Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko z tego co czytam to tylko chciałabyś słoneczka i się wygrzewać, a przeciesz deszczyk też jest potrzebny. Na pocieszenie powiem Ci, że u mnie też pada ;:168 Działeczkę wprawdzie zamknęłaś, ale jest jeszcze co oglądać w przeciwieństwie do mojego ogrodu. Mam tylko cztery chryzantemki na pniaczkach z B., które się całkiem dobrze trzymają, bo na nocleg wędrują do gospodarczego ;:306 Te co mam od Halszki załatwił pierwszy przymrozek jeszcze na początku października ;:223
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3 weekendu ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

Lucynko u mnie też ktoś buchnął słoneczko i szaroburo! Wczoraj było ohydnie mgła, szarość i lejący deszcz, a przy naszych codziennych jazdach to przeszkadza :wink: już nie wspomnę że wstać ani wyjść z domu nie jest łatwo :D Na zdjęciach pokazujesz jeszcze przetykana złotem jesień, a u mnie dzisiaj ktoś sypnął białe konfetti :wink:
Coraz częściej będziemy sięgać do zaległej lektury pod ciepłym kocykiem...ok. miesiąca a potem będziemy z radością witać każdą minutę przedłużającą dzień :D
Miłego odpoczynku weekendowego i spokojnej niedzieli dla Was ;:196 ;:167 ;:4
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

A ja wiem, słoneczko buchnęli Duńczycy ;:306 .Wczoraj w Kopenhadze mieli słoneczny dzień od rana do wieczora, pierwszy tej jesieni. U mnie było w czwartek, wczoraj miał padać deszczcz, ale na razie sucho, choć pochmurno.
Lucynko, już nie pamiętam kiedy lepiłam bałwana, ale jakieś 7- 8 lat temu ulepiłam ogromnego zająca wielkanocnego :D , to może jednak w tym roku stanie w ogrodzie bałwan, jak tylko spadnie śnieg ;:138 .
Śliczny kolorek chryzantemy ;:oj , piękne niepokonane driakwie i pierwiosnek kwitnący bukiecikiem :tan
A co to jest pod pierwiosnkiem, tak ładnie przebarwione?
Słonecznej niedzieli ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 13

Post »

:wit Witajcie!
Nocą pobieliło mój świat, rankiem jeszcze biała serweteczka leżała, jednak z powodu braku mrozu szybko spłynęła wodą.
Słoneczko schowało się za ciemnymi chmurami i dzień ponury nie nastrajał optymistycznie. W tej sytuacji najlepiej wziąć się za jakąś robotę. No to się wzięłam i umyłam jedno okno. Jedno, bo szybko się zmęczyłam i postanowiłam odpocząć, a gdy wzięłam do ręki książkę, to już jej nie odłożyłam aż do ostatniej strony. W międzyczasie firana się wyprała, więc ją powiesiłam i jedno okno mam już świąteczne. :lol:


Halinko - u mnie jest już nadmiar wody z nieba. Na działce błoto, a podłoże gliniaste, co nie napawa optymizmem. ;:222
Działki nie zamknęłam, zamknęła tylko sezon. ;:108 Na działce mieszkają gołąbki, a i dzikie ptaszki będą przylatywały do karmnika, więc od czasu do czasu zajrzę tam, towarzysząc M, który w tym roku co drugi dzień dokarmia i poi swoje podopieczne ptactwo.
Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie. ;:167 ;:196

Obrazek

Marysiu - białe konfetti i u mnie spadło, pobielając z lekka świat, ale tylko z lekka, bo bardzo szybko zniknęła biała serweteczka i cały dzień stał się szarobury, mokry, nieprzyjemny. :oops:
Nie zazdroszczę Ci codziennych wyjazdów w takich warunkach pogodowych, jednak znając cel tych podróży, życzę Wam obojgu tyle powrotów, ile wyjazdów i osiągnięcia oczekiwanych efektów docelowych. ;:167 ;:167
Tak naprawdę, to powinnam coś w domu robić, bo tutaj zawsze jest coś do zrobienia, ale ciemności za oknami hamują wszelkie zapędy i właśnie lektura ciekawej książki okazuje się najlepszym zajęciem. ;:303 A inne sprawy leżą odłogiem w oczekiwaniu na lepsze czasy. ;:306
Dziękuję za dobre życzenia, które z całego serca odwzajemniam. ;:167 ;:167 ;:196

Obrazek

Martusiu - skoro Duńczycy mieli pierwszy słoneczny jesienny dzień, to w porządku. ;:333 Niech i oni zobaczą, jak wygląda słonko w listopadzie. ;:3
Mam nadzieję, że tej zimy uda się jakiegoś stwora w śniegu wyrzeźbić. ;:218 W końcu kiedyś przecież musi pokazać się prawdziwa zimowa szata.
Pod pierwiosnkiem jest fotka przebarwionych listeczków wilczomlecza migdałolistnego.

Dziękuję za miłe słowa i dobre życzenie na niedzielę, które odwzajemniam. ;:3 ;:196

Obrazek


Zamknęłam sezon działkowy, zamykam towarzyszący mu wątek.

Dziękuję wszystkim Przyjaciołom i Gościom zaglądającym do mnie i zapraszam do nowego wątku, który otworzy się lada moment.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”