Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

marpa-Maryniu dziękuję za odwiedziny i pochwały ;:167
Kocham paprocie tak samo jak hosty, chociaż one u mnie dopiero trzeci sezon, a kilka wypadło po zimie ;:145 U mnie jednak zimy są mroźne i sporo roślin wymarza ;:223 Ostatnio coś mnie wzięło na róże i kilka kupiłam, która pokaże kwiatek to go uwieczniam ;:196

Obrazek

Obrazek

jarha-Halinko dziękuję ;:167 , a mukdenię jeden krzaczek muszę przesadzić, bo ma za ciemno to kawałeczek dostaniesz.
Pochwalę się wrzoścami jakie ostatnio kupiłam w B... ;:196

Obrazek

Obrazek

plocczanka-Lucynko dziękuję ;:167 Chopina mam chyba 4 krzaczki, tak mi się podobała, że ciągle go kupowałam w B..., ale jeden tylko tworzy ładny krzaczek, może dlatego, że jest najstarszy ;:304 Trochę dziwię się, że nie chciał u Ciebie rosnąć, raczej należy do twardzielek, może spróbuj jeszcze raz. W sobotę się wściekłam, bo udało mi się ukorzenić drugą różę, która pięknie zaczęła wypuszczać i ją złamałam. Poszłam rano na łowy ślimaków i zaczepiłam nogą. ;:223
Dziękuję za życzenia które ;:167 odwzajemniam ;:196




Obrazek
Winowajca
Obrazek

Motylek przyjemniejszy:
Obrazek

Margo 2- Gosiu nic się nie dzieje i dziękuję za wiadomość ;:167 Mówi się, że lepiej późno jak wcale...
Ja od tej pory już niczym nie pryskałam, bo ciągle padało. Wcześniej też pryskałam Topsinem, ale to nic nie pomogło, muszę zakupić ten środek o którym piszesz, skoro nie zabija innych owadów ;:oj

Przestało padać, to i hibiskus bagienny ma jeszcze szanse

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę ciepłego i ;:3 tygodnia ;:4

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, szkoda takiej ładnej sadzonki róży :( ale może odrośnie od korzenia, a i ta gałązka być może wypuści korzonki. Ja niestety nie mam takich umiejętności i chyba nigdy nie udało mi się niczego ukorzenić z patyczka ;:185 Tyle razy juz próbowałam ukorzeniać róże i hortensje bukietowe i zero sukcesów ;:174
Halinko, dziękuję za propozycje, ale nic na razie mi nie dawaj, mukdenię będę podziwiać u Ciebie, bo muszę się uporać z licznymi roślinami tymczasowo wsadzonymi do doniczek ;:223 Wrzośce bardzo ladne sobie kupiłaś, będą w doniczkach czy wsadzisz je do ziemi? Mają szansę zostać na dłużej, czy traktujesz je sezonowo?
Różyczki masz śliczne ;:167
Życzę słoneczka na caly tydzień, pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko sadzisz róże między piwoniami, a ja posadziłam piwonię na różance. ;:306
Hortensje masz zjawiskowo piękne, uwielbiam jak są białe. ;:215
Różane kwiaty z kroplami pięknie pokazałaś. ;:138 Szkoda, że dużo wilgoci im nie służy.
Hibiskus bagienny przepiękny z tymi pofalowanymi płatkami. ;:oj
Szkoda złamanej różyczki. ;:174 Też przez te oślizłe potwory zniszczyłam część rosnącej ładnie rzodkiewki.
Słonecznego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

