Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Nie tylko po dyni można poznać, żeś cygan ;:108 ;:306 Działeczka na zdjęciach jawi się zadbana, kolorowa i kwitnąca, chociaż ostatnie deszcze rzeczywiście narobiły Ci szkód. Szkoda mieczyków, ale one dzięki swojej wysokości są podatne na złamania, dobrze chociaż, że nadawały się do wazonu. Wielokolorowa kępa jeżówek bardzo mi się spodobała, taki efekt wart jest medalu ;:77
Gruntowe pomidorki dojrzewają jak szalone, te w tunelu spokojnie mogą sobie dojrzewać, wiedząc, że macie co garnka włożyć ;:138
Pokazałaś super relację z karmienia gołąbka, w pierwszej chwili pomyślałam, że kury sobie sprawiłaś ;:306
Miłego tygodnia i pogody odpowiedniej do zamiarów ;:196

PS. O łał, ale one mają kolcehttps://i.postimg.cc/W1nr1mMw/IMG-4822.jpg ;:202
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Zaledwie dwa dni i musieliśmy wrócić z działki. Jutro musimy pojechać w rodzinne strony na pogrzeb.
Nie jest to wprawdzie najbliższa rodzina, ale dla nas była to ważna osoba , którą pragniemy pożegnać.
Przed kilkunastoma minutami przeszła burza, ale na szczęście niezbyt dokuczliwa, trochę powiało, trochę popadało, po czym wyszło słońce i pokazała się tęcza na niebie.
A na działce... Otrząsnęłam się z niemocy i ostro zabrałam się do porządkowania rabat i grządek. Idzie mi to wprawdzie jak krew z nosa, ale jedną trzecią pielonki mam za sobą. Dalej pójdzie łatwiej, choć dopiero od czwartku.
Lilie powoli przekwitają i tylko najdłużej kwitnące jeszcze pachną, a kwiaty rozwija ostatnia pełna.
Jednak nie jest najgorzej dzięki astrom, hortensjom tudzież kilku innym kwiatkom, mimo że już jest dość dużo pustych miejsc, które aż kłują w oczy, wieszcząc zbliżającą się jesień.


Halszko - dyńka rośnie jak na drożdżach, a floksy podwiązane stanęły do pionu, tylko mieczyków żal.
Lilia tygrysia pełnokwiatowa jest u mnie jedną z najdłużej kwitnących. Jeszcze kwitnie kilkoma kwiatkami. A ketmie nareszcie ruszyły i rozwijają coraz więcej kwiatków. O tej porze roku dostają nieco mniej słońca, więcej cienia, toteż bywają trochę opieszałe. ;:108
Dziękuję pięknie za dobre życzenia i wzajemnie dużo słoneczka życzę i trochę deszczu - najlepiej nocnego. ;:196

Marysiu - floksy uratowałam, mieczyków, niestety, nie.
Ten różowy to oczywiście floks. Sam się taki stworzył. Przesadziłam swoje floksy na nowe miejsca, ale jakieś kawałki korzeni pewnie zostały i z tych kawałków wyrosły całkiem nowe rośliny, np. ten floksik i drugi z jasnoróżowego stał się ciemnoróżowy. Teraz mam dwie nowe odmiany ;:306
Kiedy już nabierzesz sił do roboty, pomyślimy o uzupełnieniu braków w Twoim ogrodzie, lilie tygrysie też się znajdą.
Gołąbek może i duży, ale jeszcze bardzo młodziutki i choć mama i tata próbują go zmusić do samodzielnego jedzenia, on nie ustępuje i nagabuje to jedno, to drugie z rodziców o karmienie. Czasami gania za nimi i piszczy aż uszy bolą przez dłuższy czas. W końcu dla świętego spokoju zostaje nakarmiony. ;:7
Co do Misi masz rację. ;:108 Dla niej odstępstwem od codzienności jest teraz konieczność posiedzenia w domu.
Gdyby nie konieczność wyjazdu w dniu jutrzejszym, siedzielibyśmy na działce, bo pogoda sprzyja. Dziękuję.
Zdrowia nigdy za dużo, przytulam i odwzajemniam z całego serca. ;:167

