Przydomowy ogród emerytki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, gdyby nie kilka brzozowych listków, to Twoje hosty wyglądają jak na początku lata ;:215 .
Hortensje piękne, pełne kwiatów ;:138 , ale kanny masz obłędne ;:oj . Dają tyle kolorów i kwiatów i liści w końcu lata :tan .Nie dziwię się, że Cię zauroczyły ;:333
Żeby tylko jak najdłużej nie przyszły większe przymrozki, to będą długo cieszyć Cię swoim pięknem.
Miłego dnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, zauroczyły mnie Twoje śliczne hortensje, pyszniące się niezwykle dużymi kwiatami. ;:219 ;:303
Kanny dodatkowo dodają splendoru ogrodowi, ;:215 tym bardziej, że nie są one łatwe w uprawie ze względu na konieczność bezpiecznego przechowania przez zimę. ;:108
Dzięki za fotki z lasu. ;:180 Wrzosowisko fantastyczne. ;:63
Twój ogród tak pięknie się prezentuje ;:138 ;:138 Oby już żaden przymrozek się nie przyplątał, byś mogła cieszyć się spacerkami wśród wielobarwnego kwiecia. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko :wit
Przepiękne widoczki zarówno te ogrodowe, jak i pozaogrodowe ;:138
Co to za śliczny bordowy krzaczek w towarzystwie kanny?
Hosty mają jeszcze idealne liście, ani nie przypalone, ani nie objedzone przez ślimaki - super ;:333
Dobranoc Halinko ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko tak jak Marta zachwycam się wyglądem liści Twoich host, nie widać na nich żadnych ślimaczych szkód, a przede wszystkim jeszcze się nie zasuszają. U mnie już wyglądają jesiennie.
Wrócę do zakupów różanych na pewno z tych odmian będziesz zadowolona, a my za rok będziemy podziwiać z zachwytem ich piękne kwiaty.
Pooglądałam z ciekawością zdjęcia hortensji, jeżówek, jak ja lubię takie widoki.
Teraz po deszczykach to będzie szaleństwo grzybowe.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Cześć Halinko
Przepraszam, że długo czekałaś na odpowiedź dotyczącą mojego klonika palmowego, dopiero dzisiaj zajrzałam do swojego wątku ten klonik to "Dissectum", ten akurat jest szczepiony, długo rósł w donicy, w tym roku przesadziłam do ziemi i widzę, że już wypuszcza nowe pędy.Oby tylko dobrze przezimował. Ten drugi to Beni Maiko kupiony wiosną.
Pospacerowałam troszkę po Twoim pięknym ogrodzie, jest przepiękny o każdej porze roku. Cudowne hosty, żurawki i hortensje.
Patrzę, że masz dużo odmian paproci, myślę właśnie o ich kupnie na zacienioną rabatę, napisz proszę, które byś mi poleciła.
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Piękne masz paprocie Halino, u nas tylko takie zwykłe się panoszą w niektórych miejscach. Nawet z nimi nie walczę za bardzo, bo jednak dodają uroku.
Jeżówki masz też śliczne a nasze w ub. r. różnokolorowe, w tym roku pokazały jeden kolor - taki zwyczajny fioletowaty.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit
marpa- Maryniu miło mi, że Ci się podoba ;:167 a grzybów u nas w tym sezonie jest mało :wink:
marta64- Martuniu dziękuję ;:167 ale nie wszystkie hosty tak pięknie wyglądają. Sporo jest już całkowicie żółtych, a kilka jest już ogołocona z liści , a tym nie robię zdjęć . Z cann jestem bardzo zadowolona, teraz tylko, aby dobrze przezimowały, bo nie chciałabym ich stracić. ;:196
plocczanka-Lucynko dziękuję za tyle pochwał, bardzo mnie podbudowałaś, a i kwiatki będą zadowolone ;:167
Szkoda tylko, że zdjęcia wrzosowiska wyszły kiepsko chociaż bardzo się starałam ;:223
Pogoda kiepska, a po niedzieli możliwy znowu przymrozek. Wczoraj wycięłam już rudbekie i jeżówki ;:196
jarha-Halinko dziękuję ;:167
Ta roślinka z pięknie przebarwiającymi się na czerwono listkami to trzmielina oskrzydlona, która to o mały włos i byłaby wyrzucona. Całe szczęście, że zauważyłam zmieniające kolor listki. Hosty tak jak pisałam Marcie nie wszystkie są w dobrej formie, część jest też żólta i zwiędnięta. Myślę, że ten przymrozek przyspieszył ten proces ;:196
korzo_m- Dorotko dziękuję ;:167 tak jak już pisałam wcześniej, u mnie też jest już sporo host żółtych i poschniętych. Wzdłuż chodnika wyglądają okropnie ;:223 Dziur też mają sporo, a nawet dużo tylko może to nie robota ślimaków, a raczej jakiś owadów. Mam nadzieję, że z róż będę zadowolona, kilka pokaże jeszcze kwiatki. Pasowałoby mi jeszcze ze trzy dokupić, nie za wysokie ,a długo kwitnące ;:196
Witaj daysy bardzo mi miło, że odwiedziłaś mój wątek ;:167
Dziękuję za nazwy kloników palmowych, może uda mi się Dissectum upolować :wink: Mam szczepiony Garnir i ładnie przezimował, teraz go przesadziłam to zobaczymy czy też da radę ?
Paproci faktycznie mam sporo, chociaż trochę jest zagłuszona przez hosty i muszę trochę poprzesadzać. Nie mogę narzekać i wszystkie ładnie rosną. Witlice japońskie są piękne, sporo mam języczników, witlica samicza Athyrium filix femina-"Vernoniae Cristatum" też ładna, narecznica czerwonozwijakowa Dryopteris erythrosora, i o bardzo delikatnych listkach też u mnie ładnie rośnie: Adiautum pedatum i venustum. Jeżeli zechcesz, mogę Ci dać namiary na sprzedawcę, który ma ładne sadzonki i byłam zadowolona. ;:196
any57- Andrzeju dziękuję ;:167 troszkę już się ich uzbierało. Mam też dwa olbrzymy tych starych ,które się nie rozłażą tylko przyrastają na szerokość i są ok. Natomiast te które dostałam od sąsiadki teraz nie mogę się ich pozbyć, ciągle gdzieś wyłażą ;:223
Jeżówki w miarę się trzymają, zawsze coś tam wypadnie, ale nie mogę narzekać. W tym sezonie też zauważyłam, że na rabacie z odmianowymi pojawiła się jedna zwykła różowa, Wczoraj wycinałam jeżówki i zapomniałam sobie ją wyrwać, teraz nie wiem czy trafię :wink:

