Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko ;:196 ;:167 ;:167 :D Wcale nie masz za co przepraszać .Znam ten stan ,
chociaż każdy postrzega mnie jako taką bez trosk z uśmiechem na buzi .
A to wcale tak nie jest zawsze .
Ileż razy ja tutaj zaglądam i mam postanowienie ,zaraz odpiszę ,wejdę do innych ogrodów i co ?
I nic :(
Czy to już depresja ? może nie ,ale jakiś smutek trochę i ta pogoda eh .
Czekam już na śnieg ,niech będzie biało jaśniej na dworze i w sercach .
Do życia potrzebujemy słoneczka a tu nici ,ale jest nadzieja .
Halineczko głowa do góry niebawem zasypie nas śnieg a i zima przyjdzie i słoneczne dnie może też
;:cm
Dla Ciebie Kochana
Obrazek
Namiastka słoneczka :wink: :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, spotykamy się w różnych wątkach, w tym również u mnie, stąd wiem, że jesteś tylko zapracowana. ;:108 Nie mniej pokaż się również w swoim wątku, by uspokoić nasze niepokoje. ;:180
Cieplutko pozdrawiam i buziaki ślę. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witajcie :wit
Lucynka postawiła mnie do pionu i przywołała do tablicy, za co dziękuję, bo nie wiem kiedy bym się obudziła ;:167
Opisałam się, ale jeden ruch i wszystko poszło w sino dal. ;:223 Nie mam już siły pisać ponownie, ale obiecuję, że do jutra odpiszę na pewno.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru ;:4

Dzisiejsza róża


Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko :wit
To masz pecha ;:174 Nie dość, że poprzedni wpis z listopada przepadł przy okazji migracji forum na nowy serwer, to jeszcze dziś ;:131 Też mi się to czasem zdarza, zwłaszcza, że ja korzystam z telefonu. To jest bardzo frustrujace, współczuję.
Róża w śniegowym korzuszku malowniczo wygląda ;:167
Dobrego wieczoru, i trzymaj się zdrowo ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko otóż właśnie, po raz drugi wszystko poszło z dymem ;:145 Ja na telefonie nie daję rady, oczy i palce już nie te ;:223
Miłego wieczoru ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko sporo białego puchu spadło na Twoje roślinki .U mnie sypie śnieg z deszczem i wieje niemiłosiernie. Dobrze ze nie trzeba wychodzić tylko te przydługawe wieczory dają sie we znaki a na prace ręczne nie mam veny ,jednak trzeba będzie czymś zająć palce ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

