Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

To ja też zapukam, może wspólnie coś zdziałamy?
Halinko, napisz co tam na Roztoczu?
Na pewno pięknie już się wybarwił kwiat kobei ;:215
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Na razie na nic nasze dobijanie się do furteczki, bo Halinka jest pozbawiona działającego laptopa, ale jest nadzieja, że będzie dzisiaj naprawiony ;:138
Pozdrawia wszystkich i niedługo na pewno się odezwie.
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam :wit
Kasik69-Kasiu przepraszam, że Cię pominęłam w poprzednim wpisie ;:167 Musiałyśmy pisać jednocześnie i mi umknęłaś.
Myślałam, że już nie doczekam się kwiatów kobei, ale udało się, dziękuję. Hosty teraz prawie wszystkie przywdziały żółte sukienki, z kilkoma wyjątkami, którym się nie spieszy do snu zimowego, ale są i takie które też wypuszczają nowe listki ;:196

Obrazek
Pod sosną już są brzydkie to jeszcze coś ich wyłamało
Obrazek

jarha=Halinko jak to ja i się przejęzyczyłam, ale wiedziałaś o co chodzi ;:306 Chciałabym, aby to był kret to trochę wyjadłby
te paskudne opuchlaki. Boję się, że to są karczowniki, których za płotem jest pełno. Ostatnio widziałam jak kot sąsiada przytaszczył w pysku prosto do mego ogrodu ;:223
Halinko jeśli hosta babkolistna nie wyjdzie Ci na wiosnę to daj znać. Sąsiadka teraz zamówiła i dla mnie również Sorcococca hookeriana. Jest to roślina zimozielona i ślicznie pachnie ;:196

Obrazek

Obrazek

cyma2704-Soniu dziękuję w imieniu podopiecznych ;:167 Moje hortensje teraz praktycznie nadają się do ścięcia. Kwiatostany są suche i zgniłe. Może z pięć krzaków jeszcze się w miarę trzymai i są ok. Rabata z iglakami za szybko się rozrosła i czas już, aby coś z niej usunąć ;:196



Obrazek

Obrazek

Bobka-Bogusiu dziękuję za miłe komplementy ;:167 Okres do przesadzania teraz dobry, a ta róża to tylko ukorzeniony patyczek wsadzony pod piwoniami. ;:306 ale ładnie wypuścił listki i się rozkrzewił. Cebulki też dołuję w doniczkach, bo do wiosny niewiele by zostało.dorotka350 to pasjonatka róż, koniecznie zajrzyj do jej różanego ogrodu, a będziesz zachwycona ;:196
Ukorzeniona Czarna Madonna po raz kolejny kwitnie. Szkoda, że nie mogę uchwycić koloru, bo w rzeczywistości z daleka jest prawie czarna
Obrazek


Obrazek

ewita44-Ewuniu dziękuję ;:167 ale przymrozek i deszcze zrobiły swoje ;:145 Jesień do mnie wcześnie zawitała, nawet część liści u perukowców zmarzła. Jeżówki i hosty też wcześnie się zabrały, a kwiatostany hortensji wyglądają strasznie. Chyba w tym tygodniu już je wytnę. Jedynie cieszą jeszcze canny, kilka kwiatków róż no i tak wyczekiwane kwiaty kobea. W piątek z LG przyszła paczuszka z cebulami lilii i tulipanów , już je posadziłam, a zeszłoroczne czekają w donicach na miejscówkę po cannach ;:196
Obrazek

Obrazek

korzo_m- Dorotko Moje hosty już prawie wszystkie przywdziały żółte sukienki, za wyjątkiem kilku twardzielek, które dzielnie się trzymają i ich nie zmieniają :wink: Ta Twoja hosta to na 100% babkolistna Grandiflora, moja też kwitła w tym samym czasie co i Twoja ;:196

