Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko na polu coraz zimniej już widać to w ogrodzie, ale u Ciebie jeszcze tyle kwiatów kwitnie. Mój dziwaczek wykopany i korzeń się suszy udało mi się zebrać tylko nasiona. Aparat na pewno się znajdzie na pewno siedzi w jakimś miejscu i się śmieje albo diabeł go ogonem nakrył. Na pewno się szybko znajdzie trzymam kciuki. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, różyczki masz śliczne i jeszcze odętka u Ciebie w pełni kwitnienia ;:215 moja już całkiem przekwitła. Biała dalijka - cudo ;:167
Jak tam, aparat się znalazł? Czasem mi się zdarza szukać czegoś i nie znaleźć, a za jakiś czas znajduję to w miejscu gdzie już bezskutecznie szukałam ;:7 zupełnie jakby ktoś to podłożył ;:223
Miłego popołudnia Lucynko ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Niedawno wróciłam z działki, na której spędziłam znaczną część dnia. Zebrałam malinki, fasolkę, spenetrowałam wszystkie możliwe miejsca w poszukiwaniu aparatu, coś nie coś pogrzebałam na rabatach, poprawiłam obrzeża, które niemal zostały położone na ścieżkach przez nadmiar wody rozmywającej ziemię, zrobiłam trochę zdjęć telefonem, ciutkę poplotkowałam z sąsiadką, z którą wymieniłyśmy się cebulkami narcyzów i czosnków, dzięki czemu znalazłam aparat zadekowany w reklamówce z cebulkami narcyzów.
Odbyłam również niezwykle sympatyczną rozmowę telefoniczną z Halinką, która swoim telefonem zrobiła mi bardzo miłą niespodziankę.


Gosiu - aparat sam się znalazł, zupełnie przypadkowo, ale najważniejsze, że jest. ;:303
Tak, to ten liliowiec. Jest niezmordowany. Kwitnie i kwitnie. ;:333 Dzisiaj pokazał kolejny kwiatek.
Długo kwitnie, ale też zaczyna później niż wszystkie inne liliowce. ;:108
A to jego dzisiejszy kwiatek.

Obrazek


Dorotko - może będzie ładniej, a może ... zobaczymy. :lol:
Zrobiło mi się trochę wolnego miejsca na rabatach w związku z ograniczeniem części bylin, które nadmiernie się rozrosły, dzięki czemu jest gdzie sadzić cebulowe. ;:333
Aparat rzeczywiście znalazłam absolutnym przypadkiem. Nie mam zielonego pojęcia, co mnie podkusiło, żeby włożyć go do reklamówki z cebulkami. ;:306
U mnie ranek też był zimny: 6 stopni, ale około południa już miałam 17 i słoneczko, ;:3 które około szesnastej skryło się za chmurami. A pomidorki jeszcze dochodzą na krzaczkach.

Obrazekimage uploader


Alu - przez te kwitnące jeszcze kwiatki nie mogę uporządkować działki, ponieważ żal mi jest wyeksmitować kwitnące jednoroczne, a już na pewno nie zetnę kwitnących bylinek. ;:7
Dziwaczków nie wykopuję, zostawię, by się zasiały. ;:108 Nie zdążyły jeszcze wyprodukować nasion. Zresztą mam też problem z zebraniem nasion dalii. ;:223 Początkowo zrywałam nasienniki, by więcej pąków rozwijały, a teraz jest problem z dojrzewaniem.
Kciuki zadziałały, bo aparat się znalazł w najmniej spodziewanym miejscu.
Pozdrawiam wzajemnie ;:196 i również życzę słonecznych i jak najcieplejszych dni. ;:3

Jarzmianka rozwija nowe kwiatuszki, to jak ją przyciąć?