Aniu - przebolałam, co się dało uratować, uratowałam i oby już więcej takich niespodzianek pogodowych nie było.
Ten pełny liliowiec przyjechał do mnie od Marysi-Maski. Jest rzeczywiście śliczny nie tylko budową kwiatu, ale i ciekawym kolorem. ;:215
Trójkolorowy hibiskus to mój osobisty pomysł. Po prostu wsadziłam obok siebie trzy różne i tak sobie rosną razem, tworząc trójkolorowe drzewo. :D
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Gosiu - dzisiaj znowu szykowała się porządna burza. Na szczęście nie było tak źle. Jednak nie wiadomo, ile i jakich burz możemy się jeszcze spodziewać. ;:218
Skoro wyrzuciłaś te rośliny, których nie jest Ci żal, to nawałnica tylko przyśpieszyła Twoją decyzję, a to już jakaś korzyść, oczywiście jeśli nie było innych zniszczeń.
Ja mam rarytasiki? ;:204 Nie jestem tego pewna, ale skoro tak sądzisz... Zawsze możemy je podzielić.
Dzięki za nazwanie mojej trawki. ;:180 Skoro tak łatwo się sieje, to będzie czym obdarować chętnych.
Jak wyszło z kolejnym planem spotkania, to już wiesz, jednak ciągle mam nadzieję, że w końcu uda nam się spotkanie na działce, zaproszenie ciągle aktualne.
Pozdrawiam. ;:196

Iwonko1 - działeczka tylko na zdjęciach wygląda przyzwoicie, choć dzisiaj już część jest taka w rzeczywistości. Wkrótce całą doprowadzę do ładu i składu, tylko musi mi się chcieć. ;:306
Medal dla jeżówek piękny, muszę im przekazać dobrą wiadomość, to może jeszcze bardziej się postarają. Dziękuję. ;:180
Dziwny jest ten sezon dla pomidorów. Sąsiadka ma wielki tunel, taki przeszklony, pełen słońca i u niej też pomidory leniwe, a pod chmurką w tym roku nie sadziła. U mnie gruntowe rzeczywiście dają czadu, mimo że prawie pozbawione liści.
W sprawie kur była dyskusja z M jakiś czas temu, ale nie było mojej zgody, bo musielibyśmy wydzielić kawał działki, a takiego miejsca nie widzę. Może kiedyś, gdy już sił zabraknie dla pielęgnowania roślin ozdobnych. ;:218
Dziękuję ślicznie za wszystkie miłe słowa i życzenia. Wzajemnie życzę Ci spokojnego działkowania, mydełkowania tudzież wszelkich innych czynności codziennych. ;:196


ObrazekTaka lilia zaczyna rozwijać pąki.

Obrazek

ObrazekRóże zaczynają powtórkę.


Obrazek

ObrazekRozkręcają się ketmie syryjskie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekNiezawodne brzoskwinki już rumiane.

Obrazek

Tym słodkim akcentem rozstaję się z Wami do jutra. Śpijcie dobrze, śnijcie tylko kolorowe sny. ;:19
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lilia i brzoskwinki zostawiły mnie z otwartą jak popielniczka japą ;:oj
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko cieszę się, że werwa wróciła i pogodziłaś się znów ze swoimi rabatkami :wink: . Pogoda jest jaka jest. U mnie przed chwilą też przeszła burza z kolejną ulewą. Już warzywa zaczynają gnić na grządkach, o truskawkach nie wspominając. Za dużo już tego deszczu. Lucynko czy Ty masz jakieś specjalne lilie, ze one tak późno kwitną. Moje już dawno przekwitły, a Ty co chwilę pokazujesz nowe. Sprawiłabym sobie takie późniejsze, ale nie wiem czego szukać.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Wróciłam, odpoczęłam i już jestem z Wami. Że wirtualnie? Cóż, tylko taką możliwość aktualnie posiadam, toteż skwapliwie z niej korzystam.
Dzień minął bez deszczu, co wcale nie oznacza, że jutro też tak będzie, jako że ostatnio u nas pada co drugi dzień. Nie mniej rano wybywamy na działkę, za którą już tęsknię. Co to będzie zimową porą?! ;:110