Obrazek
Obrazek

Ignis05-Krysiu dziękuję ;:167 Hosty w tym sezonie wyjątkowo szybko zbierają się do spoczynku, 2/3 już w żółtych i poplamionych sukienkach. Z cann jestem bardzo zadowolona, a dzisiaj dostanę 2 nowe kłącza :tan W donicy mam tylko Cleopatrę, reszta rośnie w gruncie. Jeżeli dobrze przezimują, to będę mogła coś Ci podesłać .Moje młodziutkie hibiskusy też słabo kwitły, a większość pąków opadła ;:223 natomiast bordowego bagiennego wywalę, szkoda nerwów na wyczekiwanie kwiatów ;:196
Zakwitła moja hosta z siewu
Obrazek


Obrazek
cd. za chwilę
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

danuta z-Danusiu iglaków troszkę mam, bo je nawet lubię, ale sporo drzew zostało usuniętych jesienią. Najbardziej szkoda mi 40-to letniego srebrnego świerka ;:145 Hosty faktycznie szybko się rozrastają, ale też nie wszystkie. Mam kilka panienek, które mają 4,5 sezon, a są dalej jedno czy dwu kłowe. Wrzesień był paskudny, ale pierwsze dni października u mnie są ładne ;:196

Moje zimowity
Obrazek


Zakwitł mój jedyny jaki miałam liliowiec
Obrazek

plocczanka-Lucynko w końcu doczekałam się kwiatów kobea :heja szkoda tylko, że tak szybko przekwitają ;:145
Moje zeszłoroczne cebule czekają w donicach na miejscówkę po cannach, a nowo zakupione lilie i tulipany już posadziłam.
Najgorsze jest to, że nie tak dawno wymieniałam im ziemię, a już nie pamiętam co w której jest ;:223 Czyli wiosną będzie groch z kapustą ;:306 ;:196

Obrazek

Obrazek

anabuko1-Aniu dziękuję ;:167, ale nie wytrzymałam i jeszcze dokupiłam.
Ta hosta o którą pytasz to twardzielka Golden Meadwows' ;:196

Brunnery jeszcze się trzymają
Obrazek
Z tym się pożegnam
Obrazek

marta64-Martuniu kochana dziękuję za zainteresowanie i podanie przyczyny mojego milczenia ;:167
Laptop jak na razie działa, jak długo to nie wiem :?:
Wiesz, cały czas byłam pewna, że kobea ma kwiaty białe i fioletowe , i takich oczekiwałam ;:306 Okazuje się, że białe przebarwiają się na fioletowo. ;:196
Obrazek


Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę pięknego i ;:3 października ;:4

Kilka fotek babiego lata



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, piękne zdjęcia koronek pajęczych ;:138
Dlaczego wyrzucasz hibiskusa, przecież kwitnie ;:oj
Kobea fioletowa tak ma, rozkwitając jest biało zielona i przebarwia się na fioletowo. Jeśli chcesz mieć białe dzwoneczki, musisz posiać nasiona białej. Fioletowa fajniejsza, bo masz dwa w jednym ;:333
Pięknie u Ciebie kwitnie, a moja stoi jak zaczarowana w zielonych pąkach ;:145
Pięknego dnia, Halinko ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

To u Ciebie babie lato na całego! :shock: ;:138 I hosty jeszcze u mnie zielone i pajęczyn brak.. ;:131 Mój hibiskus różowy też dopiero zakwitł i już po tygodniu,przekwita to pewnie taki rok im nie sprzyjający jest.Jeszcze daj mu szansę!
Miłego dnia! ;:196
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Ale ślicznie kobea ci kwitnie ;:215
To bardzo ładna ta hosta Golden Meadwows ;:173
Ale super ujęłaś te pajęcze wszystkie zdjęcia. ;:63 ;:63
Brunerki też bardzo ładne, ciekawe. ;:173
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Pięknie uchwyciłaś wrzosowisko,takie tajemnicze.
A te liście funkii to chyba specjalnie nabłyszczałaś.? ;:306
Z tymi pajęczynami to Ci się udało,wyglądają jak koronkowa serwetka.Piękne tylko wysłać na wystawę.Na pewno by zrobiły furorę. ;:63
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

marta64-Martuniu dziękuję ;:167 ale lubię robić zdjęcia, chociaż wychodzą nie tak jakbym oczekiwała ;:223
Hibiskus bordowy Fireball działa mi na nerwy, pąków ma dużo ale zakwita późno kilkoma kwiatami, które są ukryte w liściach. Przez jeden sezon miałam Robert Flaming, ten kwitł na równi Cheery Cheesecake, ale po zimie nie wyszedł ;:223
Twoja Kobea jeszcze zakwitnie tak jak moja trójsklepka, czego z całego ;:167 Ci życzę ;:196

