już prawie nic nie dosadzam, bo nie ma gdzie.
No i już prawie zapomniałam, jaka to przyjemność.
Dochodzę do wniosku, że projektowanie i tworzenie nasadzeń jest chyba nawet lepsze od podziwiania gotowych efektów w dojrzałym po kilku czy kilkunastu latach ogrodzie.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu witaj :D wreszcie mogę zobaczyć działeczkę drugą ,a kiedyś myślałam o sobie
jak ty kobieto szukasz jej i nie możesz znależć .Gdzie się podziała ,a to teraz są foteczki nowe i prace widać .Efekty
w postaci warzyw kwiatów super .A domku jestem mega ciekawa ,dół wygląda imponująco już ;:138
A jak duży powierzchniowo będzie ? stanie w tym roku byście w nim już mogli przebywać ? będzie całoroczny ?
Uwielbiam obserwować u innych powstawanie działeczek od podstwa.
Wandziu dużo zdrówka :D bo prace same nas znajdują :wink: :D
Pozdrawiam cieplusio . :)
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu widzę domek rośnie na nowej działeczce ;:172 Jaki będzie?
Warzywa Ci obrodziły, u mnie też w skrzyniach się działo, w przyszłym roku już chyba nic nie będę sadzić w gruncie, tylko właśnie w skrzyniach.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Madziagos, oj tak, masz rację. Projektowanie i sadzenie nowych roślin jest o niebo lepsze niż siedzenie i przyglądanie się niemal gotowemu ogrodowi. Ja jeszcze niedawno też czułam wielki żal, że nie mogę kupić nowych sadzonek, bo już nie ma gdzie sadzić. Teraz znów sobie przypomniałam to podekscytowanie w sklepie ogrodniczym. ;:108

Bobka, mam nadzieję, że już pojawiłaś się na dobre! Ładne zdjęcia robisz, byłoby fajnie poogladać je cześciej. :) Co do domku, to będzie malutki, nie żeby mieszkać, tylko żeby móc gdzie przenocować. No i nie będzie w nim nic cennego, bo wiadomo... To będzie tylko taki letni domeczek.

Kasiu, ja też zamierzam sadzić warzywa tylko w skrzyniach, bo widzę różnicę. Specjalnie w tym roku posadziła trochę sadzonek w gruncie i trochę w skrzyniach. Cynie w gruncie w ogóle nie wzeszły, a w skrzyni są wielkie jak krzaki. Chwała temu, kto pierwszy wymyślił tę metodę uprawy. ;:180

Dalie z działki. Pierwszy raz w życiu jestem naprawdę zadowolona z dalii. Okazuje się, że lubią rosnąć na patelni, w gliniastej ziemi. Teraz tylko się martwię, żeby kwitły jak najdłużej, bo mają jeszcze mnóstwo pąków, a robi się coraz zimniej. Żeby tylko jakieś przymrozki nagle nie wystąpiły, bo się załamię.

Santal
Obrazek

Petra
Obrazek

Rebecca Lynn i My Love
Obrazek

My Love
Obrazek
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3653
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu ja już teraz wiem, że Twój nowy ogródek będzie miał klimacik. Fajny pomysł na płot. Dalie mają dobrze, zresztą i warzywa ekstra. Ja to bym, chyba jakąś trawiastą rabatę zrobiła, wydaje mi się że by tam pasowała.
Pozdrawiam serdecznie.
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, śliczne masz te dalie ;:138 Pięknie rozrośnięte kępy i tyle kwiatów ;:63 Chciałabym którąś pochwalić, ale nie mogę się zdecydować - wszystkie urocze ;:167
Miłego wieczorku Ci życzę i pogodnej niedzieli ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandeczko ;:196
Teraz masz pole do popisu .
Większy areał , nareszcie masz gdzie uprawiać warzywa a rośliny ozdobne mają warunki do rozrostu.
I tak zawsze podziwiałam, jak Ci się udawało posadzić wiele roślin w niewielkim ogródku i pod wielkim dębem.
Tworzenie ogrodu od nowa to chyba najlepsza frajda. Można w końcu pozwolić sobie na kupowanie nowości i sadzenie ich w dobrych warunkach. Nieraz mnie ciągnie do ogrodniczego, ale zaraz jest mi smutno. No bo gdzie miałabym posadzić nowe nabytki.
Ale i tak czasami się na coś skuszę a potem mam problem, gdzie to upchać.
Miłego weekendu i jak najdłuższej ciepłej jesieni. :wit
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu piękne masz dalie ;:333 Widać, że lubią przestrzeń, której mają pod dostatkiem. Canny też tutaj by się świetnie czuły :wink: ale Ty sama wiesz co lubisz i co byś chciała na swojej działeczce :D
Pozdrawiam serdecznie i życzę ;:3 ;:168
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu ale masz śliczne dalie.Widać, że im służy glina i ciepełko ;:63
Ja też jestem zadowolona ze swoich co roku i corocznie będę je sadziła. Nie mam gdzie ich przechować, bo w domku narzędziowym jest za zimno w środku zimy ;:222
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”