U nas też nasypało śniegu.Wczoraj rano wstałam a tu bielutko.Potem zaczęło się topić ,a dziś wszystko zamarzło.
Byłam u lekarza,chciałam zapisać się na trzecie szczepienie,niestety poszłam godzinę za wcześnie. ;:124
Trzymaj się ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit
marta64-Martuniu dziękuję, trochę nasadziłam, ale ile zostanie to wiosną się okaże. Gryzoni wszelkiej maści jest cała masa, ale na szczęście nie tylko tych szkodliwych. Chtyzantemki które kupiłam w B. dalej stoją w doniczkach i jeszcze ładnie się trzymają. Na zimne noce wędrują do gospodarczego i też tak je przezimuję ;:196
danuta z-Danusiu dziękuję ;:167 U mnie troszkę jeszcze śniegu zalega, ale najważniejsze, że przestało wiać. Na zapisy szczepienia też trzeba mieć wyznaczoną godz., czy przychodnia była jeszcze zamknięta ? ;:196
leszczyna- Krysiu tym razem nie tak dużo, bo tylko 3 piwonie dostałam, a jedna jeszcze pod ? Kanny w końcu zasypane torfem na który bardzo długo czekałam. Mam nadzieję, że za bardzo mi nie wyschły, chociaż przyrosty były marne ;:196
plocczanka-Lucynko czy poszalałam to nie wiem, ale troszkę kupiłam żeby wiosną było kolorowo. Nie zamówiłam krokusów, bo liczyłam na B,, ale się przeliczyłam. W tym sezonie wysprzedawali resztki z poprzedniego sezonu i to po normalnych cenach.
Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że z liliami mogłam poczekać do wiosny. Miałyby większą szansę na przetrwanie., na przyszłość będę pamiętać. Czosnek też trochę wsadzam między cebulki, ale czy to coś daje jak sporo ząbków jest na wierzchu ? ;:196
Ignis05-Krysiu dziękuję za wyrozumiałość. Na zdrowie w tym wieku nie mogę narzekać, tylko dokucza mi ten nerw trójdzielny, no i ta chandra. Tą drugą delegliwość czasami łagodzę nowymi zakupami, a cebulki kupowałąm w Lili Garden. Dzisiaj czekam jeszcze na jedną paczuszkę, mam nadzieję, że już ostatnią ;:196
christinkrysia-Krysiu dziękuję i wzajemnie ;:167 U mnie często mróz bywa we wrześniu, a później jest ładnie, tylko żę rośliny w ogrodzie klapnięte. W tym sezonie wyjątkowo mroziło, że nawet liście na drzewach nie zdążyły się przebarwić i szybko opadły jeszcze zielone. Z cannam trochę przecholowałam, zapomniałam ile mam lat? ;:306 Ciekawa jestem jak przezimują, bo przyrosty marne. Spodziewałam się większych, a narosły tylko zwykłe czerwone, że trudno było wydrzeć z ziemi. ;:196
jarha-Halinko dziękuję. Chryzantemki zakupione w B. trzymają się ładnie, bo na nocleg wędrują w cieplejsze miejsce ;:196
Margo2-Gosiu tak to już jest jak wejdziesz do sklepu. Idziesz po jedną rzecz, a wychodzisz z pełnym koszykiem. Chciałąm tylko lilię, kórej i tak nie kupiłam, a koszyk zapełniłam cebulami których nie miałam w planie ;:196
korzo_m-Dorotko troszkę cenulowych dokupiłam, ale ile przetrwa do wiosny to wielki ? Piwonii zamówiłam 14, ale w porę stuknęłam się w głowę co ja to zrobiłam i zrezygnowałam z 10, przecież ogród nie z gumy i nie naciągnie. Cieszę się, że podpasowało Ci usuwanie liśći host. Najważniejsze, że nie używamy sekatora i mniejsze ryzyko zarażenia ich wirusem ;:196
Loctus-LOKI dziękuję. Staram się trzymać jak mogę, ale bywa różnie, aby do wiosny :D
JAKUCH-Jadziu ja tym razem hiacyntów,narcyzów ,krokusów nie dokupiłam. Liczyłam na zakupy w B z wyprzedaży, ale się przeliczyłam. Może coś zakwitnie ze starych. Kłącza piwonii od M. wszystkie są ładne i duże. Kwitną wiosna, aby tylko dobrze posadzić. Martwi mnie tylko, że źle posadziłam nowo zakupione róże. Większość wsadziłam między piwonie i już widzę, że jest za gęsto. Jeśli przeżyją zimę, wiosną będę musiała zmienić im miejscówkę. U mnie też cała noc padał deszcz ze śniegiem i bardzo wiało. Rano się uspokoiło, a śniegu trochę zostało ;:196
ewita44-Ewo dziękuję. Tych pięknych chryzantem też mam trochę od Halszki, ale wcześnie zakwitły i mróz je załatwił.
Mam nadzieję, że wiosną odbiją ;:196
kasik69-Kasiu dziękuję za troskę, wszystko jest ok. tylko zrobiłam się strasznie leniwa ;:167
ale do sklepów zagłądam z ochotą ;:306 Cieszę się, że w końcu udało mi się kupić klon palmowy Dissectum, jeszcze biegam za wiązem kolumnowym, który zmarzł mi tej zimy. Bardzo mi go szkoda, bo już był u mnie 4 sezony czyli od początku mojego ogrodowania ;:196
Cdn...
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Witam ponownie :wit
sauromatum- Karlu dziękuję za informację w sprawie pięknotki. Widać, że jest tak samo wrażliwa na mróz jak budleja, też co roku na wiosnę muszę ją ściąć do zera. W tym sezonie póki co pięknotka przezimuje w gospodarczym, a wiosną zobaczymy?
Piwonii też jestem bardzo ciekawa jak zakwitną i czy zakwitną? Miała dojechać jeszcze Sonoma Yedo, ale cisza :wink:
Wanda 7- Wandziu dziękuję ;:167 Nie planowałam nic kupować z cebulowych, jedynie trochę krokusow co i tak nie wyszło. Zachorowałam na lilię Scheherazada i po nią zajrzałam do sklepu. Lilii nie kupiłam, bo jej nie było , a na otarcie łez koszyk wypełniłam innymi cebulami ;:306 Lilię S. odstąpiła mi sąsiadka, której udało się ją kupić. Wszystkie cebulki jak tylko przyszły wsadziłam do ziemi, a Lucynka mi podpowiada, że lilie lepiej sadzić wiosną. Miałyby większą szansę na przetrwanie, a nuż gryzonie je oszczędzą ? ;:196
Bobka- Bogusiu miło, że się odezwałaś i dziękuję za różyczkę ;:167 Mam podobnie jak Ty , że jestem na bieżąco i cichaczem zaglądam do Waszych ogrodów, ale z pisaniem kiepsko ;:223 Pogoda jest fatalna, wczoraj pierwszy śnieg i całą noc padał deszcz ze śniegiem przy czym bardzo wiało. Na szczęście rano trochę ucichło i przestało padać, a śniegu jeszcze trochę zostało ;:196