Obrazek


Halszko - kwitnąca odętka to jest odmiana jesienna - variegata. ;:215 Jest wysoka (u mnie ok. półtora metra) i ma dużo większe kwiaty niż odętka wirginijska, po której u mnie też już tylko wspomnienie zostało. :idea:
Aparat znaleziony przypadkiem, ale najważniejsze, że jest! :tan Sama włożyłam go nie tam, gdzie trzeba i narobiłam sobie kłopotu. ;:224
Cały dzień był bardzo miły, w tym popołudnie, dziękuję. ;:196

A to jest dalia dwukolorowa. Produkuje dwa kolory kwiatków: białe i różowe.

Obrazek


Jeszcze kilka zdjęć i zmykam pod prysznic, a zaraz po do łóżeczka, bo jutro planujemy jechać do lasu. Może grzybki się pokazały .... ;:204

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrej nocy, kolorowych snów, słoneczka na środę. ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11278
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Pomidorki jeszcze na krzaczkach ;:oj u mnie już po nich śladu nie ma nawet łęty spalone
ale jeszcze do śniadania jemy dojrzewające w domu zebrane w foliaku. ;:108
Zazdroszczę pogody umożliwiającej pobyt na działce bo u mnie ziąb !Kwiatuchy jeszcze u Ciebie żywotne ;:333
Dobrej nocy Lucynko! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko współczuję karczownika na działce, oby sobie poszedł na stałe w inne miejsce.
Niektóre odmiany hortensji niestety szybko z różowych robią się brązowe. ;:108
Liliowiec niesamowity, jeszcze tak ładnie kwitnie. ;:oj
Nowe nabytki cebulowe będą wiosną kolorować rabaty. ;:215 Niech ładnie przezimują.
Dobrze, że aparat się znalazł w cebulkach. :wink: Ja w czasie wichury biegałam z taśmą i nożyczkami, żeby powiązać rośliny. Niestety ponad miesiąc szukam nożyczek, przepadły :;230
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko miło mi, że sprawiłam Ci przyjemność, ale Ty mi podwójną, jeszcze raz dziękuję ;:167
Cieszę się, że znalazłaś aparat, bo to też wydatek. :D Ja znowu muszę myśleć o zakupie nowego laptopa ;:223
Piękne zdjęcia kwitnących jeszcze kwiatów ;:333 oby jak najdłużej cieszyły, a ;:3 pogoda sprzyjała pracom na działeczce, bo u mnie znowu pada ;:223
Pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
W tym roku mam jakiegoś pecha w grzybobraniu. Dzisiaj znowu niewiele zebraliśmy, niepełne dwa koszyki. Ponieważ jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, to rozprawienie się z grzybami zajęło mi raptem dwie godzinki, a na kolację już skonsumowaliśmy pierwszą porcyjkę.
Na działkę nie dotarłam, bo już mi się nie chciało. Jutro ma być zimno, wietrznie i pochmurnie, to pewnie też przeczekam w domu.
Cebulki czekają na wsadzenie. Poczekają kilka dni, ponieważ do soboty ma padać deszcz, a już jest bardzo mokro. Może aura zlituje się i da kilka słonecznych dni.


Maryniu - na krzaczkach zostały jeszcze pomidory w tunelu, z pola wczoraj zabrałam, ale było ich już tylko pięć sztuk i wszystkie zarumienione. ;:333
Dzisiaj jeszcze pogodę miałam dobrą, nawet słońce się pokazało, ;:3 ale z powodu wyprawy do lasu na działce się nie pokazałam.
Podobno w niedzielę w całym kraju ma się zacząć złota polska jesień, nie mniej życzę Ci słoneczka już na jutro, byś mogła poszaleć na działeczce. ;:167
Trzymaj się ciepło i zdrowo. ;:3 ;:196

Soniu - karczownik jeszcze nie wrócił, jest więc nadzieja, że znalazł sobie spokojniejsze miejsce u sąsiada, do którego - sądząc po śladach - powędrował. ;:224
Szkoda, że niektóre hortensje brązowieją, ale mimo tego mogą się podobać. ;:333 Długo się przed nimi wzbraniałam, a teraz zastanawiam się, gdzie by tu choć jedną jeszcze wcisnąć. ;:306
Miałam podobną przygodę z nożyczkami w ubiegłym roku. Szukałam i szukałam. Nie znalazłam. ;:223 M znalazł, gdy gołębie złotko rozsiewał.
Pozdrawiam wzajemnie równie cieplutko. ;:3 ;:196

