Ogród moją ostoją cz.41

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, witaj w nowym roku i nowym wątku ;:196 Oby ten rok był dobry dla nas i naszych ogrodów!
Zima przeplata się u Ciebie z jesienią, a może już z wiosną? Pięknie kwitnie ciemiernik i szkoda by go było gdyby dostał się w łapy "bestii ze wschodu". Czy on zawsze kwitnie o tej porze?
Podziwiam zdjęcia oszronionych roślin, a jeszcze bardziej Twoją chęć ich zrobienia, bo ja zmrożony ogród wolę oglądać z okna ;:224
A takie widoki na niebie, to już chyba specjalnie dla Ciebie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, jak pięknie mrozek ocukrował roślinki w Twoim ogrodzie! ;:138
Styczniowe obrazki miłe dla oka ;:333 , a wspaniałe zdjęcia malowanego słońcem nieba wprost bajeczne! ;:215 ;:138
Piszesz, że co dzień masz słoneczko, ;:303 a ja powoli zapominam, jak ono wygląda. :(
Dzisiaj niemal cały dzień sypało u mnie śniegiem, który niemal natychmiast po zetknięciu z ziemią znikał, tworząc wielkie kałuże wody. ;:223
Zastanawiam się, czy ta zapowiadana zima do mnie też zajrzy choć na chwilę; ;:131 prognozy nie brzmią dla mnie optymistycznie.
Pozdrawiam cieplutko, ściskam gorąco i zdrówka życząc, buziaki ślę. ;:97 ;:97 ;:79 ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Piękne ,mistrzowskie po prostu fotografie ;:196
To prawdziwa sztuka tak sfotografować z pozoru nudną i szarą porę roku ;:180
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu nie mogę oderwać wzroku od Twoich fotografii, brak słów... są po prostu mistrzowskie ;:167

Pomysł z kubeczkiem chyba od gapię, super, ptaszki nescę piją :D
Jesień przeplata się z zimą, to mróz w nocy a w dzień duży plus, rośliny wariują, a my razem z nimi ;:174
Ciekawe czy w końcu będzie ta zima prawdziwa czy nie? Marysiu samych dobrych dni i dalej serwuj nam tak bajeczne zdjęcia ;:196
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Maska pisze: Obrazek
Mam tą chryzantemę od Ciebie w swoim ogrodzie i jestem jej pięknem zaskoczony ! Takiego cudaka nie widziałem jeszcze :) Kwitnie bardzo długo, w tym roku aż do grudnia prawie .
Przez przypadek kliknąłem nie do Twojego wątku a do kuchennej wyspy . Porównywałaś jak ogród zmienił się na przestrzeni lat, różnica jest ogromna.
Ale na żywo widać najwięcej, jak dużo masz wszystkich gatunków i ile powierzchni one zajmują . I od razu przypomniało mi się ciasto orzechowe :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witajcie!
Ja znowu jestem zajęta czymś innym, teraz nie tyle pracowitym co smutnym. Mój przyjaciel z USA, ten który od lat wspomagał mnie nasionami, środkami ochrony roślin przed ślimakami i dekoracjami ogrodowymi jest w bardzo złym stanie zdrowia dzięki covidovi, który zrujnował organizm.
Chodzę po tym moim pobielonym ogrodzie uzupełniając ziarno w karmnikach od mojego przyjaciela i mówię sikorkom, żeby zanosiły prośby do nieba o Jego zdrowie.
Ogród śpi pod woalem ze śniegu, mróz jedynie rano i wieczorem ścina rozdeptane błoto, a ja okrywam co się da jakby paskudna bestia ze wschodu jednak liznęła i mój ogród.
Kurki czują wiosnę i noszą pierwsze jajeczka ukrywając je przede mną jakby chciały usiąść na nich.
Dzisiaj w Roku w Ogrodzie w kalendarzu powiedzieli że można dokonywać pierwszych siewów, od razu coś rozpaliło się we mnie i zaraz w poniedziałek namówię kierowcę na jazdę do Polanu po świeże podłoże do wysiewu i kto wie może pobudzę jakieś nasionka do życia . W tunelu wysiałam już sasanki (połowę nasion, a połowę dałam do lodówki) i nowość Kolinsja dwubarwna, którą co prawda zalecają siać jesienią ale wtedy jeszcze nasion nie miałam.

Martusiu Witam Cię serdecznie ;:196 Teraz jednak zdecydowanie zimowo u mnie, śnieg nie wysoki, ale jest i lekki minus. Ciemiernik kwitnie od jesieni, a może końca lata... ale ten, reszta ma pączki tuż przy gruncie. Im mróz nie grozi raczej jak zauważyłam marznący deszcz niszczy kwiatki. Po mrozie podnoszą główki jakby nigdy nic. Ty możesz sobie z okna obserwować zimę, a ja muszę nakarmić ptaki i raz dziennie napełniam karmniki, a przynajmniej dwa razy dziennie przemierzam cały ogród, bo na końcu mam kurnik który rano otwieram a wieczorem zamykam. Niby przymus, ale specjalnie stworzony ;:333 Trzymaj się cieplutko ;:196

Lucynko z cukru niewiele zostało, ale spadło trochę puchu i jest ładniej. Słoneczko świeci mi na ogół w okno, bo ze wschodem ma problem przez chmury i walczy z nimi do 10 - 11 a ja wtedy klikam po śniadaniu ;:306 a jak wychodzę po obiedzie to ono już kładzie się spać ;:19
Zobaczymy jak nas ta zima potraktuje, obojętnie byle wiosna się nie ociągała!
Czytałam o wspaniałych prezentach i spacerze na białą działkę czyli nie jest źle!
Zdrówka Wam życzę i śniegu owszem, ale duży mróz niekoniecznie bo gołąbki byłyby biedne.
Ściskam ;:167 ;:196