Obrazek

Obrazek

marpa-Maryniu pod koniec września udało mi się uchwycić trochę babiego lata, początek października piękny to może jeszcze będziemy mieli złotą jesień. :wink: Większość host wygląda tragicznie, ale też jest kilka, które się nie poddają, a nawet kwitną . Hibiskus wczoraj rozchylił ze dwa pączki, ale nie do końca. Może dam mu jeszcze jedną szansę;:196


Obrazek





Obrazek

anabuko1-Aniu dziękuję ;:167 długo na nią czekałam, ale warto było :heja
Hosta GM tania, ale ładna i ślimaki ją omijają.
Bunner mam sporo, a teraz tak się rozrosły, że jest ich już za dużo. Mają jeszcze pojedyncze kwiatki ;:196


Obrazek

Obrazek

danuta z- Danusiu dziękuję ;:167 za wszystkie pochwały i bardzo mi miło, ale moje zdjęcia i wystawa ;:185 ;:306
Jest kilka odmian host, które mają połysk, ale zauważyłam, że siewki szczególnie go mają. ;:196

Tymczasem nabłyszczony akant



Obrazek


Obrazek

Pozdrawiam i życzę ;:3 złotej jesieni ;:4

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko na zdjęciach widać już jesienne klimaty. Brunnery maja bardzo ładne liście, moje wyglądają gorzej.
Dziękuję za nazwę mojej hosty, to na pewno jest ta, moja kwiaty ma identyko.
Trójsklepka ładnie kwitnie, moja wyprowadziła się, coś chyba moja ziemia jej nie służyła, bo z każdym sezonem malała.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, uwielbiam kobeę, ale ona w tym roku pokazała mi figę. ;:131 Trudno, mogę ją podziwiać w Twoim wątku. Jest śliczna ;:215 i ma dużo pąków, a fioletowa tak ma, że na początku pokazuje się w bladozielonej szacie, by z czasem zabarwić się na fioletowo, dzięki czemu masz na jednej roślince kilka różnych odcieni bieli, zieleni, fioletu. ;:303
Bardzo bogato jeszcze w kwitnące akcenty w Twoim ogrodzie, ;:138 a misterne serweteczki wykonane przez pajączki fantastycznie uwieczniłaś na fotografiach. ;:215 ;:63
Trójsklepka zaczyna, a moje obie wkrótce powiedzą: "Do zobaczenia". ;:100 Jakoś wyjątkowo wcześnie w tym roku zaczęły.
Brunnery lubię bardzo ... oglądać w cudzych ogrodach, :lol: do mojej działki nigdy nie przywędrują, stawiam szlaban, a powód prozaiczny - mało miejsca. ;:108
Hosty już przycięłam, bo za bardzo szpeciły mi ogólny obraz działki, zostawiłam jedną, a to tylko dlatego, że jeszcze pączek sobie zafundowała. :shock: Niech więc go rozwinie.

Dużo słoneczka, ;:3 Halinko, dla Twoich ślicznotek i dla Ciebie też. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

No niestety jesień idzie,ale dziś był piękny dzień.Słońce przez cały dzień świeciło.Nie chciało się wracać do domu.
Trójsklepka ładnie kwitnie,a mojej "niet".Nie podpisałam i pewnie wyrzuciłam. ;:145
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, przyszłam zobaczyć nowe różyczki , ale nic nie znalazłam :roll: Pisałaś u mnie, że zamówiłaś cztery nowe. Bardzo jestem ciekawa, które tym razem wpadły Ci do koszyka?
;:196
PS. Śliczna trójsklepka ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”