jarha-Halinko też mam taką nadzieję, że jest już ukorzeniona, bo to był patyczek wsadzony przypadkowo w zeszłym sezonie.
Do ukorzeniania i dzielenia roślin mam dwie lewe ręce, ale czasami coś mi się uda ;:306 Z tego co zaobserwowałam, to hortensje bukietowe nie wszystkie da się ukorzenić. Mam kilka odmian i po przycięci zawsze obok wkładam do ziemi kilka patyczków, ale tylko raz udało się ze cztery ukorzenić, które oddałam koleżance. Jedna gdzieś została w doniczce, ostatnio wsadziłam ją do ziemi, ciekawe co z tego wyrośnie? Mukdenia u mnie jest w wielkości żurawki tylko potrzebuje trochę słońca aby się ładnie wybarwić. Dlatego jedną muszę przesadzić, bo rośnie za hortensją w hostach w całkowitym cieniu ;:223 I co nie upchniesz? ;:306
Wrzośce kupowałam już też kilkakrotnie i nie chcą u mnie się zadomowić. Postoją trochę na balkonie i później gdzieś je wsadzę, a nuż się tym razem uda i zostaną na dłużej :wink: Sąsiadka ma wiosenne na skalniaczku już kilka lat i pięknie się rozrastają ;:oj
Dziękuję w imieniu różyczek ;:167 chyba wszystkie się przyjęły, bo coś tam wypuszczają albo rozkwitają :heja Tylko jedna Oueen of Sweden nie daje żadnych oznak czy się zadomowiła?
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3

cyma2704- Soniu dziękuję za pochwały ;:167 Nie mam już gdzie sadzić i tak sobie wymyśliłam, żę róże mają korzeń pienny to nie powinny przeszkadzać piwoniom, ale czy to dobrze,to nie wiem? Okaże się w następnych sezonach :wink:
Mnie również bardziej podobają się hortensje jak są białe, te przebarwiające wydają mi się takie brudne. Teraz już prawie wszystkie takie są, tylko jeszcze ze cztery trzymają biały kolor. Jedna w tym sezonie faktycznie ładnie się wybarwiła i teraz ma różowy soczysty kolor, ale sama już nie wiem czy to jest Vanillie Frise? Moje prawie wszystkie rosną w pełnym słońcu i dlatego tracą szybko biały kolor ;:223
Hibiskusy nie trafiły z pogodą, wcześniej ciągle lało, teraz chłodne noce nie bardzo im służą. Wczoraj rano było -1, dachy i trawniki były białe ;:223 Mam jeszcze jeden bordowy rośnie zaraz za tym różowym, ale czy zdąży pokazać kwiaty, to wielki ;:88
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3






Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witaj Halinko ten bagienny hibiskus cudowny ;:oj w dodatku te róże i hortensje cieszą oczy takie roślinki. Niech rosną i kwitną jak najdłużej. Pozdrawiam życzę miłego popołudnia i dużo słoneczka ;:196 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, najpierw pochwalę hibiskusa bagiennego - jest naprawdę śliczny! ;:138 Taki delikatny o niemal falbaniastej sukieneczce. ;:215
Złamanej różyczki żal ;:174 , ale skoro korzonkom nic się nie stało, to jeszcze będą z niej ludzie. ;:333
W temacie ukorzeniania z patyczków to ja jestem neptek do n-tej potęgi. ;:224 Raz jeden jedyny udała mi się ta sztuka z patyczkami ketmii syryjskiej, a i tutaj na kilkanaście patyczków korzonki wypuściły aż ...dwa. ;:306
Czy ja dobrze widzę :roll: Czy u Ciebie już przymrozek przeszedł?! :shock:
Słoneczko wróciło na niebo, to i motylki wróciły na kwiatki. U mnie też dzisiaj aż roiło się od nich, dodatkowo grały roje pszczółek miodnych. :tan Cieszę się, że sąsiad rozpoczął hodowlę pszczółek. ;:303 Zaczął od dwóch uli, a wczoraj przywiózł trzeci, ale ten jeszcze nie zasiedlony.
Niech końcówka słonecznego lata trwa jak najdłużej, byśmy mogli cieszyć się kolorowymi rabatami w ogrodach i na działeczkach. ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, podobno łatwiej się ukorzeniają gałązki półzdrewniałe latem, ale nie próbowałam więc nie mogę potwierdzić. Ja też jestem antytalent w ukorzenianiu patyczków, natomiast sadzonki zielne np. z pelargonii mi się udają ;:108
Tułacz bardzo ładnie wybarwiony, mój się zaczął ostatnio zbyt panoszyć, muszę go trochę ograniczyć. Mukdenia mnie kusi, a ostatnio nic nie robię tylko upycham, a jeszcze mi zostało z 20 doniczek tymczasowych do upchnięcia ;:306 a trawnika coraz mniej :;230
Dobrej, spokojnej nocy Halinko ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Mi też z patyczków nie udaje się ukorzeniać rośliny :roll:
Twoje hibiskusy są śliczne. Tym razem zauroczył mnie ten białawy, taki podwójny, falbankowy.No śliczna odmiana :)
jeżówki, budleje to bardzo piękne i wdzięczne rośliny.
Twoje paprocie są bardzo ciekawe. Ja nie mam cienistych miejsc to już ich nie kupuję.
Będę podziwiać u ciebie :)
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit
Alicja125-Alu dziękuję i miło mi, że podobają Ci się moje podopieczne ;:167
Lato było gorące i jeżówki szybciej przekwitły jak zwykle, a i hortensje są u mnie przypalone ;:145
Dziękuję za życzenia i serca odwzajemniam ;:196