Agnieszko serdeczne dzięki! ale pamiętasz, że czarno-białe fotografie oddawały często więcej niż kolorowe, były cudne :D i Ty artystka o tym wiesz ;:196

Krysiu Droga jak miło z Twojej strony! ;:196
Miałam ten kubeczek powieszony w domu razem z takim samym większym, ale ubity nie jest dekoracją i gdzieś widziałam czajniczek tak powieszony więc poszukałam solidnego kawałka gałązki i wygląda nieźle. Codziennie do napełniam a przysiadające sikorki wyglądają obłędnie ...musze się na nie zaczaić ;:306
Krysiu chciałabym kawałeczek fajnej zimy, ale jak pisałam wyżej najbardziej czekam na wiosnę, czy nawet przedwiośnie, bo muszę zatrudnić ekipę do przycięcia wielu drzew więc będzie się działo!
Dziękuję Ci za mile słowa i życzę zdrówka oraz zawsze takiego optymizmu z jakim patrzysz na życie ;:167

Seba witaj dawno nie widziany! cieszę się że taka moja wizytówka zdobi Twój ogród. Nie zapomnij od czasu do czasu podzielić sadzonkę i albo rozsadzić albo komuś podarować, bo chryzantemy muszę być dzielone :D Czytałam o Twoich planach i powiem szczerze że są bogate, życzę Ci powodzenia!
Zapraszam latem do mojego ogrodu, a ciasto tym razem może będzie inne :D

Kilka wspomnieniowych zdjęć ...jeszcze tylko luty..marzec i w kwietniu już będzie tak! :D


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego weekendu!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Ależ cudne wiosenne obrazki, Marysiu! ;:138 ;:138
Masz naprawdę śliczne kwiaty: dużo pierwiosnków, narcyzów, hiacyntów tudzież wiele innych ślicznotek, ;:215 ;:215 których nazwy na tę chwilę zablokował w mojej głowie dokuczliwy SKS. :oops:

Napisałaś, że kurki czują wiosnę, to ja Ci napiszę, że gołąbki mojego małża już wysiadują jajeczka. Niestety, to żadna radość, ponieważ młodziaczki nie przeżyją nadciągających mrozów. ;:174 Starsze ptaki spokojnie dadzą sobie radę, byle tylko miały jadełko i niezamarznięte poidełko. ;:108

To powiadasz, że zaczynasz siać? ;:131 Nie będę więc sama w tym temacie. :lol: 8-)
Poczytałam sobie o Kolinsji. Ciekawa roślinka, ;:108 a z tego co napisali, wynika, że jest ona jednoroczna, więc nie ma potrzeby siać jej jesienią. ;:218 Ewentualnie istnieje odmiana bylinowa, o której nie udało mi się znaleźć informacji. ;:204

Działkę odwiedziłam wprawdzie, ale nie wierzyłam w duże mrozy i nie okryłam niektórych wrażliwych roślin. ;:223 Teraz zastanawiam się, czy nie wybrać się ponownie w celu zabezpieczenia choć kilku z nich. Trzynastostopniowy mróz, jaki u mnie zapowiadają, to już nie przelewki. ;:oj

Trzymajcie się zdrowo i cieplutko. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, zawsze sobie wyobrażałam, że Twoje kurki są blisko domu.
Ze mnie taka marna ogrodniczka, która nie znosi zimna i żeby coś robić w ogrodzie o tej porze roku, to już musi być straszny mus ;:224 Jednak do ptaszków wychodzę czasem i trzy razy dziennie, bo mimo, że mam dwa spore karmniki, to klientów jest bardzo dużo. Jednak dla uzupełnienia stołówki robię tylko trzy kroki po tarasie. :roll: Mogę z bliska obserwować ptaki i pilnować, żeby nie brakło nasionek.
To wprost nie do wiary, że z szarości pozimowych, wyłoni się tyle kolorowych i pachnących kwiatuszków ;:oj Od razu zapomnimy o zimie, jaka by nie była!
Miłej niedzieli, Marysiu i jak najszybciej dobrych wieści zza oceanu. ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj Marysiu :wit Przepiękne u Ciebie wiosenne wspomnienia, ;:333 Wszyscy za nimi tęsknimy, a tu zima dopiero nadchodzi ;:65 Pozdrawiam cieplutko i miłej niedzieli ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

:wit Marysiu!
Jak zwykle piękne nieba. ;:63 ;:63
Bardzo spodobało mi się to zdjęcie kurki.No świetne ;:215
Wiosenne kolorowe kwitnienia piękne. Przywołujesz wiosnę ?
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Bardzo miło jest wspominać takie cudne widoki :!:
Jeszcze trochę ,już iryski cebulowe wychodzą i wszystko się obudzi znów :D
Wilczomlecz piękny - cóż to za odmiana :?:
Nie wiedziałam ,że masz takiego słodkiego ,karłowego iryska :D
Marysiu smutne bardzo to co spotkało Twojego Przyjaciela.
Mam nadzieję ,że jeszcze dojdzie do siebie ;:196
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10603
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Maryś boskie niebo takich kolorów u mnie nie widać . ;:138 masz to oko masz.
A portret kogucika tylko do kopiowania według wcześniejszego pytania zaraz to zrobię :)
Kapitalne zdjęcia, a zdjęcie pola z dwiema osobami mistrzostwo.
Musiałam tych kilka słów napisać. ;:196
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

;:oj wiosenna poezja :D o takiej właśnie marzę bo u mne ciągle bezśnieżnie. A dla chorego przyjaciela ;:167
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”