Dorotko FikuMiku - miło Cię widzieć w moich skromnych progach. :D
Zajrzałam do Twojego wątku, który bardzo mnie zainteresował i w wolnym czasie dokładniej mu się przyjrzę, tymczasem mam prośbę: uważaj na "japy i popielniczki". ;:180
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Dla Ciebie takie oto lilijki sierpniowe.

Obrazek


Jagusiu - współczuję Ci gnicia warzyw. ;:168 U mnie na szczęście jeszcze się trzymają, natomiast zaczynają podgniwać korzonki roślin ozdobnych i tak m.in. straciłam cztery z pięciu sadzonek dziewięćsiłu łodygowego z własnego siewu. ;:174 Jedyny uratowany siedzi teraz w doniczce i nieustannie drżę o jego kondycję.

Jaguś, większość swoich lilii kupowałam bądź to na ryneczku, bądź na giełdzie kwiatowej, stąd tak naprawdę wszystkie nie mają u mnie nazw odmianowych. Jeżeli jakoś mogę Ci pomóc, to po prostu podpowiem, kiedy i jak długo kwitną różne gatunki lilii.
1,Lilie azjatyckie zakwitają w połowie czerwca i kwitną dwa - trzy tygodnie.
2.Lilie trąbkowe zakwitają pod koniec czerwca i kwitną dwa - trzy tygodnie.
3.Lilie orientalne zakwitają na początku sierpnia i kwitną trzy - cztery tygodnie.
Dużo też zależy od tego, w jakim terminie wsadzisz cebulki. Jeśli chcesz późnego kwitnienia, sadzisz cebulki późną wiosną, np. w czerwcu.
Jeśli choć troszeczkę pomogłam, będę się bardzo cieszyła. :lol: ;:196

Dla Ciebie taka ślicznotka.

Obrazek

Teraz opuszczam na jakiś czas swój wątek, by zajrzeć, co tam u Was w trawie piszczy.
Zostawię tylko kilka jeszcze ciepłych fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekhosting grafiki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko no to u mnie pewnie wszystkie kwitłyby w jednym czasie bo ja zacięcia do wykopywania to nie mam. U mnie raz posadzone siedzą w tym samym miejscu, aż same padną, albo coś je skonsumuje :D .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko lilie, jeżówki, hortensje, a przede wszystkim astry popodziwiałam. Pieknie kwitną. ;:215
Pełna różowo obrzeżona lilia prześliczna. ;:oj
Ostnicę zostaw na zimę, u mnie większość przeżywa, mam jednak lekką ziemię.
Pewnie już wróciłaś z wyjazdu. Życzę miłego spędzania czasu na działce. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Jagusiu, ja też nie wykopuję liliowych cebulek ;:185 , tylko dosadzam nowe. A dosadzam, gdy widzę, że są puste miejsca po zjedzonych przez nornice. ;:108 Zapewne Twoim nornicom cebulki lilii nie smakują albo w ogóle tych gryzoni nie masz. :D

Soniu - ślicznie dziękuję za słowa pochwały moich kwiatuszków ;:180 ;:196
Trochę mi poprawiły humor te, które zechciały pokazać swoją urodę, :lol: marginalizując niezadowolenie z tych, co to ani jednego kwiatuszka pokazać nie zechciały. ;:108
Z wyjazdu wróciłam, na działkę wybywam jutro, by cieszyć się nią jeszcze, póki lato trwa. :D
Dziękuję za dobre fluidy i pozdrawiam serdecznie. ;:167 ;:196


