Tak to się plecie...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Tak to się plecie...

Post »

Witam :)
Najtrudniej zacząć, tak więc co napiszę? Cieszę się, że tu jestem :)
Z ogrodem rzecz jasna i gotowością do plecenia :;230 Do opowiadania, do zdawania relacji, czytania, odpowiadania, opiniowania.
Postaram się nie wymądrzać, bo czasami mi się zdarza :oops: Zostało mi z życia zawodowego, ale pracuję nad tym.
Uwielbiam pleść na temat i czytać podobne. Zwłaszcza jeśli dotyczy to roślin :)

Mam duży ogród. Z bogatą historią. Nie miał ze mną lekko! Próbowałam chyba wszystkiego, bez roślin wodnych jedynie.
Iglaki, byliny, róże, lilie, sukulenty, rośliny egzotyczne, jadalne. Spotkałam na swojej ogrodowej ścieżce (ach ta ścieżka!) wielu wspaniałych pasjonatów. Wieloma roślinami się wymieniliśmy, o wielu nagadaliśmy się.

A na własnych grządkach dzisiaj mam: piwonie, martagony, rośliny cienia, kilka niedobitków róż, rośliny jadalne i dużo, dużo bylin.
Miałam pretensje do angielskich ogrodów, dlatego czasami na fotkach pojawią się ach! angielskie kompozycje! Niech to nikogo nie zmyli :)

Miałam nadzieję dodać kilka fotek, ale dzisiaj to chyba nie będzie możliwe, fotosik się zaparł!
A wczoraj na próbę dwie fotki wgrał. No nic, spróbuję jutro :)

Tyle udało mi się wgrać.

Fragment cienistej rabaty
Obrazek

Trochę martagonów
Obrazek

Rabarbar i rutewki
Obrazek

Pustynniki
Obrazek


Obrazek

Moja, subbiektywnie najpiękniejsza piwonia: P. lactiflora 'Lois Kelsey'. Nie pachnie, gdyby ktoś pytał, ale nic nie szkodzi :)

Obrazek

Małe te fotki.
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Tak to się plecie...

Post »

Witaj Wiktorio :wit Wpadłam do Twego cudownego ogrodu, aby się przywitać. Widać już, po tych kilku zdjęciach, że będzie czym oczy cieszyć ;:333 Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Tak to się plecie...

Post »

Czarujące zakamarki! Te wazy, ławeczki, mosteczki...Brakuje tylko małych skrzydlatych elfików latajacych po ogrodzie i zostawiajach za sobą brokatowe obłoczki.
Ogród- bajeczka. Cos cudnego. A ta hosta to taka olbrzymia jest czy tak perspektywa wyszła?
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tak to się plecie...

Post »

Witaj Wiktorio.
Mam odpowiedż na moje pytania.Piękny ogród.
Niech zgadnę,byłaś czy jesteś nauczycielką z zawodu????Storczyki wypatrzyłam. ;:oj
Martagony cudowne,czy mają jakąś specjalną ziemię?
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tak to się plecie...

Post »

Jaka piękna oś widokowa na iglaka. ;:oj Będę częstym gościem, uwielbiam angielskie rabaty.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tak to się plecie...

Post »

Witaj na forum. Widzę, że będzie co podziwiać, czytać, wszelkie opowiadania o tworzeniu ogrodu wskazane. Ławeczka zaprasza, aby na dłużej spocząć i spojrzeć na rabatki. Pokazuj jak najwięcej.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Tak to się plecie...

Post »

Jeżeli napiszesz, że jesteś/byłaś "panią od polskiego", to się bardzo zestresuję :lol: .
Ogród angielski jak się patrzy! Mam pytanie odnośnie lilii martagon, czy z czasem nie mają coraz większych kwiatów? Moje w pierwszych, może dwóch, latach miały takie właśnie małe kwiatki a teraz są bardzo duże i jest to dla mnie dość zaskakujące.
Ogród masz jak z bajki i chętnie podziwiałabym go na większych zdjęciach ;:204 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Tak to się plecie...

Post »

:wit Wiktorio !
Bardzo się cieszę ,że otworzyłam tutaj swój wątek ;:215
I pokazujesz nam swój niezwykle piękny i bardzo bogaty i różnorodny ogród ;:180
Pustynniki przecudne.
Nie wiem co robię nie tak z nimi. Ale co posadzę to mi znika. :evil:
No chociaż jeden czy 2 to moje marzenie je mieć ;:173
Hosty też śliczne ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196

ps., Zimę masz ??
Awatar użytkownika
Marmarelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 543
Od: 29 gru 2013, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tak to się plecie...