Halinko - szczerze mówiąc nie planowałam zakupu nowego aparatu, bo wiedziałam, że prędzej czy później musi się znaleźć, a poza tym jestem w posiadaniu starego aparatu syna, tylko nie bardzo lubię z niego korzystać, bo jest duży i ciężki. :lol:
Mimo wszystko jednak koszt aparatu nijak się ma do kosztu laptopa, na który dużo więcej kaski trzeba wyłożyć. Nie zazdroszczę wydatku. ;:167
U mnie jeszcze nie pada, ale podobno od piątku do soboty mam mieć pompę z nieba. ;:oj
Pozdrawiam wzajemnie równie serdecznie. ;:167 ;:196

Zdjęcia lekko wychłodzone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogodnej nocy, słonecznego czwartku, Kochani. ;:4 ;:3 ;:4
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Prześliczne dzielżany.
Kosmosy wnoszą do ogrodu dużo koloru.
Piękny te liliowiec pajakowaty.
Widzę,że jeszcze pomidorki masz. Ja już dawno nie mam swoich. Szkoda ,że zaraza je dopadła.
Pozdrawiam cieplutko Lucynko i ciepłego dnia życzę ;:196

.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko, piękne kosmosy ;:oj , a że wychłodzone, cóż począć, jak nam zafundowano lodowaty koniec lata ;:145
Dzielżany mają urokliwe kwiatuszki, ale mój stary, bardzo wysoki i niezbyt o niego dbam, bo mam dość utylizacji długich badyli. Teraz jest wiele niskich odmian, a Twój wielokolorowy jest cudny ;:oj
Lucynko, czy u Ciebie rozkwita właśnie ciemiernik ;:oj
Pięknej jesieni, Lucynko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2571
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko :wit Jeśli Ty dwa koszyki grzybów, choćby niepełne, nazywasz pechem, to nie wiem co ja mam powiedzieć ;:7 Przez ostatnie sezony nie znalazłam przeważnie więcej niż kilkanaście sztuk, z czego połowę robaczywych ;:145
Kosmosy masz urokliwe ;:167 jak zresztą wszystkie inne kwiatki. Właśnie się zastanawiałam co to za pączki blado różowe pokazałaś, a to faktycznie wyglada na ciemiernik, jak podpowiada Marta :) To prawdziwy sprinter ;:303
Milego, pogodnego i ciepłego dnia Ci życzę ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1733
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko
Kosmosy, dzielżany i dalie pięknie wyglądają w ogrodzie.
No, no zakupy cebulowych nie tylko u mnie.
Motylki pokazują, że życie ogrodowe tętni pomimo już powolnych jesiennych klimatów.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko widzisz aparat sam się odnalazł :lol:
Piękny jest ten dzielżan https://i.postimg.cc/jq1dnStW/IMG-20210921-105821-1.jpg
Grzybków mało, na pewno jeszcze będzie wysyp. Niedawno byłam i ilość mnie zaskoczyła, wystarczy nam na kilka Wigilii, trafiliśmy na wysyp. Nawet mój M na brzegach lasu dwa koszyki zebrał.
Będą jeszcze ciepłe dni. Nam też dziś mocno wiało. Miłego weekendu ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Witaj Lucynko chciałabym mieć chociaż pół Twojego koszyka grzybków.Jak wracaliśmy to grzybiarze sprzedawali grzyby po drodze koło
Szczytna,ale tylko w dwóch miejscach.
Kwiatki u Ciebie jeszcze piękne,a ja na działkę pojadę chyba dopiero w sobotę.
Trzymaj się ciepło i nie narzekaj na grzybki.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”