plocczanka-Lucynko dziękuję ;:167 Szkoda tylko, że nie trafił z kwitnieniem na słoneczną pogodę ;:145 Kwiaty wierzchołkowe już nie są takie okazałe. Różę, którą złamałam spróbuję przesadzić jak będzie padać, to zobaczę czy jest już w miarę dobrze ukorzeniona? Z tym ukorzenianiem to los na loterii ;:306
Widzisz bardzo dobrze, u mnie już był przymrozek -1 chyba z niedzieli na poniedziałek, później słońce mocno przygrzało i wrażliwsze hosty bardzo to odczuły ;:223
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196

jarha-Halszko też to gdzieś czytałam. ale ja raczej do tego się nie porywam, czasami jednak chce się poeksperymentować ;:306 W tym sezonie tułacza też troszkę dałam do 2 doniczek, aby tak się nie panoszył ;:306 Część dałam sąsiadce, a reszta jeszcze została tam gdzie rosła . Będę musiała go jednak całkowicie wyrwać bo wrósł w rodka i pierisa ;:oj
Jak zdecydujesz się na mukdenię, to rzeknij słówko, jeszcze nie przesadzona.
Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia ;:167 ;:196

anabuko-Aniu dziękuję ;:167 Ukorzenianie patyczków, to dla mnie los na loterii, przy odrobinie szczęścia zawsze coś się uda ;:306 Czy chodzi Ci o hibiskusa syryjskiego? Ten ostatnio zakupiony faktycznie ma ładne kwiatki, tylko to jego pierwsze kwitnienie i są jeszcze malutkie. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będą większe, a tymczasem jak przekwitnie czeka go przeprowadzka . Paproci i host też już nie dokupuję, bo nie mam już miejsca, a i cienia też dużo mniej gdyż część świerków wyciętych ;:145
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196

Aniu mój wilczomlecz Rainbow
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko hortensje masz napakowane kwiatami i chyba podwiązane, że taki pion zachowują.
U mnie też kwiatów sporo ale mniej jak u Ciebie i już się pokładają... ale tak je zostawię.
Czytam o minusowej tem. w Twoim ogrodzir, troszkę wcześnie czy tak się sdarza w twoim regionie.
U mnie na razie ciepełko i też mam plany przesadzeniowe ale czekam na deszcz.

Pozdrawiam
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, jak zawsze u Ciebie pięknie wszystko kwitnie. Novalis jak na różę ma dość zaskakujący kolor. Mam ją u siebie, ale do końca jeszcze nie przekonała mnie do siebie. ;:173
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Ale masz okazałe hortensje Halinko, piękne ;:215 Róża Novalis ma bardzo ładny kolorek.
Wszystkie kwiatki śliczne i świetne fotki ;:63
Miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, wielkie ;:63 za ukorzenienie różyczki. Szkoda, że ją złamałaś, ale miejmy nadzieję, że odrośnie. Jeśli tylko puściła ładne korzonki, to nie powinno być problemu.
Oj, przymrozek już był? ;:202 Oby to tylko jednorazowy wyskok, bo szkoda tych wszystkich pięknie kwitnących roślinek. Miejmy nadzieję, że jeszcze nacieszymy się ciepłą i słoneczną pogodą.
Podziwiam wspaniale kwitnące hortensje. Krzaki imponujące ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”