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję Wszystkim za odwiedziny ;:4


Zostawiam kilka zaległych zdjęć:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Sporo śniegu u Ciebie nasypało ;:oj , róży do twarzy w białej czapeczce ;:333 , trawy nabrały koloru na białym tle, a zdjęcia zmrożonych listków, piękne ;:138 A jak namówiłaś ryjówkę do pozowania, to już wcale nie mieści mi się w głowie ;:oj
Halinko, śliczne są Twoje chryzantemki ;:167 , trzymam mocno kciuki za ich zimowanie ;:215
Brateczki też pięknie kwitły, a pewnie i jeszcze dają radę?
Te azalie w doniczkach, będziesz zimować pod dachem?
Pozdrawiam gorąco w zimowy czas ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Piękne chryzantemy ;:215 ,Halinko i cudna zimowa sceneria! ;:138
Bratki to jeszcze kwitnące, czy już pamiątkowe? Śliczne. ;:333
A ta ryjówka to w goście przyszła i tak grzecznie pozowała do zdjęcia? :D
Słoneczka życzę i zdróweczka. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Czy to pan krecik tak fajnie pozuje widać że budowanie przekopu pod ziemią mu się znudziło :;230 Cudne chryzantemy co jedna to ładniejsza. Dzisiaj znów deszcz sie pojawił niech mu okna i tak do powtórnego mycia ;:222 Miłego wieczoru Halinko ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit
Martuś dziękuję ;:167 a ryjówki nie musiałam namawiać, aby pozowała do zdjęcia. Biegała w koło, albo kładła się, to znowu biegała a kot tylko się przyglądał ;:306 Zaciekawiło mnie, co on tak siedzi i tak obserwuje.
Wczoraj było już po śniegu i całkiem przyjemnie. Zdjęcia bratków są z ostatnich dni i jeszcze się trzymają, same się wysiały :D
Chryzantemy wstawiłam do gospodarczego i tak zostaną.
Pozdrawiam ;:167 i miłego dnia ;:196

Miłki wczoraj


Obrazek

Obrazek

Lucynko dziękuję ;:167 , a bratki jeszcze kwitnące.
Takie ryjówki mogą gościć ile tylko chcą. Widać, że jedzonka im u mnie nie brakuję, widzisz jaka tłuściutka? ;:306
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3

Wczorajszy wrotycz

Obrazek


Dobrze, że zamknęli szkólki, bo końca by nie było


Obrazek

Jadziu dziękuję w imieniu chryzantemek ;:167
Tym razem to pojawiła się ryjówka, początkowo tez myślałam , że to krecik ;:218
Wczoraj było ładnie i ciepło, dzisiaj mroźno, a ja idę sadzić ;:306
Pozdrawiam ;:167 i życzę ;:3 ;:196

Pąki azali


Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”