Post »

Wspaniały! Serdecznie gratuluje takich zieloności! ;:63 Chetnie zobaczę co planujesz! A u mnie piwonie także nie dość, że niepachące, to niekwitnące były w ubiegłym roku ;:124
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Tak to się plecie...

Post »

Witajcie Kobietki, jak miło kiedy ktoś przywita :) Były u mnie krasnoludki i powiększyły zdjęcia? Bo większe są :)

Shalina Miły Pierwszy Gość :)
Foxowa Byłam u Ciebie i już wiem, że będę często zaglądać. Lubisz pleść jak ja! Dzięki za miłe słowa. A hosta to H. 'Empress Wu'. Mam od Dorotki :)
Danusiu Dziękuję z wizytę:) Tak, byłam. Jeśli chodzi o martagony, które mnożę w ilościach hurtowych niemal, to one właściwie biorą to, co im daję. Wiele starań wymaga podłoże dla storczyków, przy nich to trzeba się napracować. Ale warto :)

Cyma Też lubię angielskie rabaty. Kiedyś bardzo się przykładałam do projektowania, sadziłam, kombinowałam, nie jest to jednak takie proste. Ale oś widokową mam iście angielską!



Obrazek

Bym pokazała całą oś widokową, ale na dzisiaj mam chyba przydział jednej fotki i aut na rozmiar.
Jak sobie z tym radzicie?
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Tak to się plecie...

Post »

Witaj Wiktorio :wit :D
Miło popatrzeć znowu na zdjęcia jednego z najpiękniejszych ogrodów.
Cieszę się,że zdecydowałaś się zaprosić nas do siebie.
Krasnoludki znowu podmieniły rozmiar zdjęcia ale to chyba dobrze? :D
Nie wiem na czym polega ten limit w przesyle zdjęć,może ktoś Ci podpowie coś w tej sprawie,
może tutaj coś znajdziesz https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 0#p5971250
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Tak to się plecie...

Post »

Doroto Dzięki za wizytę :) Mam zamiar pisać, ale już nie o tworzeniu. Mój ogród i ja przechodzimy na następny etap. Dojrzewamy. Poza tym ile można plewić i plewić w sezonie? W ciągu kilku najbliższych lat chcę 'zwinąć' ogród, jest tyle fascynujących rzeczy do zrobienia. Na przykład jeżdżenie na rowerze na Hel :) Codziennie, no co drugi dzień!
Kasiu Kochana :) Nigdy w życiu! Czy pani od polskiego pisałaby tak niegramatycznie?! Nie stresuj się :) Zabawne jednak, kawałek zawodowego życia spędziłam w Płocku :)
Jeżeli martagony mają większe kwiaty to znaczy tylko tyle, że odwdzięczają się za nawożenie.
Ten fotosik! Na podglądzie widzę znowu większe zdjęcie!

Dziękuję krasnoludkom! Czułam, że Ktoś pomaga :)
Ach, Krysiu, rumieńców dostałam, to bardzo, bardzo miłe, chociaż niezasłużone dla mnie:)
Ja się niezmiernie cieszę, że wróciłam na To Forum i zostałam tak mile przyjęta :)

Aniu Mam zimę! Sporo dosypało, całkiem gruba kołderka śniegu na rabatach. Nie dowierzam jednak, że będą tak niskie temperatury.
Ja Ci proponowałam już pustynniki ze swojego ogrodu, nie zauważyłaś. Dołączę instrukcję, nie są to trudne rośliny, a efektowne. Jak się zadomowią to przyrastają na potęgę.

Marysiu Mogę tak się do Ciebie zwracać? Dziękuję :) W planach mam już tylko wyciszenie ogrodu, kończą się moje możliwości.
Ale w skali mikro to jeszcze podziałam, mam nadzieję. A piwonie masz w gruncie czy w donicy?

Moja oś widokowa, na strzyżony cyprysik

Obrazek

na żółty cyprysik po przeciwnej stronie, ta fotka trochę już nieaktualna, bo taras został zabudowany i ściana z powojnikiem zniknęła.

Obrazek

W drugiej części ogrodu, cienistej.

Obrazek

W cienistej, Astilboides tabularis, cudowna roślina cienia.

Obrazek
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tak to się plecie...

Post »

To ile masz tych hektarów. ;:oj
Faktycznie chyba już nie masz co tam robić. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”