Kochani Przyjaciele i Goście, ponieważ jutro znowu wyprowadzam się i nie wiem, na jak długo, to jeszcze uśzczęsliwię Was fotkami kwitnących już astrów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekupload pic

Obrazek

Obrazek


Dobranoc. ;:19

Obrazek

Do miłego! :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, tak szybko dni lecą, ani się obejrzałam, a tu już trzeci Twój wpis ;:oj I takie śliczności i smakowitości pokazałaś ;:oj Brzoskwinki jak malowane, wspaniałe jeżowki, ketmie, lilie, różyczki ;:215 nie wspominając o dorodnych astrach i innym kwieciu ;:333 Stworzyłaś sobie piękne miejsce na letnie miesiące ;:63
A to, że czasem coś idzie nie tak .... no cóż takie jest życie ogrodnika. Ale summa summarum życie ogrodnika (i działkowca :D ) jest piękne!
Milutkiego czasu wśród kwiatów, zwierząt i ptaków Ci życzę ;:138
Przesyłam buziaki i uściski ;:196 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko
Wypoczywać wśród takich pięknych roślinek to sama przyjemność.
Astry, lilie, jeżówki i hortensje działają kojąco na nasze neurony.
Brzoskwinki niedługo będą do schrupania, mniam, mniam.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko samo życie i takie uroczystości się muszą zdarzyć!
Śliczna lilia się rozwija, jak napisałaś że astry są głównymi zdobiącymi działkę to przeleciał mnie dreszcz...dreszcz jesienny! Nie miałam nic przeciwko że ten sezon mija, ale jakoś z czasem każdym sezonem chciałabym się delektować :wink:
Idzie ocieplenie więc korzystajcie z działkowania póki można.
Słoneczka w dzień, ciepłych nocy i odpoczywajcie ;:4 ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko przykro mi, że burze jakie przeszły wyłamały Ci mieczyki i narobiły sporo szkód. ;:145 ale na to nie mamy wpływu i musimy się z tym pogodzić , a jednocześnie cieszyć, że nie było gorzej patrząc na to co inni przeżywają ;:185 U mnie też trochę wyłamało hortensje, ale sama jestem sobie winna, że wcześniej ich nie podwiązałam :wink:
Przepięknie jeszcze wszystko kwitnie ;:215 astry też są cudne ;:333 , ale mnie kojarzą się z jesienią, czyli jak szybko ;:65 ;:65 A mnie jest szkoda tego lata..... ;:oj ;:oj
Pozdrawiam serdecznie i życzę samych przyjemnych i ;:3 dni ;:167 ;:cm ;:cm
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, szkoda tak pięknych mieczyków, ale na pogodę nic nie poradzimy, wiatr łamie drzewa, zrywa dachy, to co to dla niego jakieś tam roślinki, które nadmiernie wybujały. Ludzie tracą dorobek całego życia i dach nad głową, a roślinki rzecz nabyta ale też ich żal i tej roboty koło nich również. ;:145
Czytam, że też zaczynasz odczuwać to ciągłe zginanie karku i bezustanne plewienie, to jak syzyfowa praca. Na chwilę jest super, ale i tak wszystko wraca, jak rzucony bumerang. ;:202 Taki już los ogrodnika. ;:108 Za to roślinki odwzajemniają się ubarwiając nasze ogródki, ich aromaty i przedziwne kształty zachwycają już z daleka, wabiąc rzesze motyli i innych pożytecznych sprzymierzeńców. ;:215
Misia wytworna dama, czuwa nad bezpieczeństwem i zawsze coś upoluje, żeby Pańci się przypodobać A gołąbki takie fikuśne. ;:433 ;:433
Miłego wypoczynku kochana i niech Wam pogoda dopisuje a ogródek na bogato plonuje i zdróweczko sprzyja. ;:167 ;:79 ;:cm :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”