Dziękuję za odwiedziny, pozdrawiam i życzę udanego weekendu ;:4


Hosty są i takie, i jeszcze gorsze
Obrazek
W końcu rozkwitł jednym kwiatkiem bordowy hibiskus bagienny

Obrazek

Obrazek
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko witaj sobotnio:)

Jesień za pasem, a u Ciebie jeszcze lato i różyczki .The Acient Mariner śliczna landrynka.
Jak się u Ciebie spisuje? Zastanawiam się nad nią od jakiegoś czasu :)
Wrzosowiska o tej porze roku robią wrażenie.Muszę w końcu wybrać się na grzyby ;:oj
Miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, różyczki fantastyczne, ładnie trzymają łebki, nie zwisają ;:333 Hibiskus ma cudny kolorek, w przyszłym roku pokaże więcej kwiatów ;:108 Hosty przebarwione na złoto są śliczne, taka kolej rzeczy, najbardziej mnie wnerwiają podziurawione liście, tracą cały urok ;:222 A takich dziurawych u mnie w tym roku wyjątkowo dużo :(
Zdjęcia robisz cudne ;:63 a to wrzosowisko pewnie cyknęłaś w słabym świetle, przy zachmurzonym niebie.
Pozwoliłam sobie zrobić screen z Twojej fotki i troszkę podciągnąć kontrast i odrobinę przyciemnić.

Wyszło tak :D
Obrazek

Pozdrawiam Cię cieplutko i również życzę miłego, pogodnego weekendu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Jak zwykle pięknie :) do Ciebie Halinko lubię wpadać i oglądać hosty takie są piekne ! :shock:
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

:wit :wit
Annes77-Aniu u mnie jesień widoczna jest na każdym kroku. Sporo host jest żółtych, jeżówki skończyły swój pokaz i zrobiły się brzydkie więc je wycięłam , podobnie pysznogłówki i rudbekie aby ich nie przeciążać i rosną w korzenie. Hortensje też już zasychają i po tych deszczach pewnie trzeba będzie powycinać ;:223 Z róż to tylko Chopin i QE ładnie kwitnie, a reszta to nowe nabytki, które pokazują pojedyncze kwiatki co mnie cieszy. Pod koniec sierpnia kupiłam kilka dzięki Tobie, wspomniałaś o TAM i chciałam zobaczyć jak wygląda. Jak już weszłam na stronkę to już sama wiesz jak to jest ;:306
Do lasu wybierz się koniecznie, teraz grzybów też powinno być pełno.
Pozdrawiam ;:167 ;:196


Obrazek

Obrazek

jarha-Halinko z tym trzymaniem sztywno główek to tego bym nie powiedziała, jak na razie to je zwieszają. Może w następnym sezonie jak już będą dobrze ukorzenione to pokażą na co je stać.
Jesień u mnie jest widoczna na każdym kroku, ale staram się jej nie dostrzegać i zdjęć też raczej nie robię.
Hosty zależnie od odmiany i stanowiska wyglądają różnie. Jest sporo które pięknie się trzymają, ale jest też trochę paskudnych.
Kochana dziękuję za korektę zdjęcia ;:167 ja takich zdolności nie mam.
Buziaki ;:196



Obrazek


Obrazek

Carmelka00- Lenko dziękuję ;:167 i wpadaj kiedy tylko masz ochotę, furtka zawsze otwarta.
Pozdrawiam cieplutko ;:168


Obrazek

Obrazek

Długo czekałam na kwiaty kobea, ale wczoraj pierwszy się wychylił :D


Obrazek
Następne w kolejce, ale czy zdążą? :wink:
Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko, u siebie znalazłam dopiero jeden zaczynający żółknąć liść hościany, a u Ciebie już ich sporo ;:oj Zastępują je liście kann, w różnych kolorach i wzorkach, naprawdę są piękne :tan
Gratuluję rozwiniętego kwiatuszka kobei ;:138 , u mnie pączusie jeszcze dalej w kolejce ;:185 , mogę tylko liczyć na piękną jesień, bez przymrozków, żeby się otworzyły, ale spróbuję jeszcze wcześniej ją wysiać i może wiosna będzie łaskawsza i szybciej da się ją wysadzić do gruntu?
Szybkiego powrotu pogodnych, ciepłych dni ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Przydomowy ogród emerytki

Post »

Halinko teraz jak pokazałaś hosty z żółtymi liśćmi uwierzyłam i do Twoich powoli puka jesień.
Ja mam jedną odmianę jakąś późniejszą, wiosną startuje jako ostatnia, a teraz kwitnie pięknymi białymi kwiatami. Szkoda, że nie przyrasta tak szybko jak inne, dalej jest taka jak wsadziłam kilka lat temu. Wrzosowisko przepiękne ;:138 chwilo trwaj.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”